Προς το περιεχόμενο

Isystem η Istorm?


nandia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, BertaJourdan είπε

Γενικα ρωταω.

π.χ ενα κινητο. Τι θα βγαλει τον δευτερο χρονο και θα το καλυψει η εγγυηση? ενα δυο παραδειγματα. Επειδη δεν μου εχει τυχει να χαλασει και να αποζητησω την εγγυηση.

Μαλλον τα αποχωριζομαι πριν χαλασουν

για iPhone, Apple Watch κλπ να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει τύχει ποτέ, για αυτό και στα θέματα που προκύπτουν σε αυτές τις συσκευές τους βλέπεις και είναι λίγο πιο αυστηροί στο πρωτόκολλο που ακολουθούνε. 

Από αυτά που έχω διαβάσει το πιο συχνό είναι με θέμα σε FaceId. 

Επειδή είμαστε off topic όμως, ας μην ανοίξουμε συζήτηση για τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει μία συσκευή. 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, M A T R I X είπε

για iPhone, Apple Watch κλπ να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει τύχει ποτέ, για αυτό και στα θέματα που προκύπτουν σε αυτές τις συσκευές τους βλέπεις και είναι λίγο πιο αυστηροί στο πρωτόκολλο που ακολουθούνε. 

Από αυτά που έχω διαβάσει το πιο συχνό είναι με θέμα σε FaceId. 

Επειδή είμαστε off topic όμως, ας μην ανοίξουμε συζήτηση για τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει μία συσκευή. 

Ειμαστε οφφτοπικ οντως.

Απλα απορω ποιες βλαβες αναλαμβανει η εγγυηση στον δευτερο χρονο. Τις πληρωνει δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BertaJourdan είπε

Ειμαστε οφφτοπικ οντως.

Απλα απορω ποιες βλαβες αναλαμβανει η εγγυηση στον δευτερο χρονο. Τις πληρωνει δηλαδη.

Τον έλεγχο και την γνωμάτευση του τι θα πληρώσεις 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες. Έχει τύχει να αγοράσω mbp από Public και στο 1ο έτος να πάω iSystem με S/N και στο 2ο έτος ζήτησαν το παραστατικό αγοράς, το οποίο έστειλα σε 2ο χρόνο αλλά είχαν δεχθεί ήδη το mbp στο service.  

Σ'εσένα. Αν διαβάσεις στο forum περιστατικά θα καταλάβεις τί συμβαίνει. Σε κάθε περίπτωση, την στιγμή που οι τιμές είναι ίδιες, πολύ καλύτερα αγορά από isystem / istorm. Μάλιστα σε δική μου περίπτωση (αγορά από istorm) μου είπαν πως κανονικά δεν αναλαμβάνυν αυτοί (isystem) στο δεύτερο χρόνο αλλά το κατάστημα πώλησης. Επειδή όμως η istorm είναι επίσημο κατάστημα, το ανέλαβαν. 

4 ώρες πριν, BertaJourdan είπε

Δραττομαι της ευκαιριας να ρωτησω κατι που εχω απορια.

Μπορεις να μου πεις ενα -δυο παραδειγματα προβληματων που θα βγαλει μια συσκευη στο δευτερο χρονο λειτουργιας και που θα τα καλυψει η εγγυηση?

***οφφτοπικ βεβαια***

Για εμένα δεν είναι off topic την στιγμή που αφορά service ώστε να καταλάβει ο άνθρωπος τις διαφορές και γιατί επιμένουμε για τα συγκεκριμένα καταστήματα. Στη δική μου περίπτωση, στο 6μηνο έβγαλε πρόβλημα το faceid (αντικατάσταση συσκευής) ενώ στο δεύτερο χρόνο πρόβλημα στην πλακέτα όπου η μπαταρία άδειαζε σε 5 ώρες χωρίς χρήση (αντικατάσταση συσκευής). Αν το είχα αγοράσει από άλλο μεταπωλητή εκτός istorm / isystem ακόμα θα έτρεχα. Γενικά λοιπόν καλύπτει τα πάντα η εγγύηση στο δεύτερο χρόνο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Συγνώμη για το revive, αλλά με το Istorm έχει αντιμετωπίσει κάποιος θέματα; Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το support από εχθές και δεν βρίσκω κανέναν ούτε τηλέφωνο ούτε email με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, P3005 said:

Συγνώμη για το revive, αλλά με το Istorm έχει αντιμετωπίσει κάποιος θέματα; Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το support από εχθές και δεν βρίσκω κανέναν ούτε τηλέφωνο ούτε email με τίποτα

Περισσή το καλοκαίρι που είχε θέμα με την μητρική ένα MacBook pro 16  στον δεύτερο χρόνο το έγινε αντικατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά αργούν αρκετά και όπως κατάλαβες δεν απαντάνε εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γενικα ποιο μαγαζι προτεινετε για αγορα Apple συσκευων? Οπου, αν και οποτε, χρειαστει μετεπειτα το support να μην υπαρχει θεμα?

Επισης, ποιο απο ολα εχει την γρηγοροτερη διαθεσιμοτητα για νεες συσκευες απο τη μαμα Apple..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...