Προς το περιεχόμενο

Gotham Knights [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογικα κοντευω στο τελος και μπορω να πω  οτι δν ειναι καθολου κακο γκειμ αρκει να μην το παιξεις στο χαρντ κυριως γιατι σου τρωει πολυ χρονο ασκοπα και ειναι τσιτ βασικα.Ακομα και στο νορμαλ γινεται σχετικα δυσκολο.
Το βαζεις στο νορμαλ επιγκεντρωνεσαι στις αποστολες και λιγο στα παρεμφερη και ανεβαινει πολυ σαν γκειμ.
 

Αρκετα μεγαλο και σε διαρκεια θα ελεγα στο συνολο του.

Ωραια μποσις και τα περιβαλοντα στον εσωτερικο χωρο πολυ ομορφα.

Το woke φαινεται αρκετα στο οτι τα 3/4 των κακων ειναι γυναικες για καποιο λογο.

Επεξ/σία από Vigilante1319
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σε CPU limited σενάρια μπορεί να έχει και πάνω από 15 frames βελτίωση, τι εννοείς 3?

Αν εννοείς στην κονσόλα, είναι γιατί είναι κλειδωμένες στα 30. Αλλά και πάλι τα frame times είναι πολύ καλύτερα και σε αυτήν την περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι λέτε, εμένα μου αρέσει. Δεύτερο playthrough, αυτή τη φορά στο Hard, δεν ξέρω αν έχουν βάλει patch ή όχι, πάντως το παιχνιδάκι είναι απόλαυση.

Οι μάχες πολύ διασκεδαστικές, η ιστορία είναι καλή και με ωραίο τέλος, έχει πολλά πράγματα να κάνεις αν θέλεις να ψάξεις, γενικά είναι αναζωογονητική προσθήκη στη σειρά αν και Batman δε μπορεί να γίνει ποτέ.

Παίζω με κάθε ήρωα εναλλάξ για κάθε patrol, περίπου μισή με μία ώρα το καθένα και τα skills και οι μάχες είναι εντυπωσιακά ειδικά όταν μάθεις τον κάθε χαρακτήρα αρκετά. Τα bosses πολύ ωραία και δύσκολα, γραφικά, μουσική, ήχος σε πολύ καλό επίπεδο.

Θέματα έχει με τα μαλλιά και τα ρούχα στα cutscenes που πάλλονται σαν τρελλά κάποιες φορές. Έχω φάει και κάποια crashes.

Και φυσικά το wokeness που το αντιμετώπισα περισσότερο στο δεύτερο run. Στην πρώτη περίπτωση όταν άρχισα να διαβάζω κάποια τυχαία mail και σε ένα από αυτά η Barbara έλεγε ότι δύο από τους τέσσερις θα πάνε στο Pride Parade ντυμένοι και στη δεύτερη σε μία μαύρη τύπισσα που μου είπε κάτι αηδίες για τη σύζυγό της. Απορώ πως τα γράφουν αυτά και τα ενσωματώνουν στα παιχνίδια, δηλαδή έλεος και ντροπή ταυτόχρονα. Τι προσθέτουν, δηλαδή τι θα χάναμε αν δεν ήταν εκεί; Woke Brothers πρέπει να λέγεται πλέον η εταιρία.

Δεν έχουν και δε θα έχουν ποτέ το ίδιο ειδικό βάρος με το Batman οι συγκεκριμένοι super ήρωες οπότε δε μπορεί να είναι ίδιο παιχνίδι. Η ιστορία όμως όπως εξελίσσεται μεταξύ των τεσσάρων αλλά και με τους κακούς της πόλης είναι πραγματικά πολύ όμορφη και της έχουν δώσει αρκετή προσοχή εκεί στη WΒ.

Σημείωση: Τα bosses είναι πολύ καλύτερα από αυτά της σειράς Arkham.

Spoiler

Η Talia ήταν πιο πολύ πιο όμορφη στο City. Η Harley το ίδιο.

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...