Προς το περιεχόμενο

Τι πινακίδα αυτοκινήτου είναι αυτή;


JimasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ, είδα ένα αυτοκίνητο με ασυνήθιστη πινακίδα κυκλοφορίας και έχω σκαλωσει τι όχημα είναι; Όλη η πινακίδα είναι άσπρη, δεν έχει κανένα σημα η σύμβολο χώρας και απλά γράφει Υ-1234 (τα 1234 τυχαία). Είναι λίγο τετραγωνισμένη και όχι ορθογώνια. Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JimasGR είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ, είδα ένα αυτοκίνητο με ασυνήθιστη πινακίδα κυκλοφορίας και έχω σκαλωσει τι όχημα είναι; Όλη η πινακίδα είναι άσπρη, δεν έχει κανένα σημα η σύμβολο χώρας και απλά γράφει Υ-1234 (τα 1234 τυχαία). Είναι λίγο τετραγωνισμένη και όχι ορθογώνια. Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία;

Περιεργο φαινεται το Υ...... Μαυρα γραμματα ολα? 

 

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Citroen μάλλον :P

Πιθανότατα ήταν πινακίδα προσωρινού τύπου.

Μπορει να ναι και κανας φυγας με ψευτικες πινακιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dimi00 είπε

Περιεργο φαινεται το Υ...... Μαυρα γραμματα ολα? 

 

Μπορει να ναι και κανας φυγας με ψευτικες πινακιδες

Αν θυμάμαι καλά γαλαζοπράσινα ή κάτι παρόμοιο

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Είχε Υ και όχι ΑΤΡΗ και είχε μόνο 4 αριθμούς. (Πλάκα πλάκα ένα Escalade ήταν τελευταίο μοντέλο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, JimasGR είπε

Αν θυμάμαι καλά γαλαζοπράσινα ή κάτι παρόμοιο

Είχε Υ και όχι ΑΤΡΗ και είχε μόνο 4 αριθμούς. (Πλάκα πλάκα ένα Escalade ήταν τελευταίο μοντέλο) 

Κινητό δεν είχες να βγάλεις φωτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JimasGR είπε

Είχε Υ και όχι ΑΤΡΗ και είχε μόνο 4 αριθμούς. (Πλάκα πλάκα ένα Escalade ήταν τελευταίο μοντέλο) 

Δεν ξέρω τι είναι το ATPH αλλά οι προσωρινού τύπου έχουν ένα γράμμα και 3-4 αριθμούς, το τοπικό τελωνείο δίνει με Ρ μπροστά.

Το link που σου έδωσα πάντως έχει και υποδείγματα, κοίταξε το να δεις αν μοιάζουν με αυτή που είδες.

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Κινητό δεν είχες να βγάλεις φωτό;

Φοβήθηκε γιατί πέρασε τους επιβάτες για μαφιόζους

Tony Soprano's 2003 Cadillac Escalade fetched how much at auction? - nj.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινές πινακίδες κατοίκων εξωτερικού.Φέρνουν αμάξι που παίρνει ειδικές πινακίδες με πράσινα γράμματα,νομίζω ότι έχουν και μηνα-ετος ,και είναι για 6 μηνες.

https://www.mfa.gr/france/ypiresies/ypiresies-gia-ellines/kuklophoria-metaphorikon-meson-idiotikes-khreses-sten-ellada-prosopa-me-sunethe-katoikia-sto-exoteriko.html

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι σαν αυτη που εχω στο γραφειο μου, τοτε ειναι προσωρινη πινακιδα μη εκτελωνισμενου αυτοκινητου που προοριζεται να παει για εξαγωγη σε αλλη χωρα (οι λεγομενες ΤΣΟΛ). Η ημερομηνια δεξια υποδηλωνει το εως ποτε επιτρεπεται η κυκλοφορια του στη χωρα (Δεν ειναι αυτο που λεει το παραπανω λινκ, αυτες ειναι γαι κατοικους εξωτερικου και ειναι κοκκινες)

image.jpeg.a49698ea1e672a7b925f462f06a70284.jpeg

Επεξ/σία από sellsoap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sellsoap είπε

Αν ειναι σαν αυτη που εχω στο γραφειο μου, τοτε ειναι προσωρινη πινακιδα μη εκτελωνισμενου αυτοκινητου που προοριζεται να παει για εξαγωγη σε αλλη χωρα (οι λεγομενες ΤΣΟΛ). Η ημερομηνια δεξια υποδηλωνει το εως ποτε επιτρεπεται η κυκλοφορια του στη χωρα (Δεν ειναι αυτο που λεει το παραπανω λινκ, αυτες ειναι γαι κατοικους εξωτερικου και ειναι κοκκινες)

image.jpeg.a49698ea1e672a7b925f462f06a70284.jpeg

Ναι έμοιαζε αλλά τετράγωνη και δεν πρέπει να είχε δίπλα τις ημερομηνίες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sellsoap είπε

Αν ειναι σαν αυτη που εχω στο γραφειο μου, τοτε ειναι προσωρινη πινακιδα μη εκτελωνισμενου αυτοκινητου που προοριζεται να παει για εξαγωγη σε αλλη χωρα (οι λεγομενες ΤΣΟΛ). Η ημερομηνια δεξια υποδηλωνει το εως ποτε επιτρεπεται η κυκλοφορια του στη χωρα (Δεν ειναι αυτο που λεει το παραπανω λινκ, αυτες ειναι γαι κατοικους εξωτερικου και ειναι κοκκινες)

image.jpeg.a49698ea1e672a7b925f462f06a70284.jpeg

Κόκκινες είναι για τα εκτελωνισμένα,τα ΑΜΟ που λέγαμε παλιά.Αυτές είναι προσωρινές για αμαξια που κυκλοφορουν Ελλάδα απο κατοίκους εξωτερικου,γεμίζει η Ελλάδα κάθε καλοκαίρι απο τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sellsoap είπε

Αν ειναι σαν αυτη που εχω στο γραφειο μου, τοτε ειναι προσωρινη πινακιδα μη εκτελωνισμενου αυτοκινητου που προοριζεται να παει για εξαγωγη σε αλλη χωρα (οι λεγομενες ΤΣΟΛ). Η ημερομηνια δεξια υποδηλωνει το εως ποτε επιτρεπεται η κυκλοφορια του στη χωρα (Δεν ειναι αυτο που λεει το παραπανω λινκ, αυτες ειναι γαι κατοικους εξωτερικου και ειναι κοκκινες)

image.jpeg.a49698ea1e672a7b925f462f06a70284.jpeg

Αυτή που δείχνεις είναι πολύ παλιά, από κάποια στιγμή και μετά τις βγάζουν χωρίς την ημερομηνία λήξης χτυπημένη δεξιά, και για να φαίνεται η μερομηνία λήξης της άδειας σου δίνουν αυτοκόλλητα να βάζεις:

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Υπόψιν και στη δική μου φωτό πράσινα είναι και τα γράμματα και τα αυτοκόλλητα, απλά δεν φαίνεται γιατί την είχα τραβήξει νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...