Προς το περιεχόμενο

Προσπέραση σε δρόμο χωρίς διαγράμμιση


theofanis20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα συμβάν που μου έγινε χθες. καθώς γυρνούσα από τη δουλειά μου περίπου 17:15 από την οδό Πόντου Για όσους ξέρουν από Θεσσαλονίκη είχα μπροστά μου ένα αυτοκίνητο που πήγαινε πολύ αργά και αποφάσισα να το προσπεράσω. με το που έκανα την προσπέραση στα 200 μέτρα μου κάνει νόημα ένας αστυνομικός που προφανώς δεν ειχα δει εκει να σταματήσω. Αμάν λέω μέσα μου την πάτησα για την προσπέραση θα είναι. τώρα η λογική λέει πως αν ο δρόμος είχε διαγράμμιση θα ήταν διπλή γραμμή. Έλα όμως που εδώ και πολλούς μήνες Ο δρόμος έχει αφεθεί έτσι χωρίς διαγράμμιση. όντας σίγουρος ότι θα φάω χοντρό πρόστιμο μου έκανε πολύ εντύπωση που ο Μπάτσος Μου έκανε παρατήρηση μόνο για τα φιμέ τζάμια και απλά ανέφερε την προσπέραση. εν τέλει έφυγα χωρίς πρόστιμο και τώρα Η ερώτησή μου είναι η εξής: τη γλίτωσα επειδή έπεσα σε αστυνομικό που δεν ήθελε να με γράψει ή δεν μπορούσε νομικά να με γράψει εφόσον ο δρόμος δεν έχει γραμμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dtzgr είπε

Αν ήθελε να σε γράψει, θα σε έγραφε, ακόμα και γιατί ήσουν αξύριστος.

Ακριβώς αυτό! Αν θελήσει να σε γράψει, θα βρει κάτι, μην ανησυχείς. Ο πυροσβεστήρας σου είναι δίκιλος, ελεγμένος με σφραγίδα μέσα στο τελευταίο έτος; Το φαρμακείο δεν έληξε; Όχι; Λυπάμαι, περάστε στο ταμείο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, theofanis20 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα συμβάν που μου έγινε χθες. καθώς γυρνούσα από τη δουλειά μου περίπου 17:15 από την οδό Πόντου Για όσους ξέρουν από Θεσσαλονίκη είχα μπροστά μου ένα αυτοκίνητο που πήγαινε πολύ αργά και αποφάσισα να το προσπεράσω. με το που έκανα την προσπέραση στα 200 μέτρα μου κάνει νόημα ένας αστυνομικός που προφανώς δεν ειχα δει εκει να σταματήσω. Αμάν λέω μέσα μου την πάτησα για την προσπέραση θα είναι. τώρα η λογική λέει πως αν ο δρόμος είχε διαγράμμιση θα ήταν διπλή γραμμή. Έλα όμως που εδώ και πολλούς μήνες Ο δρόμος έχει αφεθεί έτσι χωρίς διαγράμμιση. όντας σίγουρος ότι θα φάω χοντρό πρόστιμο μου έκανε πολύ εντύπωση που ο Μπάτσος Μου έκανε παρατήρηση μόνο για τα φιμέ τζάμια και απλά ανέφερε την προσπέραση. εν τέλει έφυγα χωρίς πρόστιμο και τώρα Η ερώτησή μου είναι η εξής: τη γλίτωσα επειδή έπεσα σε αστυνομικό που δεν ήθελε να με γράψει ή δεν μπορούσε νομικά να με γράψει εφόσον ο δρόμος δεν έχει γραμμή; 

Είδε από μακρυά ότι έχεις φιμέ; Έχεις και στο παρμπρίζ;  Ρωτάω γιατί έχω και εγώ αλλά δεν μου έχει τύχει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, theofanis20 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα συμβάν που μου έγινε χθες. καθώς γυρνούσα από τη δουλειά μου περίπου 17:15 από την οδό Πόντου Για όσους ξέρουν από Θεσσαλονίκη είχα μπροστά μου ένα αυτοκίνητο που πήγαινε πολύ αργά και αποφάσισα να το προσπεράσω. με το που έκανα την προσπέραση στα 200 μέτρα μου κάνει νόημα ένας αστυνομικός που προφανώς δεν ειχα δει εκει να σταματήσω. Αμάν λέω μέσα μου την πάτησα για την προσπέραση θα είναι. τώρα η λογική λέει πως αν ο δρόμος είχε διαγράμμιση θα ήταν διπλή γραμμή. Έλα όμως που εδώ και πολλούς μήνες Ο δρόμος έχει αφεθεί έτσι χωρίς διαγράμμιση. όντας σίγουρος ότι θα φάω χοντρό πρόστιμο μου έκανε πολύ εντύπωση που ο Μπάτσος Μου έκανε παρατήρηση μόνο για τα φιμέ τζάμια και απλά ανέφερε την προσπέραση. εν τέλει έφυγα χωρίς πρόστιμο και τώρα Η ερώτησή μου είναι η εξής: τη γλίτωσα επειδή έπεσα σε αστυνομικό που δεν ήθελε να με γράψει ή δεν μπορούσε νομικά να με γράψει εφόσον ο δρόμος δεν έχει γραμμή; 

Δηλαδή σοβαρά τώρα, έχεις δει μέσα σε αστικό περιβάλλον κάπου δρόμο 2 κατευθύνσεων με μόνη διακεκομμένη λωρίδα ανάμεσα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, oneiricocelot είπε

Αν λέμε τον ίδιο δρόμο πως προσπέρασες αφού είναι μονής κατεύθυνσης μια λωρίδα;

Παιζει να λεει την Ποντου που ερχεται απο Σινδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παιζει να λεει την Ποντου που ερχεται απο Σινδο

 Έχει και έναν μονόδρομο που κατεβαίνει από Μικράς Ασίας (γήπεδο ΠΑΟΚ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, G.bar είπε

Είδε από μακρυά ότι έχεις φιμέ; Έχεις και στο παρμπρίζ;  Ρωτάω γιατί έχω και εγώ αλλά δεν μου έχει τύχει ποτε.

φιμε έχω μόνο στα πλαϊνά, βασικά τα είχε όταν το αγόρασα το αυτοκίνητο 

 

2 ώρες πριν, oneiricocelot είπε

Αν λέμε τον ίδιο δρόμο πως προσπέρασες αφού είναι μονής κατεύθυνσης μια λωρίδα;

δεν λέμε τον ίδιο δρόμο η οδός ποντου είναι μεγάλος δρόμος στη δυτική Θεσσαλονίκη 

 

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Δηλαδή σοβαρά τώρα, έχεις δει μέσα σε αστικό περιβάλλον κάπου δρόμο 2 κατευθύνσεων με μόνη διακεκομμένη λωρίδα ανάμεσα ;

όχι τώρα που το λες και τι μ αυτό; η ερώτηση μου είναι κατά πόσο είναι υπεύθυνο το δημόσιο να έχει με διαγραμηση όλους τους δρόμους ώστε να μην φέρει καμία ευθύνη σε περίπτωση πσραβασεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theofanis20 είπε

φιμε έχω μόνο στα πλαϊνά, βασικά τα είχε όταν το αγόρασα το αυτοκίνητο 

 

δεν λέμε τον ίδιο δρόμο η οδός ποντου είναι μεγάλος δρόμος στη δυτική Θεσσαλονίκη 

 

όχι τώρα που το λες και τι μ αυτό; η ερώτηση μου είναι κατά πόσο είναι υπεύθυνο το δημόσιο να έχει με διαγραμηση όλους τους δρόμους ώστε να μην φέρει καμία ευθύνη σε περίπτωση πσραβασεων

Δηλαδή πρέπει να κάνουν διαγραμμίσεις σε όλους τους δρόμους της Ελλάδας από το Σύνταγμα μέχρι το τελευταίο κατσικοχώρι ίσα-ίσα για να ξέρεις εσύ που επιτρέπεται να βγεις αντίθετο ρεύμα και που απαγορεύεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γράφαν κάθε παράβαση που βλέπουν, η Ελλάδα θα ήταν αγνώριστη. Ίσως κάτι άλλο ψαχναν εκείνη την ώρα, ίσως να βαριόταν ή να είχες σωστές πινακίδες, χρώμα, μπρελόκ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...