Προς το περιεχόμενο

CoolerMaster CK351 Gaming Μηχανικό Πληκτρολόγιο με Cooler Master Optical Red διακόπτες και RGB φωτισμό ( US) 29.9 + μεταφορικά


unicore30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Δεν γίνεται αυτή η αλλαγή που λες, το ck550 έχει μηχανικούς διακόπτες ενώ το ck351έχει οπτικούς.

Επίσης, δεν βλέπω το λόγο να πληρώσεις παραπάνω για να πάρεις το ck550. Δεν προσφέρει τπτ επιπλέον

Ευχαριστω παρα πολυ με καλυψες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το τσιμπισα και γω ...Εχω ενα motospeed CK104 ...εδω και 3 χρονια δουλεμενο αλυπητα  ...αν και αντεχει ακομα αρχιζει να τα παιζει το (αριστερο)  βελακι ...

Οποτε θεωρω οτι για 30 € το cooler master ck351 ειναι μια τιμια προσφορα ..

Thanks unicore30

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, molivos είπε

Μολις το τσιμπισα και γω ...Εχω ενα motospeed CK104 ...εδω και 3 χρονια δουλεμενο αλυπητα  ...αν και αντεχει ακομα αρχιζει να τα παιζει το (αριστερο)  βελακι ...

Οποτε θεωρω οτι για 30 € το cooler master ck351 ειναι μια τιμια προσφορα ..

Thanks unicore30

συγκριτικα με την αισθηση των μηχανικων διακοπτων του motospeed πως σου φαινεται ? επειδη εχω με μηχανικους μπλε διακοπτες οι οπτικοι κοκκινοι τι λενε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα, "αναβάθμιση" από Logitech g810 που είχαμε πάρει τότε λόγω του ότι χάλασαν όλοι οι διακόπτες. Πολύ τίμιο ποιοτικά και ωραία αίσθηση, φυσικά δεν έχει τα features που είχε το g810 media κτλπ  αλλα σε γενικές γραμμες πολύ καλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ReBeLoS είπε

συγκριτικα με την αισθηση των μηχανικων διακοπτων του motospeed πως σου φαινεται ? επειδη εχω με μηχανικους μπλε διακοπτες οι οπτικοι κοκκινοι τι λενε ?

ίσως σε βοηθήσει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενο αν δεν κανω λαθος ειναι μηχανικο. Ξερω πως ακουγεται ενα μηχανικο πληκτρολογιο. Εγω ρωτησα συγκεκριμενα αν γνωριζει καποιος επειδη δεν ειχα ποτε επαφη με οπτικους διακοπτες σε σχεση με μηχανικους μπλε πως ειναι η αισθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ReBeLoS είπε

το συγκεκριμενο αν δεν κανω λαθος ειναι μηχανικο. Ξερω πως ακουγεται ενα μηχανικο πληκτρολογιο. Εγω ρωτησα συγκεκριμενα αν γνωριζει καποιος επειδη δεν ειχα ποτε επαφη με οπτικους διακοπτες σε σχεση με μηχανικους μπλε πως ειναι η αισθηση.

Παρέλαβα σήμερα, κι εγώ προερχόμενος από κινέζικους μηχανικούς μπλε. Αρκετά πιο "απαλοί" στην αίσθηση οι κόκκινοι και με μειωμένο feedback, δεν είναι τελείως αθόρυβοι αλλά αν έχεις συνηθήσει στο να ακούς το κάθε πάτημα θέλουν λίγο συνήθεια μέχρι να γράφεις με την ίδια ταχύτητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδιά πήρα το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο σήμερα με brown switches, κάποια κουμπιά όπως το Ν το Α κλπ έχουν τραγικό μεταλλικό ping πολύ ενοχλητικό, δλδ σε γρήγορη πληκτρολόγηση ή αν πχ πατήσεις το πλήκτρο τέρμα και μετά το αφήσεις κάνει ένα ΝΤΙΝΓΚ κουδούνισμα μεταλλικό έντονο. Είναι φυσιολογικό αυτό ή να το πάω πίσω ως ελαττωματικό (έρχομαι από microsoft curved membrane) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2022 στις 10:32 ΜΜ, ChrisN.S. είπε

παιδιά πήρα το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο σήμερα με brown switches, κάποια κουμπιά όπως το Ν το Α κλπ έχουν τραγικό μεταλλικό ping πολύ ενοχλητικό, δλδ σε γρήγορη πληκτρολόγηση ή αν πχ πατήσεις το πλήκτρο τέρμα και μετά το αφήσεις κάνει ένα ΝΤΙΝΓΚ κουδούνισμα μεταλλικό έντονο. Είναι φυσιολογικό αυτό ή να το πάω πίσω ως ελαττωματικό (έρχομαι από microsoft curved membrane) .

Λογικά είναι το ελατήριο εντός του διακόπτη. Συχνό φαινόμενο σε οικονομικούς μηχανικούς διακόπτες/πληκτρολόγια. Αν είναι κανά δυο κουμπιά, αφού είναι hot swappable το keyboard εύκολη λύση είναι να βάλεις τους "χαζούς" διακόπτες σε κουμπιά που δε χρησιμοποιείς συχνά (πχ. scrlk pause numlock, κάποια F keys). Μπορείς να ανοίξεις και τον διακόπτη και να λιπάνεις τα ελατήρια (υπάρχουν άπειρα guides) αλλά είναι μπελαλίδικο, άσε που μπορεί να μπλέξεις και μετά να θες να κάνεις lube όλα τα switches.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, selianx είπε

Λογικά είναι το ελατήριο εντός του διακόπτη. Συχνό φαινόμενο σε οικονομικούς μηχανικούς διακόπτες/πληκτρολόγια. Αν είναι κανά δυο κουμπιά, αφού είναι hot swappable το keyboard εύκολη λύση είναι να βάλεις τους "χαζούς" διακόπτες σε κουμπιά που δε χρησιμοποιείς συχνά (πχ. scrlk pause numlock, κάποια F keys). Μπορείς να ανοίξεις και τον διακόπτη και να λιπάνεις τα ελατήρια (υπάρχουν άπειρα guides) αλλά είναι μπελαλίδικο, άσε που μπορεί να μπλέξεις και μετά να θες να κάνεις lube όλα τα switches.

Έκανα το λάθος να το επιστρέψω και το νέο που πήρα ήταν ακόμη χειρότερο, είχε καμιά δεκαριά προβληματικά πλήκτρα, (μερικά έτριζαν κιόλας). lol. To γύρισα και αυτό και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Έκανα το λάθος να το επιστρέψω και το νέο που πήρα ήταν ακόμη χειρότερο, είχε καμιά δεκαριά προβληματικά πλήκτρα, (μερικά έτριζαν κιόλας). lol. To γύρισα και αυτό και ησύχασα.

Μάζεψε χρήματα και περίμενε να βγει σε προσφορά το Ducky One 3 (προτείνω το mini), πέρα από την απίστευτη εμπειρία έχει όλες τις προδιαγραφές για να ζήσει τόσα πολλά χρόνια που στο τέλος θα βγει εξίσου οικονομικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το έχω με καφέ διακόπτες αλλά δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα.

Μου άρεσε τόσο που το πήρα και με τους κόκκινους, αλλά το έχω στην άκρη σαν gamepad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Και εγώ το έχω με καφέ διακόπτες αλλά δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα.

Μου άρεσε τόσο που το πήρα και με τους κόκκινους, αλλά το έχω στην άκρη σαν gamepad

Από ποιο κατάστημα το αγόρασες φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...