Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Mirage [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 436
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν να βλέπω remake του πρώτου, άμα εξαιρέσουμε το ότι σπαθί floating πάνω από το holster, το ότι hidden blade έναν στον λαιμό και έβγαλε αίμα από τον κόλο και ότι το ύψος τον κτιρίων είναι τόσο χαμηλό που κάνει τα npcs τελείως τυφλά, τότε ίσος να αξίζει.

Ναι το είδα το WIP, αλλα σε λίγους μήνες βγαίνει. Τέλος το teleport assassination φάση Talion δεν μου κάθισε καλά.

ps. Δάκρυσα με το κάκιστο AI commentary :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να δίνει πολλά και διαφορετικά skills στον παίχτη σχεδόν από την αρχή του παιχνιδιού, και όχι σταδιακά καθώς προχωράμε το story. Σε ένα screenshot του πρώτου trailer είχα δει πάνω δεξιά και level counter (αν κι έχουν πει ότι δεν θα υπάρχει σαν στοιχείο τώρα), γι'αυτό μου έκανε εντύπωση. Κατά τα λοιπά, όλο το σκηνικό θυμίζει αρκετά το Origins, ακόμη και στο ύψος των κτιρίων που αναφέρθηκε ο φίλος νωρίτερα. 

Μου άρεσε αυτό που είδα, πάντως. Έχουν κι ένα γεμάτο τρίμηνο να το βελτιώσουν περισσότερο σε κάποιες κινήσεις κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς από ότι φαίνεται είναι απλά το παρκούρ του origins copy paste και όχι βελτιωμένη μορφή του unity που ήλπιζα... Αλλιώς σίγουρα θα έδειχναν parkour down mode, ή διαγώνια wall run κλπ...

Το teleport assassination αν ήθελαν να το κρατήσουν έπρεπε να είναι σαν το fear takedown του Arkham knight. Αλλά μάλλον αυτό θέλει skill για να γίνει :D

Γενικά το όλο engine σαν έκδοση είναι πανομοιότυπο με του origins/odyssey, οπότε το καλό που τους θέλω να είναι αρκετά optimized, δλδ τα ίδια εργαλεία χρησιμοποιούν τόσα χρόνια, θα πρέπει να τρέχει νερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο Shadow of Mordor υπήρχε τέτοιο skill για "teleport assassinations", το θεωρώ λιγάκι ψέμα, οπότε δεν θα το χρησιμοποιήσω, εκτός κι αν μας αναγκάσουν σε συγκεκριμένα quests 🫠

Η επιστροφή της βόμβας καπνού - δηλητηρίου κλπ είναι θετική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα facial animations είναι σάπια και μου φαίνεται downgraded σε σχέση με Odyssey/Valhalla, τι στο καλό έκαναν..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πολλά επαναλαμβανόμενα πρόσωπα στα NPCs, λογικά θα το διορθώσουν. To video δεν έδειχνε κάτι που δεν είχαμε δει, μέχρι τώρα, εκτός ίσως από το user interface. Υπάρχει και το κλασσικό θέμα με το draw distance, αλλά μας τα είχαν δείξει όλα αυτά πριν μήνες. Δεν πρόκειται, δηλαδή, για νέο gameplay κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Psycho_Warhead said:

Τα facial animations είναι σάπια και μου φαίνεται downgraded σε σχέση με Odyssey/Valhalla, τι στο καλό έκαναν..

Το unity καλυτερο οπτικο τομεα παιζει να εχει ... 

Γενικα ειναι λυπηρη η κατασταση της ubisoft τα τελευταια χρονια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Βασικά το unity αξίζει τώρα; Δεν το έχω παιξει ποτέ. Ή είναι τα γνωστά (ενα εκατομμύριο side quests, towers, κτλ κτλ);

 

Παίξ'το άφοβα, θα το ευχαριστηθείς. Δεν έχει μεγάλη διάρκεια, ούτε απαιτεί side missions (που δεν είναι και πολλές ούτως ή άλλως). 

Κι εγώ φέτος το τερμάτισα, μια χαρά ήταν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Βασικά το unity αξίζει τώρα; Δεν το έχω παιξει ποτέ. Ή είναι τα γνωστά (ενα εκατομμύριο side quests, towers, κτλ κτλ);

Εξαιρετικό το unity. Σε κάθε τομέα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, just_a_dude said:

Βασικά το unity αξίζει τώρα; Δεν το έχω παιξει ποτέ. Ή είναι τα γνωστά (ενα εκατομμύριο side quests, towers, κτλ κτλ);

Ναι, τσεκαρε και mod για texture βελτίωση των character models

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...