Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση 50''


HlM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

την πηρα απο γνωστη που δουλευει στην κοσμοτε και την παρειγγειλε και ειπαι πωs θα ερθει την πεμπτη.μηπωs ξερει καποιοs την  αποσταση  μεταξυ τον  ποδιων

Επεξ/σία από pol71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pol71 είπε

την πειρα απο γνωστη που δουλευει στην κοσμοτε και την παρειγγειλε και ειπαι πωs θα ερθει την πεμπτη.μηπωs ξερει καποιοs την  αποσταση  μεταξυ τον  ποδιων

Λογικά ο @PhoneKiller μπορεί να σου το απαντήσει αυτό, ή εγώ αργότερα/αύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε αυτη τη philips και στην tcl 50p725.

Με ενδιαφερει κυριως ποιοτητα εικονας και να εκαταστησω cosmote tv και netflix μεσω app.Ποια μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2022 στις 4:32 ΜΜ, science είπε

Έχουμε καθόλου εντυπώσεις από παιδιά που παραλαβανε τη philips?

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.
Δυστυχώς λόγω ΣΚ δεν ασχολήθηκα πολύ, μου προέκυψε και κάποιο πρόβλημα με μια ηχόμπαρα που αγόρασα ταυτόχρονα και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ εκτενώς. 


Στις λίγες ώρες χρήσης έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος, σε εικόνα και συνδεσιμότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pol71 είπε

για τα λεφτα τηs 350 ευρω ειναι σουπερ.μου βγαζει σε netflix  hxo 5.1 και  4κ  ενω με το xiaomi mi box δεν ειχα.το Ambilight 3 ειναι ολα τα λεφτα κατι διαφορετικο.

 

Ξέχασα να σου απαντήσω, αλλά το αφήνω εδώ, η απόσταση μεταξύ των 2 ποδιών είναι 70cm.
Γνώμη μου είναι πως και στα 400 αξίζει, καθώς παρέχει κάτι που δεν είναι πάντα στανταρ (android) μαζί με κάτι που δεν το βρίσκεις αλλού (ambilight).

Στα θετικά:
Πολύ καλή εικόνα, με μεγάλο εύρος ρυθμίσεων. Προσωπικά απενεργοποιώ όλα τα "εφέ", το σημαντικό είναι ότι θυμάται το user profile.
Συνδεσιμότητα: δε λείπει τίποτα, δεν έχω δοκιμάσει μόνο το ethernet
Γρήγορη εκκίνηση από standby, σε 1' έχεις εικόνα από εκεί που ήσουν

Ουδέτερα:
Ήχος καλός, με αρκετή ένταση χωρίς παραμορφώσεις, προφανώς του λείπει ο όγκος και το εύρος, μια ηχόμπαρα με subwoofer σίγουρα δεν θα πάει χαμένη.
Ελαφρύ bloat στο android κομμάτι, αλλά όλα απενεργοποιούνται εύκολα και χωρίς δράματα. Μπήκε smartube next, plex και ό,τι θα χρησιμοποιώ, βγήκαν εύκολα τα περιττά. Υποκειμενικό αυτό, καθώς άλλον χρήστη θα τον βολέψει.
Δεν έχω βρει αν μπορώ να κάνω assign τα πλήκτρα του τηλεκοντρόλ για άλλες λειτουργίες πχ Netflix->open plex, θα το ψάξω. 

Αρνητικά:
Αργή εναλλαγή καναλιών (2sec για εικόνα + 2-3' για να συγχρονίσει ήχο), για το οποίο δεν ξέρω αν φταίει το τηλεοπτικό σήμα στην περιοχή μου ή γενικά η tv. Φέρνει πολύ πληροφορία για τον σταθμό μαζί με κάτι έξτρα πληροφορίες smart, οπότε ίσως υπάρχει βελτίωση αν κάτι κοπεί από αυτά. Προσωπικά δεν με απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα, δεν παρακολουθώ τηλεόραση ούτε λιώνω στο ζάπινγκ.
Το τηλεκοντρόλ. Αδικαιολόγητα μεγάλο, και με το βάρος μπροστά. Συνηθίζεται σε 3 ημέρες χρήσης, αλλά θα μπορούσαν να βάλουν κάποιο πιο ποιοτικό.

Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι πιο συγκεκριμένο, στη διάθεσή σας.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...