Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου smartphone 250€-350€


monokoupes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Par1s* είπε

Ψάχνω για συσκευή με τα ίδια χαρακτηριστικά του/της monokoupes γιατί σήμερα μου έσπασε το Xiaomi mi 8, από το οποίο ήμουν σούπερ ευχαριστημένος και δεν μου χρειαζόταν ακόμη αλλαγή συσκευής. Γενικά δεν αλλάζω συχνά κινητά. Πριν από το mi 8 (300€), είχα το mi 4 (180€).

Αν πάω σε A52s, θα δω μεγάλη διαφορά μεταξύ 6 και 8 GB ram; Αξίζει η όποια χρηματική διαφορά;

EDIT: Για Xiaomi mi 11 Lite 5G - 8GB ram, τι λέτε;

Κατέληξες σε κάποιο;

Ναι είχα καταλήξει στο Realme 5G GT και μπήκα μολις να το παραγγείλω, αλλά πρόσεξα ότι το κατάστημα έβαλε ένα disclaimer ότι απευθύνεται μόνο σε επαγγελματίες ή εταιρείες. Screenshot_20220822-104827_Chrome.jpg.bbc52a00123537a912c2a0d342a1c089.jpg

 

@GATE123 Πιστευω θα το ειχα προσεξει την προηγούμενη εβδομάδα αν ελεγε κατι τετοιο. Φαντάζομαι κ εσυ δεν είδες κάτι. Επίσης η τιμή του επεσε από 348€ στα 287€...

Edit: My bad, apparently το ίδιο καταστημα έχει και site για χονδρική. Υπάρχει στην προηγούμενη λιανικη τιμή σε αλλο σύνδεσμο. https://www.gadgetlab.gr/index.php?route=checkout/checkout

Επεξ/σία από monokoupes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2022 στις 5:38 ΠΜ, Par1s* είπε

Υπεραναλυτικός, σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Όχι δεν κάνω τρελή χρήση και όπως προείπα με κάλυπτε πλήρως το mi 8 εδώ και 3μιση χρόνια. Μάλλον θα πάω στο A52s γιατί διάβασα στο σκρουτζ πολλά αρνητικά σχόλια για το 11 lite (πρώτη έκδοση). Όσο για την εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει καθόλου, πάντα χρησιμοποιώ μια απλή θήκη.

Κοιτα , εγω το πηρα απο μεγαλη αλυσιδα και δεν μου εχει εμφανισει απολυτως κανενα προβλημα. Μονο το λαγκαρισμα που ανεφερα που εμφανιζεται αραια και που , αλλα δεν ειναι hardware προβλημα. Πιο πολυ το κοβω για κακη διαχειριση της μνημης. Κλαιν , παιρνεις την εκδοση με τα 8 και δεν νομιζω να γεμισει ποτε.
Οσο για τα αλλα που διαβαζω στο σκρουτζ , μπορει να ετυχαν σε ελαττωματικη παρτιδα , μπορει να ηταν τιποτα παραεισαγωγες. Για υπερθερμανσεις που λενε καποιοι , τα ακουω βερεσε , γιατι ειμαστε μεσα στην μεση του καλοκαιριου.

Αν δεν κανεις βαρια χρηση , η μπαταρια θα σε υπερκαλυψει. Ειμαι στις 70 ωρες , και στο 23% . Αν το μπατζετ βγαινει για το Α52s , πας για αυτο ευκολα. Αν οχι , τα 280 που ζηταει το mi 11 lite 5g - 8gb/128gb , ειναι αρκετα δελεαστικα για αυτα που προσφερει.

ΥΓ : Προχτες , εβαλα την οθονη στα 90hz , μιας και επειδη δεν κανω βαρια χρηση , δεν ειχε νοημα να την εχω στα 60hz για εξοικονομηση μπαταριας και καλα , και το κινητο ειναι σαν να ξανανοιωσε , ρολαρει ακομα πιο ομαλα απο πριν. Επισης , εψαχνα gcam , ετσι για την φαση , και βρηκα μια απο τις καινουργιες , που κανει χρηση και ολων των δευτερευοντων φακων , πραγμα που σπανια το βρισκεις σε gcam , και ο φωτογραφικος τομεας ανεβηκε πολλα επιπεδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...