Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρώθηκε η μετάβαση του Ethereum στο μηχανισμό proof-of-stake


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικα πραγματα miners vs gamers... και στην γωνια η πρασινη και η κοκκινη τριβουν τα χερια τους.

Ας αφηναν τις καρτες στους Miners/επαγγελματιες και αν οι gamers εκαναν εμπαργκο ολοι μαζι συλλογικα και στοκ θα βλεπατε και καλυτερες τιμες. Αλλα οταν βλεπουν τετοιες εταιρειες να σφαζεται κοσμος ποιος θα τις πρωτοπαρει...πετανε και μια τεχνητη ελλειψη και εδεσε το γλυκο.

Δυστυχως συλλογικες προσπαθειες πλεον σπανια βλεπουμε, παρα μονο οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, ο καθενας απλα θα κανει το δικο του, οποτε δεν καταλαβαινω προς τι η γκρινια αφου στο μεγαλυτερο ποσοστο της προιστοριας του ανθρωπου επι το πληστον λειτουργουσαμε ατομικα και εγωιστικα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, thiva7 είπε

Μα εγώ δεν παραπονέθηκα για κάτι.... Ούτε έχω σκοπό ούτε με νοιάζει. Εσείς οι gamers όμως μόνιμος έχετε την τάση να μιλάτε λες και σας χρωστάνε όλοι. 

Δες απλά τα σχόλια σε όλα τα άρθρα ινσομνια για κάρτες γραφικών και crypto,Θα καταλάβεις τι λέω. 

 

Ουτε εγψ παραπονεθηκα. Απλα πλεον θα υπαρξει υπερπροσφορα. Αυτο ειναι δεδομένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως είναι τεράστια ψευδαίσθηση να πιστεύουμε ότι θα πέσουν και άλλο οι τιμές. Το κόστος της ενέργειας και η έλλειψη τσιπ θα τις κρατήσει σταθερά ή θα τις αυξήσει. Βάλε μέσα στα υπόλοιπα και το γεγονός ότι ουσιαστικά έχεις να κάνεις με ολιγοπωλιακή αγορά (δύο εταιρίες μόνο που κανονίζουν μόνες τους τις τιμές). Δλδ το παραμύθι ότι θα πέσουν οι κάρτες και άλλο μετά το merge δεν με πείθει. Δεν το συζητάω για μεταχειρισμένες. Στις αγγελίες βλέπω να τις βάζουν όσο και καινούριες (μάλλον είναι συλλεκτικές :D ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 μια 1660,1070 ,2060 ειναι δυνατη σχεδον οσο μια 3050 των 280? ευρω., κ η 3050 ειναι ενα σκαλι διπλα στην 3060των ..450ευρω

δηλαδη οι μεταχειρισμενες καρτες πενταετιας ειναι σουπερ ικανοποιητικες για γκειμς, οποτε οι καρτες των 500ε,600ε δεν ειναι πολυ προσφορα ευκαιρια πλεον

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, forgotten είπε

αν περιμενεις 3070 300 ευρω και 3060 180ευρω θα περιμενεις για αρκετο καιρο αλλα ναι ebay μονο

Αυτός θα περιμένει γεγονός.  Από την άλλη μετάχ κάρτα 3060 στα 500 ευρώ ποιος μαλακά θα την πάρει να δω....  Με αποτέλεσμα το 90 % από αυτές τις κάρτες κάποια στιγμή θα καταλήξει στην ανακύκλωση.  Ο μεν δεν δίνει τόσα για κάρτες χωρίς εγγύηση απο τον φουφουτο κάπου στον κόσμο.....  Και ο άλλος ππθ την έχει χρυσό πληρώσει δεν θέλει να την σκοτώσει... :) δεν είμαι ούτε με τους μεν αλλά ούτε με τους δεν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mythoplasths είπε

Αυτός θα περιμένει γεγονός.  Από την άλλη μετάχ κάρτα 3060 στα 500 ευρώ ποιος μαλακά θα την πάρει να δω....  Με αποτέλεσμα το 90 % από αυτές τις κάρτες κάποια στιγμή θα καταλήξει στην ανακύκλωση.  Ο μεν δεν δίνει τόσα για κάρτες χωρίς εγγύηση απο τον φουφουτο κάπου στον κόσμο.....  Και ο άλλος ππθ την έχει χρυσό πληρώσει δεν θέλει να την σκοτώσει... :) δεν είμαι ούτε με τους μεν αλλά ούτε με τους δεν.  

ειχα συγγενη μου ισπανια την εποχη που οι καρτες γραφικων ηταν ψηλα , μετα απο αρκετη αναζητηση βρηκα 3090 ftw για εμενα στη καταπληκτικη τοτε τιμη για την  εποχη των 1550 ευρω , μου εδινε 2000 ευρω miner γνωστος μου να την παρει. τωρα θα ειμαι τυχερος αν αποφασισω να την δωσω αν παει καμια 1200α

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που εχουν ETH στο πορτοφολι τους, πρεπει να κανουν κατι ; 
Δηλαδη υπαρχουν ανταλλακτηρια που θα ξεκινησουν stake στον ETH?
Η δεν εχω καταλαβει εγω κατι καλα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νέοι κανονισμοί λόγω ενεργειακής κρίσης  , οι gamers  θα μπορούν να παίζουν και να στριμάρουν συγκεκριμένες ώρες και όχι πανω απο μία ώρα καθημερινά 🤣

υπάρχει όμως η δυνατότητα η κατανάλωση ενέργειας  του ντους να μεταφερθεί  στο gaming 🤣

🤣

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, forgotten είπε

ειχα συγγενη μου ισπανια την εποχη που οι καρτες γραφικων ηταν ψηλα , μετα απο αρκετη αναζητηση βρηκα 3090 ftw για εμενα στη καταπληκτικη τοτε τιμη για την  εποχη των 1550 ευρω , μου εδινε 2000 ευρω miner γνωστος μου να την παρει. τωρα θα ειμαι τυχερος αν αποφασισω να την δωσω αν παει καμια 1200α

1200 για μεταχ.... Υπάρχουν ήρωες εκεί έξω :) αν βρεις κάποιον πλούσιο. Που κοιτάει στα μετάχ 😕 και παίρνει ρίσκα σωστή.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...