Προς το περιεχόμενο

Τεράστια μείωση που φτάνει το 40% για τη μηνιαία συνδρομή της Starlink στην Ελλάδα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Ποιος έχει με 15ε 5γ το μήνα;; 

Η wind στη κάρτα της ( πακέτο unlimited talk plus με τα 3gb από τα 5 να είναι bonus του tap & get it)

Με τα διάφορα κακά της wind βέβαια, αλλά τα ανεχόμαστε λόγω του χαμηλού κόστους

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Elon φροντίζει τους φτωχούς και τα παίρνει απο τους πλούσιους. Πληρώνουν ακριβά Σουηδία, Ολλανδία και φθηνά τριτοκοσμικές χώρες όπως Χιλή, Βραζιλία ... Ελλάδα.

Τώρα θέλω και 40% έκπτωση σε ένα Tesla αυτοκινητάκι. Ο λαός θέλει φθηνά πολυτελή ηλεκτρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Κοίτα δε καρτοκινητο δίνω 15€ το μήνα για απεριόριστη ομιλία και περίπου 5GB (δεν μιλάω για φοιτητικό κανονικό πακέτο)

Με 30κατι μπορώ να έχω (όταν θέλω) και απεριόριστο ίντερνετ (εξαιρώ καλοκαιρινή προσφορά όπως αυτές που μπορεί να τρέχουν τώρα και το συνολικό κόστος είναι κάτω από 30)

Οπότε αρχικά δε βρίσκω το λόγο για συμβόλαιο, αλλά και οπότε χρειαστώ απεριόριστο ίντερνετ δεν είναι πλέον απαγορευτικό να το πάρω ανάλογα την ανάγκη.

Δηλαδή τα πακέτα αυξήθηκαν μεν όπως και το ελάχιστο ποσό που δίνουμε εμείς οι τζαμπατζηδες της κάρτας, αλλά και τα πακέτα από την άλλη έγιναν πολύ ελκυστικά.

Και επειδή πλέον παίζει και το "απεριόριστο" στο παιχνίδι δε νομίζω ότι υπάρχει γυρισμός. Έχουν κάνει προσπάθειες να μας βάλουν σε συμβόλαιο κτλ αλλά τελικά η λύση ήταν να μας δώσουν πιο θελκτικά πακέτα

Εκτός και άμα ζεις σε νησί ή κάπου στην επαρχία που το H+ δε το βλέπεις ούτε με κιάλια. Μην αναφέρω σπίτια μακριά από κάποια αστική περιοχή που δεν έχουν καν σταθερό ίντερνετ. Τα 60 ευρώ είναι πλέον αρκετά προσιτά για άτομα που έχουν τέτοια προβλήματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά από 99 στα 60 εμένα μου κάνει γύρω στο 40% έκπτωση.. Το σχεδόν 50% με τι μαθηματικά βγαίνει;

Πραγματικά θέλει προσπάθεια να κάνεις λάθος όταν η αρχική είναι σχεδόν 100. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ανακοινωμενη τιμή του είναι 60 ή 60+φπα αφού παρέχεται στην Ελλάδα η υπηρεσία;

Ρωτάω γιατί είναι σίγουρα πολύ ανταγωνιστική πλέον για απομακρυσμενες περιοχές και αν υπάρχει αποφυγή φόρου θα του την πέσουν οι λοιποί πάροχοι για φοροαποφυγη. 

60 όλα μαζί για καλή πρόσβαση ανεξάρτητα από περιοχή είναι τρομερή πρόταση πάντως! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BadIronTree είπε

Όχι παγκόσμια είχαν 50% μερικές χώρες 

Μισό να βρω το excel 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tuhyh6kbyDQ2D418ug_AgS1ZM_8MDDznrjWzDthU61w/edit#gid=0

Colombia  είχε 58.82% 

Εγώ πιο πολύ θα έλεγα τα νέα το Φρέσκα τα σημερινά :D
6h70re6kozj91.png

MEGA BOMB

https://www.capital.gr/diethni/3654471/spacex-kai-t-mobile-filodoxoun-na-exaleipsoun-tis-leukes-perioxes-xari-stous-doruforous

Στο Colombia πληρώνουν με κόκα το υπόλοιπο τις 100 της συνδρομής τους.
Έτσι για να στανιάρει και ο Έλονας που και που.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Εκτός και άμα ζεις σε νησί ή κάπου στην επαρχία που το H+ δε το βλέπεις ούτε με κιάλια. Μην αναφέρω σπίτια μακριά από κάποια αστική περιοχή που δεν έχουν καν σταθερό ίντερνετ. Τα 60 ευρώ είναι πλέον αρκετά προσιτά για άτομα που έχουν τέτοια προβλήματα.

Ναι σίγουρα αν θες κάτι σταθερό για το σπίτι σου είναι μια καλή λύση.

Με την απόκριση δεν ξέρω πώς τα πάει ο δορυφόρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ναι σίγουρα αν θες κάτι σταθερό για το σπίτι σου είναι μια καλή λύση.

Με την απόκριση δεν ξέρω πώς τα πάει ο δορυφόρος

 

Germany Italy έχουν 20-40 ping (Ελλάδα ακόμα δεν έχουμε την βάση, 2023 λένε, και παίρνουμε από Βουλγαρία και Ιταλία 80-90 το  ping , αλλά WInd Italy είχα  55 ping :P  ) 

Επεξ/σία από BadIronTree
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά από 99 στα 60 εμένα μου κάνει γύρω στο 40% έκπτωση.. Το σχεδόν 50% με τι μαθηματικά βγαίνει;

...φιλαρακο αυτο ειναι το marketing...

φυκια για μεταξωτες κορδελες...

God bless Elon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...