Προς το περιεχόμενο

Voltage


theglassicon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Gigabyte 3d cooler,pantou enei room temp 18 c.Me 155 fsb,1,8 vcore cpu den 3eperna tous 50c me forto.bootarei kai me parapano fsb alla molis 3ekinisei to Prime arxizei to party tou error.Apoteros skopos einai na paei 2400,giafto tha faei sth mapa 1,9 vooooolt na synetistei.To erotima einai an kapoios ta xei xosei se tetia CPU na mou dosei kamia maigevelh symboulh :twisted: merci.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο google για l12 mod στην ΝF7-S. Είναι πολύ απλό, ακίνδυνο και αναστρέψιμο. To ίδιο και για την ψύξη στα mosfets. Απλά βάζεις μικρά ψυκτράκια στα mosfets που υπάρχουν δίπλα στο socket του επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το ιδιο CPU και το εχω φτασει στα 2310 MHz (153χ15) με 1,8 vκαι SLK 900-A.Δςσ αν το Vcore που εχεις ρυθμισει ειναι ιδιο με αυτο που δεχεται ο CPU γιατι μπορει να υπερφορτωνει η mobo σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το καταφερα το fsb και εφτασε στα 155 χωρις κανενα προβλημα και vcore 1.85.Τωρα γιατι ο δικος σου δεν σταθεροποιειται ειναι παραξενο, και με την μητρικη που εχεις που συστηνετε για overclocing γινεται πιο παραξενο.Μπυ φενεται πτι αυτα ειναι το ορια το CPU σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φνεται οτι δεν προσεξες οτι ο φιλος theglassicon εχει κλειδωμενο επεξεργαστη..Εσυ κατευασες τον πολλαπλασιαστη και μπορσες να ανεβασεις το fsb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...