Προς το περιεχόμενο

SMTP Delay στους clients...Δεν βγάζω άκρη


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Κατά πρώτον δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό thread. Σίγουρα έχει να κάνει με εφαρμογή windows αλλά...

Από την περασμένη πέμπτη ολοι οι χρήστες της εταιρίας αντιμετωπίζουμε καθυστερήσεις όταν ειναι να φύγει ένα mail από τους clients. Μιλάμε για thunderbird Και outlook 2016 /2021

Πατάς την αποστολή, μπορεί να φύγει κατευθείαν, μπορεί να φύγει μετά από 1 λεπτό, μπορεί μετά από 2 κλπ

Έστειλα σήμερα το πρωί σε ένα mail που μου έφυγε μετά από 2 λεπτά το header του στην εταιρία που έχουμε το Hosting. Μου έστειλαν το Log Πριν λίγο

στο οποίο φαίνεται ότι από την ώρα που έφυγε μέσω της IP μας, μέχρι την ώρα που έφυγε από τον δικό τους Mail server προς τον πελάτη πέρασαν 3 δευτερόλεπτα

Εμένα έφυγε η μπάρα αποστολής στη συγκεκριμένη περίπτωση μετά από 1 λεπτό (από τον client)

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζει συνάδελφος που μένει στην Θεσσαλονίκη . Τόσο από το κινητό του , όσο και από το Laptop του. Οπότε δεν μιλάμε για πρόβλημα στο εσωτερικό δικτυο της εταιρίας μας . Ετσι και αλλιώς εγω το παρακολουθώ, δεν έχει αλλάξει κάτι 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...