Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2 - Δηλώσεις συμμετοχής


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, judge_manos είπε

Ερώτηση! Υπάρχει κανόνας που να απαγορεύει να βάλεις το ίδιο συγκρότημα περισσότερες από 1 φορές;

Δεν υπάρχουν.κανόνες!!έτσι λέω εγώ....😜😜

Και γω εχω δύο τραγούδια απο το ίδιο συγκρότημα...😊😊

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι κανόνες βρε; Εδώ είμαστε ικανοί να ξαναβάλει κάποιος το κομμάτι που στον προηγούμενο γύρο βαθμολόγησε με 0 και να μας πει ότι ανακάλυψε αριστούργημα και θέλει να το μοιραστεί μαζί μας 😋

 

Σε άλλα νέα τώρα. Πραγματικό σκηνικό πριν από ένα τέταρτο στο σπίτι. Είμαστε όλοι σε διαφορετικά δωμάτια.

Φωνάζει η RIF: Ανέβηκε ο γύρος

Φοβισμένη η RIO: Τι;;;; Πόσο;;;

Εγώ: Ε;;; Τι;;;; ...η τρομάρα μου ήταν τέτοια που δεν μπορούσα να αρθρώσω πρόταση

Επανέρχεται η RIO: Τώρα δηλαδή δε θα τρώμε γύρο;;;

 

Να ξέρετε, τώρα που μας έχετε όλους μαζί, που πάτε και μπλέκετε 😝

Επεξ/σία από drh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lovesucks είπε

Δεν υπάρχουν.κανόνες!!έτσι λέω εγώ....😜😜

Και γω εχω δύο τραγούδια απο το ίδιο συγκρότημα...😊😊

Δεν ξέρω αν..το κατάλαβες...ότι μόλις μαρτύρησες το επόμενο τραγούδι σου ...έχω κάτι 0κουλια μουρλια χαχα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένσταση!!

Αναφορά σε κείμενο

Επαναλαμβάνω τα γενικά περί του παιχνιδιού: Είναι ένας μουσικός διαγωνισμός που αποτελείται από 12 γύρους. Σε κάθε γύρο οι παίκτες επιλέγουν ένα τραγούδι και έτσι σχηματίζεται μια λίστα με τόσα τραγούδια όσοι και παίκτες. Στη συνέχεια οι παίκτες βαθμολογούν τα τραγούδια με το σύστημα της Eurovision (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 και τα υπόλοιπα μηδενικά), χωρίς να γνωρίζουν βέβαια ποιος έστειλε το κάθε τραγούδι. Επίσης γράφουν και κάποιο σύντομο σχόλιο για το κάθε τραγούδι που βαθμολογούν. Ύστερα δημοσιεύονται τα αποτελέσματα, και πάμε για τον επόμενο γύρο.

Βάσει αυτών των κανόνων θεωρώ 3 μουσικά κομμάτια στο διαγωνισμό OFF TOPIC!!! δηλαδή ΔΕΝ είναι τραγούδια ΔΕΝ έχουν καν έστω να ακούγεται μια χορωδία οπότε από εμένα δεν θα βαθμολογηθούν όπως τους πρέπει γιατί θα βάλω βαθμούς ανάμεσα σε τραγούδια και όχι μουσικές συνθέσεις.. μια μουσική σύνθεση μπορεί να μεταφραστεί από τον ακροατή όπως του αρέσει ενώ ένα τραγούδι που έχει στίχους είναι συγκεκριμένο με θεματολογία οπότε δεν θα μπορέσω να τα κρίνω ισότιμα αφού είναι ανόμοια. Αν υπήρχε χορωδία θα άλλαζαν τα πράγματα οπότε λυπάμαι πολύ 

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 11:51 ΜΜ, ariadnimusiclover είπε

Ένσταση!!

Βάσει αυτών των κανόνων θεωρώ 3 μουσικά κομμάτια στο διαγωνισμό OFF TOPIC!!! δηλαδή ΔΕΝ είναι τραγούδια ΔΕΝ έχουν καν έστω να ακούγεται μια χορωδία οπότε από εμένα δεν θα βαθμολογηθούν όπως τους πρέπει γιατί θα βάλω βαθμούς ανάμεσα σε τραγούδια και όχι μουσικές συνθέσεις.. μια μουσική σύνθεση μπορεί να μεταφραστεί από τον ακροατή όπως του αρέσει ενώ ένα τραγούδι που έχει στίχους είναι συγκεκριμένο με θεματολογία οπότε δεν θα μπορέσω να τα κρίνω ισότιμα αφού είναι ανόμοια. Αν υπήρχε χορωδία θα άλλαζαν τα πράγματα οπότε λυπάμαι πολύ 

Την ιδια γνωμη ειχα και εγω στο προηγουμενο. Οτι δεν εχει λογια δεν ειναι τραγουδι. Ειναι μουσικος σκοπος. Μελωδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GBorb είπε

Την ιδια γνωμη ειχα και εγω στο προηγουμενο. Οτι δεν εχει λογια δεν ειναι τραγουδι. Ειναι μουσικος σκοπος. Μελωδια

 

Αν πας στο αλλο θεμα για το παιχνιδι θα διαβασεις διαφορα και θα κατσλαβεις τι γινεται τωρα ας το διασκεδασουμε θα παιξουμε και αναλογα ειτε ειναι τραγουδι η συνθεση δεν υπαρχει προβλημα αφου για χρονια ποτε ελεγαν για κομματια ποτε για τραγουδια...ο καθενας κατα το δοκουν θα ψηφησει...σιγα τωρα οτι του αρεσει😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...