Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις μάρκας STRONG


nirennna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/4/2023 στις 7:37 ΠΜ, dtk-386 είπε

Ήταν λογικό να αποδειχθεί μάπα η strong

Σε ποιο σημείο ακριβώς είπα ότι είναι μάπα η strong;

Και γιατί θα  έπρεπε να απορρίψω εκ προοιμίου ένα προϊόν επειδή είναι φθηνό; Ξιπασμένη δεν υπήρξα ποτέ μου. Τώρα αν το μοντέλο της Sony που διάλεξα δεν κυκλοφορεί σήμερα, είναι λογικό. Ούτε το μοντέλο που βγαίνει αυτή τη στιγμή από το εργοστάσιο θα κυκλοφορεί σε δύο χρόνια. Όμως εμένα αυτό γιατί θα έπρεπε να με αφορά; Κάνεις μια έρευνα αγοράς σήμερα και λες θέλω αυτά τα χαρακτηριστικά, ποιο μοντέλο μου τα δίνει, αυτό. Σε δύο χρόνια με τα ίδια λεφτά το μοντέλο που θα κυκλοφορεί θα κάνει ίσως και καφέ αλλά εγώ θέλω την τηλεόραση σήμερα αφενός, αφετέρου καφετιέρα έχω. 

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, γιατί δεν αγόρασα κατευθείαν μία sony, η απάντηση είναι γιατί πίστευα ότι θα με βόλευε η οικονομικότερη λύση, δεν με βόλεψε όμως. Εμένα. Γνωρίζω πολύ κόσμο που θα προτιμούσε μία τηλεόραση στο ένα τρίτο της τιμής και στο μισό wattage από αυτήν που τελικά αγόρασα και εν πάση περιπτώσει όταν ξεκίνησα το θέμα έψαχνα απόψεις καταναλωτών που είχαν εμπειρία από το προϊον. Αντ' αυτού πλάκωσαν διάφοροι να βγάλουν τη χολή τους χωρίς να έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν και δεν εννοώ εσένα, όπως καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nirennna είπε

Σε ποιο σημείο ακριβώς είπα ότι είναι μάπα η strong;

Διαβάζεις τι γράφεις?

Στο πρώτο σου ποστ στο θέμα:

Αναφορά σε κείμενο

Αγόρασα μόλις μια τηλεόραση αυτής της άγνωστης σε μένα μάρκας, STRONG, λόγω χαμηλής τιμής, 200 ευρώ στις 43 ίντσες, και λόγω του ότι η πωλήτρια μου είπε ότι έχει θύρα scart που όμως δεν ισχύει κι εγώ τώρα τα έχω πάρει με την εξ αποστάσεως πωλήτρια και σκέφτομαι να επιστρέψω την τηλεόραση γιατί ούτε σκαρτ έχει και η εικόνα της χάλια μου φαίνεται. Κακή ευκρίνεια, τα πίσω πλάνα σχεδόν μουτζούρα. Γνωρίζει κάποιος αυτή τη μάρκα; Είναι όντως έτσι με την εικόνα της ή είναι που είχα καλομάθει εγώ με την προηγούμενη τη Sony;

Τι άλλο πρέπει να γράψεις για να δείξεις ότι μία τηλεόραση είναι μάπα? Για τηλεόραση μιλάμε όχι πλυντήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια χολη δεν βγήκε απο καθέναν. Το πως δαπανά η μαλλον καλυτέρα ''πεταει'' κάποιος τα χρήματα του δεν μας αφορα.

Εδω είμαστε τεχνολογικο φορουμ και παραθέτουμε τεχνολογικές απόψεις.

Αρα λοιπον η τεχνική μας εμπειρια και γνωση, ''αναρωτήθηκε'' γιατι καποιος να ασχοληθεί εν ετη 2022 με την επαφη scart??

Ο λογος? Γιατι το scart ειναι μια κάκιστη αναλογικη συνδεση, που προφέρει κακη ευκρίνεια, θόρυβο, τα πισω πλανα μουτζουρωμένα οπως η ιδια αναφέρεις, κακη χρωματική πληροφορία κτλ κτλ κτλ. Ειδικα σε lcd led τηλεοράσεις με υψηλή αναλυση (σε σχεση με τις παλιες crt) και κακο scaler που εχει η strong.

Aντ' αυτού αντι να αναλογιστείς γιατι το ειπα αυτο και να το τεκμηριώσω τεχνικα οπως τωρα, αποφάσισες να με χαρακτηρίσεις ''ειρωνικο''.

Η ταινιοθηκη λοιπον με τις 5000 ταινιες θα επαιζε 5 φορες καλυτερα με ενα φθηνο dvd με HDMI των 35 ευρω ακομα και στην φθηνη και κακης ποιοτητας strong.

Παρολα αυτα ομως αντι να ρωτησεις και να παρεις μια καλη tv στα ιδια λεφτα με την sony μακραν ανώτερη απο αυτην. Προχωράς σε αγορα ενος υπερτιμημένου και παλιου μοντελου. Δικαίωμα σου σαφως. Αλλα μην ρωτας, και μετα αν δεν σου αρεσει αυτο που λεμε να στραβώνεις. Αλλωστε απο τα λεγομενα σου θεωρεις οτι τα ξερεις ολα καλυτέρα και δικαιολογείς συνεχως οποιαδήποτε κίνηση εχεις αποφασίσει.

Καλες θεασεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...