Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα reviews του God of War Ragnarok κάνουν λόγο για αριστούργημα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, nepomuk είπε

Αστοχη επενδυση ! Αν αφιερωνες τις μισες  και χωρις να εχεις καποιο προβλημα δυσλεξιας,

Θα μαθαινες 2 κοντινες γλωσσες : Ισπανικα και Ιταλικα  αποκομιζοντας πολλα οφελη στην πορεια.

Για τη τη την ω ωρα ε ε επενδυω στου στους κα κα καλους τρ τρ τροπους συμπεριφορας και και χιούμορ,  θα θα στο στο προ προτεινα ...  

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρίσκω τη σύγκριση με το Elden Ring και το Witcher 3 πολύ άστοχη.
 

Το GoW δεν είναι open world rpg όπως αυτά τα δύο. Είναι καθαρόαιμο action που απλώς διαθέτει ένα απλό skill tree και βασίζεται πολύ περισσότερο στο narration παρά στην εξερεύνηση του κόσμου του. Είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι και ανήκει σε άλλη κατηγορία. 
 

Δεν ξέρω αν όντως το Ragnarok θα έπρεπε να θεωρείται αριστούργημα αλλά όλα δείχνουν ότι σε όσους άρεσε το προηγούμενο, σίγουρα θα αρέσει και αυτό. Και αντίστοιχα, όσοι δεν ενθουσιάστηκαν με το προηγούμενο, αποκλείεται να λατρέψουν αυτό το sequel. 
 

Άρα τα σχόλια εδώ μέσα που εξυμνούν ή που απαξιώνουν είναι εντελώς περιττά και κάπως υποκριτικά. Οι περισσότεροι απλά δείχνουν οπαδισμό και τίποτα άλλο. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You cant spell ignorance without IGN! Ας δουμε πρωτα τι θα πει και ο κοσμος. Δεν εμπιστευομαι κανεναν απο αυτους. Ειναι οι ιδιοι που ελεγαν αριστουργηματα τα Saints Row, Warcraft 3 Reforged, Overwatch 2, Grand Turismo, Diablo Immortal, ΝΒΑ 2Κ κτλ. Οχι οτι δεν φαινεται να ειναι πραγματικα υπεροχο αλλα για τη μια περιπτωση στο εκατομυριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskap είπε

Εχω φιλαρακι και ps5 και series X. 
εμενα δε με τσουζει τιποτα μην ανησυχεις. Εχω λεφτακια να παρω οτι κονσολα και παιχνιδι θελω. 

Το θεμα ειναι πως εχουμε παρει με δυσκολια μια κονσολα, που μας επρηξαν τα ουμπαλα με τα adaptive triggers οπου τελικα παιζουν σε ελαχιστα παιχνιδια, και με τη «δυναμη» της κονσολας, οπου παλι ειναι για τα μπαζα…

παραθετω παλι εδω: 

image.png.65fd6d1cb29408db147d9fcf5b0b604f.png

Εε καλά και η ms μας είχε πρήξει με το Series X και έλεγε 4Κ 60 και τα ίδια σκατα με ps5 τρέχουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

God Of War: Apator έπρεπε να λέγεται το παίγνιο σύμφωνα με τους ειδικούς του ινσόμνια.

Άν δεν σας σας αρέσει το setting/gameplay/style/naration/wtv του παιχνιδιού, ρε τύποι, απλά μην το παίξετε. Με το στανιό οτι δεν άρεσε σε εμάς είναι για τα μπάζα; Συνέλθετε λιγάκι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω Nintendo Switch και PC με Game pass αλλά έχω και PS5, μπορώ να απολαύσω την παιχνιδάρα ή μου το απαγορεύετε; Να ξέρω δηλαδή. Μην το πάρω day 1 και πετάξω τόσα λεφτά στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είχε κάποιος αμφιβολία για το νέο παιχνίδι ειδικά σε όσους άρεσε το πρώτο.

Θέλω να δω πως κλείνουν την ιστορία. Δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από epicness 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Thresh είπε

Τι πιο συνήθες? 😛

ο Keighley ηδη ξεσκονιζει το GOTY βραβειο που θα τους δωσει το Δεκεμβρη. ειναι πολυ το ad revenue, Αρη. 

λυπαμαι μονο τους φανς του Elden Ring, ακομη περιμενουν οτι θα παρει το δικο τους παιχνιδι το βραβειο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα reviews δεν κάνουν τις πατάτες. Παιχνίδι μιας εβδομάδας το πολύ,....έπος. 

Όταν η πληρωμένη 'community'  σε σπρώχνει να ρίξεις τα standards σου.

Είμαι στου χώρο του gaming από mid 80s. Τέτοια κατάντια δεν έχω ξαναδεί. 

Το New Zealand Story και το Karnov έχουν μεγαλύτερο βάθος από φανταζί αρπαχτές που αναδεικνύουν το χρυσοπληρωμενο μηχάνημα μας.

Έ ρε Τσουρινακη που θέλουνε κάποιοι.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tegonikos είπε

δεν είναι διαφήμιση φίλε, απλά βγαίνει το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς!

πριν το παίξεις καν βρε μπαγάσα?😂

 Τι να σου πω φίλε το πρώτο έδωσα 30 ευρώ για μισό παιχνίδι οπότε μαύρο από μένα, και από τι φαίνεται το υπόλοιπο μισό το βγάζουν τώρα ,γενικά μην μιλήσω πάλι για ποικιλία εχθρών η τα χαζά quest θα γελάνε και οι πέτρες...ούτε τα dungeons του elden ring δεν φτάνει το περιεχόμενο του ένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

οτι πληρωνεις παιρνεις. οσο ακομα δεν εχει επικρατησει το game pass/ps plus χαρείτε ποιότητα 10/10

 

 

μονο που το game pass εδωσε την δυνατοτητα στους μικροτερους και indie τιτλους, oπου εκει γινεται το πραγματικο innovation, να γινει γνωστο και προσιτο σε ενα ευρυτερο κοινο. για να εχει με κατι να ασχολειται ενω περιμενει 4-6 χρονια για ενα ΑΑΑ παιχνιδι των 70-80ε.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, DarkNGrimm said:

Τα reviews δεν κάνουν τις πατάτες. Παιχνίδι μιας εβδομάδας το πολύ,....έπος. 

Όταν η πληρωμένη 'community'  σε σπρώχνει να ρίξεις τα standards σου.

Είμαι στου χώρο του gaming από mid 80s. Τέτοια κατάντια δεν έχω ξαναδεί. 

Το New Zealand Story και το Karnov έχουν μεγαλύτερο βάθος από φανταζί αρπαχτές που αναδεικνύουν το χρυσοπληρωμενο μηχάνημα μας.

Έ ρε Τσουρινακη που θέλουνε κάποιοι.

Αυτά τα 2 έχουν μεγαλύτερη διάρκεια?

Με την ώρα πάει πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...