Προς το περιεχόμενο

Η Φινλανδία θα είναι η πρώτη χώρα στην Ευρώπη που θα δοκιμάσει τα ψηφιακά διαβατήρια


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις ιερόδουλες πάντως πρώτα τους παίρνουν το διαβατήριο να ξέρετε. Η εμπειρία και ο επαγγελματίσμος της μαφίας σαφώς και είναι πολύ μεγαλύτερος από την ΕΕ, ακόμη και σε αριθμητικό προβάβισμα. Η μαφία, καλοί μου φίλοι, προφανώς και έχει περισσότερο μάχιμο προσωπικό γιατί η ΕΕ κυρίως μεταφραστές και σφραγιστές έχει. Για να σφραγίζεις μια συμφωνία ως μαφιόζος σημαίνει πως έχει βαριά ...προσωπικότητα και δεν είσαι χλεχλες που "χοοου" σε μια γραφιακή σφραγίδα. Η μαφία φίλοι μου τα ξέρουν καλά αυτά. Καλύτερα από τους άλλους.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, Stoliver είπε

Στο σχεδιασμό. Θα ανανεωθούν τα χαρακτηριστικά ασφαλείας και θα είναι πλαστική κάρτα αντί για χάρτινη σελίδα όπως είναι τώρα. Σε αντίθεση με τις άλλες χώρες, θα είναι έγχρωμη και εδώ η φωτογραφία. 
 

Εχεις κάποιο λινκ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Από τις ιερόδουλες πάντως πρώτα τους παίρνουν το διαβατήριο να ξέρετε. Η εμπειρία και ο επαγγελματίσμος της μαφίας σαφώς και είναι πολύ μεγαλύτερος από την ΕΕ, ακόμη και σε αριθμητικό προβάβισμα. Η μαφία, καλοί μου φίλοι, προφανώς και έχει περισσότερο μάχιμο προσωπικό γιατί η ΕΕ κυρίως μεταφραστές και σφραγιστές έχει. Για να σφραγίζεις μια συμφωνία ως μαφιόζος σημαίνει πως έχει βαριά ...προσωπικότητα και δεν είσαι χλεχλες που "χοοου" σε μια γραφιακή σφραγίδα. Η μαφία φίλοι μου τα ξέρουν καλά αυτά. Καλύτερα από τους άλλους.   

Τι προσπαθείς να πεις;

(μάλλον θα το μετανιώσω που ρώτησα.. anyway..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Doubt είπε

Τι προσπαθείς να πεις;

(μάλλον θα το μετανιώσω που ρώτησα.. anyway..)

"Αφήστε κάτω τα διαβατήρια μας" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Τα ίδια πράγματα σκέφτονται και οι αγελάδες που της κρεμάνε δαχτυλίδι και τσιπάκια για να ξέρουνε σε ποια παραγωγή ανήκουν. Δεν έχω να σου πω κάτι άλλο πέρα ότι είμαστε ένα κομμάτι κρέας και θέλουνε με κάθε τρόπο να ελέγχουν τα πάντα. Τώρα εσύ συνέχισε την βαρετή ζωή την οποία κανείς. Όσο για το χαρτί μην ξεχάσεις να πάρεις χάρτινο Καλαμάκι μιας και θέλουν να καταργήσουν την χρήση του χαρτιού. Να σε ενημερώσω και για κάτι το οποίο μάλλον αγνοείς επειδή είσαι από μία χώρα η οποία είναι οτι ναναι έτσι κι αλλιώς στη Γερμανία όλα γίνονται με χαρτί φακέλους και ταχυδρομείο ακόμα και το παραμικρό θα σου στείλουνε με φάκελο στο σπίτι έτσι απλά για να μην κάνεις όνειρα ότι θέλουν να καταργήσουν το χαρτί

Και εγώ να σε ενημερώσω πως και εδώ που είμαστε ότι νάναι αλλά και σε όλον τον κόσμο οι αποστολές εγγράφων και δεμάτων με χαρτί γίνονται... δεν γίνονται ψηφιακά.... αμα δεν πείτε την εξυπνάδα σας θα σκάσετε μερικοί Ελευθερωρίτες εδώ μέσα... πάνε τώρα να διαβάσεις μακελειοgr και elora.gr , τα τεχνολογικά forums δεν είναι για σένα... α μάλλον καλύτερα  μην μπαίνεις στα παραπάνω sites καθώς το ιντερνέτ είναι παρακολουθούμενο... πάνε αγόρασε τις έντυπες μορφές τους... αλλά με προσοχή  γιατί τα περίπτερα έχουν κάμερες και μπορεί να σε δει η παγκόσμια κυβέρνηση...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια μερικών μου θυμίζουν παλιό συμφοιτητή ο οποίος δεν χρησιμοποιεί κινητό γιατί τον παρακολουθούν μέσω αυτού, πούλησε το αυτοκίνητο γιατί βρήκε λέει μηχάνημα παρακολούθησης απο την ΕΥΠ, ενώ έχει υπολογιστή δεν έχει σύνδεση ιντερνετ γιατί παρακολουθείται και αυτό, δεν έχει εννοείται κανενός είδους social, δεν συμμετείχε στην απογραφή και φυσικά δεν έχει κάνει εμβόλιο.

Ξεκολλήστε επιτέλους, get a life. Δεν έχει κανείς καμία όρεξη να σας παρακολουθεί και αν το κάνει δεν θα το πάρετε χαμπάρι ακόμα και σε σπηλιά να ζείτε.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Angeldust είπε

Τα σχόλια μερικών μου θυμίζουν παλιό συμφοιτητή ο οποίος δεν χρησιμοποιεί κινητό γιατί τον παρακολουθούν μέσω αυτού, πούλησε το αυτοκίνητο γιατί βρήκε λέει μηχάνημα παρακολούθησης απο την ΕΥΠ, ενώ έχει υπολογιστή δεν έχει σύνδεση ιντερνετ γιατί παρακολουθείται και αυτό, δεν έχει εννοείται κανενός είδους social, δεν συμμετείχε στην απογραφή και φυσικά δεν έχει κάνει εμβόλιο.

Επισης δε θα παρει τη νεα ταυτοτητα με το χαραγμα. Ερωτηση ομως, εξω κυκλοφορει? γιατι πιστευει οτι τον ψεκαζουν και αεροπλανα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gov.se Wallet ;;;

 

 

12 ώρες πριν, Stoliver είπε

Στο σχεδιασμό. Θα ανανεωθούν τα χαρακτηριστικά ασφαλείας και θα είναι πλαστική κάρτα αντί για χάρτινη σελίδα όπως είναι τώρα. Σε αντίθεση με τις άλλες χώρες, θα είναι έγχρωμη και εδώ η φωτογραφία. 
 

Έτσι θα φαίνονται καλύτερα και οι ρυτίδες...

1 ώρα πριν, Angeldust είπε

Τα σχόλια μερικών μου θυμίζουν παλιό συμφοιτητή ο οποίος δεν χρησιμοποιεί κινητό γιατί τον παρακολουθούν μέσω αυτού, πούλησε το αυτοκίνητο γιατί βρήκε λέει μηχάνημα παρακολούθησης απο την ΕΥΠ, ενώ έχει υπολογιστή δεν έχει σύνδεση ιντερνετ γιατί παρακολουθείται και αυτό, δεν έχει εννοείται κανενός είδους social, δεν συμμετείχε στην απογραφή και φυσικά δεν έχει κάνει εμβόλιο.

Ξεκολλήστε επιτέλους, get a life. Δεν έχει κανείς καμία όρεξη να σας παρακολουθεί και αν το κάνει δεν θα το πάρετε χαμπάρι ακόμα και σε σπηλιά να ζείτε.

 

Αυτός ο παλιός συμφοιτητής μάλλον ήταν «κλασική περίπτωση βλάβης».
Φαντάζομαι ότι ούτε καθρέφτες θα πρέπει να είχε στο σπίτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Τα ίδια πράγματα σκέφτονται και οι αγελάδες που της κρεμάνε δαχτυλίδι και τσιπάκια για να ξέρουνε σε ποια παραγωγή ανήκουν. Δεν έχω να σου πω κάτι άλλο πέρα ότι είμαστε ένα κομμάτι κρέας και θέλουνε με κάθε τρόπο να ελέγχουν τα πάντα. Τώρα εσύ συνέχισε την βαρετή ζωή την οποία κανείς. Όσο για το χαρτί μην ξεχάσεις να πάρεις χάρτινο Καλαμάκι μιας και θέλουν να καταργήσουν την χρήση του χαρτιού. Να σε ενημερώσω και για κάτι το οποίο μάλλον αγνοείς επειδή είσαι από μία χώρα η οποία είναι οτι ναναι έτσι κι αλλιώς στη Γερμανία όλα γίνονται με χαρτί φακέλους και ταχυδρομείο ακόμα και το παραμικρό θα σου στείλουνε με φάκελο στο σπίτι έτσι απλά για να μην κάνεις όνειρα ότι θέλουν να καταργήσουν το χαρτί

Κατάργηση χαρτιού σε οτι έχει σχέση με δημόσια έγγραφα(βάζουμε και υπότιτλους στα ελληνικά).Αλλά καταλαβαίνεις μόνο οτι σε συμφέρει.Να υποθέσω οτι είσαι από αυτούς που πάνε με το βιβλιάριο στην τράπεζα από τις οχτώ για να αποφύγουν την ουρά για μια ενημέρωση γιατί το να κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό είναι φακέλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Gov.se Wallet ;;;

 

 

Έτσι θα φαίνονται καλύτερα και οι ρυτίδες...

Αυτός ο παλιός συμφοιτητής μάλλον ήταν «κλασική περίπτωση βλάβης».
Φαντάζομαι ότι ούτε καθρέφτες θα πρέπει να είχε στο σπίτι του.

Διαβατήρια και δίπλωμα έχουν έγχρωμη φωτό.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Τα ίδια πράγματα σκέφτονται και οι αγελάδες που της κρεμάνε δαχτυλίδι και τσιπάκια για να ξέρουνε σε ποια παραγωγή ανήκουν. Δεν έχω να σου πω κάτι άλλο πέρα ότι είμαστε ένα κομμάτι κρέας και θέλουνε με κάθε τρόπο να ελέγχουν τα πάντα. Τώρα εσύ συνέχισε την βαρετή ζωή την οποία κανείς. Όσο για το χαρτί μην ξεχάσεις να πάρεις χάρτινο Καλαμάκι μιας και θέλουν να καταργήσουν την χρήση του χαρτιού. Να σε ενημερώσω και για κάτι το οποίο μάλλον αγνοείς επειδή είσαι από μία χώρα η οποία είναι οτι ναναι έτσι κι αλλιώς στη Γερμανία όλα γίνονται με χαρτί φακέλους και ταχυδρομείο ακόμα και το παραμικρό θα σου στείλουνε με φάκελο στο σπίτι έτσι απλά για να μην κάνεις όνειρα ότι θέλουν να καταργήσουν το χαρτί

Αυτό που μιλάτε για άλλες χώρες χωρίς να έχετε ιδέα με ξεπερνάει. Στην Γερμανία εδώ και χρόνια έχει ξεκινήσει η μετάβαση για την ψηφιοποίηση. Η μόνη διαφορά με την Ελλάδα είναι ότι ξεκίνησαν νωρίς την μετάβαση και έχουν την επιλογή να λαμβάνεις το οτιδήποτε ψηφιακά η σε χαρτί μέσω ταχυδρομείου.  Φέτος για πρώτη φορά μου ήρθε το "εκκαθάριστικο" της εφορίας με Email. Κάτοικος Γερμανίας εδώ και 8 χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Thresh είπε

Φέτος καταφέραμε να τα πάμε στα 10 χρόνια για να μην πληρώνουμε τόσα ευρώ/έτος και θες ψηφιακά που μάλλον δεν θα θέλουν ανανέωση? Baby steps...

@@ καταφέραμε... Πριν μια εβδομάδα παρέλαβα νέο διαβατήριο και ισχύει για 5 χρόνια, όχι για 10. Πρώτη φορά το ακούω αυτό που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...