Προς το περιεχόμενο

Dell S2721DGFA και εγγύηση.


HateMe
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από 7nisiotis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει πολλα καταστηματα που ειναι official partners,δεν νομιζω ολα να εχουν ιδιες παρτιδες ,anyway δικαιωμα σου να αναμενεις ,υπαρχουν παντως πολλα μονιτορ στην αγορα ο καθενας  παιρνει οτι του αρεσει απο οπου θελει φυσικα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, ICE-T είπε

φίλε μου είναι ζήτημα να είχαν θέμα πάνω από 2 άτομα με αυτό το μόνιτορ εδώ μέσα, έχει και στο Skroutg τόσους αγοραστές που έχουν γράψει για το μόνιτορ,να κάθεσαι να ρωτάς τον έναν που του έκατσε πακέτο, αδικείς το μόνιτορ.

Εδώ μέσα ζήτημα να είχαν πάνω από 2 άτομα. Για ψάξε καλά όμως παντού τι παίζει με την συγκεκριμένη.
Εγώ το ήξερα και το ρίσκαρα, απλά έπεσα σε ζώα που δεν έβλεπαν το πρόβλημα. 

Την οθόνη την γουστάρω τρελά αλλά πρέπει να είσαι τυχερός για να σου κάτσει καλό κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, HateMe είπε

Εδώ μέσα ζήτημα να είχαν πάνω από 2 άτομα. Για ψάξε καλά όμως παντού τι παίζει με την συγκεκριμένη.
Εγώ το ήξερα και το ρίσκαρα, απλά έπεσα σε ζώα που δεν έβλεπαν το πρόβλημα. 

Την οθόνη την γουστάρω τρελά αλλά πρέπει να είσαι τυχερός για να σου κάτσει καλό κομμάτι.

φίλε μου τέλειο πάνελ δεν υπάρχει ούτε στις ακριβότερες οθόνες και τηλεοράσεις,αν έπαιρνες Samsung τι θα μας έλεγες δηλαδή που πάνω από τα μισά έχουν επιστραφεί, μιλάω για το γνωστό VA 240hz panel, το ίδιο θα συνέβαινε και με το γνωστό LG GL850B και εκεί θα σε έστελναν σε ιδιώτη σε τοπικό συνεργείο 😂 που φτιάχνει τηλεοράσεις όχι μόνιτορ,στο κάτω κάτω παραεισαγωγη πήρες σου έστειλαν πολύ γρήγορα άλλο, και πάλι δεν είσαι ευχαριστημένος και είναι δικαίωμα της κάθε αντιπροσωπείας να μην δέχεται προϊόντα που δεν είναι εισαγωγή τους έτσι δουλεύουν τα καταστήματα και καλά κάνουν το ίδιο θα έκανες και εσύ στην θέση τους οπότε μην τα βλέπουμε όπως μας συμφέρει.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ομάδα.

Έβαλα πάνω την καινούρια οθόνη.

Εκτός του ότι είναι απο πιο καινούρια παρτίδα (Αύγουστο του 21 και όχι Μάρτιο του 21 όπως η προηγούμενη)

δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχει backlight bleed, ips glow κλπ.

 

Φωτος δεν ανεβάζω καν, δεν χρειάζεται και βαριέμαι κιόλας :P

 

Μόλις τελείωσα τις δοκιμές και σας γράφω.

Edit: Τους ανέφερα και το περιστατικό με την Dell Greece, τους είπα ότι η οθόνη είναι τέλεια και όλα καλά.

Είχα σκοπό να κρατήσω και την δεύτερη αν μου έστελναν πάλι καμιά σαπίλα και αυτό επειδή έκανα δρομολόγιο εγώ για να την παραλάβω και έσκασα και 20 ευρώ στο πέρα δώθε.

Αλλά αφού είναι μια χαρά, θα τους την επιστρέψω προφανώς :P 
image.png.8fa2c022833c77084cf00d7e605b046d.png

 

Επεξ/σία από HateMe
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HateMe είπε

Καλησπέρα ομάδα.

Έβαλα πάνω την καινούρια οθόνη.

Εκτός του ότι είναι απο πιο καινούρια παρτίδα (Αύγουστο του 21 και όχι Μάρτιο του 21 όπως η προηγούμενη)

δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχει backlight bleed, ips glow κλπ.

 

Φωτος δεν ανεβάζω καν, δεν χρειάζεται και βαριέμαι κιόλας :P

 

Μόλις τελείωσα τις δοκιμές και σας γράφω.

Edit: Τους ανέφερα και το περιστατικό με την Dell Greece, τους είπα ότι η οθόνη είναι τέλεια και όλα καλά.

Είχα σκοπό να κρατήσω και την δεύτερη αν μου έστελναν πάλι καμιά σαπίλα και αυτό επειδή έκανα δρομολόγιο εγώ για να την παραλάβω και έσκασα και 20 ευρώ στο πέρα δώθε.

Αλλά αφού είναι μια χαρά, θα τους την επιστρέψω προφανώς :P 
image.png.8fa2c022833c77084cf00d7e605b046d.png

 

Έχεις κάνει τόσα post, τόση ανάλυση και βαριέσαι να ανεβάσεις την πιο χρήσιμη φώτο; Αυτήν δηλαδή που η οθόνη φαίνεται  τέλεια;

Περίεργα μας τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε μια φωτο ρε μαστορα :P

BTW παιδια τέλειο πάνελ δεν υπάρχει. Ειναι λοταρία απλα το θεμα ειναι να μην είναι όπως του παιδιού στην πρώτη που του δώσανε. Εγω θα ηθελα να μαθω περισσότερα για το θεμα με την ζαλαδα που λενε μερικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vaggos88 είπε

Ανεβασε μια φωτο ρε μαστορα :P

BTW παιδια τέλειο πάνελ δεν υπάρχει. Ειναι λοταρία απλα το θεμα ειναι να μην είναι όπως του παιδιού στην πρώτη που του δώσανε. Εγω θα ηθελα να μαθω περισσότερα για το θεμα με την ζαλαδα που λενε μερικοι

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι συνήθως δεν κάθομαι πάνω από ώρα βέβαια οπότε δεν είμαι αντικειμενικός, τώρα δεν ξέρω αν κάθεσαι στα 30,40 εκατοστά απόσταση με 100% brightness μέσα στο σκοτάδι μπορεί να ισχύουν ότι λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αγορα ιδιας οθονης 25 Αυγουστου απο σκρουτζομαγαζο στη Λ.Βουλιαγμενης στην Ηλιουπολη . 31 Αυγουστου μπηκε σε λειτουργια και 12 Γεναρη ψοφησε !! σε επικοινωνια με Dell service και τα γνωστα με service tag ανακαλυψα τα ιδια με Πολωνια. Αντικατασταση απο Dell με S2722DGM η οποια μου ανακοινωσαν οτι προβλεπεται να ερθει στα χερια μου στις 19 Ιουνιου 2023 !!! δηλαδη 6 μηνες χωρις οθονη ,η εγγυηση να τρεχει και γω να κλαιω τα 417 ευρω που εδωσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ion70 είπε

Αγορα ιδιας οθονης 25 Αυγουστου απο σκρουτζομαγαζο στη Λ.Βουλιαγμενης στην Ηλιουπολη . 31 Αυγουστου μπηκε σε λειτουργια και 12 Γεναρη ψοφησε !! σε επικοινωνια με Dell service και τα γνωστα με service tag ανακαλυψα τα ιδια με Πολωνια. Αντικατασταση απο Dell με S2722DGM η οποια μου ανακοινωσαν οτι προβλεπεται να ερθει στα χερια μου στις 19 Ιουνιου 2023 !!! δηλαδη 6 μηνες χωρις οθονη ,η εγγυηση να τρεχει και γω να κλαιω τα 417 ευρω που εδωσα. 

Τόση έλλειψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

Πολύ μεγάλος χρόνος αντικατάστασης,για εμένα ζήτα  τα χρήματα σου πίσω 

Kανονικα το κανουν ,αλλα επειδη λεει προοριζοταν για Πολωνια και οχι για Ελλαδα,νομικα οι εδω δεν μπορουν να το κανουν και καλα στη περιπτωση μου. Φουμαρα, αλλα αντε βγαλε ακρη. Απλα ,οταν τους εκραξα για το χρονο αντικαταστασης της λεγοντας οτι μιλαμε για οθονη υπολογιστη και οχι για παραγγελια αυτοκινητου και οτι ειναι απαραδεκτοι, μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να το συντομευσουν οσο μπορουν. Και αυτο οι ξενοι, οχι οι δικοι μας. Προσωπικο διδαγμα ? μακρυα απο Dell αν και η οθονη ηταν σουπερ οσο δουλεψε. Μονο προιον απο αντιπροσωπια που υπαρχει στην Ελλαδα. Δηλαδη LG οπως ηταν οι προηγουμενες 2 οθονες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ion70 είπε

Kανονικα το κανουν ,αλλα επειδη λεει προοριζοταν για Πολωνια και οχι για Ελλαδα,νομικα οι εδω δεν μπορουν να το κανουν και καλα στη περιπτωση μου. Φουμαρα, αλλα αντε βγαλε ακρη. Απλα ,οταν τους εκραξα για το χρονο αντικαταστασης της λεγοντας οτι μιλαμε για οθονη υπολογιστη και οχι για παραγγελια αυτοκινητου και οτι ειναι απαραδεκτοι, μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να το συντομευσουν οσο μπορουν. Και αυτο οι ξενοι, οχι οι δικοι μας. Προσωπικο διδαγμα ? μακρυα απο Dell αν και η οθονη ηταν σουπερ οσο δουλεψε. Μονο προιον απο αντιπροσωπια που υπαρχει στην Ελλαδα. Δηλαδη LG οπως ηταν οι προηγουμενες 2 οθονες μου.

Έχω την εντύπωση ότι αν την έπαιρνες από επίσημο μεταπωλητή της dell όπως π.χ  είναι τα exclusives stores η οθόνη θα φαινόταν πρώτη αγορά Ελλάδα.Το πρόβλημα θεωρώ ότι πρέπει να στο λύσει το μαγαζί που στην πούλησε.Εχω την ίδια οθόνη ,πατώντας το tag της μου βγάζει Ελλάδα,οπότε αν τύχει και χαλάσει πιστεύω θα εξυπηρετηθώ γρήγορα.Ησουν απλά λίγο άτυχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhmhtries22 είπε

Έχω την εντύπωση ότι αν την έπαιρνες από επίσημο μεταπωλητή της dell όπως π.χ  είναι τα exclusives stores η οθόνη θα φαινόταν πρώτη αγορά Ελλάδα.Το πρόβλημα θεωρώ ότι πρέπει να στο λύσει το μαγαζί που στην πούλησε.Εχω την ίδια οθόνη ,πατώντας το tag της μου βγάζει Ελλάδα,οπότε αν τύχει και χαλάσει πιστεύω θα εξυπηρετηθώ γρήγορα.Ησουν απλά λίγο άτυχος...

Προφανως ,αλλα ο πελατης πρεπει να γινει ντετεκτιβ πριν αγορασει ενα προιον ? που να φανταστω οτι θα μπλεξω ετσι ? δεν ηξερα καν τι ειναι αυτο το service tag. Τωρα το εμαθα. Εδω μου ζητουσαν απο τη Dell τα στοιχεια του προμηθευτη για να μεταφερθει η εγγυηση Ελλαδα και απο το καταστημα που τους το ζητουσα σφυριζαν κλεφτικα ! χρειαστηκε να παω απο κει και να τους απειλησω με νομικες ενεργειες ετσι και δεν τα εστελναν για να γινει η δουλεια μου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2023 στις 12:24 ΠΜ, ion70 είπε

Αντικατασταση απο Dell με S2722DGM

Υποδεέστερη λόγω VA 

Μεγάλος χρόνος αναμονής

Μην δεχτείς τίποτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...