Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα reviews του God of War Ragnarok κάνουν λόγο για αριστούργημα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, KilliK είπε

μονο που το game pass εδωσε την δυνατοτητα στους μικροτερους και indie τιτλους, oπου εκει γινεται το πραγματικο innovation, να γινει γνωστο και προσιτο σε ενα ευρυτερο κοινο. για να εχει με κατι να ασχολειται ενω περιμενει 4-6 χρονια για ενα ΑΑΑ παιχνιδι των 70-80ε.

Ναι άλλα αφού οι μικρότεροι τίτλοι γίνονται γνωστοί εύκολα πλέον με τις συνδρομές, γιατί ένα studio να μπει στην διαδικασία να φτιάξει κάτι καλύτερο που να ξεχωρίσει?Πριν το έκανε για να γίνει γνωστό το παιχνίδι, τώρα που γίνεται ούτως ή άλλως από το gamepass όπως πολύ σωστά αναφέρεις γιατί να το κάνει?Οπότε δυστυχώς το συνδρομητικό μοντέλο ρίχνει την ποιότητα και στους μικρότερους τίτλους και αυτό είναι κάτι ορατό πλέον αν κάνεις ένα σοβαρό search στο gamepass και στους καινούργιους μικρούς τίτλους που μπαίνουν σταδιακά, ο ένας χειρότερος από τον άλλον όσο περνάει ο καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, tegonikos said:

Ναι άλλα αφού οι μικρότεροι τίτλοι γίνονται γνωστοί εύκολα πλέον με τις συνδρομές, γιατί ένα studio να μπει στην διαδικασία να φτιάξει κάτι καλύτερο που να ξεχωρίσει?Πριν το έκανε για να γίνει γνωστό το παιχνίδι, τώρα που γίνεται ούτως ή άλλως από το gamepass όπως πολύ σωστά αναφέρεις γιατί να το κάνει?Οπότε δυστυχώς το συνδρομητικό μοντέλο ρίχνει την ποιότητα και στους μικρότερους τίτλους και αυτό είναι κάτι ορατό πλέον αν κάνεις ένα σοβαρό search στο gamepass και στους καινούργιους μικρούς τίτλους που μπαίνουν σταδιακά, ο ένας χειρότερος από τον άλλον όσο περνάει ο καιρός.

n725075089_288918_2774.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Αυτά τα 2 έχουν μεγαλύτερη διάρκεια?

Με την ώρα πάει πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι? 

Καλε ναι ... Για αυτο τα Elite Frontier ειναι τα καλυτερα παιχνιδια στο κοσμο , την εχουν Μεγαλη την Διαρκεια.

Κατι  Half Life 2 , Last of Us , God of war , που την εχουν μικρή  δεν μπορουν να ικανοποιησουν....

 

51Mciin2MtL._AC_.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Έχεις κάποιο link η απλά πετάς φωτοβολίδα..;

https://www.eurogamer.net/sony-says-its-playstation-games-wont-release-on-pc-for-at-least-a-year

 

 

At least ένας χρόνος βασικά και οχι κάτι επίσημο ακόμα αλλά θα εκπλαγω αν αργήσει παραπάνω.

Η Σόνυ πια βγάζει αβερτα πόρτς στο PC και με δεδομένη την επιτυχία του πρώτου στο steam είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα βγει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ ότι το πρώτο δεν μπαίνει καν στην κατηγορία "πολύ καλό". Θεωρώ ότι έχασα τον χρόνο μου και πίεσα τον εαυτό μου πολύ για να δω τίτλους τέλους. 

 

Ήταν μια ανισόρροπη εμπειρία και πολύ περιορισμένη με την κακή έννοια. Πολλαπλές ταυτότητες για το παιχνίδι με το game design να πήγε τόσο πάτο που δεν μπορούσα να βγάλω νόημα πλέον τι ακριβώς είδαν όσοι το χαρακτήρισαν ως "αριστούργημα". 

 

Δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες, έκανα ήδη το review μου στο αντίστοιχο topic. Το δεύτερο δεν με αγγίζει καν αν είναι στην ίδια νοοτροπία και σχεδιασμό που δείχνει ότι είναι οπότε θα προσπεράσω. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Αυτό δεν καταλαβαίνουν. Αν βγάζει καλά παιχνίδια η ms τις βαθμολογίες θα τις παίρνει. Το forza πέρυσι πήρε 92 γιατί φαίνονταν ότι ήταν υψηλής ποιότητας παιχνίδι. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

Εντάξει, μη ισοπεδώνουμε τα πάντα. Η MS κάνει φανταστικά ραλάκια και εξομοιωτές αεροπλάνων, οφείλουμε να το ομολογήσουμε αυτό. Μέχρι εκεί όμως, μετά αναγκαστικά θες sony για να παίξεις και κανα game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Εντάξει, μη ισοπεδώνουμε τα πάντα. Η MS κάνει φανταστικά ραλάκια και εξομοιωτές αεροπλάνων, οφείλουμε να το ομολογήσουμε αυτό. Μέχρι εκεί όμως, μετά αναγκαστικά θες sony για να παίξεις και κανα game.

Plague που επαιξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Plague που επαιξες;

Εγώ προσωπικά έπαιξα στη συνδρομή μου στο ps5, για το συγκεκριμένο δεν θα ήθελα να δώσω χρήματα όπως και δεν είχα δώσει όσο καιρό υπήρχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Plague που επαιξες;

στο PC το ξεκίνησα που έχω game pass να δω αν αξίζει για να το τσιμπήσω στο PS5,  άλλα δεν με κράτησε, κρίμα γιατί το περίμενα πως και πως αυτό το παιχνίδι, ωραία γραφικά άλλα εξαιρετικά μέτριο σε όλα τ'άλλα, σε φάση που βαριέσαι να το συνεχίσεις από ένα σημείο και μετά. Γιατί ρωτάς?

Επεξ/σία από tegonikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Εγώ προσωπικά έπαιξα στη συνδρομή μου στο ps5, για το συγκεκριμένο δεν θα ήθελα να δώσω χρήματα όπως και δεν είχα δώσει όσο καιρό υπήρχε

Plague requiem *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, tegonikos said:

Εντάξει, μη ισοπεδώνουμε τα πάντα. Η MS κάνει φανταστικά ραλάκια και εξομοιωτές αεροπλάνων, οφείλουμε να το ομολογήσουμε αυτό. Μέχρι εκεί όμως, μετά αναγκαστικά θες sony για να παίξεις και κανα game.

Ε ναι. 

Διότι όλοι ξέρουμε πως τα ραλακια και οι εξομοιωτές αεροπλάνων δεν είναι games διότι ο tegonikos προτιμάει το God of War. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...