Προς το περιεχόμενο

Δεν βλεπω τα αρχεία στο στικάκι


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Εχω θέμα με τα αρχεία που περνάω από το κινητό στο  στικάκι αντιγράφω κανονικά τα αρχεία που θέλω να περάσω από το κινητό στο στικάκι αφού πρώτα δημιουργήσω στο στικάκι ένα φάκελο και μετά τα αντιγράφω εκεί με επιτυχία το πρόβλημα είναι ότι μετά όταν ξανάσυνδεω το στικάκι στο κινητό για να περάσω και άλλα νέα αρχεία στο ίδιο φάκελο τα αρχεία που έχω περάσει εκεί δεν τα βλέπω...  κενός  φάκελλος λέει και επίσης δεν με αφήνει ούτε να αντιγράψω αρχεία νέα αρχεία εκεί τι συμβαίνει πάει τα έχασα τελείως αυτά τα αρχεία δεν μπορώ να τα εμφανίσω ξανά  με κάποιο τρόπο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Τι εννοείς;

Εννοώ να συνδέσεις το στικάκι σε PC, να κάνεις αντιγραφή αρχείων, να το αφαιρέσεις, να το ξανασυνδέσεις και να δεις αν βλέπεις τα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hawkpilot είπε

Εννοώ να συνδέσεις το στικάκι σε PC, να κάνεις αντιγραφή αρχείων, να το αφαιρέσεις, να το ξανασυνδέσεις και να δεις αν βλέπεις τα αρχεία.

Το συνδέσα στον υπολογιστή και στην αρχή μου βγήκε μνμ κάτω δεξιά στην οθόνη που έλεγε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την μονάδα δίσκου. Σαρωστε τώρα τη μονάδα δίσκου και επιδιορθώστε το. Και μετά δεν πάτησα τπτ και στο καπάκι μετά μου βγήκε μήνυμα κάτω δεξιά που έλεγε επιλέξτε για να ορίσετε τι θα γίνεται με τη συσκευή αφαιρούμενες μονάδες δίσκων.

Και μετά εν τέλει πάταγα το φάκελο για να ανοίξει αλλά δεν μου των ανοίγε μου έβγαζε μήνυμα η θέση δεν είναι διαθέσιμη

 

IMG_20220925_104123.jpg

IMG_20220925_104202.jpg

Screenshot_2022-09-25-10-58-45-197-edit_com.miui.gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές ότι ο φάκελος που δημιούργησες μέσω του τηλεφώνου είναι κατεστραμμένος. Για να κάνεις σωστά τη δοκιμή με PC θα πρέπει να φορμάρεις το στικάκι και μετά να κάνεις τις αντιγραφές. Νομίζω ότι τα αρχεία που αντέγραψες μέσω τηλεφώνου είναι χαμένα, φαντάζομαι ότι δε μπορούν να ανακτηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, hawkpilot είπε

Είναι προφανές ότι ο φάκελος που δημιούργησες μέσω του τηλεφώνου είναι κατεστραμμένος.

Τι μπορεί να των κατέστρεψε όμως τι φταίει?? Αυτό ψάχνω να βρω αφού εγώ πάντα περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα η αντιγραφή αρχείων επιτυχώς και αφού ολοκληρωθεί μετά σβήνω από το κινητό το αρχεία που πέρασα στο στικάκι για να αδειασω χώρο στο κινητό και μετά κάνω πάντα εξαγωγή μονάδας usb και βγάζω το στικάκι από το κινητό 

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Συνδεσαι το pc με το κινητο.

Τι νοημα εχουν ολα αυτα, υπαρχει καποιος λογος που τα κανεις με το στικακι;

Για να απελευθερώσω εσωτερικό χώρο από το κινητό για να μην ανοίγω κάθε τρεις και λίγο το PC γιατί βαριέμαι και δεν μπορώ να βρω εκεί εύκολα τα αρχεία που θέλω να περάσω στο στικάκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Τι μπορεί να των κατέστρεψε όμως τι φταίει?? Αυτό ψάχνω να βρω αφού εγώ πάντα περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα η αντιγραφή αρχείων επιτυχώς και αφού ολοκληρωθεί μετά σβήνω από το κινητό το αρχεία που πέρασα στο στικάκι για να αδειασω χώρο στο κινητό και μετά κάνω πάντα εξαγωγή μονάδας usb και βγάζω το στικάκι από το κινητό 

Για να απελευθερώσω εσωτερικό χώρο από το κινητό για να μην ανοίγω κάθε τρεις και λίγο το PC γιατί βαριέμαι και δεν μπορώ να βρω εκεί εύκολα τα αρχεία που θέλω να περάσω στο στικάκι 

Τα στικάκια είναι  απο τα λιγοτερα αξιόπιστα μεσα αποθηκευσης.Δεν έχεις cloud storage να τα κρατάς;

Και ποτέ δεν κάνουμε αποκοπή επικόλληση αλλά αντιγραφή επικόλληση μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε τα αρχεία που θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν έχεις cloud storage να τα κρατάς;

Όχι 

 

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Τα στικάκια είναι  απο τα λιγοτερα αξιόπιστα μεσα αποθηκευσης.

Δηλαδή ακόμα και αν τα βλέπεις ότι αντιγράφονται επιτυχώς τα αρχεία επιφανειακά πως το λένε? μπορεί και να μην είναι έτσι ουσιαστικά όπως φαίνεται το πράγμα?? Και τι αξιόπιστο αποθηκευτικό μέσο προτείνετε για αυτή την δουλειά?

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι ένω έχω συνδεμένο το στικάκι στο κινητό μου έκανε σύνδεσης-αποσύνδεσης μόνο του χωρίς λόγο όχι κατά την διάρκεια της αντιγραφής όμως από όσο θυμάμαι 

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και ποτέ δεν κάνουμε αποκοπή επικόλληση αλλά αντιγραφή επικόλληση μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε τα αρχεία που θέλουμε.

Το ξέρω αυτό και το τηρώ πρώτα αντιγράφω και μετά σβήνω αλλά....και που το κάνω αυτό άμα είναι να μου το κάνει αυτό που μου κάνει και  καταστρέφει τα αρχεία μου μέσα από το φάκελο και έξω το κάνει και έτσι...δεν γλυτώνω απο πουθενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ολα αυτα που εχεις γραψει παραπανω μου φαινεται οτι το συγκεκριμενο στικακι θα το παρεις στο χερι οπου ναναι. Παρε ενα καινουριο, δεν παιζουμε με τα αρχεια μας. Και θα σου προτεινα επισης να μη χρησιμοποιεις ελληνικα ονοματα στους φακελους, γραψτους καλυτερα με greeklish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lector είπε

Απο ολα αυτα που εχεις γραψει παραπανω μου φαινεται οτι το συγκεκριμενο στικακι θα το παρεις στο χερι οπου ναναι. Παρε ενα καινουριο, δεν παιζουμε με τα αρχεια μας. Και θα σου προτεινα επισης να μη χρησιμοποιεις ελληνικα ονοματα στους φακελους, γραψτους καλυτερα με greeklish.

Μα ότι στικάκι και να βάλω τα ίδια μου κάνει. Γιατί να μη χρησιμοποιώ ελληνικά ονόματα στους φακέλους??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasilis T 92 είπε

Μα ότι στικάκι και να βάλω τα ίδια μου κάνει. Γιατί να μη χρησιμοποιώ ελληνικά ονόματα στους φακέλους??

Ολα τα στικακια και στο κινητο και στον υπολογιστη τα ιδια σου κανουν;;

Εγω τα ελληνικα τα αποφευγω γιατι μερικες φορες μου εχει τυχει σφαλμα στην κωδικοποιηση και εβλεπα καλικατζαρακια αντι για χαρακτηρες στο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lector είπε

Ολα τα στικακια και στο κινητο και στον υπολογιστη τα ιδια σου κανουν;;

Όσα χρησιμοποιώ στο κινητό για να του αδειασω χώρο μήπως κάτι στραβό γίνεται με το κινητό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...