Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα μπλε οθόνης - κολλήματα στα παιχνίδια


Thomas Jack
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Apostol.,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kouross είπε

 

Όχι ευτυχώς δεν πήρα κ δεν θα χρειαστεί μάλλον.  Με σιγουριά θα απαντήσω αύριο στο forum για να κλείσει το θέμα αλλά το πρόβλημα μάλλον ανέκυψε εκεί που κανείς δεν προέβλεψε. Υπάρχει θέμα compatibility με την 1070 ti που είχα. Δοκιμάσθηκε με άλλες κάρτες κ δεν ξαναέβγαλε πρόβλημα. Για 100 % θα σας ενημερώσω μέχρι αύριο ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Thomas Jack είπε

Όχι ευτυχώς δεν πήρα κ δεν θα χρειαστεί μάλλον.  Με σιγουριά θα απαντήσω αύριο στο forum για να κλείσει το θέμα αλλά το πρόβλημα μάλλον ανέκυψε εκεί που κανείς δεν προέβλεψε. Υπάρχει θέμα compatibility με την 1070 ti που είχα. Δοκιμάσθηκε με άλλες κάρτες κ δεν ξαναέβγαλε πρόβλημα. Για 100 % θα σας ενημερώσω μέχρι αύριο ομως

Ωραία χαίρομαι.

Αν είναι όντως αυτό ενημέρωσε για να το ξέρουμε ότι υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ z590 και 1070ti.

Επεξ/σία από kouross
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Thomas Jack είπε

Όχι ευτυχώς δεν πήρα κ δεν θα χρειαστεί μάλλον.  Με σιγουριά θα απαντήσω αύριο στο forum για να κλείσει το θέμα αλλά το πρόβλημα μάλλον ανέκυψε εκεί που κανείς δεν προέβλεψε. Υπάρχει θέμα compatibility με την 1070 ti που είχα. Δοκιμάσθηκε με άλλες κάρτες κ δεν ξαναέβγαλε πρόβλημα. Για 100 % θα σας ενημερώσω μέχρι αύριο ομως

Μακάρι bro αλλά λίγο χλωμό να υπάρχει θέμα compatibility GPU με motherboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kouross είπε

 

Σήμερα πάω να πάρω το pc. Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με την κάρτα τελικά. Το πρόβλημα βρέθηκε στον ssd. Δοκιμάσθηκε από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο όλοι οι συνδυασμοί κ με αλλαγή σκληρού έπαψαν τα σφάλματα. Οπότε άλλαξαν τον patriot ssd με έναν evo 970 samsung που είναι πολύ πιο αξιόπιστος. Βέβαια αν δεν τον πάρω στα χέρια μου να τον δουλεψω δεν είμαι σίγουρος για τίποτα. Θα επανέλθω με τα τελικά αποτελέσματα το βράδυ. 

Υ.γ από ότι μου είπαν στο τηλ, στην προσπάθεια τους στο φορμάτ να περάσουν τα windows, κρασαρε ο δίσκος στο 25% περίπου. Τώρα τι φορμάτ έκανε ο προηγούμενος μάστορας δεν έχω ιδέα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Thomas Jack είπε

Σήμερα πάω να πάρω το pc. Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με την κάρτα τελικά. Το πρόβλημα βρέθηκε στον ssd. Δοκιμάσθηκε από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο όλοι οι συνδυασμοί κ με αλλαγή σκληρού έπαψαν τα σφάλματα. Οπότε άλλαξαν τον patriot ssd με έναν evo 970 samsung που είναι πολύ πιο αξιόπιστος. Βέβαια αν δεν τον πάρω στα χέρια μου να τον δουλεψω δεν είμαι σίγουρος για τίποτα. Θα επανέλθω με τα τελικά αποτελέσματα το βράδυ. 

Υ.γ από ότι μου είπαν στο τηλ, στην προσπάθεια τους στο φορμάτ να περάσουν τα windows, κρασαρε ο δίσκος στο 25% περίπου. Τώρα τι φορμάτ έκανε ο προηγούμενος μάστορας δεν έχω ιδέα  

Πιστεύω σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό ότι τα προβλήματα σου τελειωσανε. Βάση των σφαλμάτων που έστειλες κατα 90% οδηγούσαν σε πρόβλημα σκληρού λόγω μη σωστής εγκατάστασης windows. Γιαυτό σου είχα πει για έλεγχο σκληρού για Υγεία και Θερμοκρασία.

Οταν τον δοκιμάσεις με το καλό ανάφερε μας αν είναι όλα πλέον εντάξει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
13 ώρες πριν, Thomas Jack είπε

Σήμερα πάω να πάρω το pc. Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με την κάρτα τελικά. Το πρόβλημα βρέθηκε στον ssd. Δοκιμάσθηκε από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο όλοι οι συνδυασμοί κ με αλλαγή σκληρού έπαψαν τα σφάλματα. Οπότε άλλαξαν τον patriot ssd με έναν evo 970 samsung που είναι πολύ πιο αξιόπιστος. Βέβαια αν δεν τον πάρω στα χέρια μου να τον δουλεψω δεν είμαι σίγουρος για τίποτα. Θα επανέλθω με τα τελικά αποτελέσματα το βράδυ. 

Υ.γ από ότι μου είπαν στο τηλ, στην προσπάθεια τους στο φορμάτ να περάσουν τα windows, κρασαρε ο δίσκος στο 25% περίπου. Τώρα τι φορμάτ έκανε ο προηγούμενος μάστορας δεν έχω ιδέα  

Λογικο, αν θυμασαι σου ειχα πει οτι αυτο που μενει ειναι το Mb και ο σκληρος-καλωδιο σκληρου.

Ολα αυτα που εκανες memtest,tm5,furmark,cpu stress, superposition, κτλ και περασαν ολα, στρεσαρουν τα components στα ορια τους, αλλα οχι ολα μαζι και δεν στριμαρουν δεδομενα συνεχεια, φορτωνουν καποια λιγα πραγματα στην μνημη και τρεχουν. Ενα παιχνιδι τα κανει ολα αυτα μαζι και κανει stream συνεχεια δεδομενα απο τον δισκο, και εκει κρασαρε.

Υπαρχει το hard disk sentinel που δεν ειναι φιλικο και πολυ προς τον χρηστη, εχει ομως καποια τεστ που θα φανερωναν το προβλημα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή του ssd με έναν samsung evo 870. Ο άλλος δίσκος κρασαρε στο φόρτωμα των windows μετά το φορμάτ. Βέβαια το πως ξαφνικά δημιουργήθηκε πρόβλημα στο δίσκο ενώ το μηχάνημα ήταν άψογο κ απλώς πήγαινα για μια αναβάθμιση άγνωστο. Ευχαριστώ όλους για το χρόνο κ την πολύτιμη βοήθεια , ειδικά τον Αποστόλη που αφιέρωσε χρόνο κ τηλεφωνικά

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Thomas Jack είπε

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή του ssd με έναν samsung evo 870. Ο άλλος δίσκος κρασαρε στο φόρτωμα των windows μετά το φορμάτ. Βέβαια το πως ξαφνικά δημιουργήθηκε πρόβλημα στο δίσκο ενώ το μηχάνημα ήταν άψογο κ απλώς πήγαινα για μια αναβάθμιση άγνωστο. Ευχαριστώ όλους για το χρόνο κ την πολύτιμη βοήθεια , ειδικά τον Αποστόλη που αφιέρωσε χρόνο κ τηλεφωνικά

Άγνωστο...  μέχρι την επόμενη φορά που θα έχει πρόβλημα ο σκληρός ή κατι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...