Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αρχίζει να απαιτεί από χρήστες Premium συνδρομή για αναπαραγωγή βίντεο στην 4K ανάλυση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, StavrosD είπε

5. Οι επαγγελματίες γλιτώνουν από τόσο χρόνο από την έλλειψη διαφημίσεων που η συνδρομή στο youtube είναι αμελητέο ποσό. Και 4 διαφημίσεις την ώρα να γλιτώνω από 10 δευτερόλεπτα (να βρω το tab, να πατήσω skip στην διαφήμιση και να επιστρέψω στην εφαρμογή της δουλειάς) είναι πάνω από 6 λεπτά την μέρα. Τον μήνα είναι 3 ώρες. Πόσο τζίρο θα έκανε ένας επαγγελματίες αν εργαζόταν επιπλέον 3 ώρες;

Ακόμα και τόσο αργός να ήταν κάποιος να κάνει την αλλαγή σε ένα tab και πίσω, με βάση τα νούμερα που μας δίνεις ο συνολικός χρόνος βγαίνει λιγότερο από 2 ώρες τον μήνα και όχι 3 (με τη λογική πως μιλάμε για πενθήμερη εργασία, που είναι και το πιο διαδεδομένο). Επίσης αν ο άλλος δουλεύει με μισθό, δεν κερδίζει απολύτως τίποτα. Έτσι για την ιστορία πιο πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, enwsiths είπε

Αξίζει το youtube premium αλλά όχι με τιμή Ελλάδας. Το έχω βάλει εδώ και 1 χρόνο περίπου αλλά... ως κάτοικος Cordoba Αργεντινής πληρώνω πάνω κάτω για τη family συνδρομή 1,5 ευρώ το μήνα.

Εφτιαξες ενα νεο ακαουντ αργεντινης αγορασες απ αυτο το φαμιλι πακ και μετα προσθεσε του λογαριασμους που ειχες δημιουργησει παλαιοτερα εδω απο ελλαδα; ή δεν γινεται αυτο. Γιατι με ενδιαφερει να το κανω και εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν εχω καταφερει να εχω στο φαμιλι πακ ελληνικα ακαουντς.

Αναγκαστικά εφτιαξα το δικο μου + άλλα 5 τουρκικα και τα μοιρασα. Στη τελικη δε χρειζεται να τα εχουν σαν τα κυριως ακαουντς τους αλλα μονο για youtube

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το κακό στο χειρότερο το πάνε πραγματικά τα τελευταία χρόνια,απο την ολο και μεγαλύτερη λογοκρισία με παράλογα πολλές φορές κριτήρια,με την ιστορία του πως έχουν κάνει μεγάλα φάουλ με το software σχετικό με τα δικαιώματα που ψάχνει τα βίντεο αυτόματα,ως και σε πράγματα που δεν έχουν  καν πνεύματικά "δικαιώματα" και έχουν ξενερώσει οι περισσότεροι δημιουργοί που τρώνε ποινές η χάνουν τα κανάλια τους και φυσικά και οι ακροατές τους,μέχρι φυσικά τις διαφημήσεις που άρχισαν να μπαίνουν σιγά σιγά και που και έγιναν όλο και περισσότερες,μέχρι που έχουν γίνει πλέον πραγματικά φοβερά ενοχλητικές,γιατί πετάγονται σχεδόν σε ΚΑΘΕ βίντεο και μάλιστα περισσότερες φορές απο μία....Τώρα αν θέλουν και εχτρά λεφτά ωστέ να βλέπεις περιεχόμενο που ανεβάζει ο δημιουργός,σε καλύτερη ποιότητα χωρίς ο ίδιος να ζητάει χρήματα,πιστεύω πως θα πέσει δικαίως Τέτοιο κράξιμο,όσο δεν έχουν ξαναφάει ως τώρα,απο πάρα πολλούς ....

spacer.png

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό λεω πρέπει να βρούμε αλλο αντίστοιχο σαιτ. Μεχρι να μεγαλώσει και το επόμενο να γίνει ίδιο με το youtube και λοιπά

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Titos301 είπε

Εφτιαξες ενα νεο ακαουντ αργεντινης αγορασες απ αυτο το φαμιλι πακ και μετα προσθεσε του λογαριασμους που ειχες δημιουργησει παλαιοτερα εδω απο ελλαδα; ή δεν γινεται αυτο. Γιατι με ενδιαφερει να το κανω και εγω

Σε ήδη υπάρχον λογαριασμό, μπήκα με vpn Αργεντινή, άλλαξα τόπο κατοικίας, googlάρα  μια διεύθυνση να βάλω. Κατόπιν μου άλλαξε αυτόματα το νόμισμα σε αργεντίνικα pesos. Μπήκα revolut , έκανα exchange euros to pesos και πλήρωσα κανονικά και έβαλα να τραβάει κάθε μηνα αυτόματα το google την πληρωμή. Βάζω μια φορά το εξάμηνο περίπου 10 euros στη revolut και όλα καλά. Φοβόμουν όταν βγω από το vpn και δει ότι είμαι Ελλάδα μήπως μου κόψει τη συνδρομή, αλλά ευτυχώς δεν έγινε τίποτα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Επεξ/σία από enwsiths
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

οσο υπαρχουν θυματα να πληρωνουν θα ζητανε παραπανω. τα ίδια λεω και για netflix, cloud gaming, cosmetics, spotify, yt, κτλ

αμα δεν πληρωνε κανενας παλι τα ιδια feature θα ειχανε και τσαμπα κιολας. βγαζουν πολλα και χωρις εμας.

Οπότε όσοι αποφασίζουμε να πληρώνουμε μία υπηρεσία όπως το Spotify είμαστε θύματα?

Μάλιστα, να δω τι άλλο θα διαβάσουμε σε αυτό το φόρουμ.

Δωρεάν υπηρεσίες, δεν σας αρέσουν μην τις χρησιμοποιείτε.

Σας αρέσουν και δεν θέλετε διαφημίσεις?  Πληρώστε.

Κλαίγονται οι youtubers? Ας πάνε σε άλλη πλατφόρμα ή ας αλλάξουν επάγγελμα όπως κάνουμε όλοι όταν έχουμε θέμα με την δουλειά μας.

Τις έχουμε τερματίσει αυτές τις κουβέντες και δεν ξέρουμε πλέον για ποιο λόγο βρίζουμε τις εταιρείες

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Οπότε όσοι αποφασίζουμε να πληρώνουμε μία υπηρεσία όπως το Spotify είμαστε θύματα?

 

 

 

ναι. και μαζι σου και εγω που πληρωνω spotify και μεχρι προτινως nietflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ναι. και μαζι σου και εγω που πληρωνω spotify και μεχρι προτινως nietflix

Οπότε όταν νοικιαζαμε 2ε για μία ταινία ήμασταν θύματα?

Δεν καταλαβαίνω την λογική, όταν σου φανεί ακριβό για αυτό που πληρώνεις απλά το κόβεις.

Εγώ κάθε βράδυ βλέπω κανά 2 ώρες σειρές, θα έδινα και 20€ τον μήνα αν άξιζε μία υπηρεσία αφού η άλλη εναλλακτική είναι τα σκουπίδια της τηλεόρασης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...