Προς το περιεχόμενο

Dell S2721DGFA και εγγύηση.


HateMe
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από 7nisiotis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MTX είπε

καλησπέρα , ως προς το θέμα τις εγγύησης μην προβληματίζεσαι ιδιαιτερα διότι ξεκινάει από την μέρα που γραφει η απόδειξη οποτε μικρό το κακό , ως προς το θέμα του panel που ανέβασες φωτογραφία , επειδή την έχω την συγκεκριμένη οθόνη και έχω βάλει άλλους 3 γνωστούς μου να την αγοράσουν , να ξέρεις ότι έχει το καλύτερο panel στη κατηγορια του , αυτό που βλέπω που ανέβασες είναι ένα έκτρωμα , να την επιστρέψεις πίσω όπως προφανώς έκανε και ο προηγούμενος για αυτό και κατέληξε στα χερια σου να φαίνεται ότι είναι καταχωρημένη από άλλον

το panel είναι ελαττωματικό έχει ανομοιομορφία στον φωτισμό , το συγκεκριμένο μοντέλο έχει panel διαμάντι με μηδενικό backlight bleed που θα το ζήλευαν και οθόνες που κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά , εγώ ο ίδιος έχω κάνει unboxing και calibration τολάχιστον 4 τέτοιες οθόνες , το έκτρωμα που βλέπω εδώ δεν δικαιολογείται  , στη φωτογραφία που ανέβασε ο φίλος , όπως είναι στη μέση έτσι ακριβώς θα έπρεπε να είναι όλο το panel , εκτος και αν είναι κακή η φωτογραφία και φαίνεται πολύ χειρότερα απότι είναι , αν πάλι έχεις και εσύ τέτοιο θέμα είσαι απλά άτυχος γιατί το monitor αυτό  έχει βγει πολυ καλο ως προς το θέμα του backlight bleed

αδερφέ λίγο glow κάτω αριστερά έχω εγώ, για μένα το λίγο είναι απειροελάχιστο,έχω γράψει στο skroutg με φωτογραφία ανεβασμένη 😂

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν update.
Μίλησα με το support της DELL στην Ελλάδα και μου είπαν ότι η οθόνη είναι μια χαρά 🤡 και πως δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης..

MEANWHILE απ το support της ΠΟΛΩΝΙΑΣ θα μου στείλουν νέα. 
ΟΥΤΕ 10 ΛΕΠΤΑ δεν μίλησα μαζί τους.

image.png.5bbba7881889f0a088b3cd28c7dac996.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, HateMe είπε

Λοιπόν update.
Μίλησα με το support της DELL στην Ελλάδα και μου είπαν ότι η οθόνη είναι μια χαρά 🤡 και πως δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης..

MEANWHILE απ το support της ΠΟΛΩΝΙΑΣ θα μου στείλουν νέα. 
ΟΥΤΕ 10 ΛΕΠΤΑ δεν μίλησα μαζί τους.

image.png.5bbba7881889f0a088b3cd28c7dac996.png

πέραν του υπερβολικού backlight bleed και άψογη να ήταν έπρεπε να σου την αλλάξουν κατευθείαν μονο και μονο επειδή τι πλήρωσες για καινούργια και σου βγήκε second hand , αυτό είναι το σωστό να κάνει κάθε σοβαρή εταιρία ακόμα και καινούργια να ήταν για να μην υπάρχουν υπόνοιες , η Dell Ελλάδας μάλλον σου έριξε άκυρο γιατί δεν ήταν δικό τους αλλα παραεισαγωγής , αλλιώς δεν θα είχαν λόγο να μην στο αλλάξουν , γενικά έχουν καλο service όσο είσαι σε εγγύηση , άμα σου λήξει η εγγύηση μείνε μακριά τους κόβουν κώλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, MTX είπε

πέραν του υπερβολικού backlight bleed και άψογη να ήταν έπρεπε να σου την αλλάξουν κατευθείαν μονο και μονο επειδή τι πλήρωσες για καινούργια και σου βγήκε second hand , αυτό είναι το σωστό να κάνει κάθε σοβαρή εταιρία ακόμα και καινούργια να ήταν για να μην υπάρχουν υπόνοιες , η Dell Ελλάδας μάλλον σου έριξε άκυρο γιατί δεν ήταν δικό τους αλλα παραεισαγωγής , αλλιώς δεν θα είχαν λόγο να μην στο αλλάξουν , γενικά έχουν καλο service όσο είσαι σε εγγύηση , άμα σου λήξει η εγγύηση μείνε μακριά τους κόβουν κώλους

Εδώ ξέρεις τι μου είπαν ;
Πως σε περίπτωση που έβρισκαν το πρόβλημα, θα μου έστελνε το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ πίσω μια refurbished.
Δεν είναι στα καλά τους οι τύποι. ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Να συμπληρώσω πως το κατάστημα ήταν φουλ σωστό απέναντι μου.

Προφανώς και θα μου έστελναν σφραγισμένη.

Οταν του το ανέφερα τηλεφωνικά, πρέπει να έβγαζε αφρούς μαζί με τα μπινελίκια που έφευγαν απ το στόμα του.

Οι τύποι απ την DELL αρνήθηκαν ότι μίλησαν μαζί του εν τω μεταξύ, ενώ μου έβαλε να ακούσω μέχρι και την ηχογράφηση (ηχογραφεί βάσει νόμου κλπ) και αυτά που του είπαν χθες, δεν είχαν καμία σχέση μ αυτά που μου είπαν σήμερα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MTX είπε

πέραν του υπερβολικού backlight bleed και άψογη να ήταν έπρεπε να σου την αλλάξουν κατευθείαν μονο και μονο επειδή τι πλήρωσες για καινούργια και σου βγήκε second hand , αυτό είναι το σωστό να κάνει κάθε σοβαρή εταιρία ακόμα και καινούργια να ήταν για να μην υπάρχουν υπόνοιες , η Dell Ελλάδας μάλλον σου έριξε άκυρο γιατί δεν ήταν δικό τους αλλα παραεισαγωγής , αλλιώς δεν θα είχαν λόγο να μην στο αλλάξουν , γενικά έχουν καλο service όσο είσαι σε εγγύηση , άμα σου λήξει η εγγύηση μείνε μακριά τους κόβουν κώλους

Κατσε, πως το διαπιστωσες οτι ηταν μεταχειρισμενη η οθονη;

Ηταν ξεσφραγιστη ,το γραφει καπου ο ΟΡ και δε το ειδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Κατσε, πως το διαπιστωσες οτι ηταν μεταχειρισμενη η οθονη;

Ηταν ξεσφραγιστη ,το γραφει καπου ο ΟΡ και δε το ειδα;

Τελικά δεν ήταν μεταχειρισμένη, απλά ξεκίνησε να γράφει η "εγγύηση" απ την ώρα που την πήρε στα χέρια του ο προμηθευτής. 
Το επιβεβαίωσα και με DELL Ελλάδας αλλά και Πολωνίας. 
Η εγγύηση ισχύει κανονικά απ την ημερομηνία αγοράς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, HateMe είπε

Εδώ ξέρεις τι μου είπαν ;
Πως σε περίπτωση που έβρισκαν το πρόβλημα, θα μου έστελνε το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ πίσω μια refurbished.
Δεν είναι στα καλά τους οι τύποι

Στην παραεισαγωγή, δυστυχώς αυτό γίνεται. Και εγώ δεν συμφωνώ για να σας είμαι ειλικρινής, έχει γίνει όμως "καθεστώς" πια. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Στην παραεισαγωγή, δυστυχώς αυτό γίνεται. Και εγώ δεν συμφωνώ για να σας είμαι ειλικρινής, έχει γίνει όμως "καθεστώς" πια. 

Ναι, όμως όταν ο μαγαζάτορας ρώτησε στην εξυπηρέτηση μια μέρα πριν για την διαδικασία για οθόνες κλπ που έχουν origin την Πολωνία (για την δική μου περίπτωση ρώτησε) του είπαν πως όχι, δεν στέλνουν refurbished. 
Άκουσα την συζήτηση κιόλας. 
Άλλα λέει ο ένας, άλλα ο άλλος. 

Διάβασα πάντως reddit κλπ, πως υπάρχει περίπτωση να στείλουν retested AKA refurbished monitors από την ίδια την Dell.

Απ τη μια είναι καλό αν όντως σου στείλουν monitor που δεν θα έχει τέτοιο τρελό θέμα, που είναι σπάνιο να μην έχει :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dantε είπε

Κατσε, πως το διαπιστωσες οτι ηταν μεταχειρισμενη η οθονη;

Ηταν ξεσφραγιστη ,το γραφει καπου ο ΟΡ και δε το ειδα;

προφανώς για να είναι ήδη καταχωρημένη από άλλο άτομο κάποιος την είχε προηγούμενος στα χερια του , δεν μας νοιάζει η διαδρομή τις οθόνης , θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος να την επέστρεψε για το bleed να πήγε πίσω να την τέσταραν να είδαν ότι είναι ένταξη να την έκλεισαν ξανά και να την έστειλαν πάλι σφραγισμένη προς πώληση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MTX είπε

προφανώς για να είναι ήδη καταχωρημένη από άλλο άτομο κάποιος την είχε προηγούμενος στα χερια του , δεν μας νοιάζει η διαδρομή τις οθόνης , θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος να την επέστρεψε για το bleed να πήγε πίσω να την τέσταραν να είδαν ότι είναι ένταξη να την έκλεισαν ξανά και να την έστειλαν πάλι σφραγισμένη προς πώληση 

Δεν ειναι καταχωρημενη απο αλλο ατομο.

Το εγραψα ξανα.

Παντου ,σε ολες τις εταιρειες που μπορεις να τσεκαρεις μεσω SN εγγυηση, η εγγυηση ξεκιναει να μετραει απο οταν πηγε το κομματι στο προμηθευτη.

Παντου γινεται αυτο, σε οθονες λαπτοπ κτλ.Δε σημαινει οτι ηταν μεταχειρισμενη.

Η εγγυηση σου ομως μετραει με την αποδειξη απο την ημερομηνια αγορας σου.

Ο κατασκευαστης δε μπορει να γνωριζει ποτε τη πηρες εσυ στα χερια σου.

Ομως σου βαζει ενδεικτικη ημερομηνια ,ετσι ωστε και να χασεις την αποδειξη να σε καλυψει τουλαχιστον για οσο εισαι μεσα στο προκαθορισμενο διαστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ts ,επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα για την αγορά της οθόνης,θα σε πείραζε μόλις σου έρθει η καινούργια να ανεβάσεις μια φωτό? Λογικά θα σου έρθει καινούρια παρτιδα να δούμε αν τυχόν παίζει το ίδιο πρόβλημα.Αν γράφει και ημερομηνία κατασκευής ακόμα καλύτερα,σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhmhtries22 είπε

Φίλε ts ,επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα για την αγορά της οθόνης,θα σε πείραζε μόλις σου έρθει η καινούργια να ανεβάσεις μια φωτό? Λογικά θα σου έρθει καινούρια παρτιδα να δούμε αν τυχόν παίζει το ίδιο πρόβλημα.Αν γράφει και ημερομηνία κατασκευής ακόμα καλύτερα,σε ευχαριστώ 

Λογικά από Παρασκευή - Δευτέρα. 

Θα την δω και θα σας πω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη ήρθε από Πολωνία σήμερα, απλά την έστειλα σε φίλο γιατί εδώ που είμαι τώρα δεν μπορούσαν να την φέρουν.
Αύριο που θα την έχω στα χέρια μου θα ξέρετε και τι έγινε :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

Φίλε ts ,επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα για την αγορά της οθόνης,θα σε πείραζε μόλις σου έρθει η καινούργια να ανεβάσεις μια φωτό? Λογικά θα σου έρθει καινούρια παρτιδα να δούμε αν τυχόν παίζει το ίδιο πρόβλημα.Αν γράφει και ημερομηνία κατασκευής ακόμα καλύτερα,σε ευχαριστώ 

φίλε μου είναι ζήτημα να είχαν θέμα πάνω από 2 άτομα με αυτό το μόνιτορ εδώ μέσα, έχει και στο Skroutg τόσους αγοραστές που έχουν γράψει για το μόνιτορ,να κάθεσαι να ρωτάς τον έναν που του έκατσε πακέτο, αδικείς το μόνιτορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ICE-T είπε

φίλε μου είναι ζήτημα να είχαν θέμα πάνω από 2 άτομα με αυτό το μόνιτορ εδώ μέσα, έχει και στο Skroutg τόσους αγοραστές που έχουν γράψει για το μόνιτορ,να κάθεσαι να ρωτάς τον έναν που του έκατσε πακέτο, αδικείς το μόνιτορ.

Ήθελα να μάθω για το παλικάρι τι θα του κάτσει γιατί θεωρητικά θα πάρω και εγώ από την ίδια παρτίδα, η παραλαβή από dell που έχω επικοινωνήσει θα έρθει σε λίγες ημέρες.Και προτιμω να αδικήσω το μόνιτορ παρά να " αδικηθω " εγώ και να ψαχνομαι μετά με DOA ,δεν στην αλλάζουμε με καινούρια παρά με refurbished και τρέχα γυρευοπουλε να βρεις άκρη. Μακάρι πάντως να πετύχει -ουμε καλό κομμάτι γιατί είναι όντως καλή οθόνη.

1 ώρα πριν, HateMe είπε

Η οθόνη ήρθε από Πολωνία σήμερα, απλά την έστειλα σε φίλο γιατί εδώ που είμαι τώρα δεν μπορούσαν να την φέρουν.
Αύριο που θα την έχω στα χέρια μου θα ξέρετε και τι έγινε :P 

Αναμένουμε λοιπόν, μακάρι να πετύχεις καλό κομματι

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...