Προς το περιεχόμενο

Μοναξιά!!!


andreas-mits

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, kkailas είπε

Δηλαδη ξυπνησαν μια μερα και ειπαν, "θα τον κυνηγησουμε δικαστικα σημερα";. Δεν υπονοω οτι κατι εκανες, απο περιεργεια ρωταω

Εντιτ: Τραγικο οπως και να χει

Οχι,οχι...Με τον καιρο εγιναν ολα αυτα...Στην αρχη αγαπημενοι αλλα επειδη εμεινα σπίτι  τους ηθελαν να κανουν ελεγχο σε ολα...Να δινω τον μισθό στην πεθερά και να κανει αυτη διαχειρηση,να ψωνίζω απο συγκεκριμένα μαγαζιά, οχι προσφορες γιατι ειναι ληγμένα,  να μην δουλεύω πολλες ώρες για να προσέχω το παιδι,ιδιωτικα νήπια, προνηπια και δημοτικο κοκ

Στο τελος ειχε βαλει και κάμερες να παρακολουθει... Μαλωσαμε και στο ονομα της γυναίκας--- τυφλη υπακοη στους γονεις αυτή-- μου εστειλαν 16 σελιδες δικογραφο- ασφαλιστικα με ψευτικες κατηγορίες, διατροφες κοκ...

Για να σταματήσει ολο αυτο συμφωνησα σε ενα συναινετικό εκβιαστικο της 1 ωρας την εβδομαδα...που ισχύει  ακομα 3 χρονια τωρακαι δεν αλλαζει με τιποτα....

Εντιτ:Επειδη διαμαρτυρήθηκα που δεν εστειλε ενα εξωδικο να τα βρουμε σαν ανθρωποι μου εχωσε έξτρα μηνυση για ενδοοικογενιακη βια με ποινη εως 3 χρονια η 15000 ευρω γιατι του φωναξα και διαταραξα την ηρεμια του σπιτιου του..

Τον Οκτώβριο εχω το δικαστήριο...Μην σου τυχει...

Επεξ/σία από stefan123
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

18 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Οχι,οχι...Με τον καιρο εγιναν ολα αυτα...Στην αρχη αγαπημενοι αλλα επειδη εμεινα σπίτι  τους ηθελαν να κανουν ελεγχο σε ολα...Να δινω τον μισθό στην πεθερά και να κανει αυτη διαχειρηση,να ψωνίζω απο συγκεκριμένα μαγαζιά, οχι προσφορες γιατι ειναι ληγμένα,  να μην δουλεύω πολλες ώρες για να προσέχω το παιδι,ιδιωτικα νήπια, προνηπια και δημοτικο κοκ

Στο τελος ειχε βαλει και κάμερες να παρακολουθει... Μαλωσαμε και στο ονομα της γυναίκας--- τυφλη υπακοη στους γονεις αυτή-- μου εστειλαν 16 σελιδες δικογραφο- ασφαλιστικα με ψευτικες κατηγορίες, διατροφες κοκ...

Για να σταματήσει ολο αυτο συμφωνησα σε ενα συναινετικό εκβιαστικο της 1 ωρας την εβδομαδα...που ισχύει  ακομα 3 χρονια τωρακαι δεν αλλαζει με τιποτα....

Μενατε όλοι σε ένα ενιαίο ακίνητο η εννοείς σε ξεχωριστό διαμέρισμα αλλά ανήκε στους γονείς της γυναίκας σου και έμεναν πχ από επάνω αυτοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Μενατε όλοι σε ένα ενιαίο ακίνητο η εννοείς σε ξεχωριστό διαμέρισμα αλλά ανήκε στους γονείς της γυναίκας σου και έμεναν πχ από επάνω αυτοί. 

Ναι κατω εμεις και απο πανω τα πεθερικα-το σπιτι δικο τους ...Στο τελος δεν λέγαμε ουτε καλημερα  να φανταστεις, και μου ζήτησαν και τα ενοίκια 8 χρονων που έμεινα εκει...(παράδεισος Αμαρουσίου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, stefan123 είπε

Οχι,οχι...Με τον καιρο εγιναν ολα αυτα...Στην αρχη αγαπημενοι αλλα επειδη εμεινα σπίτι  τους ηθελαν να κανουν ελεγχο σε ολα...Να δινω τον μισθό στην πεθερά και να κανει αυτη διαχειρηση,να ψωνίζω απο συγκεκριμένα μαγαζιά, οχι προσφορες γιατι ειναι ληγμένα,  να μην δουλεύω πολλες ώρες για να προσέχω το παιδι,ιδιωτικα νήπια, προνηπια και δημοτικο κοκ

Στο τελος ειχε βαλει και κάμερες να παρακολουθει... Μαλωσαμε και στο ονομα της γυναίκας--- τυφλη υπακοη στους γονεις αυτή-- μου εστειλαν 16 σελιδες δικογραφο- ασφαλιστικα με ψευτικες κατηγορίες, διατροφες κοκ...

Για να σταματήσει ολο αυτο συμφωνησα σε ενα συναινετικό εκβιαστικο της 1 ωρας την εβδομαδα...που ισχύει  ακομα 3 χρονια τωρακαι δεν αλλαζει με τιποτα....

Τι έχεις περάσει κι εσύ ρε φίλε... (Αν μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι). 

Το έχει η εποχή μας οι παππουδογιαγιάδες να θέλουν να χαρούν τον ελεύθερο χρόνο τους τώρα που βγήκαν σε σύνταξη και τα εγγόνια τους να τα φροντίζουν οι γονείς μόνο.

Ξεχάσανε πως οι δικοί τους παππούδες και γιαγιάδες δούλευαν μέρα νύχτα μέχρι τα βαθιά γεράματα και μεγάλωναν και 10 παιδιά.

Άσε πια η μεγαλομανία των ιδιωτικών, λες κι αυτοί ή τα παιδιά τους δεν πήγαν σε  δημόσιο σχολείο, και χωρίς φροντιστήρια... 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Κάποιος εγραψε ποιο πανω να ξεκινήσεις γυμναστήριο.Πλακα, πλακα με βοήθησε αφάνταστα το γυμναστήριο εκανα 3 χρονιά ειχα γινει και μυώδεις, δεν κουραζόμουν εύκολα αλλα με βοήθησε ποιο πολυ στα θεματα στεναχώριας και άγχους που ειχα ποιο πολυ. Οσο για την μοναξιά?.
Η μοναξια μπορει να γινει "φιλος" σου, μπορεις να κανεις πολλα πράγματα για να καλύψεις τον χρονο σου. Πχ εγω οταν δεν εχω τι να κάνω πλακώνω τα μερεμέτια στο σπίτι, βαψίματα,κατασκευές,επισκευές, κτλπ. Χαλάρωσε και προχωρά..

ΥΓ. Και εγω στην ιδια πλευρά της οχθης ειμαι.. και ειμαι και μια 10ετια μεγαλύτερος, βεβαια εχω 2 παιδια, που τα οποια τα αγαπω πολυ. Γυναικά οχι, δεν εχω. Όποτε "πρακτικά" δεν ειμαι μονος μου πλέον.

Σχεδόν πριν μια δεκαετία είχα ξεκινήσει γυμναστήριο, έκανα για λίγο διάστημα άλλα τα παράτησα, μετά από κάποιο διάστημα ξανά πήγα ένα καλοκαίρι μετά σταμάτησα μετά πάλι σε άλλο όπου πήγαινα με το ζόρι στο τέλος μέχρι που το παράτησα ολοκληρωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Τι έχεις περάσει κι εσύ ρε φίλε... (Αν μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι). 

Το έχει η εποχή μας οι παππουδογιαγιάδες να θέλουν να χαρούν τον ελεύθερο χρόνο τους τώρα που βγήκαν σε σύνταξη και τα εγγόνια τους να τα φροντίζουν οι γονείς μόνο.

Ξεχάσανε πως οι δικοί τους παππούδες και γιαγιάδες δούλευαν μέρα νύχτα μέχρι τα βαθιά γεράματα και μεγάλωναν και 10 παιδιά.

Άσε ποια η μεγαλομανία των ιδιωτικών, λες κι αυτοί ή τα παιδιά τους δεν πήγαν σε  δημόσιο σχολείο, και χωρίς φροντιστήρια... 

Ιδιωτικα προνηπια νήπια και δημοτικα  μόνο οσο ημουν εγω εκει και πληρωνα εγω...Μολις με εδιωξαν εστειλαν τον μικρο σε δημοσιο εδω και 3 χρονια γιατι ανακάλυψαν οτι δεν χρειαζεται ιδιωτικο ..

Μην μπλέξεις σου λεω....Οπότε για τον φιλο με την μοναξιά...Μια χαρα φιλε,μια χαρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλος ένας άντρας μόνος, με συναισθήματα μοναξιάς, έλλειψης συντροφιάς από το άλλο φύλο, μη αναμενόμενη επίδοση στα επαγγελματικά του. Αλλά μάντεψε, η ίδια η κοινωνία δεν νοιάζεται διότι είσαι άντρας. Βλέπεις ήδη τι συμβαίνει στις απαντήσεις της ερώτησής σου. Αρκετοί το θεωρούν αστείο. Πάρε σκύλο ο ένας που είναι γκομενομαγνήτης, μπες στο tinder ο άλλος, ξεκίνα γυμναστήριο κτλ.

Κάτι στο οποίο μας έχουν κερδίσει κατά κράτος οι γυναίκες είναι η στήριξη μεταξύ τους, όπως στα φεμινιστικά κινήματα. Από την άλλη άντρας να στηρίξει άντρα ούτε λόγος.

Man up λοιπόν. 

Επεξ/σία από oneiricocelot
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Οχι,οχι...Με τον καιρο εγιναν ολα αυτα...Στην αρχη αγαπημενοι αλλα επειδη εμεινα σπίτι  τους ηθελαν να κανουν ελεγχο σε ολα...Να δινω τον μισθό στην πεθερά και να κανει αυτη διαχειρηση,να ψωνίζω απο συγκεκριμένα μαγαζιά, οχι προσφορες γιατι ειναι ληγμένα,  να μην δουλεύω πολλες ώρες για να προσέχω το παιδι,ιδιωτικα νήπια, προνηπια και δημοτικο κοκ

Έμπλεξες με καπιταλοσογο. Ρε παιδιά, κανόνας νούμερο 1, ποτέ μην μένετε στο σπίτι της νύφης. Αν δεν έχεις και έχει αυτή, τότε στην χειρότερη πούλημα και να αγοράσεις άλλο και στα δύο ονόματα. Κανόνας νούμερο 2 πεθερικά μακριά από το ζευγάρι. Αυτό που οι γέροι μένουν κάτω και οι νέοι πάνω,, μιας και οι βλαχοελληνες έφτιαξαν σπίτι πάνω για το παιδί, δεν το καταλαβαίνω. Σιγά μην μένω πάνω εγώ ζκαι κάτω θα έχω τους γονείς της γυναίκας, κατά 100% οι γέροι που δεν εχουν τι να κάνουν θα μπλέκονται στα πόδια μου 

47 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Για να σταματήσει ολο αυτο συμφωνησα σε ενα συναινετικό εκβιαστικο της 1 ωρας την εβδομαδα...που ισχύει  ακομα 3 χρονια τωρακαι δεν αλλαζει με τιποτα....

Ποιος δικηγόρος από τα λιτλ σε συμβούλεψε να το κάνεις αυτό? Ποτέ συμβιβασμός, εγώ δεν θα τους έδινα δεκάρα. Υπάρχουν τρόποι να κερδίσεις στο δικαστήριο και ας είσαι άνδρας ( έχεις το ρατσισμό εναντίον σου) 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, oneiricocelot είπε

Άλλος ένας άντρας μόνος, με συναισθήματα μοναξιάς, έλλειψης συντροφιάς από το άλλο φύλο, μη αναμενόμενη επίδοση στα επαγγελματικά του. Αλλά μάντεψε, η ίδια η κοινωνία δεν νοιάζεται γιατί διότι είσαι άντρας.

Man up λοιπόν. 

Στην κοινωνία ο καθένας ενδιαφέρεται για τον εαυτό του γενικώς, οπότε, το αν είναι άντρας η όχι είναι παντελώς άσχετο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να γινεις ευτυχισμενος πραγματικά..μαθε να εισαι ευτυχισμενος με τον εαυτο σου.Κανε πραγματα για σενα δημιουργησε διαβασε πολυ ωστε να καλλιεργηθεις κ τοτε θα δεις να ανοιγεται ενας αλλος κοσμος μπροστα σου που δεν θα αντεχεις κανεναν.Οσον αφορα τους φιλους , ετσι που εγινε η ελληνικη κοινωνια ο περισσοτερος κοσμος εχει φουλ  τοξικοτητα κ προβληματα να σε φορτωσει.Πας να χαλασεις την ηρεμια.σου κ να βαλεις μπελα στο κεφαλι σου.Και για σχεση δυσκολα θα βρεις κατι υγιες. Η τρελλα κ τα ψυχολογικα απειρα.Στο εξωτερικο , επειδη αναφερθηκε να πω κι εγω που εζησα Αγγλια, οτι ο κοσμος ηταν ο καθενας μονος του. Τρωνε μονοι καφε πινουν μονοι ..μονο ελλαδα υπαρχει κομπλεξ αν σε δουν να πινεις το καφεδακι μονος η να τρως καπου με ενα βιβλιο στο χερι.Ξερω οτι εχεις αναγκες σαν νεο ατομο θες να εχεις σχεση κ ισως δικη σου οικογενεια, ομως οσο το ψαχνεις τοσο θα απομακρυνεται..οταν σταματησεις να ψαχνεις θα ερθουν ολα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, andreas-mits είπε

Γεια σε όλους είμαι καινούριο μέλος και βρήκα τυχαία αυτό το Forum όχι από οθόνες υπολογιστές κτλ, άλλα από ένα άλλο θέμα πολύ παλαιότερο που έχει να κάνει με την μοναξιά. Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα της μοναξιάς, αισθάνομαι μόνος, βγαίνω για καφέ μόνος ή αλήθεια είναι ότι έχω μια παρέα άλλα αυτό το άτομο αν και το γνωρίζω πολλά χρόνια δεν με γεμίζει το κενό της μοναξιάς που αισθάνομαι μέσα μου. Έχω φτάσει πια στα 36 μου χωρίς φίλους άλλα και χωρίς δεσμό, αυτό που θέλω πραγματικά είναι να βρω φίλους (έστω και έναν) που να με γεμίζει οι παρέα τους να περνάμε καλά, να λέμε ενδιαφέροντα πράγματα, θα ήθελα επίσης και μια κοπέλα να φτιάξω την ζωή μου. Η αλήθεια όμως είναι ότι είμαι ντροπαλό άτομο και δεν πιάνω την κουβέντα εύκολα με τους άλλους και όπως είναι λογικό δυσκολεύομαι να προσεγγίσω και γυναίκα, επίσης κάθομαι συχνά μέσα στο σπίτι κάτι που σίγουρα δεν βοηθάει, αυτό είναι λοιπόν το πρόβλημα μου, κάθε συμβουλή- σχόλιο αποδεκτό.

Πάρε ένα σκύλο, είναι η καλύτερη παρέα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Στην κοινωνία ο καθένας ενδιαφέρεται για τον εαυτό του γενικώς, οπότε, το αν είναι άντρας η όχι είναι παντελώς άσχετο. 

Θεωρώ δεν κατάλαβες τι εννοώ στο μήνυμά μου.

Άντρας που μένει με τους γονείς του; Μαμάκιας.

Άντρας που δουλεύει ντελίβερι; Αποτυχημένος.

Άντρας που δεν έχει επιτυχία στα ερωτικά; Αποτυχημένος στο τετράγωνο.

Οι γυναίκες αντίθετα στηρίζουν η μία την άλλη ακόμα και στα ακραία θέματα σωματικής βίας. Αν τον άνδρα τον κακοποιεί λεκτικά ή σωματικά η γυναίκα του, εμείς οι άντρες τον χαρακτηρίζουμε ως κακομοίρη που τρώει φάπες στην κουζίνα.

Αν ο νηματοθέτης ήταν γυναίκα θα γράφατε τα ίδια άραγε;

Επεξ/σία από oneiricocelot
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AKATADIOKTOS είπε

Ψυχολόγος; Ποιο απατεωνίστικο επάγγελμα απο το επάγγελμα του ψυχολόγου δεν υπάρχει.
Πίστωσε κάθε μήνα του κάθε παλικαριού που βρίσκεται σε αυτή την θέση στον τραπεζικό του λογαριασμό 3-5 χιλιάρικα και θα γίνει περδίκι σε χρόνο dt.Η αφραγκία γεννά όλα τα ψυχολογικά προβλήματα με εξαίρεση την περίπτωση της δυσλειτουργίας των ορμονών.Χωρίς λεφτά χεσμένο σε έχουν όλοι.Αν έχεις λεφτά κάνεις τα πάντα.Με τα φράγκα αγοράζεις και φίλους και γκόμενες και ευτυχία και οτι θες

Τί λύσεις θα δώσει ένας ψυχολόγος σε έναν άφραγκο που τον έχει διαλύσει η μοναξιά και η αγαμία;Πως θα πάρει τα πάνω του ο άφραγκος αν δεν έχει δίπλα του ένα ωραίο νι-νι;Το ωραίο το νι-νι θέλει χρήμα να το συντηρήσεις.Που θα βρει το χρήμα ο άφραγκος;Πως θα πάρει τα πάνω του ο άφραγκος αν δεν έχει δίπλα του έναν κολλητό με τον οποίο θα κάνει δραστηριοτήτες που εξ'ορισμού χρειάζονται χρήμα;Να του λέει ο κολλητός έλα να πάμε διακοπές να μαμήσουμε κανα γκομενάκι και ο άφραγκος να απαντά "Που να πάμε ρε συ,δεν υπάρχει σάλιο όχι για διακοπές αλλά ουτε για προφυλακτικά"

Ο καλύτερος ψυχολόγος είναι το χρήμα.

 

Τέτοιες ακραίες νεοκαπιταλίστικες ασυναρτισίες χτυπάνε βαθιά τον περισσότερο δυτικό κόσμο δυστυχώς. Στη Νότια Κορέα κατά μέσο όρο 40 άνθρωποι αυτοκτονούν κάθε μέρα. Η σύγχρονη Μέκκα της καπιτάλας βλέπεις εκεί. Διάβαζα πρόσφατα οτι το πιο ανερχόμενο επάγγελμα στη Νότια Κορέα είναι projected οτι θα είναι οι ψυχολόγοι και οι επαγγελματίες ψυχικής υγείας από το 2030.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Athina13 είπε

Αν θες να γινεις ευτυχισμενος πραγματικά..μαθε να εισαι ευτυχισμενος με τον εαυτο σου.Κανε πραγματα για σενα δημιουργησε διαβασε πολυ ωστε να καλλιεργηθεις κ τοτε θα δεις να ανοιγεται ενας αλλος κοσμος μπροστα σου που δεν θα αντεχεις κανεναν.Οσον αφορα τους φιλους , ετσι που εγινε η ελληνικη κοινωνια ο περισσοτερος κοσμος εχει φουλ  τοξικοτητα κ προβληματα να σε φορτωσει.Πας να χαλασεις την ηρεμια.σου κ να βαλεις μπελα στο κεφαλι σου.Και για σχεση δυσκολα θα βρεις κατι υγιες. Η τρελλα κ τα ψυχολογικα απειρα.Στο εξωτερικο , επειδη αναφερθηκε να πω κι εγω που εζησα Αγγλια, οτι ο κοσμος ηταν ο καθενας μονος του. Τρωνε μονοι καφε πινουν μονοι ..μονο ελλαδα υπαρχει κομπλεξ αν σε δουν να πινεις το καφεδακι μονος η να τρως καπου με ενα βιβλιο στο χερι.Ξερω οτι εχεις αναγκες σαν νεο ατομο θες να εχεις σχεση κ ισως δικη σου οικογενεια, ομως οσο το ψαχνεις τοσο θα απομακρυνεται..οταν σταματησεις να ψαχνεις θα ερθουν ολα..

Αυτό με τα εστιατόρια και τον καφέ ξαναπέστο. Οπότε θέλω να πάω έξω να φάω σουβλάκια μόνος μου ακούω του κόσμου τις παπαριες από την μάνα μου και λίγους γνωστούς. 

Πως θα πας έξω σε μαγαζί αφού δεν έχεις κοπέλα, σιγά ρε φίλε δεν πάμε σε κανένα club για σουβλάκι πάω. Η το ίδιο ακριβώς για φίλους. 

Που πας έτσι μόνος θα σε βλέπουν θα σε κοροϊδεύουν οι άλλοι που έχουν παρέες. Στα τέτοια μου ας δουν τα μούτρα τους στον καθρέπτη. 

Μην πας μόνος θα σε βρει κανένας να σε κλέψει να σε χτυπήσει να σε σφάξει. 

Έλεος δηλαδή να πούμε. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...