Προς το περιεχόμενο

Τεράστια ταινία το Avatar: The Way of Water


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KnightRider είπε

Mακάρι να βγει στο σινεμά σε HFR (48fps ή 120fps)

3D Hfr 48 με κομματια ταινιας και στα 24.

Καλη επιλογη, τα 48 στις σκηνες που δεν εχει δραση δεν μου αρεσουν καθολου. Σίγουρα θα ειναι αλλο ενα υπερθεαμα. Αν αξιζει να δεις κατι στο σινεμα μετα το top gun ειναι αυτο. Προβλέπεται παλι να ψάχνεις εισητηρίο και να μην βρισκεις, το εβαλαν και κοντα στα Χριστούγεννα.

 

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρέπει να σκεφτούν να κάνουν 2 διαλλείματα πρώτα,για να ξεπιανόμαστε,να παίρνουμε κόλες, πατατάκια ποπ κορν κλπ και να πηγαίνουμε και προς ανάγκης μας 😺

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jimakos00 είπε

Άμα είμαι 3,5 ώρες καθισμένος σε ένα κάθισμα στον κινηματογράφο, θα είμαι για ψυχοφάρμακα μετά.

Τα παρακάτω δεν τα είχες δει cinema να υποθέσω.

hobbit 1 :3 hours and 15 min

hobbit 2 :3 hours and 6 min

hobbit 3 : 2 hours and 54 min

lord of the rings 1: 3 hours and 24 min

lord of the rings 2 : 3 hours and 42 min

lord of the rings 3 : 4 hours and 6 min

53 λεπτά πριν, eko13 είπε

To αβαταρ δεν ειναι ταινια, ειναι εμπειρια! Δεν πας να το δεις ουτε για το σεναριο, ουτε και για τις ερμηνιες, πας να το δεις για τα γραφικα, 13 χρονια μετα παραμενει αξεπεραστο σε αυτο. Επελεξα 3d τηλεοραση μονο και μονο για να δω το αβαταρ και δεν το μετανιωσα καθολου! Υπερθεαμα! Προσωπικα ειναι η μονη ταινια που περιμενω να βγει για να δω σε αιθουσα 3D. 

Υπάρχουν ακόμα 3D? 

Τηλεοράσεις σίγουρα όχι, εννοώ αίθουσες αν υπάρχουν πλέον, νόμιζα δεν βγαίνει τίποτα σε 3D εδώ και καιρό!

Το πρώτο πάντως ήταν φοβερό μόνο και μόνο για το 3D. Δε νομίζω ότι κάποια άλλη ταινία πλησίασε το Avatar στο πόσο εντυπωσιακό έδειχνε στο σινεμά!

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, polaki είπε

Τα παρακάτω δεν τα είχες δει cinema να υποθέσω.

hobbit 1 :3 hours and 15 min

hobbit 2 :3 hours and 6 min

hobbit 3 : 2 hours and 54 min

lord of the rings 1: 3 hours and 24 min

lord of the rings 2 : 3 hours and 42 min

lord of the rings 3 : 4 hours and 6 min

Υπάρχουν ακόμα 3D? 

Τηλεοράσεις σίγουρα όχι, εννοώ αίθουσες αν υπάρχουν πλέον, νόμιζα δεν βγαίνει τίποτα σε 3D εδώ και καιρό!

Το πρώτο πάντως ήταν φοβερό μόνο και μόνο για το 3D. Δε νομίζω ότι κάποια άλλη ταινία πλησίασε το Avatar στο πόσο εντυπωσιακό έδειχνε στο σινεμά!

Βγαινουν ακομα ταινιες σε 3D ναι απλα οχι πολλες.

https://www.cinemablend.com/3d

 

Βλεπω καθε τοσο στην τηλεοραση μου και λεω κριμα που δεν προχωρησε η τεχνολογια. Τελευταιο ειδα το Dune σε 3D το καινουργιο και ηταν αρκετα αξιολογο προσθετε σε ολη την εμπειρια. Εχω καπου 150 ταινιες σε 3D που αξιζουν να τις δεις ετσι. Σε αιθουσες δεν γνωριζω αν υπαρχει ακομα 3D αλλα για να βγει σε 3D το Avatar 2 λογικα θα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Βγαινουν ακομα ταινιες σε 3D ναι απλα οχι πολλες.

https://www.cinemablend.com/3d

 

Βλεπω καθε τοσο στην τηλεοραση μου και λεω κριμα που δεν προχωρησε η τεχνολογια. Τελευταιο ειδα το Dune σε 3D το καινουργιο και ηταν αρκετα αξιολογο προσθετε σε ολη την εμπειρια. Εχω καπου 150 ταινιες σε 3D που αξιζουν να τις δεις ετσι. Σε αιθουσες δεν γνωριζω αν υπαρχει ακομα 3D αλλα για να βγει σε 3D το Avatar 2 λογικα θα υπαρχουν.

Ήταν πολύ ακριβές για μένα τότε, και δεν είχα πάρει, αλλά κρίμα που δεν προχώρησε η τεχνολογία δυστυχώς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξεπέραστο το Avatar, σε όλα τα επίπεδα, πάντα όσον αφορά τον τομέα των επικών ταινιών.

Βεβαια δεν είχε και κανένα σοβαρό ανταγωνισμό από τότε. Η τριλογία χόμπιτ υπήρξε πολύ κατώτερη από τις προσδοκίες, η τριλογία του star wars είναι βδέλυγμα,  οι υπέρ ηρωικές ταινίες είναι μιας χρήσης και κάτι τρανσφορμερς με το ζόρι παίρνουν τον τίτλο της ταινίας.

Μπακ του δε μπεισικς με κάμερον λοιπόν. Για να δούμε αν το έχει ακόμα. Το δεύτερο τρέιλερ δεν με ενθουσίασε παντως από άποψη στορυ, ενώ τα cgi δεν εντυπωσιαζουν όπως κάποτε. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Παντως κινηματογράφο θα πάμε μόνο αν υπάρξουν διθύραμβοι, του ολντ για τρεις ώρες ταινία μονοκοπανιά, θα κλατάρουμε στο τρίτο ακτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, polaki είπε

Τα παρακάτω δεν τα είχες δει cinema να υποθέσω.

hobbit 1 :3 hours and 15 min

hobbit 2 :3 hours and 6 min

hobbit 3 : 2 hours and 54 min

lord of the rings 1: 3 hours and 24 min

lord of the rings 2 : 3 hours and 42 min

lord of the rings 3 : 4 hours and 6 min

Τα lotr τα είδα, αλλά ήμουν στα πρόθυρα να φύγω πριν τελειώσει η ταινία. Δεν την ευχαριστιόμουν, είχε μουδιάσει ο κώ_ος μου και με είχαν πιάσει τα νεύρα.

Στο σπίτι την ευχαριστήθηκα ποιο πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστούργημα, έργο τέχνης και τεχνολογίας το πρώτο. Μόνο και μόνο για αυτό το λόγο θα δούμε και το σίκουελ. Μακάρι να είναι αντάξιο του. Πιστεύω θα είναι. Και όπως λέει ο δημιουργός του όχι μόνο αντάξιο του αλλά και δεν θα έχουμε δει παρόμοιο 3D σε καμιά ταινία. Ανυπομονώ να δούμε αν ισχύει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, είδα καλά (τρειλερ)? Εχει μονο στρουμφακια το εργο (CGI) και καθόλου απεικόνιση αληθινων ηθοποιών??

Απο το 2009 περιμενα και εχει μονο στρουμφακια????

(κατα τα αλλα ναι ειναι εντυπωσιακότατο, τα καλα να τα λεμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...