Προς το περιεχόμενο

Το 87% των νέων στις ΗΠΑ έχει iPhone, ποσοστό διπλάσιο με αυτό του 2012


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, Errik said:

Πάντως γενικά στο εξωτερικό σπάνια βλέπεις κάτι άλλο περα απο iPhone. 

Ακόμα και στις ΗΠΑ είναι 55%-44% υπέρ Apple, στην Ευρώπη είναι 64%-34% υπέρ Android και εννοείται σε Ασία-Λατινική Αμερική-Αφρική είναι 85+ υπέρ Android. Αστείο το "σπάνια βλέπεις κάτι άλλο πέρα από iPhone στο εξωτερικό"

  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, sabrewulf είπε

Ναι ναι έτσι ακριβώς σε κάθε θέμα της apple μάλλον έξυσα πληγές και το φανερά  άσχετος κράτα το για τον εαυτό σου και την παρεούλα σου. Δεν υπερασπίστηκα τα android αν τυχόν σου ξεφεύγει. Γίνατε όλοι επιστήμονες εδώ μέσα ειδήμονες του είδους και θα μας μιλήσετε και για ασχετοσύνη. Άντε μπράβο λοιπόν γιατί μπορώ να μιλήσω και εγώ πολύ άνετα στους δικούς σου τόνους. Και για να ξέρεις επειδή έχω πολλούς γνωστούς που δουλεύουν σε μεγάλες εταιρείες όταν τους ρώτησα Για ποιο λόγο παίρνεται μόνο iPhone η απάντησή τους ήταν ότι δεν γίνεται ο πελάτης να σε βλέπει με άλλη μάρκα κινητού γιατί κάτι τους πιάνει γιατί το iPhone είναι συνυφασμένο με το χρήμα και την πολυτέλεια όποτε βολεύει δεν βολεύει θα πρέπει να χρησιμοποιήσω αυτό που επιβάλλει η εταιρεία ανεξάρτητα αν με καλύπτει ή όχι το συμπέρασμα λοιπόν μέσα σε όλο αυτό είναι το φαίνεσθαι για να πούμε τη φιγούρα πιο κομψά

Δηλαδή αν ο πελάτης με δει με iPhone θα ψαρωσει, αλλά αν με δει με ένα Galaxy Ultra, Note, Z Fold κλπ θα τον "πιάσει κάτι".

Σόρι που θα σου χαλάσω το αφήγημα, αλλά όποιος σου το είπε αυτό, μάλλον σου έκανε πλάκα.

Υπάρχουν πλέον υλοποιήσεις Android που κοστίζουν τα ίδια ή ακόμα και περισσότερα χρήματα.

Επίσης τι πάει να πει "τους επιβάλλει" ο εργοδότης να χρησιμοποιούν iPhone; Μάλλον κάποιο εταιρικό κινητό τους έδωσε, δεν τους υποχρέωσε να αλλάξουν την προσωπική τους συσκευή.  Δεν έχει λογική αυτό που λες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δύναμη του σήματος, του brand , στο χώρο των celebrities, ηθοποιοί, τραγουδιστές , social happenings , fashion industry, διαφήμιση ,δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τίποτα διαφορετικό από iphone, δεν έχω δει άνθρωπο να κρατάει Samsung , ειλικρινά ποτέ και ασχολούμαι καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Verizon AT εκει δινουν προγραμμα με τα παντα απεριοριστα και δωρο ενα 14 pro για 2 χρονια συμβολαιο. Οποτε αν βαλουμε και οτι ειναι μια εταιρια που αγαπαει η Αμερικη μιας και εκει εδρευει ειναι απολυτα λογικο το παραπανω νουμερο. Ειναι κατι σαν την Nindy που παει μπαλα Ιαπωνια οπως το xbox παει μπαλα Αμερικη οπως Samsung Κορεα οπως Huawei Κινα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, djdidi είπε

Με τις τιμές των iPhone στο America το βρίσκω απόλυτα λογικό..

εννοιτε για αυτους ειναι 5 μερες εργασιας ενα iphone ασε που εχουν τρελα προγραμματα κηνιτης και τα αγοραζουν με 50 δολλαρια . εδω στο ελαδισταν ! τα πληρωνουμε χρυσαφι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κανέναν να είχε διαφορετικό κινητό στην Κρήτη, ενάμιση μήνα έκατσα πήγα σχεδόν παντού.

Αμερικάνοι, Ιταλοί, Γερμανοί, Σκανδιναβοί δεν θυμάμαι τι άλλη εθνικότητα είδα, ΟΛΟΙ είχαν iPhone.

Δεν ξέρω πως και που πουλάνε άλλες μάρκες κινητών στις χώρες τους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iphones ειναι τα καλυτερα smartphones, νομιζα οτι αυτή η συζήτηση εχει κλεισει εδω και χρόνια, ακόμα το ψάχνετε? Αξιοπρεπη κινητά πολλα, καλυτερο όμως το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, deceit είπε

Υπάρχουν πλέον υλοποιήσεις Android που κοστίζουν τα ίδια ή ακόμα και περισσότερα χρήματα.

Δεν μετράνε στον έξω κόσμο. Το iPhone είναι hot item. Και δεν υπάρχει σωστός influencer που να μην έχει και να το προβάλει. Εντ μετάξυ η Apple ποτέ δεν δίνει τσάμπα κινητά σε influencers σε αντίθεση με άλλους κατασκευαστές. Σκέψου την πιο γνωστή influencer να της δώσει η Samsung κινητό με λεφτά και να το προβάλει αλλά να χρησιμοποιεί μόνο αυτό. Θα πει όχι.

Εταιρικά έχω δει τους 4/5 με iPhone. Και αυτοί που δεν είχαν (όπως και εγώ) τους είπαν ότι μπορείτε να πάρετε με αποφορολογηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ethereum είπε

Η δύναμη του σήματος, του brand , στο χώρο των celebrities, ηθοποιοί, τραγουδιστές , social happenings , fashion industry, διαφήμιση ,δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τίποτα διαφορετικό από iphone, δεν έχω δει άνθρωπο να κρατάει Samsung , ειλικρινά ποτέ και ασχολούμαι καιρό.

Henry Cavill upgrades to Pixel 3 XL, proving Google is his ...

 

Τα pixel τα εχω δει σε 2-3 σειρουλες-ταινιες παντως

Επεξ/σία από geomrk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Δεν είδα κανέναν να είχε διαφορετικό κινητό στην Κρήτη, ενάμιση μήνα έκατσα πήγα σχεδόν παντού.

Αμερικάνοι, Ιταλοί, Γερμανοί, Σκανδιναβοί δεν θυμάμαι τι άλλη εθνικότητα είδα, ΟΛΟΙ είχαν iPhone.

Δεν ξέρω πως και που πουλάνε άλλες μάρκες κινητών στις χώρες τους. 

Μιας και Κρήτη μένω όντως υπάρχει μεγάλο ποσοστό.

@music_lover χωρίς να το έχω ψάξει (ακόμα γιατί είναι πρωί)θεωρώ πως το ποσοστό τείνει προς το 20% περισσότερο ή και παραπάνω(δεν είδα πότε έγινε η έρευνα.Το λέω καθαρά απο το δικό μου κύκλο χωρίς καμία προφανώς κάτι χειροπιαστό. Στην εταιρία που εργάζομαι , τουλάχιστον στο κατάστημα Ηρακλείου που έχω εικόνα , απο τα 27 άτομα προσωπικό έχουν iphone κοντά στους μισούς.

Απο τους μισούς αρκετά άτομα έκαναν μετάβαση σε ios στο iphone 11 και δεν θα γυρίσουν ξανά σε android.Πλέον 3 άτομα προς το παρόν θα κάνουν μετάβαση σε 14 pro max αλλά κανένα σε οποιοδήποτε άλλο 14ρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, herbalife3 είπε

Τον μισό??

Και λιγότερο  από τον μισό βλέπεις υπάρχουν και οι Κινέζοι 

16 ώρες πριν, herbalife3 είπε

Τον μισό??

Και λιγότερο  από τον μισό βλέπεις υπάρχουν και οι Κινέζοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε το 11ρι ως εταιρικό και μάγκα μου ειλικρινά πως το δουλεύουν? Πέραν του interface και του software, και μόνο το σχήμα του (πολύ πλατύ και πολύ κοντό) το κάνει δύσχρηστο. 

 

Έχει εξαιρετική κάμερα η αλήθεια είναι. Λίγο υπερβολικό saturation αλλά για να ανεβάζει ο κόσμος στο Instagram είναι ότι πρέπει 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Μιας και Κρήτη μένω όντως υπάρχει μεγάλο ποσοστό.

@music_lover χωρίς να το έχω ψάξει (ακόμα γιατί είναι πρωί)θεωρώ πως το ποσοστό τείνει προς το 20% περισσότερο ή και παραπάνω(δεν είδα πότε έγινε η έρευνα.Το λέω καθαρά απο το δικό μου κύκλο χωρίς καμία προφανώς κάτι χειροπιαστό. Στην εταιρία που εργάζομαι , τουλάχιστον στο κατάστημα Ηρακλείου που έχω εικόνα , απο τα 27 άτομα προσωπικό έχουν iphone κοντά στους μισούς.

Απο τους μισούς αρκετά άτομα έκαναν μετάβαση σε ios στο iphone 11 και δεν θα γυρίσουν ξανά σε android.Πλέον 3 άτομα προς το παρόν θα κάνουν μετάβαση σε 14 pro max αλλά κανένα σε οποιοδήποτε άλλο 14ρι. 

Η έρευνα έγινε Σεπτέμβριο 2022. Αν βρω τον σχετικό χάρτη θα τον κάνω post. Τι να σου πω, εγώ στην δική μου δουλειά, 30 άτομα και iphone έχουν οι 2..ίσως έχει να κάνει και με τις ηλικίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Hacker?pcs said:

Ακόμα και στις ΗΠΑ είναι 55%-44% υπέρ Apple, στην Ευρώπη είναι 64%-34% υπέρ Android και εννοείται σε Ασία-Λατινική Αμερική-Αφρική είναι 85+ υπέρ Android. Αστείο το "σπάνια βλέπεις κάτι άλλο πέρα από iPhone στο εξωτερικό"

  

Περπάτα εσύ μια βόλτα σε μεγάλες πόλεις της αμερικής και της ευρώπης και μέτρα τι κινητά βλέπεις. Και μετά γέλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...