Προς το περιεχόμενο

Προτζέκτορας για αρχάριους


Nathan Drake!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Ψήνομαι για ένα φθηνό προτζέκτορα για καμιά ταινία τα βράδια. Δεν έχω πολλές απαιτήσεις γιατί το budget είναι έως 300 ευρώ αυστηρά! Τον θέλω γιατί η κόρη μου (6.5 χρονών) τρελαίνεται για κινηματογράφο😄 και έλεγα να έπαιρνα έναν φθηνό να τον έβαζα στο σαλόνι και να βλέπαμε! Υπάρχει ήδη 50αρα τηλεόραση αλλά δεν θα είναι καλύτερη εμπειρία σε 100+ ίντσες; Φυσικά εννοείται ότι με αυτά τα χρήματα θα πάω σε 720p κι όχι σε full hd (μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας😁) αλλά και πάλι δεν θα είναι καλύτερα από την τηλεόραση; Υπάρχει κάποιος καλούτσικος σε αυτά τα χρήματα;

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι έγινε βρε παιδιά δεν ξέρει κανείς; Καταλαβαίνω ότι σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνω κάποιο ουάου! αλλά επειδή είναι η πρώτη επαφή με προτζέκτορα και είναι πιο πολύ για την πλάκα μας και για την κόρη μας, δεν θέλουμε να ανέβουμε πολύ στη τιμή και μετά να μη το αξιοποιήσουμε λόγω χρόνου, χώρου (ο χώρος είναι περίπου 2.5 - 3 μέτρα) κτλ. Θέλουμε να βλέπουμε καμιά ταινιούλα σε μεγάλες ίντσες για την διαφορετική εμπειρία που προσφέρει κι αν φυσικά το γουστάρουμε το θέμα τότε να μαζέψουμε ένα καλό budget και να πάρουμε αργότερα έναν καλό! Αν πούμε ότι για αρχή παίρνουμε έναν φθηνό, τον πιο φθηνό για την εμπειρία-πλάκα ώστε να μη χαλάσουμε και πολλά τώρα κι αν μετά μας αρέσει κι έχουμε παραπάνω budget το βάλουμε αυτό στο δωμάτιο της μικρής και πάρουμε ένα καλύτερο για το σαλόνι τι λέτε; Έχουμε δει τα παρακάτω. Ψιλό αξίζει κάποιο από αυτά;

1) https://www.skroutz.gr/s/32317042/Vankyo-Leisure-D70T-Projector-HD-Λάμπας-LED-με-Ενσωματωμένα-Ηχεία-Λευκός.html?from=timeline

2) https://www.skroutz.gr/s/32833063/Xiaomi-Wanbo-X1-Projector-HD-με-Wi-Fi-και-Ενσωματωμένα-Ηχεία-Λευκός.html?from=timeline

3) https://www.skroutz.gr/s/25819901/Philips-NeoPix-Prime-2-Projector-HD-Λάμπας-LED-με-Wi-Fi-και-Ενσωματωμένα-Ηχεία-Ασημί.html?from=timeline

4) https://www.skroutz.gr/s/36256549/Conceptum-RD-726i-Projector-Λάμπας-LED-με-Wi-Fi-και-Ενσωματωμένα-Ηχεία-Λευκός.html?from=timeline

5) https://www.skroutz.gr/s/28562665/Xiaomi-Wanbo-T2-Max-Mini-Projector-Full-HD-Λάμπας-LED-με-Ενσωματωμένα-Ηχεία-Λευκός.html?from=timeline

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ο που προτείνεις (Philips neo pix prime 2) το είχα πάρει για μάθημα σε σχολική αίθουσα. Ακόμα και με τραβηγμένες κουρτίνες, ήταν πολύ απογοητευτικό όσον αφορά τη φωτεινότητα και την ευκρίνειά του. Τώρα για βραδινές προβολές - σε κατάληλλο πανί (?) και μάλλον με εξωτερικά ηχεία (για να έχεις μια καλύτερη, στερεοφωνική έστω εμπειρία), ίσως να είναι ΟΚ. Έχει αρκετές δυνατότητες και δεν τις έχω δοκιμάσει όλες να πω την αλήθεια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tedybear είπε

Το 3ο που προτείνεις (Philips neo pix prime 2) το είχα πάρει για μάθημα σε σχολική αίθουσα. Ακόμα και με τραβηγμένες κουρτίνες, ήταν πολύ απογοητευτικό όσον αφορά τη φωτεινότητα και την ευκρίνειά του. Τώρα για βραδινές προβολές - σε κατάληλλο πανί (?) και μάλλον με εξωτερικά ηχεία (για να έχεις μια καλύτερη, στερεοφωνική έστω εμπειρία), ίσως να είναι ΟΚ. Έχει αρκετές δυνατότητες και δεν τις έχω δοκιμάσει όλες να πω την αλήθεια.

Ναι κι εγώ έχω διαβάσει κάτι τέτοια για αυτόν στο διαδίκτυο και δεν μου γεμίζει το μάτι, δεν θα τον πρότεινα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Δες και τον BlitzWolf BW-VP1 τον απλό ή τον καινούριο τον Pro. Από το skroutz (απλός / pro) ή το banggood (απλός / pro). Δες κριτική εδώ και συγκριτικό για πολλούς και διάφορους BlitzWolf εδώ στο you tube.

      Δες επίσης τον TECHNAXX TX-127 MINI-LED HD BEAMER από το e-shop. Φθηνό με λάμπα led με ότι αυτό συνεπάγεται.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2022 στις 11:00 ΜΜ, tedybear είπε

Το 3ο που προτείνεις (Philips neo pix prime 2) το είχα πάρει για μάθημα σε σχολική αίθουσα. Ακόμα και με τραβηγμένες κουρτίνες, ήταν πολύ απογοητευτικό όσον αφορά τη φωτεινότητα και την ευκρίνειά του. Τώρα για βραδινές προβολές - σε κατάληλλο πανί (?) και μάλλον με εξωτερικά ηχεία (για να έχεις μια καλύτερη, στερεοφωνική έστω εμπειρία), ίσως να είναι ΟΚ. Έχει αρκετές δυνατότητες και δεν τις έχω δοκιμάσει όλες να πω την αλήθεια.

 

Στις 3/9/2022 στις 10:48 ΠΜ, Leon Scott Kennedy είπε

Ναι κι εγώ έχω διαβάσει κάτι τέτοια για αυτόν στο διαδίκτυο και δεν μου γεμίζει το μάτι, δεν θα τον πρότεινα.

Καλά είχα μια προαίσθηση για τον συγκεκριμένο και με κρατούσε να μη τον πάρω.😄

8 ώρες πριν, afm είπε

      Δες και τον BlitzWolf BW-VP1 τον απλό ή τον καινούριο τον Pro. Από το skroutz (απλός / pro) ή το banggood (απλός / pro). Δες κριτική εδώ και συγκριτικό για πολλούς και διάφορους BlitzWolf εδώ στο you tube.

      Δες επίσης τον TECHNAXX TX-127 MINI-LED HD BEAMER από το e-shop. Φθηνό με λάμπα led με ότι αυτό συνεπάγεται.

Ωραίος φίλε μου. Θα τους ρίξω μια ματιά αν και κάπου δεν είχα ακούσει και τόσο καλά σχόλια για τους BlitzWolf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν πηρα επωνυμο προβολεα γιατι δεν ηθελα να εχω το νου μου μην παθει κατι και δεν ηθελα να εχω αλλαγη λαμπας

πηρα αυτον εδω 

εχει καλα χαρακτηριστικα για τα λεφτα του και καλη αναλυση και τον εχω 4 με 5 χρονακια και δουλευει μια χαρα

κατεληξα και πηρα γυρω στα 150 ευρω απο κινα και βολευτικα μια χαρα
οι επωνυμοι ειναι αρκετα ακριβοτεροι με 300 δεν νομιζω να βρεις κατι και να υπολογιζεις και το κοστος αλλαγης λαμπας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσεξεις αν θα πρεπει να το βαλεις καπου σταθερα η αν εχεις την δυνατοτοτητα του μπρος πισω γιατι αν θελεις να τον βαλεις σε καποιο σημειο σταθερο θα πρεπει να βρεις καποιον που να εχει ζουμ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Να προσεξεις αν θα πρεπει να το βαλεις καπου σταθερα η αν εχεις την δυνατοτοτητα του μπρος πισω γιατι αν θελεις να τον βαλεις σε καποιο σημειο σταθερο θα πρεπει να βρεις καποιον που να εχει ζουμ.

 

Ναι ναι φίλε το ξέρω αυτό και το κοιτάω σε κάθε προτζέκτορα.🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τον Samsung Freestyle εχει πολλα θετικα τον βαζεις οπου θελεις οπως θελεις γιατι εχει zoom auto focus διορθωση γεωμετριας και πολλα αλλα.

Δεν εχει ομως το ποιο σημαντικο για μενα εισοδο USB να βαλω σκληρο δισκο, ελεος ρε Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε, για μένα μικρό το κακό. Σάμπως και να έχει usb νομίζεις ότι θα βάλω δίσκο να βλέπω από εκεί;  Έχω ήδη κουραστεί με τα προβλήματα στις τηλεοράσεις, πότε να μην παίζουν κάποια codec και πότε οι υπότιτλοι. Δεν θα κάτσω να σκάσω τώρα και στον προτζέκτορα!😄 Θα κοτσάρω το tv box μου ή ακόμη καλύτερα το mini pc πάνω και θα είμαι άρχοντας!🙂

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδη εγω τον εχω για το Καλοκαιρι στην ταρατσα να βλεπουν τα παιδια θα προτιμουσα να μην κουβαλαω και συνδεω πολλα πραγματα.

Εχω tv box το Zidoo Z10 Pro με 8TB δισκο μεσα αλλα ειναι καπως μεγαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τότε, σωστός! Το tv box δυνατό ε; Αλλά 500 ευρώ βρε αδερφέ πολλά δεν είναι;😮 Με τόσα φτιάχνεις ένα pc ή mini pc theater πολύ δυνατότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...