Προς το περιεχόμενο

ΠΕΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΑ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σαββατο βραδυ και εχω εναν διαβολεμενο οιστρο...για ποιηση τραγουδιστα αλα σουρεαλ..culture beat &Jo Van Nelsen- Der Erbeermund που σημαινει...απλα googlaρετε😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημέρα σας καλή εβδομάδα να χουμε...μιας και όπως πάει αυτό το θέμα το βλέπω να γίνεται one Man (woman) show Τρούμαν δε με λές κιόλας έτσι? έχω κάτι να σας πω...επί της ουσίας ο αγαπητός μου Luther Vandross θα τραγουδήσει...ΟΠΕΡΑ (ΆΡΙΑ) και η Μαρία Κάλλας SOUL ΤΡΑΓΟΥΔΙ

ΝΑΙ μια χαρά διαβάσατε.... Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΩ σε λεπτομέρειες το τι είναι όπερα άρια και σόουλ μουσική (Η αλήθεια είναι ότι μπορώ να το κάνω ) θα σταθώ ακριβώς σε αυτά που μπορούν να γίνουν ΆΜΕΣΑ ΑΝΤΙΛΗΠΤΑ και ΑΓΑΠΗΤΑ 

Στο πρώτο βίντεο θα δούμε τον Luther Vandross να στέκεται στη μέση μιας μεγάλης σκηνής με το φράκο του επίσημο ένδυμα δηλαδή παπιγιόν γυαλισμένο σκαρπίνι και με όλη την σοβαρότητα ενός σολίστα τραγουδιστή που το απαιτεί η περίσταση...Το κοινό κι αυτό είναι με τα καλά του ενδύματα και κατά ευχαριστιέται την ''άρια'' που με απίστευτη μαεστρία και κατ..έχοντας την άνεση δεξιοτεχνικών ποικιλμάτων και άλλων  μέσων έκφρασης και με την ερμηνεία  να περιγράψει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ...και να εκφράσει μειλίχια τις απόκρυφες  σκέψεις του κοινού του ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ... ό΄τι δεν μπορεί να εκφράσει ο κάθε άνθρωπος το εκφράζει τραγουδιστά ο καλλιτέχνης...υπάρχουν και οι κακοτέχνες αυτοί ζουν ανάμεσά μας και τραπάρουν αλλά είναι άλλο θέμα αυτό που θα το αναπτύξουμε άλλη φορά πάλι τραγουδιστά...

Και περνάμε στο δια ταύτα. ΚΆΘΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΡΙΑ που κι αυτή στην ουσία τραγούδι είναι έχει ΣΤΙΧΟΥΣ βγαλμένοι από ανθρώπους για ανθρώπους...

Ο Luther Vandross λοιπόν ξεκινά με τους ανάλογους φωνητικούς ακροβατισμούς και κάνει μια δήλωση τραγουδιστά... Η ΚΑΡΕΚΛΑ  δεν πάυει να είναι καρέκλα ακόμα κι αν δεν κάθεται κανένας επάνω της...η καρέκλα δεν είναι οίκημα...και το οίκημα δεν είναι σπιτικό...ΌΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΑΛΙΑΣΕΙ ΣΦΙΧΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...τι είπατε??  ορίστε? ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ και όλοι το έχουμε σκεφτεί κάποια στιγμή στη ζωή μας σωστά? αλλά το έχουμε εκφράσει ποτέ σε φίλο γνωστό συγγενή....Δε νομίζω Τάκη...

Όπως στην Όπερα έτσι και στην Soul μουσική (και μιλάμε πάντα για μουσική που συνοδεύεται από στίχους όχι την πολυφωνική κλασική μουσική άλλο θέμα αυτό θα σας το συζητήσουμε αλλά μάλλον για μονόλογο το βλέπω τέλος πάντων) η ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΗ και στα δυο βλέπουμε ήρωες να υποφέρουν να αναρωτιούνται να ζηλεύουν, να φωνάζουν, να εκλιπαρούν να τσακώνονται να εκδικούνται να γελούν να χορεύουν να κλαίνε να καψουρεύονται μα πάνω από όλα να ΑΓΑΠΟΥΝ.

A house is not a home...Yes indeed...

Tώρα θα απολαύσουμε τη  Μαρία Κάλλας σε ένα τραγούδι ''Soul''  να φοράει τα καλά της τα διαμαντικά της και να τραγουδά...για τις όμορφες μέρες που έχουν περάσει? Δεν είμαι τίποτε άλλο παρά αδύναμη τώρα το μέλλον θα είναι τόσο ευχάριστο ή έχουν παρέλθει αυτές οι όμορφες ημέρες? Στην σκηνή της όπερας Μανόν πλησιάζει το τραπέζι και μονολογεί... 

ΑΝΤΙΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΝΕΣ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΩΡΟ ΟΤΑΝ ΑΓΓΑΛΙΑΖΑΜΕ Ο ΈΝΑΣ ΤΟΝ ΆΛΛΟΝ  ΠΙΝΑΜΕ ΑΠΌ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΑΜΕ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ....  Έχετε να πειτε κάτι'? αν αυτά τα λόγια αυτοί οι στίχοι δεν έχουν βγει από την ΨΥΧΗ  SOUL ΤΌΤΕ ΤΙ? Kαι η Μαρία Κάλλας και ο Luther Vandros τρουδούσαν μέσα από την ψυχή τους ότι τα άψυχα αντικείμενα μόνο οι άνθρωποι τους δίνουν αξία....

Η τεχνική τραγουδιού της όπερας δημιουργήθηκε για να ξεπεράσει ο άνθρωπος τις φωνητικές και ερμηνευτικές  του δυνατότητες αλλά περισσότερο ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΘΕΑΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΉ. Οι τραγουδιστές των άλλων ειδών τραγουδούν με μικρόφωνο χωρίς αυτό δεν μπορούν να ακουστούν σε μεγάλους κλειστούς χώρους. Από την άλλη όσοι τραγουδούν σε ανοιχτούς χώρους είτε μοντέρνο είτε κλασικο τραγούδι χρειάζονται πάντα μικρόφωνο νομίζω αντιληπτό και κατανοητό. Οι τραγουδιστές της Όπερας πρέπει να αναφέρω πως γνωρίζουν και άλλες τοποθετήσεις σε ότι έχει να κάνει με τη φωνή τους αλλά και αυτό είναι ένα άλλο θέμα που ίσως μονολογήσω πάλι αργότερα ανάλογα τα κέφια μου...

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗ SOUL ....Δεν είναι να έχω άδεια από την εργασία μου τελικά χαχαχ όλο περίεργες σκέψεις κάνω...πάντως και αιρετική να με πείτε ή τρελή ή δεν ξέρω εγώ τι έχω ένα σωρό παραδείγματα να σας αναφέρω για το πόσο μοιάζουν μεταξύ τους άσχετα αν η μουσική τους είναι διαφορετική δεν παύει Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΗΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΟΔΕΎΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΌ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΤΙΧΟ που θα μας ταξιδέψει θα μας θυμίσει ό'τι δεν θέλουμε να βγάλουμε στην επιφάνεια του μυαλού μας μα πάνω από όλα να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους και όχι επιφανειακούς μικρόψυχους ζώντας μέσα από τις ζωές των άλλων...

Adie notre petite table...

Η Μαρία Κάλλας θαύμαζε τη Μαίρη Λίντα μην ξεχάσω να αναφέρω..

Και φυσικά το αποκορύφωμα των αποκορυφωμάτων 

ΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ?

Luciano Pavarotti and James Brown my friends....

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ  

..

Αυτά για σήμερα φίλες  και φίλοι περιμένω τις δικές σας σκέψεις ΕΚΦΡΑΣΤΕΙΤΕΕΕ μην σας κάνω Θεό ναι? χαχα

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

....και επειδή ίσως να σας μπέρδεψα λίγο ας το ελαφρύνουμε  το κλίμα ή ...μήπως όχι λολ lol😋 Aλλά πρώτα θα αναρτηθεί γκουχ..ποίηση

Γεώργιος Παπανδρέου~Ποίηση

Mη μου πείτε οτι δεν ΑΝΑΤΡΙΧΙΆΣΑΤΕ? 😁

Quiver a little

Then burst in laughter

Quiver a little

then get back to your stride

 

 

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άνδρες πρέπει να αφήνουν ένα μούσι μέχρι εκεί κάτω λες και είναι ρασοφόροι παπάδες ή Αμερικανοχιπστεράδες και να έχουν μια εμφάνιση συνεχώς σαν τους ΖΖ ΤΟP (εντάξει το είχαν για στυλ με τα γυαλιά κλπ) ωραίο συγκρότημα παρόλα αυτά.....

Κουράστηκα να βλέπω πρόσωπα νεαρών και όχι μόνο..καλυμμένα στις τρίχες...δε λέω για τα γένια που κάποιες φορές επιβάλλονται για να ξεκουράζεται το δέρμα αν και αυτά δεν δικαιολογούνται αφού υπάρχουν διάφορα μέσα αποτρίχωσης για να έχουν δέρμα όμορφο καθαρό περιποιημένο...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ σταμάτησαν να φορούν αρώματα εεε? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ? Και αυτά τα ρούχα με παντελόνια να κρέμονται σκισμένα τζηνς και ουτφιπ πεζοδρομίου ?? Που κρύβεστε? μήπως φταίμε κι εμείς που έχουμε γίνει ή προσπαθούν να μεταμορφωθούν ή καλύτερα να πω να παραμορφωθούν κάποιες πολλές δηλαδή σαν την Καρντάσιαν λες και δεν υπάρχουν πλαστικές κούκλες θα πρέπει να τις βλέπουμε και live? 

Δεν αντέχω θα το πω τραγουδιστά 

 Κάπως έτσι 👇 θα έπρεπε να είναι τα πράγματα και την σήμερον ημέραν αλλά κυρίες και κύριοι κρυβόμαστε από όλους και όλα μέσα στις σιλικόνες και τα μούσια...

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να υπάρξει ποτέ άλλη μουσική που να μπορέσει να περιγράψει καλύτερα το πέταγμα των πουλιών  και πόσο τραγικά περιγράφει τον μικρό κύκλο ζωής τους που κάποιες φορές κόβεται με βίαιο τρόπο...Δεν θα πάψω ποτέ να το έχω σε πολύ ξεχωριστή θέση μέσα στην καρδιά μου...Και δεν θα πάψω ποτέ να μην εκτιμώ όσους τα κυνηγούν και τα σκοτώνουν.....😪 Ένα σύμβολο ζωής και ελευθερίας 

Cant dels Ocells (Song Of The Birds) Pablo Casals

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 12/10/2022 at 16:57, ariadnimusiclover said:

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άνδρες πρέπει να αφήνουν ένα μούσι μέχρι εκεί κάτω λες και είναι ρασοφόροι παπάδες ή Αμερικανοχιπστεράδες και να έχουν μια εμφάνιση συνεχώς σαν τους ΖΖ ΤΟP (εντάξει το είχαν για στυλ με τα γυαλιά κλπ) ωραίο συγκρότημα παρόλα αυτά.....

Κουράστηκα να βλέπω πρόσωπα νεαρών και όχι μόνο..καλυμμένα στις τρίχες...δε λέω για τα γένια που κάποιες φορές επιβάλλονται για να ξεκουράζεται το δέρμα αν και αυτά δεν δικαιολογούνται αφού υπάρχουν διάφορα μέσα αποτρίχωσης για να έχουν δέρμα όμορφο καθαρό περιποιημένο...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ σταμάτησαν να φορούν αρώματα εεε? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ? Και αυτά τα ρούχα με παντελόνια να κρέμονται σκισμένα τζηνς και ουτφιπ πεζοδρομίου ?? Που κρύβεστε? μήπως φταίμε κι εμείς που έχουμε γίνει ή προσπαθούν να μεταμορφωθούν ή καλύτερα να πω να παραμορφωθούν κάποιες πολλές δηλαδή σαν την Καρντάσιαν λες και δεν υπάρχουν πλαστικές κούκλες θα πρέπει να τις βλέπουμε και live? 

Δεν αντέχω θα το πω τραγουδιστά 

Κάπως έτσι 👇 θα έπρεπε να είναι τα πράγματα και την σήμερον ημέραν αλλά κυρίες και κύριοι κρυβόμαστε από όλους και όλα μέσα στις σιλικόνες και τα μούσια...

ολα αυτα γινονται για 2 λογους.

α. free will.

b.μοδα

οποτε με βαση τα παραπανω εχουμε

α.επιλογες.

β.για ολους και για ολες υπαρχει κατι αντιστοιχο.

και με βαση αυτα τα 2 καταληγουμε στο

α.μην χανεις το χρονο σου με αυτους που δεν σου κανουν.μην ασχολεισαι καν.

β.βρες αυτον που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

ολα αυτα γινονται για 2 λογους.

α. free will.

b.μοδα

οποτε με βαση τα παραπανω εχουμε

α.επιλογες.

β.για ολους και για ολες υπαρχει κατι αντιστοιχο.

και με βαση αυτα τα 2 καταληγουμε στο

α.μην χανεις το χρονο σου με αυτους που δεν σου κανουν.μην ασχολεισαι καν.

β.βρες αυτον που θες

Που να τον βρω? έχει χαθεί στα μούσια ουσιαστικά και μεταφορικά και επειδή στην ζωή ότι κάνουμε.... περισσότερο ότι λέμε και γράφουμε είναι ''αμαρτία'' και κατακριτέο (δεν το γράφω για σένα που έκανες σεφτέ στο θέμα τουναντίον)  δεν αντέχω θα το πω τραγουδιστά ΑΛΛΑ  γιατί @poulinos Δεν το είπες ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΆ ??αααα με στεναχωρείς τώρα ταμάλα ....not:P

Pet Shop Boys - It's A Sin

 

AΣΕ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ χαχαχ:P👇 Πόσο κακούλα είμαι lol

 

jackie opel - you're too bad .......To ξέρω λέμεεε χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ariadnimusiclover said:

Που να τον βρω? έχει χαθεί στα μούσια ουσιαστικά και μεταφορικά και επειδή στην ζωή ότι κάνουμε.... περισσότερο ότι λέμε και γράφουμε είναι ''αμαρτία'' και κατακριτέο (δεν το γράφω για σένα που έκανες σεφτέ στο θέμα τουναντίον)  δεν αντέχω θα το πω τραγουδιστά ΑΛΛΑ  γιατί @poulinos Δεν το είπες ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΆ ??αααα με στεναχωρείς τώρα ταμάλα ....not:P

Pet Shop Boys - It's A Sin

αφου βαζουμε πετσα boys ας βαλω αυτο με την ευγενικη χορηγια της kylie minogue. γισ οτι γραφουμε και λεμε ειναι αμαρτια απλα θα πω το εξης.υπαρχει λυση και ειναι η εξης. talk to the hand cause the head ain t listening

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

αφου βαζουμε πετσα boys ας βαλω αυτο με την ευγενικη χορηγια της kylie minogue. γισ οτι γραφουμε και λεμε ειναι αμαρτια απλα θα πω το εξης.υπαρχει λυση και ειναι η εξης. talk to the hand cause the head ain t listening

 

Φοβερή πάσα!! head ain t listening but can..talk ε κι αν έχεις λίγο μούσι (υποψιάζομαι) δεν πειράζει σε συμπαθώ ...με τρίχες θα ασχολούμαστε τώρα ? χαχα

 

Talking Heads - The Lady Don't Mind 

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βράδυ Κυριακής με το θερμόμετρο στους 27 βαθμούς Κελσίου μια άκρως Ανοιξιάτικη έως και Καλοκαιρινή η σημερινή ημέρα θα κλείσει όμορφα και γλυκά με τι άλλο? Υπέροχη διαχρονική μουσική που σε κάνει να χαίρεσαι να ονειρεύεσαι να ελπίζεις....

Τη δεκαετία του 1961 ο πολυτάλαντος μουσικός Henry Mancini φέρνει στην ζωή μας την απίστευτη σε ομορφιά σύνθεση Slow Hot Wind η αλλιώς γνωστό ώς  Lujon από το μουσικό όργανο που πρωτοστατεί στην σύνθεση αυτή και χρονολογείται από τη δεκαετία του 50.

και εδώ η εισαγωγή της πρωτότυπης σύνθεσης με το μουσικό όργανο Lujon το οποίο ενσωματώνεται τόσο λυρικά μέσα στην ορχήστρα (τι έμπνευση είχε ο άνθρωπος)

 

Το 1965 η μεγάλη καλλιτέχνιδα Sarah Vaughan τραγουδά Henry Mancini σαν Slow Hot Wind με στίχους από τον σπουδαίο στιχουργό της εποχής Νorman Gimbel o οποίος είχε γράψει στίχους για το Killing me softly with this song το και  στην αγγλική γλώσσα στίχους για διεθνή τραγούδια όπως το The Girl from Ipanema για να το ακούσουμε 

Έκτοτε πολλές διασκευές έχουν υπάρξει όπως για παράδειγμα Sergio Mendes & Brasil 66 - Slow Hot Wind from Mono 1966 A&M LP Record O υπέροχος πραγματικά Johnny Hartman επίσης το 1964 o oποίος θεωρείτε ότι ήταν ο πρώτος που το τραγούδησε με στίχους ακούστε τον https://www.youtube.com/watch?v=TXXzSLtId5g&feature=emb_title 

Η εκπληκτική Penny Goodwin έδωσε μια soul jazz νοτα στο τραγούδι https://www.youtube.com/watch?v=qCJQStdlVCA το οποίο υπήρξε στον συλλεκτικό πλέον δίσκος της με 2000 μονο κόπιες παγκοσμίως (ένας δίσκος της πουλήθηκε στην αγορά των συλλεκτών για 5000 δολάρια ) PORTRAIT OF A GEMINI 1974

Και εκεί που νόμιζα ότι τα έχω ακούσει όλα μαζί με την τζαζ version του Mario Biondi https://www.youtube.com/watch?v=OGRPJf4V2GE  σε jazz instrumental version with The High Five Quintet ( καλά εδώ είναι σαν να ακούς άλλη σύνθεση εντελώς ) παρόλα αυτά εκπληκτική  https://www.youtube.com/watch?v=BXPW9GNYAe4 (Δεν θα αναφέρω την όχι και τόσο καλή εκδοχή των thievery corporation) και ενώ το έχω ακούσει και από τον hip hoper Tyler The Creator  όπου έδωσε μια δική του εντελώς νότα απροσδόκητα πετυχημένη για μένα αφού κατάφερε να παντρέψει την διασκευή της Penny Goodwin στη διασκευή του τι να πω? Ας έρθουμε στην ερμηνεία του 2021 και εκεί είναι το ζητούμενο γιατί μόλις την άκουσα έβαλα κρασί χαμήλωσα φώτα και απόλαυσα ερμηνεία και σεβασμό στο διαμάντι αυτό που γράφτηκε πριν 60 χρόνια και ..

Benjamin Herman · Daniël von Piekartz    Slow Hot Wind

Mετά από τόσα χρόνια γέμισα ομορφιά συγκίνηση και όλα τα όμορφα συναισθήματα που σε κάνουν να πάρεις βαθιές ανάσες...απολαύστε κυρίες και κύριοι...καλή αυριανή 

ΕΔΩ ΚΑΙ LIVE ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑ ΣΤΑ ΤΕΡΤΙΠΙΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/10/2022 at 14:18, ariadnimusiclover said:

Φοβερή πάσα!! head ain t listening but can..talk ε κι αν έχεις λίγο μούσι (υποψιάζομαι) δεν πειράζει σε συμπαθώ ...με τρίχες θα ασχολούμαστε τώρα ? χαχα

Talking Heads - The Lady Don't Mind 

δυστυχως δεν βγηκα απο τους τυχερους που δεν βγαζουν ποτε τριχα στα μαγουλα:P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, poulinos είπε

δυστυχως δεν βγηκα απο τους τυχερους που δεν βγαζουν ποτε τριχα στα μαγουλα:P

 

 

Γι αυτο υπαρχουν και τα μπαρμπερικα καλε για τους λιγοτερο τυχερους...🤣😛 επ τι ναι αυτο που ακουω? Απο τωρα νανακια? Εδω βραζει το αιμα μας χαχα

Herb Albert's Route 101

Rise.

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ariadnimusiclover said:

Γι αυτο υπαρχουν και τα μπαρμπερικα καλε για τους λιγοτερο τυχερους...🤣😛 επ τι ναι αυτο που ακουω? Απο τωρα νανακια? Εδω βραζει το αιμα μας χαχα

Herb Albert's Route 101

Rise.

το τραγουδι ειναι ασχετο με τον υπνο. οχι οτι θα με χαλαγε να κοιμομουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...