Προς το περιεχόμενο

huawey P40 Pro ELS-NX9


georgeA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Μια βοηθεια οποιος μπορει γιατι δεν εχω καταφερει τιποτα..

Εχω το p40 pro απο εναν ξαδερφο.. οπου @#$%# οθονη και touch,

(εν το μεταξυ δεν ξερει γρι απο κινητα τεχνολογογιες κτλ..

το πηγε για φτιαξιμο σε 2-3 και του εδωσαν τιμη 300 με 350 ευρω που δε τα δινει γιατι δεν τα εχει (εμεινε ανεργος). Οποτε κατεληξε σε μενα.. πουφ.. )

Εχω οθονη και αφη νεκρα.  οταν βαζω να φορτιση η συνδεση με υπολογιστη το αναγνωριζει, εχω δονηση, εχω ηχο.

Θελει backup τις φωτογραφιες.. εχω δοκιμασει 4-5 προγραμματα χωρις αποτελεσμα, πηρα ενα type-c adapter απο alie,  που ελεγε συμβατο με p40 χωρις αποτελεσμα.. πρεπει να μπω σε debugging  ή να παιξω με τις ρυθμισης usb κατα την συνδεση..

Τι αλλο μπορω να κανω καμια ιδεα ;


Ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να ειχε ενεργο το adb debugging, οποτε να συνδεθεις με adb να παρεις οτι θες, να υποθεσω οτι δεν παιζει...
Χωρις αφη ωστε να πατησεις ειτε το να συνδεθει σαν mtp device ή στη χειροτερη να ενεργοποιησεις το usb debugging, δεν μπορει να γινει κατι. Ευχαριστησε την google για αυτο, μιας και οταν συνδεεις το κινητο στη usb αυτο συνδεεται by default μονο για φορτιση για να μην σου κλεψει κανενας τα αρχεια, αν ποτε τυχει να το βαλεις σε δημοσιας χρησης φορτιστη.

https://en.wikipedia.org/wiki/Juice_jacking

Btw, βλεπω πως οι οθονες για το συγκεκριμενο κινητο εινια απο 220 ως 300ε στο σκρουτζ, οποτε δεν ειναι πολλα τα οσα ζητησαν για αλλαγη.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jim_p είπε

Το να ειχε ενεργο το adb debugging, οποτε να συνδεθεις με adb να παρεις οτι θες, να υποθεσω οτι δεν παιζει...
Χωρις αφη ωστε να πατησεις ειτε το να συνδεθει σαν mtp device ή στη χειροτερη να ενεργοποιησεις το usb debugging, δεν μπορει να γινει κατι. Ευχαριστησε την google για αυτο, μιας και οταν συνδεεις το κινητο στη usb αυτο συνδεεται by default μονο για φορτιση για να μην σου κλεψει κανενας τα αρχεια. 

Δεν ειναι ενεργο δυστυχος.. το παιδευω 20 μερες τωρα  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε, οπως εχω πει και σε ολους οσους παθανε το ιδιο, αλλαζεις την οθονη και παιρνεις μετα οτι θες.

Μηπως ομως οι φωτο του εινια ανεβασμενες στο cloud? Για να το δεις αυτο θα χρειαστεις προφανως το google account του τυπου, που αν δεν ξερει απο τεχνολογια, δεν παιζει να το βρεις ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόγραμμα hisuite βλέπει καθόλου το τηλέφωνο;

11 λεπτά πριν, KyrGR είπε

 

Το εξωτερικό ποντίκι μπορεί να κάνει ενέργειες, έστω και χωρίς να βλέπεις τον pointer; Θα χρειαστεί βέβαια on the go τύπου c ή αντάπτορα c σε microusb. 

Είναι ενεργό το bluetooth, το βλέπουν άλλες συσκευές;

Επεξ/σία από KyrGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε συμφωνώ απόλυτα, το ποντίκι θα δουλέψει τυφλά, αν η κάρτα sd έχει μόνο το hisuite.apk και στις ειδοποιήσεις την επιλογή «εξερεύνηση» δεν αποκλείεται να γίνει εγκατάσταση, άνοιγμα και συγχρονισμός με το pc... Τραβηγμένη λύση βέβαια. Καλό είναι να διαθέτει κάποιος όμοια λειτουργική συσκευή για πρόβα ( χαρτογράφηση κινήσεων). Ή μπορεί το hisuite του pc να προσπαθήσει να το εγκαταστήσει στο κινητό. 

Επεξ/σία από KyrGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει με το  ποντικι τυφλα χωρις αποτελεσμα, εχω παρει ανταπτορα τυπε C  σε hdmi, η usb για ποντικι κανενα αποτελεσμα,

ειχε βαλει λογαριασμο cloud, η gooγle account, και ειχε ενεργο μονο το backup των επαφων. τιποτα αλλο.

Το hisuite  δε το ανανγωριζει , οταν το συνδεω με το πισι εχω δονηση, εχω συνδεση απο τα windows. 

εχω δοκιμασει ακομα τα MoblieGo,Vyson,Smart switch χωρις αποτελεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα στην εφαρμογή usbdeview υποθέτεις ότι η συσκευή είναι "Συσκευή διασύνδεσης USB". Αν όχι δεν λειτουργεί το τηλέφωνο και ό,τι προτείναμε δεν έχει νόημα. Στόχος είναι η συσκευή να περιγράφεται ως "Android Composite ADB Interface" ή τουλάχιστον ως "Huawei P40 Pro". Το τελευταίο μπορεί και να επιτυγχάνεται αν πατήσεις κάτω- κάτω στις ειδοποιήσεις και μετά δοκιμάσεις το ποντίκι σε κάποια ύψη να δεις τι λέει το usbdeview και η εξερεύνηση αρχείων. Μπορεί σε κάποιες συσκευές εκτός από μεταφορά αρχείων, φόρτιση κλπ να έχει έτοιμη την επιλογή usb debugging (εντοπισμός σφαλμάτων usb) αλλά και πάλι θα πρέπει να τικάρεις το "να επιτρέπεται από αυτόν τον υπολογιστή" λίγο κάτω από τη μέση της οθόνης και ελαφρώς αριστερά. Δες το usbdeview πρώτα, αν δεν υπάρχει η συσκευή δεν έχεις επιλογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...