Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia υπόσχεται μεγάλη αύξηση των επιδόσεων σε DirectX 12 παιχνίδια με τους τελευταίους drivers


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Gk2016 είπε

Τώρα σοβαρά, πήγες και έδωσες ενάμισι χιλιάρικο για Gpu ;

?

Επεξ/σία από SUBZERO1231
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, this.is.elia είπε

Δεν βλέπω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά σε 1440p με 3080ti. Βασικά δεν βλέπω καμιά διαφορά.

 

Πρέπει να έχεις το ίδιο μηχάνημα με το development testing team αλλιώς είναι φυσικό να μην βλέπεις καμιά διάφορα....!!!!!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα στο θέμα και δεν το χωράει το μυαλό μου! Έχω τρελαθεί! 

@this.is.elia

Πήγες και αγόρασες κάρτα γραφικών χωρίς να συμβουλευτείς το οικονομικό συμβούλιο του insomnia!? 

Δεν μπορώ να σκεφτώ καν τιμωρία που να είναι ταιριαστή για αυτό το έγκλημα! Απογοήτευση! 

@Gk2016

Συγχώρεσε τον! Δεν ήξερε! Έχει ήδη ξεκινήσει διαδικασίες επιστροφής της κάρτας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/10/2022 στις 11:32 ΠΜ, stormoffire είπε

Υποπτεύομαι πως όλες οι κάρτες έχουν κλειδωμένη δύναμη που για ευνόητους λόγους.... δεν την ενεργοποιούν και δεν αφήνουν οι εταιρίες να χρησιμοποιηθεί  για να πουλήσουν την καινούργια τεχνολογία. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως και οι παλιότερες κάρτες δεν έχουν δυνατότητες παραπάνω από αυτές που πλασάρουν ως στάνταρντ! Φυσικά καλοδεχούμενα πάντα τέτοια...!!!

Έχεις δίκιο. Και παλαιότερες κάρτες γραφικών έχουν δυνατότητες και μπορούν να παίξουν σε ανεκτά έως καλά πλαίσια, κάποια σύγχρονα παιχνίδια. Απλά αν μπεις σε διάφορα σάιτ που αναλύουν τα παιχνίδια και βάζοντας τα χαρακτηριστικά του pc σου, βλέπεις αν μπορείς να παίξεις κάποιο παιχνίδι, τότε θα δεις ότι, σε ενημερώνουν, ότι δεν παίζεις ούτε .. πασιέντζα !!!  Με i5 4460 , 4 ης γενιάς και 16 gb ram ,  χρησιμοποιώντας gtx 750 ti o.c. 4gb ram , έχω παίξει από battlefield V , ή battlefield 1 , έως και όλα τα cod μέχρι τώρα, π.χ.  vanguard. Ενώ έπαιξα και την beta του mw ii , που κυκλοφορεί σε λίγες ημέρες. Βέβαια με λιγότερα fps, αλλά σε 1920 x 1080 ανάλυση, ήταν αρκετά καλά. Βέβαια πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση σε 12η γενιά, αλλά θέλω πω, πως με έσπρωχναν τα σάιτ, να αλλάξω σύστημα,  λέγοντας στις συγκρίσεις συστημάτων ότι, δεν μπορώ να παίξω. Δεν πειράζει, εγώ ήξερα ότι το σύστημα έπαιζε και έπαιζε καλά και για αυτό τους αγνοούσα. Χρήματα γλίτωσα. Τώρα έκανα αναβάθμιση, οπότε πάλι δεν τους έχω ανάγκη που λένε. Μην τους ακούτε. Μην είστε θύματα των εταιρειών. Κερδισμένοι θα βγείτε. Εκτός αν έχετε λεφτά για .. ξοδεμα, κάθε 2-4 χρόνια. 

Επεξ/σία από jimagas99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα το update σε μια 3090 και εχω θεμα με το Desktop Windows manager. οταν παιζω η κανω rendering κανει χρηση της καρτας 40-80%!!! εκανα roll bacκ και διορθωθηκε με τους παλιους οδηγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2022 στις 4:22 ΜΜ, Gk2016 είπε

Τώρα σοβαρά, πήγες και έδωσες ενάμισι χιλιάρικο για Gpu ;

Σε παρακαλω περνα μια απο το θρεντ της 4090. Θελω να δω κατι 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2022 στις 10:32 ΠΜ, stormoffire είπε

Υποπτεύομαι πως όλες οι κάρτες έχουν κλειδωμένη δύναμη που για ευνόητους λόγους.... δεν την ενεργοποιούν και δεν αφήνουν οι εταιρίες να χρησιμοποιηθεί  για να πουλήσουν την καινούργια τεχνολογία. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως και οι παλιότερες κάρτες δεν έχουν δυνατότητες παραπάνω από αυτές που πλασάρουν ως στάνταρντ! Φυσικά καλοδεχούμενα πάντα τέτοια...!!!

Σε παρακάλω, θες να μοιραστείς τους ευνόητους λόγους για εμάς τους χαζούς που δεν τους καταλαβαίνουμε? Για ποιό λόγο μια εταιρεία να ξοδέψει χρήματα να φτιάξει μια καλύτερη κάρτα και μετά να τις κλειδώσει τις επιδόσεις;;;; Δεν βγάζει απολύτως κανένα νόημα αυτό που λές

Στις 15/10/2022 στις 4:26 ΜΜ, Gk2016 είπε

Ε τότε το γνωστόν. Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος 🙃

Εγώ έδωσα 2000.

 

Να πάων να κουρεφτώ γουλί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...