Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αρχίζει να απαιτεί από χρήστες Premium συνδρομή για αναπαραγωγή βίντεο στην 4K ανάλυση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, Greglyr said:

Σε ένα παιδικό βίντεο δε βάζεις τέτοιες διαφημίσεις.Εγώ επιβλέπω προσέχω κ προσπερνάω τη διαφήμιση,άλλωστε δε βλέπουν τα παιδιά ποτέ μόνα τους κάτι,αν υπονοείς κάτι τέτοιο .Το θέμα είναι ότι σε παιδικό βίντεο βάζουν τέτοιες διαφημίσεις.όποτε ναι είναι τραγικοί.

Αν βέβαια δεν είναι στο kids είναι βίντεο για όλες τις ηλικίες όπως και η διαφήμιση που βάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Greglyr είπε

Αυτό λέω,ότι το yt kids δεν έχει όλα τα παραμύθια όπως το yt.Επίσης άλλο το να πληρώσω κάτι κ άλλο να αυξάνω τιμές συνέχεια και να πληρώνω κάτι που πριν ήταν δωρεάν και γενικά η πολιτική για να συνεχίσω να έχω αυτό που είχα πριν να πληρώνω όλο και περισσότερο.Αυτό είναι το ενοχλητικό.Το να γίνει ας πούμε επι πληρωμή το ytkids (σε μια νορμαλ τιμή) αλλά να έχει τα πάντα για τα παιδιά και να συνεχίσει να είναι χωρις Διαφημίσεις δε θα ενοχλούσε τόσο.Το να βαζεισ Όμως ελάχιστα βίντεο στο kids να έχεις τα περισσότερα στο yt και να βαζεις διαφημίσεις Για ενήλικες το βρίσκω τραγικό.οποτε το βγάζω από τη ζωή μου.Λύσεις υπάρχουν.Το κακό είναι ότι υπάρχουν κ εξυπνακιδες που σου λένε γυρνά στη βιντεοκασέτα.δε καταλαβαίνουν τι γράφει κάποιος κ το παίζουν εξυνακιδες από πληκτρολόγιο.

κοιτα η αληθεια ειναι πως αν το youtube premium ειχε μια τιμη τυπου 3 ευρω τον μηνα εγω θα το πληρωνα για να μην βλεπω διαφημισεις τα 12 ευρω ή και λιγο λιγοτερα μου φαινεται απλα κλεψια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ChownTuen είπε

Καλά και εσύ υπερβολικέ... Office, Google Drive και icloud δεν το χρειάζεσαι από κοινού. Βασικά το icloud και το google drive δεν το χρειάζεσαι πότε μα πότε, και μην μου πεις χωρίς icloud δεν δουλεύει καλά το dynamic island γιατί θα έρθω από εκεί που είσαι και θα σου βάψω τα μαλλιά. 

Και όμως. Εγώ που αντιπροσωπεύω τον μέσο τυπικό χρήστη, χρειάζομαι χώρο και στο Google Drive και στο Icloud καθώς τα έχω φουλάρει και τα 2 προ πολλού. Όπως θέλω και συνδρομή στο Netflix και συνδρομή στο Xbox Live. Και η γυναίκα μου χρειάζεται το office για την σχολή της. Και θέλω να δώ το House of the dragon που έχει γίνει ντόρος αλλά δεν μπορώ γιατί για αυτό θέλω συνδρομή στο ΗΒΟ. Στο τέλος θα δουλεύουμε για να πληρώνουμε συνδρομές. Κάπου παραέγινε το κακό.

Επεξ/σία από George.Ember
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, George.Ember said:

Αν ακολουθήσουμε αυτό το μοντέλο, ο μέσος χρήστης θέλει:

Youtube Premium 8,5 ευρώ τον μήνα

Netflix 14 ευρώ τον μήνα

Photoshop 25 ευρώ τον μήνα

Microsoft Office 7 ευρώ τον μήνα

Google Drive 2 ευρώ τον μήνα

Icloud 1 ευρώ τον μήνα

Spotify 7 ευρώ τον μήνα

Apple Tv 5 ευρώ τον μήνα

Playstation Plus 17 ευρώ τον μήνα

Xbox Live 7 ευρώ τον μήνα

 

Αυτά όλα τα θέλει ο μέσος χρήστης? 

Που? Πότε? Γιατί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ίδια η Google σου δίνει blockers για να μη βλέπεις τις διαφημίσεις της και κάποιοι αισθάνεστε τύψεις

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως 50 εκατομμύρια χρήστες για μια πλατφόρμα που σου αφαιρεί τις διαφημίσεις (τις οποίες ήδη οι περισσότεροι τις κρύβουν με adblock extensions στους υπολογιστές) και σου προσφέρει ένα (ελαφρώς υποδέεστερο) Spotify Youtube Music είναι ένας ελπιδοφόρος αριθμός. Αν εξαφανιστούν και κάτι Youtube Vanced για τα κινητά κτλ. ο αριθμός των συνδρομητών θα διπλασιαστεί σχετικά άνετα.

Αν είχε κυνηγήσει δηλαδή την πειρατεία θα ξεπερνούσε πιστεύω Spotify κτλ. Αλλά δεν το κάνει γιατί θέλει να διατηρήσει και το διαφημιστικό κομμάτι στην πλατφόρμα της. Συνδρομητικές υπηρεσίες όπως Netflix και Spotify ανεβαίνουν και κατεβαίνουν εύκολα. Οι διαφημίσεις είναι πιο σταθερή πηγή κέρδους (αν και μικρότερο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γινεται εδω μέσα η συντριπτικη πλειοψηφια να κραζει την καθε επιχειρηση οταν τιμολογει μια υπηρεσια της(βλεπε yutube premium, αγγελίες επι πληρωμη στο ινσομνια προ μηνος...σφαγή κανονικη) και η ιδία πληοψηφια σε οτι την αφορα να τιμολογει ακομα και τον βήχα της!Δλδ εδω τα used αντικείμενα ανεβαινουν ολα στην στήλη "χαριζεται"..??

Επεξ/σία από Vagelis454
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3$ θα είχε αν δεν συμπεριλάμβανε την μουσική (youtubemusic).

Data που κλέβουν μας εξοργίζει, διαφημίσεις που έβαλαν τρελαθήκαμε, λενε για συνδρομή την ακούσανε απαντάμε.
Με τι ακριβώς θα είμασταν ικανοποιημένοι δηλαδή?
Να πληρώνουν προσωπικό, σέρβερς, υποδομές κλπ κλπ για την ψυχή της μάνας τους? Αμα είμασταν στην θέση τους πρόθεση μας θα ήταν να χρεώσουμε και το pause.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, geomrk είπε

δηλαδη σε τι σε χαλασε το youtube σε αυτα τα 20 χρονια;

Διαβασες τι λεει η απλα εγραψες κατι;Αυτο που λεει ειναι σωστο εσενα τι σε χαλασε ομως δεν μας λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, thiva7 είπε

Γιατί να σας το δίνει δωρεάν? Να φανταστώ όσοι τα λέτε αυτά εχετε και adblock... Όλα τσάμπα τα θέλετε. 

Μακάρι να βάλει σε όσους έχουν adblock limit 360p. 

εχω premium και adblock καιθος και με το premium κατι χαζά πετάγονται ακομη και έχει και πολύ tracking και αργοτερα πετάει προτάσεις (δεν το γουσταρω αυτό) με το adblock τα λύνεις αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εδιναν καλυτερη ποιοτητα θα πληρωνα και παραπανω.. Αλλα το ”4Κ” που πουλανε ειναι για κλαματα...ειτε ειναι youtube ειτε νετφλιξ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...