Προς το περιεχόμενο

Το νέο Mavic 3 Classic της DJI έχει τιμή που ξεκινάει από τα $1.469


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TheoAlex50 είπε

Αγαπητέ συμφορουμιτη ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι νόημα έχει να μάθεις τον προσωπικό μου επάγγελματικο προσανατολισμό. 

Όπως και το νόημα του παραπάνω σχολίου. 

για άλλη μια φορά είναι ξεκάθαρο ότι όλοι μας έχουμε δικαίωμα να λέμε ότι θέλουμε χωρίς να έχουμε πραγματικά άποψη.

Μια εποικοδομητική απάντηση θα ήταν " είμαι φωτογράφος και αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και τα έξοδα μου βγαίνουν στη πρώτη εβδομάδα επαγγελματικής χρήσης ".

Το νόημα λοιπόν είναι σε ένα φόρουμ να μοιράζεται ,όποιος το επιθυμεί ,γνώση.

Ακόμα και αν ο προηγούμενος σε ρώτησε επιθετικά και αν ο επόμενος (εγώ) επισημαίνει μια καθημερινή πραγματικότητα που δε σου άρεσε, μπορείς πάρα πολύ εύκολα

να απαντήσεις ουσιαστικά και όχι να αποφύγεις λέγοντας τα παραπάνω στη παράθεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, decentintocerberon είπε

για άλλη μια φορά είναι ξεκάθαρο ότι όλοι μας έχουμε δικαίωμα να λέμε ότι θέλουμε χωρίς να έχουμε πραγματικά άποψη.

Μια εποικοδομητική απάντηση θα ήταν " είμαι φωτογράφος και αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και τα έξοδα μου βγαίνουν στη πρώτη εβδομάδα επαγγελματικής χρήσης ".

Και τα σχολια για την τιμη, ειναι ανουσια. Τα ιδια σχολιαζετε για τις καμερες της Sony ή Canon? Ή εκει οχι, επειδη υπαρχουν επαγγελματιες φωτογραφοι, vloggers κτλ που βγαζουν αρκετα λεφτα? Ακομα και για τα vlogs, ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο (εχω καποιους στο yt για χαλαρωση στο Background, και ζουν απο αυτο και απο τα πλανα που τραβανε).

Επισης, εχει παει κανενας σε γαμο τελευταια? Ενα drone θα δειτε σιγουρα να πεταει. Οσο πιο ακριβος ο γαμος, τοσο πιο ακριβα τα εργαλεια του γαμου ;) 

Τους διαφημιστες τους ρωτησατε?

Υπαρχουν παρα πολλες κατηγοριες επαγγελματων που μπορουν να εκμεταλλευτουν αυτα, και πιο ακριβα drones στην αγορα (βλ inspire)

6 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Τι επαγγέλεσαι και κάθε πότε χρονικά αλλάζεις drone? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, decentintocerberon είπε

για άλλη μια φορά είναι ξεκάθαρο ότι όλοι μας έχουμε δικαίωμα να λέμε ότι θέλουμε χωρίς να έχουμε πραγματικά άποψη.

Μια εποικοδομητική απάντηση θα ήταν " είμαι φωτογράφος και αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και τα έξοδα μου βγαίνουν στη πρώτη εβδομάδα επαγγελματικής χρήσης ".

Το νόημα λοιπόν είναι σε ένα φόρουμ να μοιράζεται ,όποιος το επιθυμεί ,γνώση.

Ακόμα και αν ο προηγούμενος σε ρώτησε επιθετικά και αν ο επόμενος (εγώ) επισημαίνει μια καθημερινή πραγματικότητα που δε σου άρεσε, μπορείς πάρα πολύ εύκολα

να απαντήσεις ουσιαστικά και όχι να αποφύγεις λέγοντας τα παραπάνω στη παράθεση.

 

Σωστά ανέφερες τον σκοπό ενός φόρουμ αλλά πάλι ανούσιο το σχόλιο σου παρά τις τόσες γραμμές που έγραψες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι τόσο επιτυχημένοι είστε που:"είμαι φωτογράφος και αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και τα έξοδα μου βγαίνουν στη πρώτη εβδομάδα επαγγελματικής χρήσης ".

Το αλλάζετε σαν iPhone χρόνο με τον χρόνο;λ το drone?

Πάω να χαστουκισω το αφεντικό μου που έχει 13pro max, έπρεπε να είχε το 14pro max...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, telas είπε

Έχω το Mavic 3 η αναβάθμιση έγινε για να ξεφορτωθώ τον όγκο του Phantom 4 pro και όλη την προίκα του μαζί με το backpack (πολύ ευχαριστημένος από το p4p) και να πάω σε κάτι πολύ πολύ portable και εξίσου ποιοτικό (φωτογραφικά) και να το παίρνω πάντα μαζί μου χωρίς να σκέφτομαι "ΠΦΦΦΦΦΦ ποιος τα κουβαλάει όλα αυτά τώρα...".

Μπορώ να πω ότι είμαι 99% καλυμμένος με το m3, μου την σπάει το παιχνίδι που δίνουν για RC και σκέφτομαι να το αλλάξω με το νέο rc με την οθόνη, (όχι το RC PRO) που κατά την γνώμη μου σε τόσο ακριβό drone θα έπρεπε εξ αρχής να το δίνουν μαζί. Η αλήθεια είναι ότι αρχικά είχα βρει αρκετά αλμυρή την τιμή του m3 πόσο μάλλον του m3 cine.

Εαν υπήρχε αυτή η πρόταση εξ' αρχής (m3 classic) θα πήγαινα στην έκδοση χωρίς τον τηλεφακό, ΒΕΒΑΙΑ οφείλω να ομολογήσω πως μετά τα updates, ο τηλεφακός βγάζει αρκετά decent αποτέλεσμα και δίνει άλλες προοπτικές και compression στο background που αρχίζω να σκέφτομαι ότι τελικά αν και αλμυρή η τιμούλα αξίζει (ο τηλεφακός) αν και το main παράπονό μου είναι το τηλεχειριστήριο, είναι πραγματικά toy.

Μπράβο στην DJI που δίνει επιλογές, αν και το έβγαλε κατόπιν εορτής για να κάνει maximize τα κέρδη.

Φίλε μου επειδή το σκέφτομαι για mavic 3 σαν το δικό σου με την μια την μπαταρία,  άκουσα ότι η τσάντα έχει μόνη της  250 ευρώ..αρκετά  Υπερβολική μου φαίνεται η τιμή της.. Με  ένα σακίδιο πιο απλό θα έχει θέμα;; Οπότε Τα φίλτρα δεν μου είναι για αρχή τόσο απαραίτητα,  η μπαταρία αν βγάζει 40 λεπτά σκέφτομαι θα μου φτάνει για αρχή κ κάποια στιγμή να πάρω κ δεύτερη..  Η δεύτερη κάμερα θεωρώ  είναι αρκετά βολική για να πάρεις λήψεις χωρίς ρίσκο από κάποια απόσταση..    Τι λες παλεύεται με μια μπαταρία;  σε φυσιολογικές συνθήκες η με λίγο αέρα, αν θες να βγαλεις 3, 5 η 8 δεύτερα λήψη μένει όντως τόσο καλά ακούνητο όσο διαβάζουμε; 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...