Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα με πηρε τηλ ενας "Energy Expert" που δουλευει λεει με ολες τις εταιριες και διαβαζει τα ψιλά γραμματα και μου ελεγε για αλλαγη παροχου του ειπα πως εχω καταληξει να παω Elpedison για τα δωρα αυτην την περιοδο και μου λεει κρατηστε τα δωρα μην τα χρησιμοποιησετε γιατι εαν φηγετε πριν το εξαμηνο θα σας τα ζητουσουν πισω, δεν νομιζω του λεω εχει δει κανενας τπτ;

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5503

  • ekrepali

    2074

  • doomnx

    1020

  • takoulou

    638

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ήρθα από elpedison Σκλαβενίτη εμπορικό κέντρο Μακεδονία. Στο κίτρινο smart ΔΕ δίνουν λέει 2x20 Σκλαβενίτη και 2x15 τους 2 πρώτους μήνες και 30€ public. Το επιβεβαίωσαν περνοντας και τηλέφωνο κάπου... Ερώτηση που και πως ισχύουν αυτά; 

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnnyX είπε

Μόλις ήρθα από elpedison Σκλαβενίτη εμπορικό κέντρο Μακεδονία. Στο κίτρινο smart ΔΕ δίνουν λέει 2x20 και 2x15 και 30 public. Το επιβεβαίωσαν περνοντας και τηλέφωνο κάπου... Ερώτηση που και πως ισχύουν αυτά; 

για τα 3 μαζί δεν έχει αναφέρει κάποιος κάτι

για 2x20 και 2x15 επικοινώνησε με μέλη εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

 

Screenshot_2024-04-30-12-23-01-66_64a18b24e9d6f59928bf411fc4ec05ee.jpg

δε μπορώ να κάνω αναζήτηση απο screenshot

ρώτα όποιον το πόσταρε , πάντως απο doomnx δεν είδα κάτι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

δε μπορώ να κάνω αναζήτηση απο screenshot

ρώτα όποιον το πόσταρε , πάντως απο doomnx δεν είδα κάτι

Είναι από το excel στο φύλλο με τα κυμαινόμενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EchiDNA είπε

Είναι από το excel στο φύλλο με τα κυμαινόμενα

ναι , τώρα είδα αφού και το λινκ έχει κάτω το δώρο, χρειάζομαι καφέ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, JohnnyX said:

Μόλις ήρθα από elpedison Σκλαβενίτη εμπορικό κέντρο Μακεδονία. Στο κίτρινο smart ΔΕ δίνουν λέει 2x20 Σκλαβενίτη και 2x15 τους 2 πρώτους μήνες και 30€ public. Το επιβεβαίωσαν περνοντας και τηλέφωνο κάπου... Ερώτηση που και πως ισχύουν αυτά; 

Προσωπικα έκλεισα συμφωνία και για τα 3. Ακόμα δεν πήρα κάτι γιατί μόλις την Πέμπτη μίλησα μαζί τους. Πάντως τα έχω στο συμβόλαιο.

Επεξ/σία από stylish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dimperor said:

Καλησπέρα με πηρε τηλ ενας "Energy Expert" που δουλευει λεει με ολες τις εταιριες και διαβαζει τα ψιλά γραμματα και μου ελεγε για αλλαγη παροχου του ειπα πως εχω καταληξει να παω Elpedison για τα δωρα αυτην την περιοδο και μου λεει κρατηστε τα δωρα μην τα χρησιμοποιησετε γιατι εαν φηγετε πριν το εξαμηνο θα σας τα ζητουσουν πισω, δεν νομιζω του λεω εχει δει κανενας τπτ;

Προφανώς ο συγκεκριμένος "Energy Expert" προωθεί μεταξύ άλλων και NRG... οπότε έχει διαβάσει τους όρους για τα 60 ευρώ του MyMarket που επιστρέφονται (καταχρηστικώς βέβαια) κι έχει την εντύπωση πως όλοι οι πάροχοι ζητάνε πίσω τα δώρα.

Τέσπα... το'χουμε πει ότι αυτοί οι "Εnergy Experts" ή "Ενεργειακοί Πράκτορες" ή όπως αλλιώς ονομάζονται... πασάρουν NRG, Protergia, Φυσικό Αέριο, Ζενίθ... καθώς από εκεί παίρνουν τις μεγαλύτερες προμήθειες.

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, stylish είπε

Προσωπικα έκλεισα συμφωνία και για τα 3. Ακόμα δεν πήρα κάτι γιατί μόλις την Πέμπτη μίλησα μαζί τους. Πάντως τα έχω στο συμβόλαιο.

Μέσω τηλεφώνου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Θα σου πω η weenergy... Η

η οποία βγάζει και μηνιαίους εκκαθαριστικός. Αλλά μετά θα .ου πεις ότι θες πάροχο με δώρα κλπ

Οπότε που καταλήγουμε.... σε αυτούς που βγάζουν λάθος λογαριασμους

Γενικά έχω διαβάσει καλά λόγια, οπότε θα περάσω και από αυτούς έστω και χωρίς δώρο (μόλις εξαντλήσω τις άλλες επιλογές).

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Η ΔΕΗ δεν κάνει.

Πήγαινε εκεί 

Το έχω πλανάρει να επιστρέψω στη ΔΕΗ, όταν τελειώσω τον ενεργειακό τουρισμό μου :-)

Επεξ/σία από Geoponer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Τι εγινε με τον ΗΡΩΝ...

Καμία ενημέρωση ακόμα, παρόλο που μου είπαν ότι το θέμα έχει επιλυθεί και να τους περιμένω να με καλέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnnyX είπε

 

Screenshot_2024-04-30-12-23-01-66_64a18b24e9d6f59928bf411fc4ec05ee.jpg

Εμένα πάντως μόνο για την δωροεπιταγή του public με είπανε σήμερα. Βέβαια, ακόμη δεν με πήραν τηλέφωνο για να συμφωνήσουμε με καταγεγραμμένη συνομιλία, αλλά τα συμβόλαια τα έστειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Εμένα πάντως μόνο για την δωροεπιταγή του public με είπανε σήμερα. Βέβαια, ακόμη δεν με πήραν τηλέφωνο για να συμφωνήσουμε με καταγεγραμμένη συνομιλία, αλλά τα συμβόλαια τα έστειλαν.

Δεν ήρθες να σου δώσω την επαφή μου.

Στις 24/4/2024 στις 2:19 ΜΜ, doomnx είπε

Οι προσφορές της ELPEDISON μέσω τηλεφώνου σήμερα έχουν ως εξής:

  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 15 €/μήνα για 2 μήνες στο κυμαινόμενο Smart.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Up.
  • 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη στο κυμαινόμενο Smart Zero.
  • 4x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη ή 50 € στον 1ο λογαριασμό σε πελάτες με τερματισμένη παροχή που επιστρέφουν στο σταθερό Bright Up.
  • Επιπλέον 120 € στο 1ο λογαριασμό αερίου στο σταθερό GasHome Fix σε συνδυασμό με μια προσφορά ρεύματος από τις παραπάνω (δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης στο αέριο).

BONUS: Δωροεπιταγή Public 30 €

Όποιος θέλει να κλείσει μέσω της επαφής μου, ας στείλει προσωπικό μήνυμα.

Από αύριο κόβεται η δωροεπιταγή για τα Public.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...