Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, gpapas640 said:

Ζήτα μια δωροεπιταγουλα άμα θες. Εγώ πήρα 50€ cook shop (εξαργύρωση μόνο σε κατάστημα). Μου είχαν προτείνει και καρτα υγειας, αλλά είναι δώρο άδωρο με τα ψιλά γράμματα που βάζουν. Πίεσα και για Σκλαβενίτη αλλά μπα.

Δλδ τι πηρες συνολικα και σε ποιο προγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5662

  • ekrepali

    2098

  • doomnx

    1147

  • takoulou

    655

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άρχισαν και στην Θεσσαλονίκη οι μηνιαίοι εκκαθαριστικοί. Επίσης  στους δικούς μου λογαριασμούς είναι ξεκάθαρο πως αν ειναι κάτω απο 10 ευρώ προμήθεια ρευματος και ρυθμιζόμενες χρεώσεις μαζί, δεν πληρώνεις ΕΡΤ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Γνώμες για το συγκεκριμένο πρόγραμμα? Βασικά όσον αφορά την εταιρεία. Φαίνεται καλό.

https://volton.gr/programs-offer/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0MexBhD3ARIsAEI3WHLHHkCtx1U8UzC2lmvcNE1ljN1RmLCDSyyhcdl6JWI9SOrHSlELIsoaAh7fEALw_wcB

Επεξ/σία από prototypegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πάλι κ τούτο, μου ήρθε φάκελος απο ΔΕΔΔΗΕ, ωχ λέω τι έγινε πάλι.

Τελικά θέλουν να μου πιστώσουν 20€ επειδή άργησαν να κάνουν την αλλαγή παρόχου (11-12 ημέρες απο παραλαβή αιτήματος απο πάροχο).

Να τα ζητήσω ΙΒΑΝ ή να τα αφήσω καβάτζα για όταν θα .... επιστρέψω?? 😁

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kontow είπε

Άλλο πάλι κ τούτο, μου ήρθε φάκελος απο ΔΕΔΔΗΕ, ωχ λέω τι έγινε πάλι.

Τελικά θέλουν να μου πιστώσουν 20€ επειδή άργησαν να κάνουν την αλλαγή παρόχου (11-12 ημέρες απο παραλαβή αιτήματος απο πάροχο).

Να τα ζητήσω ΙΒΑΝ ή να τα αφήσω καβάτζα για όταν θα .... επιστρέψω?? 😁

Σκέφτεσαι να κάνεις ρευματοκλοπή και θέλεις να αφήσεις καβάτζα στον ΔΕΔΔΗΕ;

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

@korakios αν δεν κάνω λάθος, οι εκπτώσεις μπορούν να μεταβάλλονται κάθε μήνα στα πράσινα, αλλά στα κίτρινα μετά το εξάμηνο, όπου μπορούν να τροποποιούνται πάλι κάθε εξάμηνο; το έχω καταλάβει σωστά;

σωστά, βέβαια παράνομα η ακατονόμαστη αλλάζει εκπτώσεις όπως και η ελπέ που ανακοινώνει εκπτώσεις στο smart .  Και το smart up που έχει άλλη τιμή για 2 μήνες δεν ξέρω πόσο νόμιμο είναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ξαναπήγα στο Σμαρτ της ΕΛΠΕ. Κλασικά τουρισμός. Αφού μου πρόσφεραν οτι υπήρχε (15+15+30παμπλικ+20σκλαβενιτη), μου έστειλαν τα συμβόλαια κτλ. Για να απαντήσω , συμφωνώ και αποδέχομαι.

Μετά από καμιά ώρα με κάλεσαν. Με ενημέρωσαν ότι η κλήση μας ηχογραφείται και άρχισαν να επιβεβαιώνουν ξανά τα στοιχεία μου... Είναι νορμάλ αυτό; Εδώ και ένα χρόνο δεν μου είχε ξανατύχει.. είχα στείλει ταυτοτητα και προηγούμενο λογαριασμό μαζί με το "συμφωνώ και αποδέχομαι".

Επεξ/σία από visualmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Καλησπέρα ξαναπήγα στο Σμαρτ της ΕΛΠΕ. Κλασικά τουρισμός. Αφού μου πρόσφεραν οτι υπήρχε (15+15+30παμπλικ+20σκλαβενιτη), μου έστειλαν τα συμβόλαια κτλ. Για να απαντήσω , συμφωνώ και αποδέχομαι.

Μετά από καμιά ώρα με κάλεσαν. Με ενημέρωσαν ότι η κλήση μας ηχογραφείται και άρχισαν να επιβεβαιώνουν ξανά τα στοιχεία μου... Είναι νορμάλ αυτό; Εδώ και ένα χρόνο δεν μου είχε ξανατύχει.. είχα στείλει ταυτοτητα και προηγούμενο λογαριασμό μαζί με το "συμφωνώ και αποδέχομαι".

Έτσι έγινε και σε μένα δυο φορές που πήγα Ελπέ, με τρεις διαφορετικές παροχές. Μόνο τώρα που πήγα σε κατάστημα δεν ακολούθησαν αυτή τη ρουτίνα με email και τηλεφώνημα στο καπάκι.

Επεξ/σία από BigBlack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Καλησπέρα ξαναπήγα στο Σμαρτ της ΕΛΠΕ. Κλασικά τουρισμός. Αφού μου πρόσφεραν οτι υπήρχε (15+15+30παμπλικ+20σκλαβενιτη), μου έστειλαν τα συμβόλαια κτλ. Για να απαντήσω , συμφωνώ και αποδέχομαι.

Μετά από καμιά ώρα με κάλεσαν. Με ενημέρωσαν ότι η κλήση μας ηχογραφείται και άρχισαν να επιβεβαιώνουν ξανά τα στοιχεία μου... Είναι νορμάλ αυτό; Εδώ και ένα χρόνο δεν μου είχε ξανατύχει.. είχα στείλει ταυτοτητα και προηγούμενο λογαριασμό μαζί με το "συμφωνώ και αποδέχομαι".

Γιατί 20 Σκλαβενίτη και όχι 40; Εμένα 40 μου έδωσε και τα υπόλοιπα όπως τα γράφεις.

Για το ερώτημα σου ναι σε παίρνουν και τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα!

αλλαξα πριν μερικες μερες απο ζενιθ κιτρινο σε protegia κιτρινο..με πηραν απο ζενιθ για να μην φυγω μου κανουν δωρο το παγιο για ενα χρονο. Γενικα απο οσο διαβασα εδω στο φορουμ δεν μιλαει κανεις για protergia τι γνωμη εχετε γενικα; 
Εγω δεν ειμαι σε θεση να αλλαζω παροχο ας πουμε καθε μηνα..τι ειναι πιο συμφερον; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, nikiangel είπε

Καλησπερα στην ομαδα!

αλλαξα πριν μερικες μερες απο ζενιθ κιτρινο σε protegia κιτρινο..με πηραν απο ζενιθ για να μην φυγω μου κανουν δωρο το παγιο για ενα χρονο. Γενικα απο οσο διαβασα εδω στο φορουμ δεν μιλαει κανεις για protergia τι γνωμη εχετε γενικα; 
Εγω δεν ειμαι σε θεση να αλλαζω παροχο ας πουμε καθε μηνα..τι ειναι πιο συμφερον; 

Είναι καλά τα κίτρινα προγράμματα της Protergia. Συνήθως είναι μέσα στα καλύτερα κάθε μήνα. Και σαν εταιρεία δεν θα έχεις πρόβλημα. Το μόνο που μπορεί να προβληματίσει είναι ότι δεν αναφέρει αναλυτικά την χρέωση ανά μήνα, αλλά βγάζει μία μέση τιμή των μηνών που έγινε η κατανάλωση.

Επεξ/σία από bilham
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, danielo67000 είπε

Καλησπέρα στα πλαίσια του ενεργειακού μου τουρισμού, έφυγα από Ήρων για Ελπεντισον. Δέχτηκα 114 κλήσεις (!!!) από Ήρων και δεν απάντησα ούτε σε μια, αφού τις μπλόκαρε το κινητό μου. Αυτό είναι ή δεν είναι για καταγγελία? 114 κλήσεις μέσα σε 6,5 ώρες! Ξέχασα να πω από το 6948578533...

Με πήραν κι εμένα, από το ίδιο κινητό. Αντί να μιλήσει εκπρόσωπος, με είχαν στην αναμονή για 2-3 λεπτά. Στις 2 πρώτες φορές το έκλεισα. Στην τρίτη απάντησε μια χαριτωμένη κυρία. Προσπαθούσε να με πείσει να μείνω. Όσο δεν της έλεγα τον πάροχο που πήγα, τόσο αυτή επέμενε ότι δεν θα βρω φθηνότερα! Στο τέλος της είπα: "Φεύγω γιατί με κλέψατε 2 φορές. Στις ρυθμιζόμενες και στα δημοτικά τέλη. Και τις 2 φορές πήρα τις πιστώσεις μέσω myrae." Μου το έκλεισε στα μούτρα. Τραγικοί!!!

29 λεπτά πριν, bilham είπε

Είναι καλά τα κίτρινα προγράμματα της Protergia. Συνήθως είναι μέσα στα καλύτερα κάθε μήνα. Και σαν εταιρεία δεν θα έχεις πρόβλημα. Το μόνο που μπορεί να προβληματίσει είναι ότι δεν αναφέρει αναλυτικά την χρέωση ανά μήνα, αλλά βγάζει μία μέση τιμή των μηνών που έγινε η κατανάλωση.

Το έχουν διορθώσει. Στην τελευταία σελίδα υπάρχει σπάσιμο της κατανάλωσης με τιμή ανά μήνα. Η μέση τιμή(σε κατανάλωση, ρυθμιζόμενες, πάγια, κλπ), που αναφέρει στους λογαριασμούς της, ήταν απαίτηση της ΡΑΕ στην διαβούλευση για το έντυπο των λογαριασμών. Κι εκεί που περίμενες να ακολουθήσει πρώτα η ακατανόμαστη και μετά οι υπόλοιποι, αυτό δεν έγινε.

Είναι η μόνη, μαζί με την ακατανόμαστη, που επικοινωνεί τις τιμές των προγραμμάτων της στην αρχή του μήνα. Και επιπλέον έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση καθώς και άψογο app.

57 λεπτά πριν, nikiangel είπε

Καλησπερα στην ομαδα!

αλλαξα πριν μερικες μερες απο ζενιθ κιτρινο σε protegia κιτρινο..με πηραν απο ζενιθ για να μην φυγω μου κανουν δωρο το παγιο για ενα χρονο. Γενικα απο οσο διαβασα εδω στο φορουμ δεν μιλαει κανεις για protergia τι γνωμη εχετε γενικα; 
Εγω δεν ειμαι σε θεση να αλλαζω παροχο ας πουμε καθε μηνα..τι ειναι πιο συμφερον; 

 

Μείνε στα κίτρινα της Protergia και να παρακολουθείς την ΤΕΑ. Τον ένα μήνα βγαίνει φθηνότερο το simple, τον επόμενο το fair(μιλάμε για 1 σεντς διαφορά).

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου βγήκε ο τελικός από Elpedison (μια χαρά, 20 ευρώ).
Το έχω με πάγια εντολή για να γλιτώσω την εγγύηση.
Αν πληρώσω εγώ χωρίς να περιμένω να εκτελεστεί η πάγια εντολή (αλήθεια, πότε εκτελείται; ) υπάρχει περίπτωση να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;
(πχ να πληρώσω εγώ τώρα και αργότερα να...εκτελεστεί και η πάγια;;;; !!)

 

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...