Προς το περιεχόμενο

H Nvidia ξεκαθαρίζει το τοπίο σχετικά με τη συμβατότητα της GeForce RTX 40-series με τα τροφοδοτικά ATX 3.0 και ATX 2.0


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, cpc464 είπε

το πρόβλημα με τους αντάπτορες  για μέχρι 4 οκτάπινα pci-e είναι ότι δεν έχεις το έξτρα 4πινο που δίνει ψηφιακό σήμα στο psu για την αυξομείωση της έντασης,όποιος ξέρει από ηλεκτρονικά ξέρει πως οι πυκνωτές γερνούν και ένα psu δεν μένει 850W η 1000w όλη του την ζωή,χωρίς αυτό το σήμα για έλεγχο ο κίνδυνος να κάψεις psu/gpu είναι υψηλός,όποιος πάει για 4090 επίσης θα πρέπει να υπολογίσει πώς ένα κουτί midi atx που χώραγε οριακά την strix 3090 ΔΕΝ χωράει την 4090.

Ισχύει! Οι απαιτήσεις ψύξης του αντιδραστ....εεε...της κάρτας γραφικών έχουν ξεφύγει ! (μου φάινεται ότι οι φίλοι μας στην nvidia έγιναν πιο γραφικοί και από την εταιρεία ! 🤣) προσωπικά έχω κόλημα με κτήνη κουτία οπότε στο δικό μου θα χωρέσει (Corsair Obsidian 900D) 😆....όταν αλλάξω την 2080Ti μου με την όποια μεγαλύτερη κάρτα από την 4090 που θα έχει βγεί τοτε ! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 5:33 ΜΜ, niko13 είπε

Γκρινιάζετε χωρίς λόγο,λίγη φαντασία θέλει..εμένα μια χαρά δουλεύει η 4090 μετά από προσεκτική εγκατάσταση😁

image.png.7e1b94553d25b8537a8588bae16db349.png

Καλό θα είναι να κανεις και αναφορά απο που πήρες την φωτο πριν την κροπαρεις. (Pcmasterrace)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...