Προς το περιεχόμενο

Στις 21 Σεπτεμβρίου το Star Wars: Andor, με νέο εντυπωσιακό trailer


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν ήταν ταινία θα έλεγα ναι θέλω να τη δω, σαν σειρά τώρα που σίγουρα θα έχει και πολλά βαρετά σημεία για να γεμίζουν τα επεισόδια δε μπορώ να πω ότι με τρελαίνει.. Προσπάθησα να δω το Mandalorian και δε με κράτησε και έχω και το Obi στο κινητό αποθηκευμένο αλλά δε με βλέπω να το βλέπω ( 😛 )!!!!

Επεξ/σία από mants118
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

Star wars χωρίς jedi είναι στιφάδο χωρίς λαγό...

Υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά η ομορφιά των ταινιών είναι τα φωτόσπαθα...

Έβαλα δοκιμαστικά disney plus για ένα μήνα. Όλα οκ πχ με το mandalorian, αλλά ένοιωθες πάντα ότι κάτι έλειπε από το σκηνικό...  

Το madalorian έχει Light Saber αν θυμάμαι καλά σε ένα επεισόδειο

αλλά ναι μόνο για δείγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, dreamerchris said:

Το madalorian έχει Light Saber αν θυμάμαι καλά σε ένα επεισόδειο

αλλά ναι μόνο για δείγμα

Μάλλον έχεις ξεχάσει. 😛

Spoiler

Έχει lighsaber από Luke, έχει lightsaber από Ahsoka και το dark saber, τουλάχιστον 3 επεισόδια.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραξτε οσο θελετε. Αφου οι περισσοτεροι θα το δειτε! Ειτε κανονικα ειτε τσαμπε.

Προσωπικα αν το υλικο που βγαζουν ειναι σαν το Μανταλοριαν, ας το αρμεξουν οσο θελουν το franchise.

Αν ειναι σαν την... Ριβα... οκ συμφωνω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέφτει άπειρο χρήμα στο franchise κ αυτό φαίνεται απο το τελικό αποτέλεσμα στο κάθε επεισόδιο/ ιστορία /σειρά κοκ.

Εντάξει κάποια κομμάτια είναι βαρετά ενώ κάποια σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον.

Μπόμπα-Φετ , Μανταλόριαν....κ που θα φτάσει τελικά η βαλίτσα  με την ιστορία του Γκρόγκου??!?!

 

Όπως κ να έχει, το franchise ακολουθεί τις εξελίξεις (τόσο απο τεχνολογία όσο κ απο μάρκετινγκ - άρμεγμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω μερικους που λενε για αρμεγμα και γελαδες!Μια συνδρομητικη υπηρεσία σαν το Disney+ ειναι κακο να σου δωσει σειρουλες του αγαπημενου κόσμου StarWars?Υπαρχουν και νεες πρωτοτυπες σειρες αλλα αυτες οι νεες που ειναι βασισμενες σε τετοια Brand names πιστευω παντα θα αξιζουν (για συνδρομητικη υπηρεσια παντα). Κατι αναλογο συμβαινει με τον κοσμο της Marvel & DC αλλα και με Game of Thrones!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε

Μάλλον έχεις ξεχάσει. 😛

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Έχει lighsaber από Luke, έχει lightsaber από Ahsoka και το dark saber, τουλάχιστον 3 επεισόδια.

 

Ή δεν θά είδε την συνέχεια της σειράς μέσα στο Boba Fett B)

Επεξ/σία από pictorino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dreamerchris είπε

Το madalorian έχει Light Saber αν θυμάμαι καλά σε ένα επεισόδειο

αλλά ναι μόνο για δείγμα

Έχει daksaber (ναι, μάθαμε ότι υπάρχει και τέτοιο…) και lightsaber σε 2 επεισόδια που συναντάει Jedi. Ένας από τους λόγους που μου άρεσε. Ήταν μέσα στο κλίμα του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα της Disney για ολο τον χρονο ηταν αξιοπρεπής. Το Mandalorian το βρήκα υπέροχο, καθώς και τα 2-3 τελευταία επισοδεια του B. Fett που είχαν μέσα Mandalorian στοιχεία.

Το Obi-Wan ηταν ενα καταθλιπτικό κατασκεύασμα που για εμένα ηταν προσβολή στο franchise, στον χαρακτήρα του Obi Wan και κυρίως του Vader. Μα πόσες φορες θα σπάσει αυτη η μάσκα τελικα; Μα ποσα ψυχολογικά προβλήματα εχει ο Vader? Η πρώτη τριλογία ειχε κανει ενα τοσο υπεροχο character development για τον Vader που ΟΤΙ και να κάνουν τωρα, απλα το χειροτερεύουν. Πας να ζωγραφίσεις ξανα την Μόνα Λιζα σε αλλη πόζα; Για τον Θεό δηλαδή!! 
 

Χαρακτητες σαν τον Andor που μου ειναι άγνωστοι / αδιάφοροι οκ! Ας δω μια σεζόν και ας κρίνω για εμένα. Δεν εχω κανενα θέμα, θα το δω με ανοικτό μυαλό και που ξέρεις μπορει και να μου αρέσει. 
 

Αφηστε το core του πρωτότυπου Star Wars στην ησυχια του. Εξερευνήσετε καινούργιους χαρακτήρες και εποχές. Ειμαι σίγουρος πως αν ανοίξουν οι ορίζοντες στο μυαλό των σεναριογράφων τους ίσως και δουμε καινούργια ΕΠΗ που θα θυμόμαστε για παντα! 
 

καλο Καλοκαιρι…..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, giodoul είπε

Δεν μπορω να καταλαβω μερικους που λενε για αρμεγμα και γελαδες!Μια συνδρομητικη υπηρεσία σαν το Disney+ ειναι κακο να σου δωσει σειρουλες του αγαπημενου κόσμου StarWars?Υπαρχουν και νεες πρωτοτυπες σειρες αλλα αυτες οι νεες που ειναι βασισμενες σε τετοια Brand names πιστευω παντα θα αξιζουν (για συνδρομητικη υπηρεσια παντα). Κατι αναλογο συμβαινει με τον κοσμο της Marvel & DC αλλα και με Game of Thrones!

Στην Ελλαδα φιλε μονο Αγριες μελισσες, σκυλαδικο, μπαλα νταλκας τσιπουρα και φραπες μετρανε. Αυτα τα δεχομαστε σε απεριοριστες ποσοτητες και για ολα τα αλλα εχουμε "κριτικη" νοοτροπια. Θαβουμε Tolkin, Spielberg, Lucas, Disney κατω απο το πεπλο της εμπορευματοποιησης που κατα την αποψη του συγχρονου Ελληνα υποδηλωνει φτηνια ενω τα παραπανω που αναφερερα δηλωνουν πολιτισμο 🤣

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Πλέον ούτε το Star Wars έχει κάποια πρωτοτυπία

Τα ακουω αυτα απο τα prequels. Κανεις δεν ειναι ευχαριστημενος με τπτ. Απορω πως εχει fans το star wars. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...