Προς το περιεχόμενο

Coding Factory από Οικονομικό Πανεπιστημίο Αθηνών (ΟΠΑ)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/2/2023 στις 11:35 ΠΜ, Noobios είπε

Ειναι κανεις που τον εχουν δεχτει για Μαρτιο; Εχει αυστηρα κριτηρια για να σε δεχτουν η ειναι first come first served basis;

Καλησπέρα, εμένα με έχουν δεχτεί για Μάρτιο.. Προέρχομαι από τουριστικά γενικά 0 γνώσεις προγραμματισμού, μόνο βασικό χειρισμό pc + format και μπορώ να δέσω και να αλλάξω hardware .. Νομίζω δεν χρειάζεται τίποτα πάνω σε θέματα προγραμματισμού ( α επίσης Αγγλικά σίγουρα ) αυτά..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα , αξιζει το προγραμμα γενικα για τα λεφτα που ζηταει ?  (1200)  ειναι αρκετα γενικα.

τα μαθηματα ειναι καθε μερα απο 3 ωρες ?  με ενδιαφερει αλλα δουλευω με βαρδιες και δεν ξερω αν θα μπορώ καθε μερα να παρακολουθώ 

Στις 4/9/2022 στις 5:23 ΜΜ, Επισκέπτης είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι πως και εγώ εργάζομαι και το υπέθεσα πως θα ζοριστω πολύ αλλά είναι ένα ρίσκο που είμαι διατεθειμένη να πάρω.

Να σε ρωτήσω ακόμη αν ξέρεις κάτι. Εγώ επειδή εργάζομαι σε κυλιόμενο πρόγραμμα και μερικές φορές θα τα χανω, μπορώ να ανατρέξω κανονικά και να δω το μάθημα εφόσον το ανεβάζουν ή ανεβάζουν μόνο κάποια πχ αποσπάσματα της διδασκαλίας;

τελικα το ξεκινησες ? 
επειδη και εγω εργάζομαι σε κυλιόμενο προγραμμα θα μπορουσες να μου πεις αν ειναι εφικτο

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο σχεδον 2 και κατι μηνες μπορώ να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απ το πρόγραμμα. Τα μαθηματα ειναι απο Δευτέρα ως Παρασκευη 6 με 9, αλλα μπορεις να κατεβασεις το meeting και να το δεις οποτε θες. Οι καθηγητες ειναι καλοί, γίνεται σοβαρη δουλεια. Ωστόσο ειναι λιγο απαιτητικο με την εννοια οτι προχωραμε αρκετα γρηγορα και οσο μπαινουμε σε πραγματα τα οποια δεν εχω δει ποτε (ενω ας πουμε βασικα πραγματα σε java, sql, html κατι ειχα δει στο παρελθον), γινεται δυσκολοτερο σε συνδιασμο και με την πρωινη μου δουλεια. Οποτε αξιζει αν το εχεις βαλει πραγματικα σκοπο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2023 στις 8:05 ΜΜ, jedi_rafael είπε

Μετα απο σχεδον 2 και κατι μηνες μπορώ να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απ το πρόγραμμα. Τα μαθηματα ειναι απο Δευτέρα ως Παρασκευη 6 με 9, αλλα μπορεις να κατεβασεις το meeting και να το δεις οποτε θες. Οι καθηγητες ειναι καλοί, γίνεται σοβαρη δουλεια. Ωστόσο ειναι λιγο απαιτητικο με την εννοια οτι προχωραμε αρκετα γρηγορα και οσο μπαινουμε σε πραγματα τα οποια δεν εχω δει ποτε (ενω ας πουμε βασικα πραγματα σε java, sql, html κατι ειχα δει στο παρελθον), γινεται δυσκολοτερο σε συνδιασμο και με την πρωινη μου δουλεια. Οποτε αξιζει αν το εχεις βαλει πραγματικα σκοπο ...

Οταν προχωρει γρηγορα μπορεις να μαθεις και να καταλαβεις στην πραξη τι βλεπεις ?
δουλεια με βαρδιες πιστευεις μπορει να αντεπεξελθει καποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε, ειχαμε χτες την μια συναντηση face to face όλο το course, καθηγητες και μαθητες.. Ως νησιωτης ηταν παρα πολυ δυσκολο να ειμαι και εγω εκει, ειδικα εν μεσω καλοκαιριου. Ωστοσο το ειδα σε βιντεο και υπηρχε μια γενικη εντυπωση σε όλους. Οτι το προγραμμα αξιζει και οτι ειναι απαιτητικο απο αποψη χρόνου. Οπως και να ειναι η δουλεια σου πρεπει να υπαρχει μια καθημερινη τριβη. Να ξερεις οτι καθε μερα να αφιερώνεις χρονο για να δεις το meeting ειτε να κανεις καποια ασκηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχει ολοκληρώσει κάνεις το course να μας πει εντυπώσεις; Το σκέφτομαι για το νέο τμήμα αλλά σκέφτομαι και το τίμημα που δεν είναι και μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Και εγώ θα ήθελα εντυπώσεις από το συγκεκριμένο bootcamp.  Σκέφτομαι να δηλώσω συμμετοχή για τον Μάρτιο 2024, ωστόσο βλέπω ότι έχει αρκετά μεγάλο περιεχόμενο και αναρωτιέμαι μήπως πάει πολύ γρήγορα σαν πρόγραμμα για να βγει όλη η ύλη και πόσο φόρτο από εργασίες και projects θα έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ,

Σκέφτομαι και εγώ να ξεκινήσω το σεμινάριο το Μάρτιο του 2024, δεν έχω γνώσεις προγραμματισμού , παρά μόνο ελάχιστη Java μαθαίνοντας από το Coursera, το προπτυχιακό μου δεν έχει σχέση με πληροφορική. 
Υπάρχει  κάποιος που βρήκε δουλειά σαν developer , μετά από αυτό σεμινάριο; 
 
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και εγώ να διαβάσω απόψεις πιο πρόσφατες. Έκανα και εγώ την αίτηση μου και αναμένω να δω αν θα με δεχτούν. Οι βασικές μου απορίες είναι:

Α) Είμαι στον κλάδο του ΙΤ, αλλά δεν έχω επαφή με προγραμματισμό πέρα από κάποια λίγα πολύ βασικά πράγματα. Θα μπορέσω να ακολουθήσω ή απαιτεί κάποιες γνώσεις;

Β) Όσοι το κάνατε με δουλειά 9-5, βγαίνει το πρόγραμμα; Γιατί είμαι λίγο διχασμένος αυτήν την στιγμή. Από την μία σκέφτομαι οκ θα μας βγει η πίστη για ένα 6μηνο, από την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν γενικά είναι βιώσιμο αυτό.

Γ) Επειδή μιλάμε για σεμινάριο που διαρκεί καιρό και μπορεί να τύχουν ένα εκατομμύριο πράγματα. Πόσο δύσκολο είναι το κομμάτι της αναπλήρωσης; Ειδικά πχ αν χάσεις 2-3 μέρες, είναι εφικτό να προλάβεις να αναπληρώσεις ή απλά χάνεις την μπάλα και αντίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...