Προς το περιεχόμενο

Το παιχνίδι Spider-Man Remastered για PC αποκάλυψε ότι η Sony αναπτύσσει έναν PlayStation PC launcher


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Nick77 είπε

Όχι άλλους launchers, φτάνει!!!
Ειδικά αν δεν σου δίνει τη δυνατότητα αγοράζοντας ένα παιχνίδι στο PS5 να μπορείς να το παίξεις και στο PC όταν βγει χωρίς να το ξαναγοράζεις, πράγμα που το ψιλοαποκλείω ωστόσο.

Έχει λογική η κίνηση από την άποψη ότι τώρα τους κρατάει ένα 30% των εσόδων το Steam, αλλά έλεος ρε παιδιά, όχι άλλους launchers, φτάνει το bloatware.

Steam, Origin, Uplay, Bethesda launcher, Battle.net, Epic store, Microsoft Store, Rockstar Club, νισάφι...

GOG, 2K...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, gtasatzis είπε

Θα μπορούμε άραγε να παίζουμε τα παιχνίδια που έχουμε αγοράσει ήδη στο playstation στον lancer στον υπολογιστή;

Ναι σιγα μην σε αφησουν. Εδω στο xbox δεν μπορεις να το κανεις αυτο, σιγα μην το κανει η sony

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nick_corobos είπε

Ναι σιγα μην σε αφησουν. Εδω στο xbox δεν μπορεις να το κανεις αυτο, σιγα μην το κανει η sony

Ναι όπως τα λες είναι, ντροπή τους...image.png.439af474f3e78c682833f55204832019.png

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Ναι όπως τα λες είναι, ντροπή τους...image.png.439af474f3e78c682833f55204832019.png

Δηλαδη οτι παιχνιδια εχω στο xbox μου μπορω να τα παιξω στο pc. Παω να το δοκιμασω. Αν και απο αυτο που διαβαζω μαλλον ορισμενα μονο γινεται, αρα δεν ειναι το ιδιο με αυτο που λεω. Εχω για παραδειγμα το Crash bandicoot trilogy, θα με αφησει να το παιξω στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nick_corobos είπε

Δηλαδη οτι παιχνιδια εχω στο xbox μου μπορω να τα παιξω στο pc. Παω να το δοκιμασω. Αν και απο αυτο που διαβαζω μαλλον ορισμενα μονο γινεται, αρα δεν ειναι το ιδιο με αυτο που λεω. Εχω για παραδειγμα το Crash bandicoot trilogy, θα με αφησει να το παιξω στο pc?

Μπόρει να μην είναι όλα αλλά σίγουρα είναι υπεραρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Μπόρει να μην είναι όλα αλλά σίγουρα είναι υπεραρκετά

Ουσιαστικά από όσα έχω μόνο το forza horizon παιζει, άρα όχι και υπεραρκετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Δηλαδη οτι παιχνιδια εχω στο xbox μου μπορω να τα παιξω στο pc. Παω να το δοκιμασω. Αν και απο αυτο που διαβαζω μαλλον ορισμενα μονο γινεται, αρα δεν ειναι το ιδιο με αυτο που λεω. Εχω για παραδειγμα το Crash bandicoot trilogy, θα με αφησει να το παιξω στο pc?

Κάτι δεν διάβασες σωστά από αυτό που πόσταρε ο @bad_freddy. Η εικόνα λέει ότι μπορείς να παίξεις στον υπολογιστή σου όποιο παιχνίδι έχεις αγοράσει από το xbox με την ένδειξη XBOX PLAY ANYWHERE! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Star-Lord είπε

Ναι θυμάμαι πολύ καλά. Πριν λίγα χρόνια συνεχεία έλεγε ότι εκτός από το Horizon τα υπόλοιπα δεν θα βγουν πότε στο PC ούτε σε άλλη ανταγωνιστική κονσόλα. Ξαφνικά χωρίς λόγο τώρα τα θέλει παντού για να βγάλει εύκολο κέρδος. Μεγάλη απληστία. Τελείωσαν οι μέρες για τα αποκλειστικά. Γι αυτό δεν έχω πάρει το ps5 και πάω στη Nintendo.

Δηλαδή εσένα η ευχαρίστησή σου είναι να παίζεις παιχνίδια που δεν μπορούν να παίξουν οι άλλοι; Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ένα πράμα ας πούμε; Δηλαδή το να μην μπορείς να παίξεις μια παιχνιδάρα ενός ανταγωνιστή χωρίς να σκάσεις 500 για την κονσόλα του, δεν σε ενοχλεί; Αντί να λέμε ευχαριστώ που επιτέλους αποφάσισαν να ανοίξουν τις πλατφόρμες τους και να ευχαριστιούνται όλοι τα ίδια παιχνίδια χωρίς να έχουν σκάσει ένα σωρό λεφτά σε κονσόλες και πισιά, γκρινιάζουμε γιατί δεν έχουμε την αποκλειστικότητα και δεν μπορούμε να κάνουμε "ζήλεια-ψόρα" στους άλλους! Αλήθεια τώρα;

Και μετά γκρινιάζουμε για τις δεκάδες υπηρεσίες που έχουμε γεμίσει σε μουσική και ταινίες (αντίστοιχα στα παιχνίδια είναι οι κονσόλες) και πρέπει να σκάμε ένα κάρο συνδρομές για μία-δύο αποκλειστικότητες που έχει η κάθε μια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikosjc είπε

Δηλαδή εσένα η ευχαρίστησή σου είναι να παίζεις παιχνίδια που δεν μπορούν να παίξουν οι άλλοι; Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ένα πράμα ας πούμε; Δηλαδή το να μην μπορείς να παίξεις μια παιχνιδάρα ενός ανταγωνιστή χωρίς να σκάσεις 500 για την κονσόλα του, δεν σε ενοχλεί; Αντί να λέμε ευχαριστώ που επιτέλους αποφάσισαν να ανοίξουν τις πλατφόρμες τους και να ευχαριστιούνται όλοι τα ίδια παιχνίδια χωρίς να έχουν σκάσει ένα σωρό λεφτά σε κονσόλες και πισιά, γκρινιάζουμε γιατί δεν έχουμε την αποκλειστικότητα και δεν μπορούμε να κάνουμε "ζήλεια-ψόρα" στους άλλους! Αλήθεια τώρα;

Και μετά γκρινιάζουμε για τις δεκάδες υπηρεσίες που έχουμε γεμίσει σε μουσική και ταινίες (αντίστοιχα στα παιχνίδια είναι οι κονσόλες) και πρέπει να σκάμε ένα κάρο συνδρομές για μία-δύο αποκλειστικότητες που έχει η κάθε μια!

 

Χαχαχαχα.🤣

Θέλεις να πεις ότι σε βολεύει να κατεβάσεις ''πειρατικά'' τα παιχνίδια χωρίς να ξοδεύεις ούτε ένα ευρώ (αυτό το κάνουν αρκετοί φίλοι μου και ο περισσότερος κόσμος)? Γι αυτό χρησιμοποίησες αυτό το πειστικό επιχείρημα? Άκου, είμαι κάτοχος της Sony εδώ και 22 χρόνια λόγω πολύ δυνατών αποκλειστικών. Αλλά δε γίνεται να τα έχουμε όλα! Για παράδειγμα δεν μπορώ να πάρω τη σειρά Gears of War γιατί δεν έχω X-BOX. Δεν μπορώ να πάρω το Zelda ή το Luigis Mansion γιατί δεν έχω Nintendo. Όπως είπες συμφωνώ μαζί σου δεν αξίζει να σκάσεις ένα σωρό λεφτά σε μια κονσολα για μονο μια-δυο αποκλειστικά. Ναι με ενοχλούσε αυτό το πράγμα αλλά έτσι ήταν ο ανταγωνισμός εταιριών. Ο καθένας διαλέγει μια κονσόλα ή το πισι για τα δικά του γούστα. Τώρα που όλα τα αποκλειστικα της Sony θα πάνε στο πισι (αργά ή γρήγορα) δεν υπάρχει νόημα για μένα να πάρω το ps5. Για να είμαι ειλικρινής χόρτασα πια όλα αυτά. Αλλά ποτέ δεν ξέρουμε τι θα φέρει το αύριο.

Να είμαστε καλά και ευτυχισμένοι με ο,τι έχουμε. Καλή σας συνεχεια. 😉

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2022 στις 7:20 ΜΜ, Star-Lord είπε

Χαχαχαχα.🤣

Θέλεις να πεις ότι σε βολεύει να κατεβάσεις ''πειρατικά'' τα παιχνίδια χωρίς να ξοδεύεις ούτε ένα ευρώ (αυτό το κάνουν αρκετοί φίλοι μου και ο περισσότερος κόσμος)? Γι αυτό χρησιμοποίησες αυτό το πειστικό επιχείρημα? Άκου, είμαι κάτοχος της Sony εδώ και 22 χρόνια λόγω πολύ δυνατών αποκλειστικών. Αλλά δε γίνεται να τα έχουμε όλα! Για παράδειγμα δεν μπορώ να πάρω τη σειρά Gears of War γιατί δεν έχω X-BOX. Δεν μπορώ να πάρω το Zelda ή το Luigis Mansion γιατί δεν έχω Nintendo. Όπως είπες συμφωνώ μαζί σου δεν αξίζει να σκάσεις ένα σωρό λεφτά σε μια κονσολα για μονο μια-δυο αποκλειστικά. Ναι με ενοχλούσε αυτό το πράγμα αλλά έτσι ήταν ο ανταγωνισμός εταιριών. Ο καθένας διαλέγει μια κονσόλα ή το πισι για τα δικά του γούστα. Τώρα που όλα τα αποκλειστικα της Sony θα πάνε στο πισι (αργά ή γρήγορα) δεν υπάρχει νόημα για μένα να πάρω το ps5. Για να είμαι ειλικρινής χόρτασα πια όλα αυτά. Αλλά ποτέ δεν ξέρουμε τι θα φέρει το αύριο.

Να είμαστε καλά και ευτυχισμένοι με ο,τι έχουμε. Καλή σας συνεχεια. 😉

Που κολλάει ρε φίλε η “πειρατεία” σε αυτό που συζητάμε! Ο ανταγωνισμός των εταιριών αυτός είναι, αλλά εγώ μιλάω για το τι είναι καλό για εμένα, τον πελάτη! Έχεις μετοχές σε κανέναν από αυτούς; Προφανώς και θα ήθελα να έχω ΜΙΑ κονσόλα και να μπορώ να παίξω και το GoW και το Zelda και το GT! Αν τώρα εσένα η λογική σου είναι δεν παίρνω ps5 γιατί μπορούν και άλλοι να παίξουν στο pc τα παιχνίδια του, δηλαδή προτιμάς να μην παίξεις κάποια παιχνίδια επειδή θα μπορούν να τα παίξουν και άλλοι σε άλλες πλατφόρμες, πραγματικά λυπάμαι που κάθισα να σου απαντήσω!

* εκεί με… την “πειρατεία” πραγματικά σε έχασα! :s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...