Προς το περιεχόμενο

Αγορά έγχρωμου εκτυπωτή γραφείου - πολυμηχανήματος. Βοήθεια στην επιλογή.


DrPanosR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για άλλη μια φορά ο Hp8620 κάνει τα δικά του! 
Σκέφτομαι την αγορά αντίστοιχου πολυμηχανήματος, έγχρωμου, νέου ή refurbished, μάλλον laser. Η εμπειρία των τελευταίων ετών με τον inkjet Hp είναι τραγική: απορρίπτει τα μελάνια, δεν εκτυπώνει όταν τελειώσει ένα χρώμα, στα καλά καθούμενα βγάζει error… με κόστος αυθεντικών μελανιών 125€. Τελικά έβαζα noname με κόστος 20€, αλλά έχω βγάλει αλλεργία!

Ο χώρος που υπάρχει είναι όσος ο εκτυπωτής. Μικρό γραφείο, 300 σελίδες τον μήνα με φωτογραφίες. Το χρώμα είναι επιθυμητό. Η αυτόματη διπλή εκτύπωση αδιάφορη, επιθυμητή όμως. Το scanner έχει χρήση. Σε δίκτυο… 

Βοηθείστε την κατάσταση με την εμπειρία σας. Το budget είναι περιορισμένο, αλλά προέχει η ψυχολογική υγεία μου, με απεξάρτηση από το χτικιό της Hp… Για τους inktank δεν έχω άποψη.

Σκέφτομαι τους:  LEXMARK ΕΓΧΡΩΜΟ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑ CΧ 510de ή Canon MF 8550cdn A4 Color, ακόμα κ refurbished. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, DrPanosR είπε

Για άλλη μια φορά ο Hp8620 κάνει τα δικά του! 
Σκέφτομαι την αγορά αντίστοιχου πολυμηχανήματος, έγχρωμου, νέου ή refurbished, μάλλον laser. Η εμπειρία των τελευταίων ετών με τον inkjet Hp είναι τραγική: απορρίπτει τα μελάνια, δεν εκτυπώνει όταν τελειώσει ένα χρώμα, στα καλά καθούμενα βγάζει error… με κόστος αυθεντικών μελανιών 125€. Τελικά έβαζα noname με κόστος 20€, αλλά έχω βγάλει αλλεργία!

Ο χώρος που υπάρχει είναι όσος ο εκτυπωτής. Μικρό γραφείο, 300 σελίδες τον μήνα με φωτογραφίες. Το χρώμα είναι επιθυμητό. Η αυτόματη διπλή εκτύπωση αδιάφορη, επιθυμητή όμως. Το scanner έχει χρήση. Σε δίκτυο… 

Βοηθείστε την κατάσταση με την εμπειρία σας. Το budget είναι περιορισμένο, αλλά προέχει η ψυχολογική υγεία μου, με απεξάρτηση από το χτικιό της Hp… Για τους inktank δεν έχω άποψη.

Σκέφτομαι τους:  LEXMARK ΕΓΧΡΩΜΟ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑ CΧ 510de ή Canon MF 8550cdn A4 Color, ακόμα κ refurbished. 

Αγαπητέ φίλε, θέτεις το γνωστό παμπάλαιο δίλημμα: ink tank ή laser. Ας το δούμε από την αρχή:

α) Τα μηχανήματα που προτείνεις προσωπικά δεν τα συνιστώ. Τους Lexmark γενικά δεν τους πλησιάζουμε λόγω θεμάτων με τα συμβατά. Ο Canon μόνο ref υπάρχει, σωστά; Οπότε...

β) Το δίλημμα σ' αυτές τις περιπτώσεις συνήθως το λύνει ο χώρος. Αν έχεις χώρο, η λύση είναι -κατά τη δική μου πάντα εκτίμηση- η ιδανική: Βάζεις έναν έγχρωμο laser στη θέση του παλιού μηχανήματος, στοιβάζεις κάπου και ένα scanner και ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ. Όσο για τον έγχρωμο laser, ο Kyocera P5021cdn είναι αξιόπιστος, δημοφιλέστατος και οικονομικός (όπως και το ξεχωριστό scanner) σε αγορά, χαρακτηριστικά (διπλή όψη, ethernet κλπ κλπ) και συμβατά τόνερ. Μια απλή ματιά στο insomnia θα σε πείσει για του λόγου το αληθές. Και, το κυριότερο, αν ο ψυχίατρος θελήσει να φάει από σένα, θα ξεχάσει πώς μασάνε...😄

γ) Αν πάλι ο χώρος είναι απόλυτα δεσμευτικός, τότε προσανατολίζεσαι στους ink tank. Εκεί το κόστος των μελανιών είναι μεν αμελητέο, το κόστος της αγοράς όμως όχι και εξαρτάται άμεσα από τις απαιτήσεις σου: θέλεις διπλή όψη; adf; ασύρματη σύνδεση; κοκ. Όλα αυτά ανεβάζουν το κόστος και φυσικά επειδή τυπώνεις πολλές σελίδες το μήνα, θα περιμένεις σχετικά σύντομα την απόσβεση. Προσοχή μόνο να τυπώνεις κάθε 2-3 μέρες και επίσης να προσέχεις να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη εγγύηση (όχι 1 χρόνο κι όξω από την πόρτα).

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου georgeole.

Εάν ήθελα παρόλα αυτά ένα Laser πολυμηχάνημα ποιό θα πρότεινες (μή Hp);

Έχεις άποψη για τα συμβατά αναλώσιμα του Laser Canon;

Η ιδέα ότι θα πρέπει να ασχολούμαι με μελάνι (όχι με “κασετα”) και να μετράω τις εκτυπώσεις ώστε να έχω εκτυπωτή και να μην έχω προβλήματα inkjet, με κάνει να θέλω να πληρώσω κάτι παραπάνω για άλλη λύση. Και επιμένω να θέλω να αποφύγω την διπλή συσκευή….….

…και βέβαια θα απευθυνθώ και στο ψάχνω για

Επεξ/σία από DrPanosR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DrPanosR είπε

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου georgeole.

Εάν ήθελα παρόλα αυτά ένα Laser πολυμηχάνημα ποιό θα πρότεινες (μή Hp);

Έχεις άποψη για τα συμβατά αναλώσιμα του Laser Canon;

Η ιδέα ότι θα πρέπει να ασχολούμαι με μελάνι (όχι με “κασετα”) και να μετράω τις εκτυπώσεις ώστε να έχω εκτυπωτή και να μην έχω προβλήματα inkjet, με κάνει να θέλω να πληρώσω κάτι παραπάνω για άλλη λύση. Και επιμένω να θέλω να αποφύγω την διπλή συσκευή….….

…και βέβαια θα απευθυνθώ και στο ψάχνω για

Μάλιστα! Παρόλο που δεν ανέφερες μπάτζετ και έχοντας λοιπόν όλα αυτά υπόψη, θεωρώ τίμια και αξιόπιστη λύση τον Kyocera Ecosys M5521cdw. Η τετράδα των ΑΞΙΟΠΙΣΤΩΝ συμβατών κοστίζει 70€ αποδίδοντας 2.600 σελίδες το μαύρο και από 2.200 σελίδες το κάθε χρώμα. Διαθέτει ασύρματη εκτύπωση, διπλή όψη, adf κλπ κλπ, τα οποία μπορείς να δεις αναλυτικότερα και μόνος σου. Έχε μόνο υπόψη, αφού επιμένεις σε πολυμηχάνημα laser, να προσέχεις το εξής: Το άνοιγμα/κλείσιμο του καπακιού πρέπει να γίνεται με ΠΟΛΛΗ ΦΕΙΔΩ. Όσο μπορείς να το αποφεύγεις τόσο το καλύτερο.

Όσο για τα συμβατά γενικότερα, οι πλέον προτιμώμενες λύσεις είναι Kyocera, Brother, Canon και... HP.

Επεξ/σία από georgeole
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεψεις με τυχαια σειρα

- εαν θελω πολυμηχανημα, θελω και φαξ ή οχι ?

- μηπως θελω μονο εκτυπωση και scanner ?

- εχω  > 90% αναγκη για εκτυπωση ?

- να επιλεξω σημερα που εχω τον παλιο εξοπλισμο, μονο ενα εκτυπωτη που καλυπτει 99% τις αναγκες μου και να εχω και το παλιο μηχανημα για ολα τα αλλα για μια φορα στους 3 μηνες ?

- μηπως να δω και τους εκτυπωτες LED ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lneam είπε

εαν θελω πολυμηχανημα, θελω και φαξ ή οχι ?

αδιάφορο… σπάνια πια στέλνουμε φαξ…

5 ώρες πριν, lneam είπε

μηπως θελω μονο εκτυπωση και scanner ?

Σίγουρα και τα δυο…

5 ώρες πριν, lneam είπε

- εχω  > 90% αναγκη για εκτυπωση ?

80% εκτύπωση, 20% scanning 

5 ώρες πριν, lneam είπε

να επιλεξω σημερα που εχω τον παλιο εξοπλισμο, μονο ενα εκτυπωτη που καλυπτει 99% τις αναγκες μου και να εχω και το παλιο μηχανημα για ολα τα αλλα για μια φορα στους 3 μηνες ?

Δεν νομίζω ότι ο Hp μπορεί να λειτουργήσει με το error που εμφανίζει… άρα ούτε να σκανάρει παρακάμπτοντας το πρόβλημα εκτύπωσης… Και δεν υπάρχει δυνατότητα χώρου κ για τα δυο μηχανήματα. Με αυτή την λογική θα βόλευε και το extra Scanner μόνο του, δίπλα σε έναν έγχρωμο Laser…

 

5 ώρες πριν, lneam είπε

μηπως να δω και τους εκτυπωτες LED ?

Όπως για παράδειγμα;

Αν έχει αυτά που ζητάω θα εξαρτηθεί από το κόστος αγοράς και αναλωσίμων!

Απλά, έχω φύγει από την θεωρητική συζήτηση και προσπαθώ να βρω συσκευή. Τις refurbished θα ψάξω λίγο ακόμα πριν τις απορρίψω τελείως… μήπως και μειώσω το κόστος αγοράς. Αν βρω σε Xerox ή Kyocera ή Canon, θα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DrPanosR είπε

Τις refurbished θα ψάξω λίγο ακόμα πριν τις απορρίψω τελείως… μήπως και μειώσω το κόστος αγοράς. Αν βρω σε Xerox ή Kyocera ή Canon, θα δω.

Σαφώς σε κάθε περίπτωση κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις. Είτε ref είτε καινούριο, το καθένα έχει τη δική του λογική και φιλοσοφία. Αν μου επιτρέπεις μια άποψη, δεν θα κοίταζα ref σε έγχρωμο laser πολυμηχάνημα. Να ήταν μονόχρωμος laser, OK. Άντε και μονόχρωμο laser πολυμηχάνημα, έστω και με τις όποιες επιφυλάξεις. Η περίπτωσή σου όμως δεν είναι ούτε ο -σχεδόν πάντα- καλόβολος μονόχρωμος laser ούτε το μονόχρωμο πολυμηχάνημα. Τα έγχρωμα laser πολυμηχανήματα είναι πιο ευπαθή και πολύπλοκα. Ένας λόγος παραπάνω που θα χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο γραφείου και πρέπει οπωσδήποτε να λειτουργεί απρόσκοπτα. Κάνε σωστά την επιλογή σε καινούριο μηχάνημα να έχεις τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύηση, βάζε αξιόπιστα συμβατά και πιστεύω ότι με σωστή χρήση θα βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, DrPanosR είπε

 

Δεν νομίζω ότι ο Hp μπορεί να λειτουργήσει με το error που εμφανίζει… άρα ούτε να σκανάρει παρακάμπτοντας το πρόβλημα εκτύπωσης…

Tι error εμφανίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα 86xx εβγαλε γενικα πολλα προβληματα. 

Ο cx510 εχει φθηνα συμβατα, αλλα θα σου προτεινα να τον αποφυγεις, διοτι αργα ή γρηγορα εκτος απο τονερ θα σου ζητησει κι αλλα αναλωσιμα (developer / imaging kit / belt) τα οποια δεν βγαινουν σε συμβατα/απομιμηση και το κοστος τους θα ειναι μεγαλυτερο απο τον ιδιο τον εκτυπωτη

Για τον canon δεν εχω αποψη.

Γενικοτερα αν θες χρωμα θα σου προτεινα να πας σε eco tank. Τσεκαρε τις σειρες της epson L5xxx και L6xxx. Ακριβο μηχανημα αλλα παμφθηνα γνησια μελανια με μεγαλη αποδοση, 3 χρονια εγγυηση και επισημο σερβις στην ελλαδα για ο,τι προκυψει. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lector είπε

Γενικοτερα αν θες χρωμα θα σου προτεινα να πας σε eco tank. Τσεκαρε τις σειρες της epson L5xxx και L6xxx. Ακριβο μηχανημα αλλα παμφθηνα γνησια μελανια με μεγαλη αποδοση, 3 χρονια εγγυηση και επισημο σερβις στην ελλαδα για ο,τι προκυψει. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, μόνο που ο φίλος μας ο DrPanosR όπως φαίνεται έχει καεί απ' το χυλό και (ίσως όχι άδικα) φυσάει και το γιαούρτι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gatos74 είπε

Tι error εμφανίζει;

Πρόβλημα στην εκτύπωση. Δεν θυμάμαι ακριβώς την διατύπωση. 
Τον έχω μέρες τώρα βγάλει από την πρίζα, και θα προσπαθήσω να «φυσήξω» την κεφαλή και παράλληλα να αλλάξω τα μελάνια με άλλα, μήπως και τον συνεφέρω…. και την γλιτώσω…. Απλά είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό πια. Δυο πτυχία και πέντε μεταπτυχιακά ώστε ο Hp να κάνει την δουλειά για την οποία υπάρχει….

Τρελή εμπειρία (το αναφέρω να γελάσετε), όταν τον πρωτοαγόρασα, γιατί είχα πολλά μελάνια από φίλο, και αφού τέλειωσαν τα πρώτα μελάνια της μαμάς και του έβαλα ένα αυθεντικό Hp μελάνι για αντικατάσταση, ο εκτυπωτής έβγαλε το μοναδικό και αμίμητο: αυτό το μελάνι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί είναι παλιό!!! Ακόμα θυμάμαι την αίσθηση μου! Συνδιάλεξη διαφοράς απόψεων με τον … εκτυπωτή του γραφείου μου! Εμπειρία μοναδική!…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, DrPanosR είπε

Πρόβλημα στην εκτύπωση. Δεν θυμάμαι ακριβώς την διατύπωση. 
Τον έχω μέρες τώρα βγάλει από την πρίζα, και θα προσπαθήσω να «φυσήξω» την κεφαλή και παράλληλα να αλλάξω τα μελάνια με άλλα, μήπως και τον συνεφέρω…. και την γλιτώσω…. Απλά είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό πια. Δυο πτυχία και πέντε μεταπτυχιακά ώστε ο Hp να κάνει την δουλειά για την οποία υπάρχει….

εισαι αδικος, ακομα και τα στυλο "ξεραινονται". Οσο για τους εκτυπωτες μελανης, απο την πρωτη μερα που υπαρχουν, αυτα τα θεματα ειναι γνωστα. Ακομα χειροτερα ποικιλουν αναμεσα στους καταναλωτες ως προς τις συνθηκες που υπαρχει η συσκευη σε θερμοκρασια και υγρασια.

σχετικα με την τεχνικη "φυσιματος", 1. δεν ειναι λειτουργικη αφου το προβλημα ειναι "εντος" και 2. αναλογα την πιεση του αερα, ισως να κανεις ζημια

θα σου προτεινω το εξης. Εαν εχεις κεφαλη + δοχειο (ενα) τοτε με προσοχη στην πιεση, εχεις μια μπατονετα πορισμενη με καθαρο οινοπνευμα ή ισοπροπυλικη αλκοολη, καθαριζεις την κεφαλη. Περιμενεις λιγο να στεγνωσει ... και ΔΕΝ την φυσας με το στομα (σαλια). Εαν τωρα εχεις κεφαλη και δοχειο σε 2 κομματια, εισαι τυχερος, στο κομματι του ξεβουλωματος. Βαζεις την κεφαλη μονη της, σε ενα μικρο και παλιο ταπερ με καπακι που κλεινει. Αυτο θα εχει πανω απο το υψος της κεφαλης (σε πλαγια θεση), οινοπνευμα ή ισοπροπυλικη αλκοολη. Αναλογα το προβλημα, θελει απο 24ωρες εως και μια εβδομαδα. Ποτε ποτε, κουνας το ταπερ αριστερα δεξια ωστε να βοηθησεις να λιωσει το ξεραμενο χρωμα. Εαν το χρωμα ειναι πολυ βρωμικο στο ταπερ, ξαναβαλε καθαρο υγρο καθαρισμου. Μετα το καθαρισμα, ασε την κεφαλη 24ωρες να εξατμιστουν τα υγρα. Αυτα εχουν μεγαλη ταχυτητα εξατμισης μονο οταν ειναι ελευθερα στον χωρο και οχι εντος της κεφαλης. Και εδω παλι, ΔΕΝ την φυσαμε.

η ισοπροπυλικη αλκοολη κοστιζει 5-10 φορες χαμηλοτερα απο το οινοπνευμα.

η προταση που εκανα, αφορα μηχανημα που εχει προβλημα (ζημια) και θα παει για "πεταμα". Οι εταιρειες (service) δεν θελουν τιποτα απο αυτα που προτεινω. Εντος εγγυησης κανουν αλλαγη, εκτος εγγυησης αλλαζουν και οχι επισκευαζουν. Μαλλον θελουν να εχουν καθαρα χερια .....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lneam είπε

εισαι αδικος, ακομα και τα στυλο "ξεραινονται". Οσο για τους εκτυπωτες μελανης, απο την πρωτη μερα που υπαρχουν, αυτα τα θεματα ειναι γνωστα. Ακομα χειροτερα ποικιλουν αναμεσα στους καταναλωτες ως προς τις συνθηκες που υπαρχει η συσκευη σε θερμοκρασια και υγρασια.

σχετικα με την τεχνικη "φυσιματος", 1. δεν ειναι λειτουργικη αφου το προβλημα ειναι "εντος" και 2. αναλογα την πιεση του αερα, ισως να κανεις ζημια

θα σου προτεινω το εξης. Εαν εχεις κεφαλη + δοχειο (ενα) τοτε με προσοχη στην πιεση, εχεις μια μπατονετα πορισμενη με καθαρο οινοπνευμα ή ισοπροπυλικη αλκοολη, καθαριζεις την κεφαλη. Περιμενεις λιγο να στεγνωσει ... και ΔΕΝ την φυσας με το στομα (σαλια). Εαν τωρα εχεις κεφαλη και δοχειο σε 2 κομματια, εισαι τυχερος, στο κομματι του ξεβουλωματος. Βαζεις την κεφαλη μονη της, σε ενα μικρο και παλιο ταπερ με καπακι που κλεινει. Αυτο θα εχει πανω απο το υψος της κεφαλης (σε πλαγια θεση), οινοπνευμα ή ισοπροπυλικη αλκοολη. Αναλογα το προβλημα, θελει απο 24ωρες εως και μια εβδομαδα. Ποτε ποτε, κουνας το ταπερ αριστερα δεξια ωστε να βοηθησεις να λιωσει το ξεραμενο χρωμα. Εαν το χρωμα ειναι πολυ βρωμικο στο ταπερ, ξαναβαλε καθαρο υγρο καθαρισμου. Μετα το καθαρισμα, ασε την κεφαλη 24ωρες να εξατμιστουν τα υγρα. Αυτα εχουν μεγαλη ταχυτητα εξατμισης μονο οταν ειναι ελευθερα στον χωρο και οχι εντος της κεφαλης. Και εδω παλι, ΔΕΝ την φυσαμε.

η ισοπροπυλικη αλκοολη κοστιζει 5-10 φορες χαμηλοτερα απο το οινοπνευμα.

η προταση που εκανα, αφορα μηχανημα που εχει προβλημα (ζημια) και θα παει για "πεταμα". Οι εταιρειες (service) δεν θελουν τιποτα απο αυτα που προτεινω. Εντος εγγυησης κανουν αλλαγη, εκτος εγγυησης αλλαζουν και οχι επισκευαζουν. Μαλλον θελουν να εχουν καθαρα χερια .....

Όταν λέω «φύσημα» δεν είμαι απόλυτος. Βάζω σύριγγα στην κεφαλή, στο σημείο σύνδεσης του μελανοδοχείου κ κάνω αναρρόφηση.Με αυτόν τον τρόπο δυο φορές στο παρελθόν,  έχω συνεφέρει την κεφαλή. Τώρα έγινε το συμβάν ακριβώς πριν φύγω διακοπές, οπότε έχουν προστεθεί κ οι μέρες αδράνειας του Αυγούστου. 
Γνωρίζω την Ιδιαιτερότητα της χρήσης του inkjet εκτυπωτή. Έτσι πάντα εκτύπωνα χωρίς μεγάλα μεσοδιαστήματα αδράνειας. Παρόλα αυτά κάθε τρεις και λίγο χρειαζόταν κάποια μικροπαρέμβαση. Και βέβαια δεν αναφέρομαι στην αρχική περίοδο αγοράς του μηχανήματος κ την άρνηση του να χρησιμοποιήσει παλιά(!), γνήσια όμως, μελάνια.

Σε ευχαριστώ για την λεπτομερή περιγραφή καθαρισμού της κεφαλής.

Μακάρι να καταφέρω να βάλω σε λειτουργία τον υπάρχοντα εκτυπωτή, ώστε να μου δοθεί η ευκαιρία να αγοράσω νέο laser σε συμφέρουσα τιμή.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, DrPanosR είπε

Τρελή εμπειρία (το αναφέρω να γελάσετε), όταν τον πρωτοαγόρασα, γιατί είχα πολλά μελάνια από φίλο, και αφού τέλειωσαν τα πρώτα μελάνια της μαμάς και του έβαλα ένα αυθεντικό Hp μελάνι για αντικατάσταση, ο εκτυπωτής έβγαλε το μοναδικό και αμίμητο: αυτό το μελάνι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί είναι παλιό!!! Ακόμα θυμάμαι την αίσθηση μου! Συνδιάλεξη διαφοράς απόψεων με τον … εκτυπωτή του γραφείου μου! Εμπειρία μοναδική!…

Αναμενόμενη αντίδραση του μηχανήματος αγαπητέ! Εγώ πάντως στο δικαστήριο το μέρος του θα πάρω!!!!😄 Το γιατί δε θέλει ρώτημα: Το κόστος του μελανιού στην εταιρεία είναι ελάχιστα σεντς του ευρώ και το πόσο το πουλάει το γνωρίζεις καλύτερα από μένα. Πάντως ο κ. Καβούρης στον Μπομπ το Σφουγγαράκη χρόνια πριν είχε την ίδια αντίδραση: Τον είχαν βάλει σε ένα επεισόδιο να διαφημίσει τα καβουρο-πάτι (κάτι σαν μπέργκερ) του καταστήματός του. Όμως δεν το έχει με το λέγειν και την πειθώ. Προσπαθεί μπροστά σε κάμερα μία, δύο, τρεις χωρίς αποτέλεσμα. Στο τέλος τσαντίζεται, σηκώνει τις δαγκάνες, και δηλώνει το επικό διαφημιστικό: "ΠΟΛΙΤΕΣ! ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ!!!!!!🤣😂"

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...