Προς το περιεχόμενο

Apple One συνδρομή


iceage2609
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από lamargos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Καλησπέρα παιδιά, εχω Apple Tv με 4.99€ το μηνα συνδρομή, έτσι να χαζεύω αραιά κ που καμιά σειρά. Μεσα απο το Settings-πανω στο προφιλ μου/family members εχω προσθέσει τα αδέρφια μου σαν μέλη της οικογένειας κ μετά τους έκανα sharing το Atv κ βλέπουν κανονικά.

Η ερώτησή μου τώρα είναι, εαν τον αλλο μηνα βαλω συνδρομή στο Apple One individual, θα συνεχίσουν να βλέπουν το Atv έως έχουν σαν μέλη οικογένειας ή θα πρέπει να βάλω το Apple One family για να τους το μοιράζω;  

Ευχαριστώ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο Apple One πακέτο (το ατομικό δηλαδή και όχι το οικογενειακό) έχω να σου πω ότι σε αυτό το πακέτο στο AppleTV+ και το Apple Arcade έχουν κανονικά πρόσβαση τα μέλη της οικογένειας σου χωρίς να χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα. Όπως ακριβώς είσαι τώρα. Το Apple Music και το iCloud+ είναι αυστηρά προσωπικά και δεν μοιράζονται. Όποτε δε θα έχεις πρόβλημα, προχωρά το άφοβα. 
 

And Apple TV+ and Apple Arcade always include Family Sharing, even in the Apple One Individual plan”

Επεξ/σία από lamargos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lamargos είπε

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο Apple One πακέτο (το ατομικό δηλαδή και όχι το οικογενειακό) έχω να σου πω ότι σε αυτό το πακέτο στο AppleTV+ και το Apple Arcade έχουν κανονικά πρόσβαση τα μέλη της οικογένειας σου χωρίς να χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα. Όπως ακριβώς είσαι τώρα. Το Apple Music και το iCloud+ είναι αυστηρά προσωπικά και δεν μοιράζονται. Όποτε δε θα έχεις πρόβλημα, προχωρά το άφοβα. 
 

And Apple TV+ and Apple Arcade always include Family Sharing, even in the Apple One Individual plan”

Πως δηλαδή το ατομικό πακέτο Apple TV το μοιράζεις σε οικογένεια?

Δεν είναι διαφορετικά Apple ID? 

ή έχουν όλοι το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kormos είπε

Πως δηλαδή το ατομικό πακέτο Apple TV το μοιράζεις σε οικογένεια?

Δεν είναι διαφορετικά Apple ID? 

ή έχουν όλοι το ίδιο?

Εγω που δεν έχω ακόμη Apple One , είμαι συνδρομητής του σκέτου πακέτου ATV+, μπήκα απο το κινητό μου Settings- εικονίδιο Apple ID (του ονόματος δλδ του λογαριασμού μου) και εκεί μέσα στο Family Sharing τους προσέθεσα με το Apple ID τους σαν μέλη και διαλέγοντας τι θέλω να μοιραστώ μαζί τους ,επέλεξα το Atv+.

To Αpple ID τους ,που ρώτησες, φυσικά ειναι διαφορετικό. Επίσης δεν είμαστε καν στην ίδια πόλη. Τους ήρθε η πρόσκληση στο email την αποδέχθηκαν και παίζει κανονικά το ATV+. 

https://support.apple.com/en-gb/guide/tvapp/atvbb056462b/web

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iceage2609 είπε

Εγω που δεν έχω ακόμη Apple One , είμαι συνδρομητής του σκέτου πακέτου ATV+, μπήκα απο το κινητό μου Settings- εικονίδιο Apple ID (του ονόματος δλδ του λογαριασμού μου) και εκεί μέσα στο Family Sharing τους προσέθεσα με το Apple ID τους σαν μέλη και διαλέγοντας τι θέλω να μοιραστώ μαζί τους ,επέλεξα το Atv+.

To Αpple ID τους ,που ρώτησες, φυσικά ειναι διαφορετικό. Επίσης δεν είμαστε καν στην ίδια πόλη. Τους ήρθε η πρόσκληση στο email την αποδέχθηκαν και παίζει κανονικά το ATV+. 

https://support.apple.com/en-gb/guide/tvapp/atvbb056462b/web

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2022 στις 8:05 ΜΜ, lamargos είπε

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο Apple One πακέτο (το ατομικό δηλαδή και όχι το οικογενειακό) έχω να σου πω ότι σε αυτό το πακέτο στο AppleTV+ και το Apple Arcade έχουν κανονικά πρόσβαση τα μέλη της οικογένειας σου χωρίς να χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα. Όπως ακριβώς είσαι τώρα. Το Apple Music και το iCloud+ είναι αυστηρά προσωπικά και δεν μοιράζονται. Όποτε δε θα έχεις πρόβλημα, προχωρά το άφοβα. 
 

And Apple TV+ and Apple Arcade always include Family Sharing, even in the Apple One Individual plan”

Μια ακόμη ερώτηση αν γνωρίζεις, να ακυρώσω πρώτα την απλή μηνιαία συνδρομή στο ATV+ κ να κάνω καπάκια στο Apple One ή κάνοντάς την ακυρώνει αυτόματα κ με βάζει στο νέο πακέτο ; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το έψαξα σε ερωτήσεις στο σαιτ της Apple για το θέμα κ είπα να το γράψω κ εδώ για το feedback

  1. If you already subscribe to Apple Music, Apple News+, Apple Arcade, or Apple TV+, you don't need to cancel those subscriptions. They will automatically be canceled when you're billed for Apple One.

Οπότε Solved. Ευχαριστω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iceage2609 είπε

Οκ το έψαξα σε ερωτήσεις στο σαιτ της Apple για το θέμα κ είπα να το γράψω κ εδώ για το feedback

  1. If you already subscribe to Apple Music, Apple News+, Apple Arcade, or Apple TV+, you don't need to cancel those subscriptions. They will automatically be canceled when you're billed for Apple One.

Οπότε Solved. Ευχαριστω.

 

Ωραίος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2022 στις 9:04 ΜΜ, iceage2609 είπε

Οκ το έψαξα σε ερωτήσεις στο σαιτ της Apple για το θέμα κ είπα να το γράψω κ εδώ για το feedback

  1. If you already subscribe to Apple Music, Apple News+, Apple Arcade, or Apple TV+, you don't need to cancel those subscriptions. They will automatically be canceled when you're billed for Apple One.

Οπότε Solved. Ευχαριστω.

 

Συμπληρώνω και για την αυτόματη ακύρωση του iCloud+.

Είχα το πακέτο των 200GB, όταν έκανα αναβάθμιση σε Family Apple One (που παρέχει ήδη 200GB iCloud) το πρώτο ακυρώθηκε αυτόματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...