Προς το περιεχόμενο

Μετα την Ikea Markus ποια;


Neural_handshake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, csontheline είπε

Από 2ο χέρι εμπειρία (δοκίμασα ενός φίλου και άκουσα τις απόψεις του μετά από την χρήση), το σκισμένο κάθισμα στην μηχανή, έγινε καναπές. Κόστος ~80€.

Από ότι καταλαβαίνω, έχεις την υφασμάτινη (😍 , στην jarvfjallet δεν έχω βρει ύφασμα). Μπορείς να ζητήσεις κάλυμμα με ύφασμα. Βασικά, μπορείς να ζητήσεις ότι θέλεις, αυτή είναι  η δουλειά τους. Παίρνεις το κάθισμα παραμάσχαλα και το δείχνεις.

θα ψυχανεμιστω την αγορα κ αν δω οτι ειναι τελειως λαχειο η δουλεια θα παω ισως μεχρι κ σε επισκευη οπως ειπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι και εγω στην αναζητηση για καρεκλα γραφειου και λογικα θα παρω στο Black Friday.

Ιδανικα ergonomic αλλα βλεπω οι επωνυμες φτανουν απαγορευτικα νουμερα οποτε κοιταω και καποιες gaming επωνυμες(anda)

Budget γυρω στα 300 :

(Οχι δερματινη,παω για υφασματινη μαλλον)

Έχω στο νου μου αυτες:

https://www.skroutz.gr/s/30466208/Anda-Seat-T-Compact-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Μαύρη.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/35924250/Anda-Seat-Phantom-3-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Carbon-Black.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/25533735/Anda-Seat-AD12XLLA-T-Pro-II-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Μαύρη.html#reviews

και τωρα κοιταω και την Jarvfjallet μετα απο καποιες συστασεις εδω,

https://www.ikea.gr/proioda/karekles/karekles-grafeiou/trohilates-karekles-grafeiou/jarvfjallet-karekla-grafeioy-me-mpratsa/80510639

εχετε καμια γνωμη για τα παραπανω?

 

Επεξ/σία από Turbani
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Turbani είπε

Ειμαι και εγω στην αναζητηση για καρεκλα γραφειου και λογικα θα παρω στο Black Friday.

Ιδανικα ergonomic αλλα βλεπω οι επωνυμες φτανουν απαγορευτικα νουμερα οποτε κοιταω και καποιες gaming επωνυμες(anda)

Budget γυρω στα 300 :

(Οχι δερματινη,παω για υφασματινη μαλλον)

Έχω στο νου μου αυτες:

https://www.skroutz.gr/s/30466208/Anda-Seat-T-Compact-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Μαύρη.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/35924250/Anda-Seat-Phantom-3-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Carbon-Black.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/25533735/Anda-Seat-AD12XLLA-T-Pro-II-Υφασμάτινη-Καρέκλα-Gaming-με-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Μαύρη.html#reviews

και τωρα κοιταω και την Jarvfjallet μετα απο καποιες συστασεις εδω,

https://www.ikea.gr/proioda/karekles/karekles-grafeiou/trohilates-karekles-grafeiou/jarvfjallet-karekla-grafeioy-me-mpratsa/80510639

εχετε καμια γνωμη για τα παραπανω?

 

Απεφυγε gaming καρεκλες ,ειναι μονο για μουρη με κακης ποιοτητας δερματινες οι περισσοτερες κ αβολες εως επικινδυνες στην πολυωρη χρηση  ,η markus παρολο που δεν εχει ρυθμισεις εχει εμφανως μαλακοτερο καθισμα απο την Jarvfjallet κ ειναι σκυλι μαυρο απο αντοχη στον χρονο με παρα μα παρα πολυ καλη ανακληση 

 

 

31 λεπτά πριν, csontheline είπε

Από 2ο χέρι εμπειρία (δοκίμασα ενός φίλου και άκουσα τις απόψεις του μετά από την χρήση), το σκισμένο κάθισμα στην μηχανή, έγινε καναπές. Κόστος ~80€.

Από ότι καταλαβαίνω, έχεις την υφασμάτινη (😍 , στην jarvfjallet δεν έχω βρει ύφασμα). Μπορείς να ζητήσεις κάλυμμα με ύφασμα. Βασικά, μπορείς να ζητήσεις ότι θέλεις, αυτή είναι  η δουλειά τους. Παίρνεις το κάθισμα παραμάσχαλα και το δείχνεις.

 

εδρα μονο υφασμα αν θες αντοχη στον χρονο αν κ οι jarvfjallet εχουν κανονικο δερμα 

στο τελος με βλεπω κ εμενα με καμια jarvfjallet ειδικα αν κανουν καμια καλη εκπτωση στην black friday

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

Απεφυγε gaming καρεκλες ,ειναι μονο για μουρη με κακης ποιοτητας δερματινες οι περισσοτερες κ αβολες εως επικινδυνες στην πολυωρη χρηση

Ναι γι' αυτό κάθονται άνθρωποι πάνω 12+ ώρες. Ρε τι λέτε στον κόσμο. Έχω την t pro II και είναι απίστευτη. Δεν συζητάμε να πας σε noble... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Neural_handshake είπε

Απεφυγε gaming καρεκλες ,ειναι μονο για μουρη με κακης ποιοτητας δερματινες οι περισσοτερες κ αβολες εως επικινδυνες στην πολυωρη χρηση  ,η markus παρολο που δεν εχει ρυθμισεις εχει εμφανως μαλακοτερο καθισμα απο την Jarvfjallet κ ειναι σκυλι μαυρο απο αντοχη στον χρονο με παρα μα παρα πολυ καλη ανακληση 

 

 

 

εδρα μονο υφασμα αν θες αντοχη στον χρονο αν κ οι jarvfjallet εχουν κανονικο δερμα 

στο τελος με βλεπω κ εμενα με καμια jarvfjallet ειδικα αν κανουν καμια καλη εκπτωση στην black friday

Νομιζω σε αυτες τις τιμες οι gaming καρεκλες που παρεθεσα ειναι το καλυτερο value for money σε ergonomic που μπορω να βρω :P

Δεν θα επαιρνα και εγω gaming αλλα εργονομικες τυπου herman miller δεν σηκωνει το πορτοφολι μου. Σε φθηνες επιλογες υπαρχουν μετρημενες στα δαχτυλα πιστευω (dromeas και ikea(που δεν γνωριζω την ποιοτητα)).

Αλλα μου εχει κινησει το ενδιαφερον η jarvfjallet και θα παω να την δοκιμασω στα ΙΚΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Ναι γι' αυτό κάθονται άνθρωποι πάνω 12+ ώρες. Ρε τι λέτε στον κόσμο. Έχω την t pro II και είναι απίστευτη. Δεν συζητάμε να πας σε noble... 

https://www.youtube.com/watch?v=kC2z2NL5etg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παντως με βολεψε περισσοτερο η GENESIS NITRO 550 (υπαρχει θεμα για αυτη τη καρεκλα) απο την Markus. Ομως μετα απο καποιο διαστημα εβαλα μαξιλαρακι... και δεν καταλαβαινω αφου ειναι ενταξει ακομη η Markus (και σε βολευει) γιατι απλα δεν βαζεις ενα μαξιλαρακι.... (ενα απο αυτα που πουλανε για καρεκλες κηπου/μπαλκονιου εβαλα, απο τα πιο παχουλα/ποιοτικα και ειναι μια χαρα)

Επεξ/σία από iageogr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα πρότεινα γενικά να κοιτάξεις και gaming καρέκλες αλλά όχι τις φθηνές, κάτω από 250-300 ευρώ. Αν θες μπορείς να πας σε Secretlab αλλά δεν έχει επίσημο διανομέα στην Ελλάδα, τουλάχιστον τελευταία φορά που το έψαξα. Αλλιώς μετά στην ίδια ποιότητα αλλά λίγο πιο φθηνές βγαίνουν της Andaseat που έρχονται και επίσημα Ελλάδα. Μπορείς να δεις την T-Pro 2, την Kaiser 2 και την Kaiser 3 . Η τελευταία ξεφεύγει σε τιμή αλλά ανεβαίνεις και ποιότητα. Και οι τρεις βγαίνουν, εκτός από δερματίνη, και σε ύφασμα κάτι που και εγώ προσωπικά το προτιμώ.

Γενικά δεν ξέρω τι έχεις ακούσει για τις gaming καρέκλες και γράφεις αυτό που έγραψες νωρίτερα, αλλά γνωρίζω άτομα και συγκεκριμένα προγραμματιστές που χρησιμοποιούν gaming καρέκλες για 8+ ώρες την ημέρα και σώθηκαν.  Αυτό εμένα μου φτάνει. Από 'κει και έπειτα, εννοείται κοιτάς ό,τι θες εσύ και ότι βολεύει την σωματοδομή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε παρόμοια θέση. Αλλά με λίγο μεγαλύτερο budget. Έχω τη Markus κοντά στα 5 χρόνια. Τώρα λέω να πάω σε Ergohuman, αλλά η ρημάδα η Ergoaction είναι... στη Σαλόνικα! Προφανώς και δε μπορώ να την πάρω χωρίς test drive. Εναλλακτικά, ίσως δω και Herman Miller, αλλά εκεί πάει στο θεό το budget :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Haldol είπε

Είμαι σε παρόμοια θέση. Αλλά με λίγο μεγαλύτερο budget. Έχω τη Markus κοντά στα 5 χρόνια. Τώρα λέω να πάω σε Ergohuman, αλλά η ρημάδα η Ergoaction είναι... στη Σαλόνικα! Προφανώς και δε μπορώ να την πάρω χωρίς test drive. Εναλλακτικά, ίσως δω και Herman Miller, αλλά εκεί πάει στο θεό το budget :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Haldol είπε

Είμαι σε παρόμοια θέση. Αλλά με λίγο μεγαλύτερο budget. Έχω τη Markus κοντά στα 5 χρόνια. Τώρα λέω να πάω σε Ergohuman, αλλά η ρημάδα η Ergoaction είναι... στη Σαλόνικα! Προφανώς και δε μπορώ να την πάρω χωρίς test drive. Εναλλακτικά, ίσως δω και Herman Miller, αλλά εκεί πάει στο θεό το budget :)

 

Ergohuman εμπορεύεται και το πλαίσιο, σε κάποια καταστήματα έχει προς δοκιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγω μετα απο 6-7 χρονια καθημερινης χρησης της Markus,σκεφτομαι να αγορασω καποια παρομοια,ή να ξανααγορασω τη markus καινουρια,μιας και με εχει βολεψει αφανταστα..

Η ερωτηση ειναι,να περιμενω Black friday,ή να τη παρω τωρα?

Ειναι καποιος που πετυχε τις Markus σε προσφορα black friday,η δε τις ριχνουν καθολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

Ασχετο έτσι απλά το αναφέρω... Πετάς απλά video και reviews να υπάρχουν ή όντως δεν έχεις ιδέα πως είναι έστω μια απ' αυτές τις καρέκλες?? Γιατί εδώ ο κόσμος που ρωτάει παίζει τη μέση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...