Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, ariadnimusiclover είπε

για να καλύψεις τις ανάγκες σου και μου βάλεις κανένα 12ρι ή 10ρι γιατί πας και τα βάζεις όπου να ναι εντάξει?

Αυτο αυτο ακριβως απο το στομα μου το πηρες! Βασικα οχιιιι, εσυ δε τα βαζεις οπου κ οπου τα βαζεις εκει που τα βαζω κ εγω! Με λιγα λογια: Με αντιγραφεις! Ναι ναι αυτο ακριβως!
Ποιος πηγε και απλωσε τα ρουχ.... εεε ποιος πηγε κ εβαλε 12αρι στo Rosemary? ΕΣΥ! ναι ΕΣΥ!
 

Spoiler

Αν και χμμ.. τωρα που το ξαναβλεπω... χμμ... ηταν το ... της... χμμμ... λες; μπα... Νομιζω απλα συνηλθες και εβαλες κατι σωστο! Το μονο!

  

4 ώρες πριν, MrsPeel είπε

Αψέντι;;

Σοδομα και Γομορα εχει γινει το νημα....

Επεξ/σία από MaXmaD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Αυτο αυτο ακριβως απο το στομα μου το πηρες! Βασικα οχιιιι, εσυ δε τα βαζεις οπου κ οπου τα βαζεις εκει που τα βαζω κ εγω! Με λιγα λογια: Με αντιγραφεις! Ναι ναι αυτο ακριβως!
Ποιος πηγε και απλωσε τα ρουχ.... εεε ποιος πηγε κ εβαλε 12αρι στo Rosemary? ΕΣΥ! ναι ΕΣΥ!
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αν και χμμ.. τωρα που το ξαναβλεπω... χμμ... ηταν το ... της... χμμμ... λες; μπα... Νομιζω απλα συνηλθες και εβαλες κατι σωστο! Το μονο!

  

Σοδομα και Γομορα εχει γινει το νημα....

Μια φορά έκανες το σωστό και κέρναγε όλο το χωριό αμαννν έκανα ρίμα χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MrsPeel είπε

Αψέντι;;

 

 

Ε, ναι. Αυτή είσαι. ❤️ 

Συμπληρώνω με τον πανέμορφο πίνακα. 

Spoiler

The_Absinthe_Drinker_Viktor_Oliva.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #7 - Αποτελέσματα

ΤίτλοςARDAVODRHERAFLOGABGBOJENJUDLOVMAXNOMNOVRIFRIO
1 Chris Eckma… 973121012120x06#881286
2 Backworld -… 8712103418x#1221070108
3 Christian R… 7525410#10x80101201022
4 Queen - Fac… 70176#27x58636757
5 Opeth - The… 671085886x6#411343
6 Blutengel -… 616003105x3101204#35
7 Leonard Coh… 530#7071x078412610
7 Paice, Asht… 53#48753x1240000010
9 Κατερίνα Κό… 518000312x10076#500
10 Loreena McK… 48030064#03575870
11 Hefner - Th… 4740#602x1530201212
12 Asterios To… 377612100x700000#4
13 Mac Demarco… 25512240x2002016#
14 Τα Κακά Κορ… 21020500x420#3401
15 Γιώργος Μαρ… 2000100#x011510200


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #7:
FLO: γύρος σαν κρύος πατσάς σερβιρισμένος χωρίς σκορδοστούμπι στο 24ωρο στη Συγγρού μετά από τρελή κραιπάλη ..
MAX: Πανδαισια ελληνικων!
NOM: Ωραίος γύρος. Πολλά τραγούδια ήταν υποψήφια για το 12άρι αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να παραβούμε τους κανόνες.

Chris Eckman Ft Anita Lipnicka - Who Will Light Your Path? :
FLO (12): τουλάχιστον το επιδόρπιο μου άφησε μια ωραία γεύση .. πολύ ωραίο κομμάτι .. τα έγχορδα(ορχήστρα) και το ντουέτο των φωνών υπέροχα..
DRH (10): Δεν ξέρω πόσο παιγνένο είναι αυτό γενικά, αλλά αν στον ίδιο γύρο έχει Cohen και Queen και....Νταλάρα, αυτό το κριτήριο το ξεπερνάμε. Σίγουρα για μένα είναι το πιο ακουσμένο όλου του παιχνιδιού, όχι μόνο αυτού του γύρου. Το είχα σχολιάσει στο προηγούμενο φόρουμ και για κομμάτι που πάει άνετα για πρώτη θέση σε οποιονδήποτε γύρο. Μια απάντηση στο "υπάρχει ζωή μετά την Carla;". Όταν το άκουσα πρώτη φορά έψαξα ότι μπορούσα να βρω και από τη δισκογραφία της Anita Lipnicka...έχει μερικά καλούλια, όχι όμως άλλο τέτοιο. Τέλος πάντων, το κομμάτι μ'αρέσει πάρα πολύ...έπεσε όμως στην περίπτωση!
NOM (8): Υπέροχο!

Backworld - Melody :
JUD (12): Ωραίο!
NOM (7): Τιμά τον τίτλο του. Πράγματι melody.

Christian Ronig - Dawn Is Breaking :
NOM (0): Εδώ γεννάται το ερώτημα: "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα;". Πάντως, μου αρέσει περισσότερο με την Αλεξίου.

Queen - Face It Alone :
JUD (8): Λατρεύω τους Queen αλλά το συγκεκριμένο δεν με τρέλανε!
DRH (6): Αυτό είναι λοιπόν το καινούριο των Queen που βγήκε φέτος! Είχα μάθει γι'αυτό αλλά δεν το είχα ακούσει ποτέ. Μια που το έφερε η κουβέντα, το πρώτο βινύλιο Queen στη συλλογή μου ήταν δώρο από διαγωνιζόμενο καλλιτέχνη στο γύρο που παίζουμε!!!
NOM (6): Επειδή η φωνή του Φρέντι Μέρκιουρι, ποτέ δεν με συγκινούσε (για την ακρίβεια με ενοχλούσε), προσπαθούσα να μην ακούω Queen, αν δεν ήταν απόλυτα αναγκαίο. Έτσι, δεν γνώρισα ποτέ αυτό το τραγούδι, το οποίο είναι εξαίσιο. Ευχαριστώ τον συμπαίκτη που μου το γνώρισε.
MAX (3): Τα λεγε ο Φρέντυ...face it alone...
FLO (2): διαβάζοντας για το κομμάτι αυτό : ηχογραφήθηκε το 1988 αλλά κόπηκε μαζί με πολλά άλλα της περιόδου .. δεν προτιμήθηκε ..
δικαίως δεν μπήκε σε κάποιο άλμπουμ - να προσθέσω κι εγώ - ..δεν με κέρδισε ..

Opeth - The Night And The Silent Water :
FLO (8): δεν είμαι φαν της death metal εποχής τους .. οταν το γύρισαν στο progressive rock με το damnation έβγαλαν κομματάρες ..εδώ έχουν πολύ καλά στοιχεία στο κομμάτι αυτό αλλά τα growls λειτουργούν ανασταλτικά .. 8 λόγω έλλειψης σοβαρού ανταγωνισμού ...
DRH (5): Που είναι οι Pain of salvation ρε παιδιά;
MAX (1): Αυτο ειναι 4 5 τραγουδια μαζι.Ποσους βαθμούς θα βάλουμε ? Οεο?
Λιγο το ιντρο στην αρχη δε μου πηγαινε η καρδια για 0 παρ ολα τα μπρουταλ φωνητικα.
NOM (1): Μου αρέσει η μουσική αλλά καθόλου ο βρυχηθμός του τραγουδιστή. Πάντως, δέχομαι συγχαρητήρια που κατάφερα να το ακούσω ολόκληρο.

Blutengel - Wasting The Years (Acoustic Version) :
FLO (10): ωραίο κομματάκι ..τσίμπα το 10ράκι..δεν βλέπω κάποιο άλλο για το ασημένιο ούτε με κυάλια ..
NOM (4): Είναι παρόμοιο με μερικά εκατομμύρια άλλα που έχω ακούσει.

Leonard Cohen - The Gypsy's Wife :
NOM (12): Τελικά, η "γύφτισα" του Κοέν και η "γύφτισα μέρα" του Πουλόπουλου, είναι καταπληκτικά τραγούδια. Πανέμορφη η μελωδία, αισθαντική η ερμηνεία και εξαίσιο το σόλο με αυτό το έγχορδο (που δεν ξέρω τί είναι) στην αρχή.
DRH (7): Αυτό το live (η περιοδεία καλύτερα) είναι καταπληκτικό...ειδικά λαμβάνοντας υπόψη και την ηλικία του. Είχα βάλει κι εγώ στο παιχνίδιο το Lover από το ίδιο live. Στον ίδιο γύρο και Cohen και Queen και Eckman και ο Στέλιος. Λόγω μεγέθους δεν πάει το 12άρι στον Cohen...που μεταξύ μας, δεν είναι και το καλύτερο κομμάτι του γύρου.
FLO (7): συνήθως τον βαριέμαι αφόρητα .. μουσικά πολύ προβλέψιμος .. ας όψεται που αυτό ακούγεται ευχάριστα - στα όρια του να με πάρει ο ύπνος βέβαια - και με τέτοιον γύρο δεν υπάρχει εναλλακτική ..

Paice, Ashton & Lord - Arabella (Oh Tell Me) :
DRH (8): Να πω την αμαρτία μου, ποτέ δεν τους είχα ακούσει. Ωραίο κομμάτι και σε διαφορετικό στυλ από ότι τους είχαμε συνηθίσει στους Deep Purple
FLO (5): προτιμώ το ghost story από τον ίδιο δίσκο ..καλό κι αυτό όμως..
NOM (0): Καλό είναι αλλά δεν θα μου μείνει αξέχαστο.
ARD (#): Το Malice in Wonderland ( Η κακία στην χώρα των θαυμάτων ) είναι το μοναδικό άλμπουμ σε στούντιο των Paice Ashton Lord.
Το συγκρότημα από τα μέλη των Deep Purple (μετά την διάλυσή τους) είναι οι Ian Paice και Jon Lord με τον τραγουδιστή Tony Ashton δημιουργήθηκε το 1976, κυκλοφόρησε το άλμπουμ το 1977 και διαλύθηκε το 1978.
Από το άλμπουμ ξεχωρίζει το τραγούδι Αrabella που είναι πολύ ιδιαίτερο ροκ τραγούδι τόσο μουσικά όσο και στιχουργικά.Το τραγούδι ανοίγει με σταδιακό κρεσέντο και έντονα ντραμς και τελειώνει αφήνοντας τον απόηχο σόλο σαξόφωνου jazz funk διάθεσης ενώ οι γυναικείες φωνές και το σαξόφωνο προσθέτουν ένα ακόμα συν στο τραγούδι..πολύ ευρηματικό ροκ με στοιχεία funk R&B Blues και πρώιμο ραπ στα σημεία που ο τραγουδιστής σχεδόν απαγγέλλει..;Ενα σίγουρα πολύ διαφορετικό άλμπουμ από αυτά που μας είχαν συνηθίσει οι Deep Purple.
Μπορείτε να βρείτε τους στίχους στο διαδίκτυο για όποιον ενδιαφέρεται και του άρεσε το τραγούδι αυτό...

Κατερίνα Κόρου- Γιώργος Νταλάρας - Θα Ζήσω :
FLO (3): καλό για μεζεδοπωλείο με κανά κρασάκι και κανά μεζεδάκι να ρθούμε στο κέφι...
DRH (0): και Νταλάρας και Λορήνα!!! κάποιοι βοηθούν να βγουν οι βαθμολογίες χωρίς να χρειάζεται να πατήσω το play! thanx!!!!
NOM (#): Η συμμετοχή μου.
Απ' ό,τι σας πει ο DRH, μην πιστέψετε ούτε λέξη.😇😃

Loreena McKennitt - The Dark Night Of The Soul :
MAX (7): Cheat song!
FLO (6): τα γνωστά .. και ύστερα ήρθαν τα ξωτικά .. και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα..🐝
NOM (5): Ανυπομονώ να διαβάσω το σχόλιο του DRH. Η Λορήνα, είναι η αγαπημένη του κι εδώ που τα λέμε, την είχαμε σε μπόλικη δόση στα προηγούμενα παιχνίδια.
DRH (0): Λορήνα!!!! Πόσο μου έλλειψε!!! Μα τι αιθέρια φωνή, τι μαγευτικές μουσικές, τι υπέροχη ενορχήστρωση, τι......μπορεί να έλεγα αν πατούσα το play να το ακούσω....ο επόμενος.....Νταλάρας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hefner - The Greedy Ugly People :
NOM (2): Πανέμορφο στην αρχή, βαρετό στο τέλος.
NOV (0): Τι μου θύμισες τώρα...
DRH (#): Αυτό το κομμάτι ποτέ δεν το άκουσα όσο του άξιζε. Πρόσφατα πρόσεξα ότι στα φωνητικά συμμετέχει και η Amelia Fletcher των Heavenly (με το Atta Girl, το μοναδικό σινγκλάκι της Sarah Records που έχω σε βινύλιο και ένα από τα ωραιότερα κοριτσίστικα κομμάτια ever). Και ακόμα πιο πρόσφατα ανακάλυψα ότι η Amelia Fletcher, χωρίς να έχει παρατήσει τη μουσική, είναι πλέον και βραβευμένη οικονομολόγος!

Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa :
DRH (12): Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Έχω βέβαια μεγαλύτερη αδυναμία στο "Μια ματιά σου μόνο φτάνει". Δε λέω κουβέντα για το "Δεν παντρεύομαι" γιατί μπορεί τελικά να με πλακώσει
ARD (7): Μαχ τρολάρεις? χαχαχα εντάξει ... 0 θα σου έβαζα σίγουρα αλλά επειδή μας κατηγόρησαν ότι θάβουμε τραγούδια θα βάλω σε σένα βαθμό και σε κάποια άλλα μηδέν απλά για να τιμήσω την ρετσινιά
JEN (7): Αφιερωμένο! χα χα χα χα χα χα χα !
RIO (4): Στέλιο συγγνώμη
FLO (0): αυτός σίγουρα κάνει για πατσατζίδικο live .. τέτοιο ταλέντο δεν πρέπει να παέι χαμένο ..
MAX (0): ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΛΑΚΙΑ!!
NOM (0): Το πάρα "Έλα στον παππού", το βαριέται κι ο Θεός.

Mac Demarco - My Kind Of Woman :
FLO (4): για απεριτίφ του γύρου δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα... φαντάζομαι πως θα ναι το κυρίως γεύμα ..
MAX (2): Τ άκουγα και με πήρε ο ύπνος....
JUD (0): Βαρετό λίγο
NOM (0): Συμπαθητικούλι.

Τα Κακά Κορίτσια - Ήρθες Πάλι (Δολοφόνος) :
NOM (3): Αρκετά καλό.
ARD (0): χιτάκι εποχής ανούσιο τελικά μάθαμε γύρισε πάλι για να ολοκληρώσει το θεάρεστο έργο του? Ο μον ντιε😔😔
DRH (0): Στη Σαμπρίνα θα βάλω βαθμούς

Γιώργος Μαρίνος - Η Πίκρα Σημερα :
NOM (10): Υπέροχο και πολύ αγαπημένο. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ από τη Γαλάνη το πρωτοάκουσα και το λάτρεψα. 'Ομως, δεν μπορώ καθόλου να υποτιμήσω την αισθαντικότατη ερμηνεία του Γιώργου Μαρίνου.
DRH (1): Δεν είναι για κάθε γύρο Χατζηδάκις στο παιχνίδι....άντε την προηγούμενη ήταν σε διασκευή, είχε κάτι ιδιαίτερο. Εδώ ένα από τα γνωστά του κομμάτια....παίρνει βαθμό λογώ Νταλαλωρήνων
ARD (0): Λοιπόν το ίδιο βίντεο το ίδιο τραγούδι το ανέβασα 3 ημέρες πριν αρχίσει αυτός ο γύρος στο Θέμα με τα Σπάνια Ελληνικά Διαμάντια και δεν πήρε ούτε ένα like . Αυτή η ερμηνεία δεν είναι ευρέως γνωστή και μπράβο που την ανάρτησες στο παιχνίδι. Όμως...δεν μπορώ να το βαθμολογήσω με 12 γιατί τόσο πρέπει να πάρει κατ εμέ, όπως 12 έπρεπε να πάρει και το άλλο τραγούδι που ανέβασα του Χατζιδάκι γιατί? Γιατί απλά το έχω κάνει με το να το αναρτήσω στο φόρουμ οπότε το βγάζω εκτός ανταγωνισμού...Είμαι περίεργη τώρα να δω πόσοι από εδώ θα σου βάλουν 12 ή έστω καλύτερους βαθμούς από 0,2,3 που πήρα εγώ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ....😏 ποιοι θάβουν ή θα θάψουν τον Χατζιδάκι? και ποιοι όχι, ανάλογα με το άτομο που τα ανάρτησε?...για να δούμε....



Σχόλια ανά παίκτη

ARD:
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (7): Μαχ τρολάρεις? χαχαχα εντάξει ... 0 θα σου έβαζα σίγουρα αλλά επειδή μας κατηγόρησαν ότι θάβουμε τραγούδια θα βάλω σε σένα βαθμό και σε κάποια άλλα μηδέν απλά για να τιμήσω την ρετσινιά
Τα Κακά Κορίτσια - Ήρθες Πάλι (Δολοφόνος) (0): χιτάκι εποχής ανούσιο τελικά μάθαμε γύρισε πάλι για να ολοκληρώσει το θεάρεστο έργο του? Ο μον ντιε😔😔
Γιώργος Μαρίνος - Η Πίκρα Σημερα (0): Λοιπόν το ίδιο βίντεο το ίδιο τραγούδι το ανέβασα 3 ημέρες πριν αρχίσει αυτός ο γύρος στο Θέμα με τα Σπάνια Ελληνικά Διαμάντια και δεν πήρε ούτε ένα like . Αυτή η ερμηνεία δεν είναι ευρέως γνωστή και μπράβο που την ανάρτησες στο παιχνίδι. Όμως...δεν μπορώ να το βαθμολογήσω με 12 γιατί τόσο πρέπει να πάρει κατ εμέ, όπως 12 έπρεπε να πάρει και το άλλο τραγούδι που ανέβασα του Χατζιδάκι γιατί? Γιατί απλά το έχω κάνει με το να το αναρτήσω στο φόρουμ οπότε το βγάζω εκτός ανταγωνισμού...Είμαι περίεργη τώρα να δω πόσοι από εδώ θα σου βάλουν 12 ή έστω καλύτερους βαθμούς από 0,2,3 που πήρα εγώ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ....😏 ποιοι θάβουν ή θα θάψουν τον Χατζιδάκι? και ποιοι όχι, ανάλογα με το άτομο που τα ανάρτησε?...για να δούμε....
Paice, Ashton & Lord - Arabella (Oh Tell Me) (#): Το Malice in Wonderland ( Η κακία στην χώρα των θαυμάτων ) είναι το μοναδικό άλμπουμ σε στούντιο των Paice Ashton Lord.
Το συγκρότημα από τα μέλη των Deep Purple (μετά την διάλυσή τους) είναι οι Ian Paice και Jon Lord με τον τραγουδιστή Tony Ashton δημιουργήθηκε το 1976, κυκλοφόρησε το άλμπουμ το 1977 και διαλύθηκε το 1978.
Από το άλμπουμ ξεχωρίζει το τραγούδι Αrabella που είναι πολύ ιδιαίτερο ροκ τραγούδι τόσο μουσικά όσο και στιχουργικά.Το τραγούδι ανοίγει με σταδιακό κρεσέντο και έντονα ντραμς και τελειώνει αφήνοντας τον απόηχο σόλο σαξόφωνου jazz funk διάθεσης ενώ οι γυναικείες φωνές και το σαξόφωνο προσθέτουν ένα ακόμα συν στο τραγούδι..πολύ ευρηματικό ροκ με στοιχεία funk R&B Blues και πρώιμο ραπ στα σημεία που ο τραγουδιστής σχεδόν απαγγέλλει..;Ενα σίγουρα πολύ διαφορετικό άλμπουμ από αυτά που μας είχαν συνηθίσει οι Deep Purple.
Μπορείτε να βρείτε τους στίχους στο διαδίκτυο για όποιον ενδιαφέρεται και του άρεσε το τραγούδι αυτό...

DRH:
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (12): Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Έχω βέβαια μεγαλύτερη αδυναμία στο "Μια ματιά σου μόνο φτάνει". Δε λέω κουβέντα για το "Δεν παντρεύομαι" γιατί μπορεί τελικά να με πλακώσει
Chris Eckman Ft Anita Lipnicka - Who Will Light Your Path? (10): Δεν ξέρω πόσο παιγνένο είναι αυτό γενικά, αλλά αν στον ίδιο γύρο έχει Cohen και Queen και....Νταλάρα, αυτό το κριτήριο το ξεπερνάμε. Σίγουρα για μένα είναι το πιο ακουσμένο όλου του παιχνιδιού, όχι μόνο αυτού του γύρου. Το είχα σχολιάσει στο προηγούμενο φόρουμ και για κομμάτι που πάει άνετα για πρώτη θέση σε οποιονδήποτε γύρο. Μια απάντηση στο "υπάρχει ζωή μετά την Carla;". Όταν το άκουσα πρώτη φορά έψαξα ότι μπορούσα να βρω και από τη δισκογραφία της Anita Lipnicka...έχει μερικά καλούλια, όχι όμως άλλο τέτοιο. Τέλος πάντων, το κομμάτι μ'αρέσει πάρα πολύ...έπεσε όμως στην περίπτωση!
Paice, Ashton & Lord - Arabella (Oh Tell Me) (8): Να πω την αμαρτία μου, ποτέ δεν τους είχα ακούσει. Ωραίο κομμάτι και σε διαφορετικό στυλ από ότι τους είχαμε συνηθίσει στους Deep Purple
Leonard Cohen - The Gypsy's Wife (7): Αυτό το live (η περιοδεία καλύτερα) είναι καταπληκτικό...ειδικά λαμβάνοντας υπόψη και την ηλικία του. Είχα βάλει κι εγώ στο παιχνίδιο το Lover από το ίδιο live. Στον ίδιο γύρο και Cohen και Queen και Eckman και ο Στέλιος. Λόγω μεγέθους δεν πάει το 12άρι στον Cohen...που μεταξύ μας, δεν είναι και το καλύτερο κομμάτι του γύρου.
Queen - Face It Alone (6): Αυτό είναι λοιπόν το καινούριο των Queen που βγήκε φέτος! Είχα μάθει γι'αυτό αλλά δεν το είχα ακούσει ποτέ. Μια που το έφερε η κουβέντα, το πρώτο βινύλιο Queen στη συλλογή μου ήταν δώρο από διαγωνιζόμενο καλλιτέχνη στο γύρο που παίζουμε!!!
Opeth - The Night And The Silent Water (5): Που είναι οι Pain of salvation ρε παιδιά;
Γιώργος Μαρίνος - Η Πίκρα Σημερα (1): Δεν είναι για κάθε γύρο Χατζηδάκις στο παιχνίδι....άντε την προηγούμενη ήταν σε διασκευή, είχε κάτι ιδιαίτερο. Εδώ ένα από τα γνωστά του κομμάτια....παίρνει βαθμό λογώ Νταλαλωρήνων
Κατερίνα Κόρου- Γιώργος Νταλάρας - Θα Ζήσω (0): και Νταλάρας και Λορήνα!!! κάποιοι βοηθούν να βγουν οι βαθμολογίες χωρίς να χρειάζεται να πατήσω το play! thanx!!!!
Loreena McKennitt - The Dark Night Of The Soul (0): Λορήνα!!!! Πόσο μου έλλειψε!!! Μα τι αιθέρια φωνή, τι μαγευτικές μουσικές, τι υπέροχη ενορχήστρωση, τι......μπορεί να έλεγα αν πατούσα το play να το ακούσω....ο επόμενος.....Νταλάρας!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τα Κακά Κορίτσια - Ήρθες Πάλι (Δολοφόνος) (0): Στη Σαμπρίνα θα βάλω βαθμούς
Hefner - The Greedy Ugly People (#): Αυτό το κομμάτι ποτέ δεν το άκουσα όσο του άξιζε. Πρόσφατα πρόσεξα ότι στα φωνητικά συμμετέχει και η Amelia Fletcher των Heavenly (με το Atta Girl, το μοναδικό σινγκλάκι της Sarah Records που έχω σε βινύλιο και ένα από τα ωραιότερα κοριτσίστικα κομμάτια ever). Και ακόμα πιο πρόσφατα ανακάλυψα ότι η Amelia Fletcher, χωρίς να έχει παρατήσει τη μουσική, είναι πλέον και βραβευμένη οικονομολόγος!

FLO:
Round #7: γύρος σαν κρύος πατσάς σερβιρισμένος χωρίς σκορδοστούμπι στο 24ωρο στη Συγγρού μετά από τρελή κραιπάλη ..
Chris Eckman Ft Anita Lipnicka - Who Will Light Your Path? (12): τουλάχιστον το επιδόρπιο μου άφησε μια ωραία γεύση .. πολύ ωραίο κομμάτι .. τα έγχορδα(ορχήστρα) και το ντουέτο των φωνών υπέροχα..
Blutengel - Wasting The Years (Acoustic Version) (10): ωραίο κομματάκι ..τσίμπα το 10ράκι..δεν βλέπω κάποιο άλλο για το ασημένιο ούτε με κυάλια ..
Opeth - The Night And The Silent Water (8): δεν είμαι φαν της death metal εποχής τους .. οταν το γύρισαν στο progressive rock με το damnation έβγαλαν κομματάρες ..εδώ έχουν πολύ καλά στοιχεία στο κομμάτι αυτό αλλά τα growls λειτουργούν ανασταλτικά .. 8 λόγω έλλειψης σοβαρού ανταγωνισμού ...
Leonard Cohen - The Gypsy's Wife (7): συνήθως τον βαριέμαι αφόρητα .. μουσικά πολύ προβλέψιμος .. ας όψεται που αυτό ακούγεται ευχάριστα - στα όρια του να με πάρει ο ύπνος βέβαια - και με τέτοιον γύρο δεν υπάρχει εναλλακτική ..
Loreena McKennitt - The Dark Night Of The Soul (6): τα γνωστά .. και ύστερα ήρθαν τα ξωτικά .. και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα..🐝
Paice, Ashton & Lord - Arabella (Oh Tell Me) (5): προτιμώ το ghost story από τον ίδιο δίσκο ..καλό κι αυτό όμως..
Mac Demarco - My Kind Of Woman (4): για απεριτίφ του γύρου δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα... φαντάζομαι πως θα ναι το κυρίως γεύμα ..
Κατερίνα Κόρου- Γιώργος Νταλάρας - Θα Ζήσω (3): καλό για μεζεδοπωλείο με κανά κρασάκι και κανά μεζεδάκι να ρθούμε στο κέφι...
Queen - Face It Alone (2): διαβάζοντας για το κομμάτι αυτό : ηχογραφήθηκε το 1988 αλλά κόπηκε μαζί με πολλά άλλα της περιόδου .. δεν προτιμήθηκε ..
δικαίως δεν μπήκε σε κάποιο άλμπουμ - να προσθέσω κι εγώ - ..δεν με κέρδισε ..
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (0): αυτός σίγουρα κάνει για πατσατζίδικο live .. τέτοιο ταλέντο δεν πρέπει να παέι χαμένο ..

JEN:
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (7): Αφιερωμένο! χα χα χα χα χα χα χα !

JUD:
Backworld - Melody (12): Ωραίο!
Queen - Face It Alone (8): Λατρεύω τους Queen αλλά το συγκεκριμένο δεν με τρέλανε!
Mac Demarco - My Kind Of Woman (0): Βαρετό λίγο

MAX:
Round #7: Πανδαισια ελληνικων!
Loreena McKennitt - The Dark Night Of The Soul (7): Cheat song!
Queen - Face It Alone (3): Τα λεγε ο Φρέντυ...face it alone...
Mac Demarco - My Kind Of Woman (2): Τ άκουγα και με πήρε ο ύπνος....
Opeth - The Night And The Silent Water (1): Αυτο ειναι 4 5 τραγουδια μαζι.Ποσους βαθμούς θα βάλουμε ? Οεο?
Λιγο το ιντρο στην αρχη δε μου πηγαινε η καρδια για 0 παρ ολα τα μπρουταλ φωνητικα.
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (0): ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΛΑΚΙΑ!!

NOM:
Round #7: Ωραίος γύρος. Πολλά τραγούδια ήταν υποψήφια για το 12άρι αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να παραβούμε τους κανόνες.
Leonard Cohen - The Gypsy's Wife (12): Τελικά, η "γύφτισα" του Κοέν και η "γύφτισα μέρα" του Πουλόπουλου, είναι καταπληκτικά τραγούδια. Πανέμορφη η μελωδία, αισθαντική η ερμηνεία και εξαίσιο το σόλο με αυτό το έγχορδο (που δεν ξέρω τί είναι) στην αρχή.
Γιώργος Μαρίνος - Η Πίκρα Σημερα (10): Υπέροχο και πολύ αγαπημένο. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ από τη Γαλάνη το πρωτοάκουσα και το λάτρεψα. 'Ομως, δεν μπορώ καθόλου να υποτιμήσω την αισθαντικότατη ερμηνεία του Γιώργου Μαρίνου.
Chris Eckman Ft Anita Lipnicka - Who Will Light Your Path? (8): Υπέροχο!
Backworld - Melody (7): Τιμά τον τίτλο του. Πράγματι melody.
Queen - Face It Alone (6): Επειδή η φωνή του Φρέντι Μέρκιουρι, ποτέ δεν με συγκινούσε (για την ακρίβεια με ενοχλούσε), προσπαθούσα να μην ακούω Queen, αν δεν ήταν απόλυτα αναγκαίο. Έτσι, δεν γνώρισα ποτέ αυτό το τραγούδι, το οποίο είναι εξαίσιο. Ευχαριστώ τον συμπαίκτη που μου το γνώρισε.
Loreena McKennitt - The Dark Night Of The Soul (5): Ανυπομονώ να διαβάσω το σχόλιο του DRH. Η Λορήνα, είναι η αγαπημένη του κι εδώ που τα λέμε, την είχαμε σε μπόλικη δόση στα προηγούμενα παιχνίδια.
Blutengel - Wasting The Years (Acoustic Version) (4): Είναι παρόμοιο με μερικά εκατομμύρια άλλα που έχω ακούσει.
Τα Κακά Κορίτσια - Ήρθες Πάλι (Δολοφόνος) (3): Αρκετά καλό.
Hefner - The Greedy Ugly People (2): Πανέμορφο στην αρχή, βαρετό στο τέλος.
Opeth - The Night And The Silent Water (1): Μου αρέσει η μουσική αλλά καθόλου ο βρυχηθμός του τραγουδιστή. Πάντως, δέχομαι συγχαρητήρια που κατάφερα να το ακούσω ολόκληρο.
Christian Ronig - Dawn Is Breaking (0): Εδώ γεννάται το ερώτημα: "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα;". Πάντως, μου αρέσει περισσότερο με την Αλεξίου.
Paice, Ashton & Lord - Arabella (Oh Tell Me) (0): Καλό είναι αλλά δεν θα μου μείνει αξέχαστο.
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (0): Το πάρα "Έλα στον παππού", το βαριέται κι ο Θεός.
Mac Demarco - My Kind Of Woman (0): Συμπαθητικούλι.
Κατερίνα Κόρου- Γιώργος Νταλάρας - Θα Ζήσω (#): Η συμμετοχή μου.
Απ' ό,τι σας πει ο DRH, μην πιστέψετε ούτε λέξη.😇😃

NOV:
Hefner - The Greedy Ugly People (0): Τι μου θύμισες τώρα...

RIO:
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (4): Στέλιο συγγνώμη



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

+/- ΠαίκτηςΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 +1 JEN562269296108639087
2 -1 NOV55098915476908061
3 +1 LOV51389527579724997
4 -1 ARD48665718077707053
5 FLO47772824565696975
6 RIF39445587758497037
7 DRH38251595152447847
8 GBO37874786146442748
9 AVO37155395070564853
10 +3 ERA34589544427322970
11 NOM34041414534537551
12 -2 RIO32857364356595225
13 +1 JUD31636261975454867
14 -2 MAX29916652547784721
15 GAB233562647x463820


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mic2mic είπε

FLO: γύρος σαν κρύος πατσάς σερβιρισμένος χωρίς σκορδοστούμπι στο 24ωρο στη Συγγρού μετά από τρελή κραιπάλη ..

😅😂

25 λεπτά πριν, mic2mic είπε

DRH (12): Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Έχω βέβαια μεγαλύτερη αδυναμία στο "Μια ματιά σου μόνο φτάνει". Δε λέω κουβέντα για το "Δεν παντρεύομαι" γιατί μπορεί τελικά να με πλακώσει

xaxax😂

Aυτός είναι γύρος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2022 στις 10:02 ΜΜ, mic2mic είπε

ARD:
Asterios Toutios - Έλα Στον Παππού- Come To Grandpa (7): Μαχ τρολάρεις? χαχαχα εντάξει ... 0 θα σου έβαζα σίγουρα αλλά επειδή μας κατηγόρησαν ότι θάβουμε τραγούδια θα βάλω σε σένα βαθμό και σε κάποια άλλα μηδέν απλά για να τιμήσω την ρετσινιά

Πως την πατησες ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Πως την πατησες ετσι!

Χαιρομαι που την πατησα και σου εβαλα ενα μηδενικουρι τοοοοσο μεγαλο....σαν το δικο σου😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ο μοναδικός γύρος από όλους που έχουν περάσει που μου αρέσει πολύ αν και λείπουν δυο συμμετοχές πολύ ωραία τραγούδια θα έβαζα τουλάχιστον σε 4 με 5 10ρια  μην πω στα 2 12ρια...Μπράβο σας πραγματικά μπράβο σας!!! τον χάρηκα πολύ!!:wub:

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή το έχω απορία .. μέσα σε 10 λεπτά ψήφισες .. πως τα καταφέρνεις ?

α μπε μπα μπλομ παίζει ?:lol:

Η μήπως ρίχνεις ζαριές και ότι πει το ζάρι ?

Ελπίζω στο δικό μου κομμάτι να φέρεις πεντάρες μπας και πάρω κανένα 10ράκι ..

Ρίξε μια ζαριά καλή και για μένα βρε ζωή ..

Στις εξάρες ξαναρίχνεις η εκεί βάζεις κουλούρι ?

 

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

επειδή το έχω απορία .. μέσα σε 10 λεπτά ψήφισες .. πως τα καταφέρνεις ?

α μπε μπα μπλομ παίζει ?:lol:

Η μήπως ρίχνεις ζαριές και ότι πει το ζάρι ?

Ελπίζω στο δικό μου κομμάτι να φέρεις πεντάρες μπας και πάρω κανένα 10ράκι ..

Ρίξε μια ζαριά καλή και για μένα βρε ζωή ..

Στις εξάρες ξαναρίχνεις η εκεί βάζεις κουλούρι ?

Καλημερούδια σας ανέβηκαν 13 μουσικές και τραγούδια στο σύνολο εκτός το δικό μου 12 όλα τα γνώριζα εκτός από 2 που τα άκουσα πάρα πολύ καλά και με το 1 από αυτά απλά ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ και βέβαια έβαλα μεγάλο βαθμό. Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει άπειρα μουσικά κομμάτια όπως τραγούδια όλων των εποχών ακόμα και πρώτες ηχογραφήσεις τέλους 19ου αιώνα και αρχές 20ου, όπερες κλασική μουσική ροκ ότι σου βάλει ο νους από μικρό κορίτσι...κι όμως πάντα θα υπάρχει κάτι καινούργιο για μένα. Το ένα που με ξετρέλανε ελπίζω πραγματικά να είναι δικό σου γιατί μου βγάζεις μια συμπάθεια🙂 

Όπως καταλαβαίνεις δεν μου είναι δύσκολο γιατί ειδικά χθες είχα βαθμολογήσει στο 10λεπτο και μετά βέβαια άκουσα το τραγούδι που μου άρεσε πάνω από 20 μην σου πω 30 φορές  και  έστειλα να το ακούσουν επίσης φίλοι μου που είναι μουσικοί ή ασχολούνται με τη μουσική χρόνια...το έχω ήδη σχολιάσει εντός του γύρου.  Είμαι περίεργη να δω ποιος ή ποια το ανέβασε τόσο πολύ μου άρεσε....

Και επειδή πάντα μιλάω με ειλικρίνεια στο παιχνίδι κάποιες φορές έχω ψηφίσει με τακτική και κάποιες όχι...Αυτή η φορά είναι στο όχι...γιατί μου άρεσαν πολλά και δεν με δυσκόλεψαν και έχω συγχωρέσει και μια ψυχή που μου γύρισε τόσα χαχαχ

ΥΓ στις 6ρες έφυγε 12 αλλά και στις 5ρες το δεκάρικο 😂

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...