Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με δαχτυλικό αποτύπωμα και ebanking


afentiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Τόσο καιρό χρησιμοποιούσα το app της Eurobank χωρίς κανένα θέμα. Σήμερα έκανα αναβάθμιση τη συσκευή μου, έσβησα τους κωδικούς κλειδώματος οθόνης και δαχτυλικά αποτυπώματα από τη συσκευή και τα ξανά πέρασα από την αρχή μετά την αναβάθμιση.
Το πρόβλημα είναι ότι τώρα στο app της Eurobank δε με αφήνει να χρησιμοποιήσω το δαχτυλικό. Έκανα εκκαθάριση όλων των δεδομένων της εφαρμογής, έκανα τελείως απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής, ξανά σύνδεση στο app από την αρχή που ζητάει ταυτοποιήσεις , κωδικούς sms κλπ και όταν φτάνω στο σημείο για το δαχτυλικό βγάζει σφάλμα η εφαρμογή κλείνει και ξανα ανοίγει και το δαχτυλικό είναι απενεργοποιημένο. Συνδέομαι κανονικά με κωδικούς και PIN αλλά δε μπορώ να ε νεργοποιήσω το δαχτυλικό.
Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις το δαχτυλικο αποτύπωμα απτην εφαρμογή της eurobank ?Είναι στις ρυθμίσεις της εφαρμογής 

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τα πάντα. Βγάζει σφάλμα και κλείνει η εφαρμογή και ξανα ανοίγει.
Δοκίμασα τώρα να σβησω πάλι όλα τα δαχτυλικά από το τηλέφωνο. Μπαίνω στο app  πάω να ερνεγοποιήσω το δαχτυλικό και μου λέει να ορίσω δαχτυλικό στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και με πετάει αυτόματα εκεί. Ξανα περνάω το δαχτυλικό στο τηλέφωνο, γυρίζει πίσω στο app της eurobank στο βήμα που είχαμε μείνει και ξανά πετάει σφάλμα και κλείνει και ανοίγει πάλι...θα τρελαθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν μου το δέχεται το δαχτυλικό. Στο τηλέφωνο και στο Gpay μια χαρά πιάνει. Όταν μπαίνω μέσα στην εφαρμογή στις ρυθμίσεις το δαχτυλικό είναι απενεργοποιήμενο πλέον. Και όταν πατάω να το ενεργοποιήσω δεν με αφήνει, βγάζει σφάλμα και κλείνει η εφαρμογή της eurobank. Δεν είναι οτι είναι ενεργοποιημένο και δε μου το διαβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς πως αφαιρείται το δακτυλικό αποτύπωμα απο το Alpha Mobile;Είχα ορίσει pin και πρόσθεσα δακτυλικό αποτύπωμα.

Επίσης πως μπορώ να το προσθέσω στο Google Wallet η να προσθέσω pin;Ανοίγει χωρίς να ζητάει κάτι, μονό να υπάρχει οποιοδήποτε κλείδωμα στο κινητό.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Στις 26/9/2022 στις 4:33 ΜΜ, afentiko είπε

Έχω κάνει τα πάντα. Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα. Ακόμα και τώρα το ίδιο σκάλωμα...απίστευτο

Επαναφέρω το Θέμα μια και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Βρέθηκε τελικά λύση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pantelista είπε

Επαναφέρω το Θέμα μια και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Βρέθηκε τελικά λύση; 

Οχι φίλε μου. Απλά σταμάτησα να ασχολούμαι δυστυχώς. Θα λυθεί όταν πάρω καινούρια συσκευή λογικά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, afentiko είπε

Οχι φίλε μου. Απλά σταμάτησα να ασχολούμαι δυστυχώς. Θα λυθεί όταν πάρω καινούρια συσκευή λογικά 😂

Η δική μου συσκευή είναι 2 ημερών 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pantelista είπε

Η δική μου συσκευή είναι 2 ημερών 🤣

Εμένα αφού λειτουργεί το GPay για τις ανέπαφες πληρωμές δε με νοιάζει τόσο. Απλά είναι κάθε φορά σπαστικό να πρέπει να πληκτρολογώ το 4ψηφιο για να μπω στην εφαρμογή, αλλά θα ζήσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή της eurobank,για κοίτα μηπως έφτιαξε.

Εγώ σε 3 τηλέφωνα τα τελευταία 5 χρόνια δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2023 στις 11:17 ΠΜ, afentiko είπε

Οχι φίλε μου. Απλά σταμάτησα να ασχολούμαι δυστυχώς. Θα λυθεί όταν πάρω καινούρια συσκευή λογικά 😂

Η προσθήκη και αφαίρεση δακτυλικού αποτυπώματος γίνεται μέσα από την εφαρμογή της τράπεζας.Στην εφαρμογή της Πειραιώς μου την είχε απενεργοποιήσει μετά από update και την ενεργοποίησα μέσω των ρυθμίσεων του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Η προσθήκη και αφαίρεση δακτυλικού αποτυπώματος γίνεται μέσα από την εφαρμογή της τράπεζας.Στην εφαρμογή της Πειραιώς μου την είχε απενεργοποιήσει μετά από update και την ενεργοποίησα μέσω των ρυθμίσεων του λογαριασμού.

Διάβασε όλα τα μηνύματα αν θες. Το δαχτυλικό δουλεύει κανονικά στο κινητό και σε άλλες εφαρμογές εκτός από το app της  eurobank όπου δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω μέσα από την εφαρμογή.  Όταν πατάω να το ενεργοποιήσω (μέσα στην εφαρμογή) bugαρει η εφαρμογή και κλείνει τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...