Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Μπαταρίας iPhone 11


dr_papas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, μου χάρισαν ένα iPhone 11 128 gb το οποίο έχει 319 κύκλους φόρτισης και υγεία μπαταρίας 95%. Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα αποφόρτισης , αλλά μου φαίνεται ότι πέφτει γρήγορα σχετικά. Την ημέρα την βγάζω πάντως. Ηθελα να την αλλάξω, έχω ired κατάστημα στην περιοχή μου (επαρχία), έχει κανείς εμπειρία, βάζουν αυθεντική μπαταρία? Και κάτι τελευταίο, επειδή έχω δύο sim (μία esim και μία φυσική) κάνουν reset στο κινητό με την αλλαγή? Γιατί θα χρεαστεί να ξαναπληρώσω για την έκδοση της esim αν ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dr_papas είπε

Καλημέρα, μου χάρισαν ένα iPhone 11 128 gb το οποίο έχει 319 κύκλους φόρτισης και υγεία μπαταρίας 95%. Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα αποφόρτισης , αλλά μου φαίνεται ότι πέφτει γρήγορα σχετικά. Την ημέρα την βγάζω πάντως. Ηθελα να την αλλάξω, έχω ired κατάστημα στην περιοχή μου (επαρχία), έχει κανείς εμπειρία, βάζουν αυθεντική μπαταρία? Και κάτι τελευταίο, επειδή έχω δύο sim (μία esim και μία φυσική) κάνουν reset στο κινητό με την αλλαγή? Γιατί θα χρεαστεί να ξαναπληρώσω για την έκδοση της esim αν ναι.

Αρχικά δεν βλέπω τον λόγο να αλλάξεις τη μπαταρία.

Ίσως αν έχεις θέματα αποφόρτισης να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που κάνει κατανάλωση.

Έχεις κάνει την τελευταία ενημέρωση iOS?

Αυθεντική μόνο σε επίσημα service μπαίνει και μιλάς μόνο με iStorm.

https://www.istorm.gr/stores-service.html

 

*Αν υπάρχει θέμα στην ορθή λειτουργία της συσκευής γίνεται επαναφορά και πάντα μετά από ενημέρωση.

Μφχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω ιδιαίτερο θέμα ίσως είχα συνηθίσει στα android με τις μεγάλες μπαταρίες. Η αληθεια είναι ότι είμαι στην τελευταία beta έκδοση. Θα την αφήσω λίγο καιρό και θα δω πως θα εξελιχθεί. Κόστος στην I storm ξέρουμε περίπου ;

Μόλις τώρα, dr_papas είπε

Όχι δεν έχω ιδιαίτερο θέμα ίσως είχα συνηθίσει στα android με τις μεγάλες μπαταρίες. Η αληθεια είναι ότι είμαι στην τελευταία beta έκδοση. Θα την αφήσω λίγο καιρό και θα δω πως θα εξελιχθεί. Κόστος στην I storm ξέρουμε περίπου ;

Άκυρο το είδα 89 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dr_papas είπε

Όχι δεν έχω ιδιαίτερο θέμα ίσως είχα συνηθίσει στα android με τις μεγάλες μπαταρίες. Η αληθεια είναι ότι είμαι στην τελευταία beta έκδοση. Θα την αφήσω λίγο καιρό και θα δω πως θα εξελιχθεί. Κόστος στην I storm ξέρουμε περίπου ;

Δεν θα έβαζα και δεν βάζω σε βασική συσκευή beta.

Πολύ πιθανόν γι αυτό το λόγο γίνεται αυτό. Το % είναι πολύ καλό πάντως!

 

~90€

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kormos είπε

Δεν θα έβαζα και δεν βάζω σε βασική συσκευή beta.

Πολύ πιθανόν γι αυτό το λόγο γίνεται αυτό. Το % είναι πολύ καλό πάντως!

 

~90€

 

Μφχ

Έχω ήδη βγει από το beta program και πέριμενω την επόμενη stable μέσω του updater για να γυρίσει. Restore αποφεύγω λόγω επανέκδοσης esim. Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dr_papas είπε

Έχω ήδη βγει από το beta program και πέριμενω την επόμενη stable μέσω του updater για να γυρίσει. Restore αποφεύγω λόγω επανέκδοσης esim. Ευχαριστώ πολύ !

Για την eSim αν και δεν έχω βάλει... ακόμα νομίζω δεν χρεώνουν όλοι οι πάροχοι την επανέκδοση... (Με επιφύλαξη αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω το λόγο κι εγώ να αλλάξεις μπαταρία. Αν κι όποτε το κάνεις, αποκλειστικά σε επίσημα καταστήματα (π.χ. isystem). Τα υπόλοιπα ναι μεν πλέον χρησιμοποιούν αυθεντικές μπαταρίες (τους δίνει τη δυνατότητα τουλάχιστον η apple) αλλά κάνε ένα κόπο και διάβασε σχετικά threads στο forum και θα καταλάβεις γιατί επιμένουμε για αντιπροσωπείες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν στην istorm Θεσσαλονίκης κάνουν την αλλαγή μπαταρίας εκεί , ή το στέλνουν Αθήνα και πρέπει να μείνουμε χωρίς κινητό μέχρι τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiamaha είπε

Γνωρίζει κάποιος αν στην istorm Θεσσαλονίκης κάνουν την αλλαγή μπαταρίας εκεί , ή το στέλνουν Αθήνα και πρέπει να μείνουμε χωρίς κινητό μέχρι τότε;

Θα πρότεινα να επικοινωνήσεις απ'ευθείας μαζί τους.

https://www.istorm.gr/contact

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, yiamaha said:

Γνωρίζει κάποιος αν στην istorm Θεσσαλονίκης κάνουν την αλλαγή μπαταρίας εκεί , ή το στέλνουν Αθήνα και πρέπει να μείνουμε χωρίς κινητό μέχρι τότε;

Μόνο στο κατάστημα Τσιμισκής και αφού κλείσεις ραντεβού. Πάντως εγώ που είχα καλέσει γιατί ήθελα να το πάω μεταξύ 22 - 25 Αυγούστου, μου είπαν μετά τις 15 Σεπτεμβρίου για ραντεβού. Τελικά το έστειλα στην iSystem στην Αθήνα και το είχα πίσω την επόμενη ημέρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα εχω ενα iphone 11 pro εχει πεσει πλεον πολυ η υγεια στο 77% και θελω να την αλλαξω ... εχω ξανα αλλαξει και μονος σε iphone 8 και σε καποια android ... λεω να παω σε αντιπρωσοπεια για αυτο αλλα το θεμα ειναι οτι βρισκομαι σε πολυ εκτος θεσσαλονικης και αθηνας για να το παω.. ειδα οτι στον κωτσοβολο αλλαζουν στην ιδια τιμη και παλι δινουν ιδια εγγυηση 3 μηνες οπως και η isystem που ειδα... εχει αλλαξει κανεις ειναι οντως αυθεντικη και ειχε καποιο θεμα? αναφερω κωτσοβολο γιατι ειναι μεγαλη εταιρια και ευελπιστω να ειναι ετσι οπως λενε

Επεξ/σία από Vortalhe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Vortalhe είπε

Καλησπερα εχω ενα iphone 11 pro εχει πεσει πλεον πολυ η υγεια στο 77% και θελω να την αλλαξω ... εχω ξανα αλλαξει και μονος σε iphone 8 και σε καποια android ... λεω να παω σε αντιπρωσοπεια για αυτο αλλα το θεμα ειναι οτι βρισκομαι σε πολυ εκτος θεσσαλονικης και αθηνας για να το παω.. ειδα οτι στον κωτσοβολο αλλαζουν στην ιδια τιμη και παλι δινουν ιδια εγγυηση 3 μηνες οπως και η isystem που ειδα... εχει αλλαξει κανεις ειναι οντως αυθεντικη και ειχε καποιο θεμα? αναφερω κωτσοβολο γιατι ειναι μεγαλη εταιρια και ευελπιστω να ειναι ετσι οπως λενε

Αυθεντική μπαταρία μόνο σε επίσημα Service.

iSystem που ανέφερες είναι αξιόπιστο, Όπως επίσης και iStorm.

Σε όλα τα υπόλοιπα δεν θα βρεις αυθεντική μπαταρία γιατί η Apple δεν διανέμει τα ανταλλακτικά της σε τρίτους...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...