Προς το περιεχόμενο

Γερμανικά, Ιταλικά κ.α. covers


gravityman12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα, αγόρασα 4 games για switch και 3 για ps4, από διαφορετικά μαγαζιά σχεδόν ολα. Και τα 4 του switch ήταν στα γερμανικά και στα ιταλικά. Το ίδιο ήταν και τα 2 του ps4 και έπρεπε να τα επιστρέφω. Καταλαβαίνω ότι τα φέρνουν κάποια μαγαζιά για να είναι πιο οικονομικά, αλλά αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι δεν έχουν καμιά ενημέρωση στα site τους (με κάποιες ελάχιστε εξαιρέσεις). Ξέρετε τι παίζει με το θέμα και που μπορούμε να βρίσκουμε αγγλικές εκδόσεις ή να γνωρίζουμε εκ των προτέρων τι θα μας στείλουν? Ακόμα και στα μαγαζιά που παίρνω να ρωτήσω, λένε δεν ξέρω τι θα μας στείλει ο προμηθευτής μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gravityman12 είπε

Πρόσφατα, αγόρασα 4 games για switch και 3 για ps4, από διαφορετικά μαγαζιά σχεδόν ολα. Και τα 4 του switch ήταν στα γερμανικά και στα ιταλικά. Το ίδιο ήταν και τα 2 του ps4 και έπρεπε να τα επιστρέφω. Καταλαβαίνω ότι τα φέρνουν κάποια μαγαζιά για να είναι πιο οικονομικά, αλλά αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι δεν έχουν καμιά ενημέρωση στα site τους (με κάποιες ελάχιστε εξαιρέσεις). Ξέρετε τι παίζει με το θέμα και που μπορούμε να βρίσκουμε αγγλικές εκδόσεις ή να γνωρίζουμε εκ των προτέρων τι θα μας στείλουν? Ακόμα και στα μαγαζιά που παίρνω να ρωτήσω, λένε δεν ξέρω τι θα μας στείλει ο προμηθευτής μας....

Ναι ισχύει κι εγω πήρα πρόσφατα Switch game απο σκρουτζομάγαζο και μου ήρθε με τρίγλωσσο (Γερμανικό, Γαλλικό, Ισπανικό) cover χωρίς καθόλου Αγγλικά. Δεν μπήκα σε διαδικασίες επιστροφής μιας και η τιμή του ήταν 30% κάτω απο τα άλλα καταστήματα οπότε το κράτησα.

Αν το παιχνίδι είναι άμεσα διαθέσιμο και πάρεις δεν μπορούν να δουν τι είνα αυτό που θα σου στείλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι άμεσα διαθέσιμο μια δυο φορές που πήρα είδαν και μου είπαν. Αλλά συνήθως από τα σκρουτζομάγαζα δεν είναι άμεσα διαθέσιμα. Παίζουν με παραγγελίες για να είναι πιο safe και να μπορούν να δίνουν καλύτερες τιμές φαντάζομαι.

 

Από ποιο amazon μπορώ να αγοράσω αγγλικές εκδόσεις? Της Αγγλίας πλέον έχει δασμούς όπως Αμερική και τα μεταφορικά είναι πολλα.

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Είναι απλό, μην ψωνίζεις από skroutzομάγαζα, αγόραζε από μεγάλες αλυσίδες ή amazon και λύνεις το πρόβλημά σου. 

Από ποιο amazon μπορώ να αγοράσω αγγλικές εκδόσεις? Της Αγγλίας πλέον έχει δασμούς όπως Αμερική και τα μεταφορικά είναι πολλα.

Επεξ/σία από gravityman12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Στο γερμανικό amazon γράφει αν είναι στα αγγλικά το εξώφυλλο. 

Ενδιαφέρον δεν το ήξερα. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, θα το ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εννοείς μόνο στους διάλογους δεν έχουν Αγγλικα ή λείπουν και οι αγγλικοί υπότιτλοι & μενού; 

Επεξ/σία από petran79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα του τι θα σου ρθει δυστυχως ειναι μεγαλο ρισκο. Εχω παρει το Last of Us 2, και ελεγε το κουτι partè 2. Σκεφτηκα ωχ φολα φαγαμε αποκλειεται να χει ελληνικα, και προς μεγαλη μου εκπληξη, ειχε και υποτιτλους κ φωνη ελληνικη.

Παρομοιο σκηνικο συνεβη με το Call of Duty World War II. Επειδη το βρηκα σε σκρουτζομαγαζο τσαμπα (12€) το τσιμπησα και ειπα οτι βγει. Οταν ηρθε το κουτι ειχε απ'εξω αραβικα! Αλλα το game ηταν κανονικατα στα αγγλικα χωρις να πειραξω τπτ! 

Απο την αλλη μερια ομως συνεβησαν τα εξης ακραια και απαραδεκτα. Παιρνω το god of war με ελληνικο αυτοκολλητακι περι μεταφρασης και μεταγλωττισης, και ειχε μονο ελληνιμους υποτιτλους. Και δεν ηταν μεταγλωττισμενο. Εδωσα τοπο στην οργη γιατι λεω τουλαχιστον εχεικατι ελληνικο.

Πριν δυο εβδομαδες ομως πηρα και το Sackboy απο κοτοσοβολο επισης με αυτοκολλητακι περι ελληνικης μεταγλωττισης και μεταφρασης, και ελληνικα δεν υπηρχαν ΠΟΥΘΕΝΑ με απολυτως κανενα τροπο. 

Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι τελικα ειναι πολυ μεγαλο ρισκο το οτι θα παρεις στα χερια σου ασχετως απο το απο που θα το αγορασεις, η τι θα λεει η συσκευασια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2022 στις 7:33 ΜΜ, Malthador είπε

Είναι απλό, μην ψωνίζεις από skroutzομάγαζα, αγόραζε από μεγάλες αλυσίδες ή amazon και λύνεις το πρόβλημά σου. 

Εγώ πήρα από παμπλικ το Astral chain και ήταν γαλλικό cover 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...