Προς το περιεχόμενο

Μηνυμα κατα τη μεταφορα αρχειου


Jimbont

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγες μερες κατοχος Μ2 air για πρωτη φορα.

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν προσπαθω να μεταφερω το οτιδηποτε απο την επιφανεια εργασιας (Γραφειο εργασιας) σε αλλο φακελο στο finder.

https://postimg.cc/1nKc6NpS

ps επισης οταν παταω enter να παω στην παρακατω γραμμη εδω στο φορουμ μου αφηνει τοσο μεγαλο κενο οπως βλεπετε.

Επεξ/σία από Jimbont
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ δεν την γνωριζα καν σαν λειτουργια και δεν ειχω καταλαβει πως το εκανα, πρωτη φορα εχω mac

το βρηκα οπως φαινεται στην φωτο ομως δεν εχει ξεχωστα την επιφανεια εργασιας απο τα εγγραφα και ενω θελω τα εγγραφα να ειναι στο icloud δεν θελω την επιφ.εργασιας. 

ευχαριστω για τις απαντησεις 

image.png

Επεξ/σία από Jimbont
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Jimbont said:

οκ δεν την γνωριζα καν σαν λειτουργια και δεν ειχω καταλαβει πως το εκανα, πρωτη φορα εχω mac

το βρηκα οπως φαινεται στην φωτο ομως δεν ξέρω εχει ξεχωστα την επιφανεια εργασιας απο τα εγγραφα και ενω θελω τα εγγραφα να ειναι στο icloud δεν θελω την επιφ.εργασιας. 

ευχαριστω για τις απαντησεις 

image.png

Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις τον προκαθορισμένο φάκελο "Documents" να είναι στο iCloud? Πολλά προγράμματα σώζουν εκεί διάφορα folders and files, για τα οποία δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τα έχεις στο iCloud.

Όσα αρχεία θέλεις να τα έχεις στο iCloud, μπορείς να τα βάζεις στο iCloud Drive.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις τον προκαθορισμένο φάκελο "Documents" να είναι στο iCloud? Πολλά προγράμματα σώζουν εκεί διάφορα folders and files, για τα οποία δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τα έχεις στο iCloud.

Όσα αρχεία θέλεις να τα έχεις στο iCloud, μπορείς να τα βάζεις στο iCloud Drive.  

Είμαι λίγο χαμένος μεχρι στιγμής.

Επειδή έτσι το έχω και στο iPhone το έκανα και στο Macbook, θα δω πως θα τα οργανωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...