Προς το περιεχόμενο

Ποια γλώσσα να χρησιμοποιήσω για συγκεκριμένη εργασία


gouliamidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/9/2022 στις 11:32 ΠΜ, gouliamidis είπε

Γειά σας ,

Θα ήθελα να μου προτείνετε ποια γλώσσα προγραμματισμού να χρησιμοποιήσω για να κάνω την εξής εργασία :

Απο μια ιστοσελίδα (που δεν είναι δική μου) να παίρνω ένα νούμερο απο μια συγκεκριμένη θέση της σελίδας και 

ανάλογα να πατιέται πάνω σε αυτήν ένα κουμπάκι .

Ευχαριστώ !!

Θα σου πρότεινα να το υλοποιήσεις με την χρήση της Python και την βιβλιοθήκη Selenium.
Έχω αρκετή εμπειρία στην χρήση της βιβλιοθήκης αυτής, οπότε για οποιαδήποτε απορία/βοήθεια μπορείς να μου απευθυνθείς σε προσωπικό μήνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bilakos26 είπε

Θα σου πρότεινα να το υλοποιήσεις με την χρήση της Python και την βιβλιοθήκη Selenium.
Έχω αρκετή εμπειρία στην χρήση της βιβλιοθήκης αυτής, οπότε για οποιαδήποτε απορία/βοήθεια μπορείς να μου απευθυνθείς σε προσωπικό μήνυμα.

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Απλά θα πρέπει να μου δώσει λίγο χρόνο γιατί την Python δεν την έχω και τόσο να και Selenium καθόλου οπότε πρέπει να διαβάσω και πάλι σε ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, παπι είπε

test

1.png.3fceddb720982077761052820be65b5f.png2.png.850ccd01b0ab04ee2047c961384d5567.png3.png.60c35ad8cd7474d669a7f3c95143b831.png4.png.41afc69e70b0a88a172f9cb028f21998.png

 

image.png

Το έκανες να γράφει πάντα test αν δεν κάνω λάθος 

Ως ένα σημείο κάτι πάω να καταλάβω τι κάνεις μετά το χάνω , αν θές βοήθησε με .

Σε ευχαριστώ πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gouliamidis είπε

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Απλά θα πρέπει να μου δώσει λίγο χρόνο γιατί την Python δεν την έχω και τόσο να και Selenium καθόλου οπότε πρέπει να διαβάσω και πάλι σε ευχαριστώ .

Υπάρχουν 4 τρόποι

1) Μαθαίνεις την Python από την αρχή και από ένα σημείο και έπειτα ξεκινάς να δουλεύεις πάνω σε αυτό που θέλεις. Πίστεψε με, εάν έχεις χρόνο να διαβάσει Python δεν θα το μετανιώσεις, καθώς μπορείς να κάνεις με πολύ απλό τρόπο, πολλούς μικρούς αυτοματισμούς για να κάνεις την ζωή σου λιγάκι πιο εύκολη.

2) Να ενώνεις τα κομμάτια του puzzle. Τι εννοώ;; Να ψάχνεις και να κολλάς κομμάτια κώδικα μεταξύ τους , ελπίζοντας ότι κάποιο από αυτά θα δουλέψει.

3) Να σε βοηθήσει κάποιος αφιλοκερδώς

4) Να πληρώσεις κάποιον για να σου μάθει πως να το κάνεις

Θα ήτανε πολύ ευκολότερο να σε βοηθήσει κάποιος εάν του παρείχες όλες τις πληροφορίες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...