Προς το περιεχόμενο

20% επιστροφή Eurobank σε μεγάλες & μικρές οικιακές συσκευές στα Public εώς 16/11 [ΕΛΗΞΕ]


nikos121

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ge0rgi0s είπε

κοροϊδία . Χωρίς το 20% , πιο φτηνό θα έβγαινε .  Προετοιμάζονται για την μαύρη Παρασκευή.....

Μέχρι εχτές το μεσημέρι - απόγευμα το ειχε με -20% και τιμή 889€. Δηλαδή και τα δύο , μετά αποφάσισε να το βάλει +280€ 

Επεξ/σία από dispi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, elpenor είπε

Τα τελευταία 2 χρόνια όλες οι παραγγελίες μου από το Public έχουν ακυρωθεί, ελπίζω τώρα να παραλάβω...

Καλημερα σας κυριε Έλπενορ, από τα πάμπλικ σας καλουμε. Η παραγγελια σας ακυρώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, dispi είπε

Μέχρι εχτές το μεσημέρι - απόγευμα το ειχε με -20% και τιμή 889€. Δηλαδή και τα δύο , μετά αποφάσισε να το βάζει 280€ 

Το κυνηγάω εντατικά τελευταίες 3 μέρες λόγω του Ανακυκλώνω. Το είχα στο καλάθι κι έψαχνα κι αιρ κοντισιον ν αλλάξω. Το βράδυ βλέπω έχει αλλάξει η τιμή. Μιλάμε για απατεώνες αλλού επιπέδου 

Update: Price match και από Mediamarkt στα 1169€. Στο σκρουτζ έχει μείνει η παλιά τιμή τους στα 889! Χαχαχαχαχαχα, ρε τι ναι τούτοι!! 

Επεξ/σία από thodoris_9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτόμουν αυτο. Ισχυει η επιστροφη 20% με το προγραμμα ανακυκλωνω? Βγαινει γυρω στα 350€ οποτε η επιστροφη θα ειναι 70€? Δε γραφει παντως κατι για επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris_9 είπε

Το κυνηγάω εντατικά τελευταίες 3 μέρες λόγω του Ανακυκλώνω. Το είχα στο καλάθι κι έψαχνα κι αιρ κοντισιον ν αλλάξω. Το βράδυ βλέπω έχει αλλάξει η τιμή. Μιλάμε για απατεώνες αλλού επιπέδου 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση και το τι έχουν κάνει απο την στιγμή που μπήκε η προσφορά της Eurobank δεν λέγεται...
Ψυγείο γνωστό που κυνηγάμε όλοι για το πρόγραμμα Ανακυκλώνω πήρε αύξηση κοντα 300Ε, κλιματιστικό που είχαν στο πρόγραμμα ανακυκλώνω στα 579Ε το έβγαλαν απο την λίστα, άλλο ψυγείο δίπορτο απο 849Ε στα 899Ε. Εχω απελπιστεί με αυτά που βλέπω και αναρωτιέμαι που είναι οι αρμόδιες αρχές να κάνουν έλεγχο? Πως εξηγούνται αυτές οι ξαφνικές αυξήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Γιατί προφανώς ενώ η προσφορά με τις καρτες είναι για τους άλλους, πέσατε όλοι οι κουπονακηδες να τα συνδυάσετε και σας πήραν χαμπάρι... 

Και είστε και πολλοί γιατί είστε από το 2ο γύρο sms του προγράμματος. Ενώ η αντίστοιχη προσφορά του πλαισίου ήταν στο τέλος του Νοέμβρη που είχε ξεφουσκώσει το κύμα κουπονακηδων και έψαχναν άλλους πελάτες, πιο σωστό timing αυτό για το κατάστημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giokspy είπε

Εγω σκεφτόμουν αυτο. Ισχυει η επιστροφη 20% με το προγραμμα ανακυκλωνω? Βγαινει γυρω στα 350€ οποτε η επιστροφη θα ειναι 70€? Δε γραφει παντως κατι για επιστροφη

Με τα τρακτέρ πως τα πας; Έχεις διαβάσει τα σχόλια στο Σκρουτζ για τους ψυγείοκαταψύκτες αυτής της μάρκας και ειδικά για αυτό το μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gpapadakis είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Γιατί προφανώς ενώ η προσφορά με τις καρτες είναι για τους άλλους, πέσατε όλοι οι κουπονακηδες να τα συνδυάσετε και σας πήραν χαμπάρι... 

Και είστε και πολλοί γιατί είστε από το 2ο γύρο sms του προγράμματος. Ενώ η αντίστοιχη προσφορά του πλαισίου ήταν στο τέλος του Νοέμβρη που είχε ξεφουσκώσει το κύμα κουπονακηδων και έψαχναν άλλους πελάτες, πιο σωστό timing αυτό για το κατάστημα.

 

Ακόμα κι έτσι να ήταν, το mediamarkt δεν τρέχει καμία παράλληλη ενέργεια με πόντους κι επιστροφές. Ματσαρε την τιμή γιατί πολύ απλά μπορεί! Πολύ ξεκάθαρα μου το είπε η κοπέλα όταν τηλεφώνησα στο παμπλικ, θέμα προσφοράς και ζήτησης. Μα, της λέω, μιλάμε για ετοιμοπαραδοτα προϊόντα, τα έχετε ήδη στην αποθήκη που σημαίνει τα έχετε αγοράσει με την άλφα τιμή από τους προμηθευτές σας. Το ν ανεβάζεις την τιμή αυθαίρετα, δεν είναι αισχροκερδεια; Δεν ήξερε τι να πει, επανέλαβε το ίδιο για την προσφορά και ζήτηση. Πήρα τελικά από τον Κωτσο, ίδιο σχεδόν μοντέλο, απλά δεν έχει την anti-fingerprint επίστρωση στην πόρτα. Μικρό το κακό. Τράβηξα βιντεακι να μπαίνω στο σκρουτζ και να έχουν ακόμη την παλιά τιμή και μόλις μπαίνεις στην σελίδα τους είναι η καινούρια. Θα στείλω ένα μαιλ στο ινκα αν και το κάνω απλά για να πω ό,τι το έκανα, αν είχε κάποια εξουσία θα είχαμε αποτελέσματα, διακοσμητικό είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, dispi είπε

Με τα τρακτέρ πως τα πας; Έχεις διαβάσει τα σχόλια στο Σκρουτζ για τους ψυγείοκαταψύκτες αυτής της μάρκας και ειδικά για αυτό το μοντέλο;

Με το θόρυβο δεν έχω ιδιαίτερο θέμα έχω μεγαλώσει με επαγγελματικό ψυγείο στο σπίτι και με νανουριζει :-) αλλωστε είναι σε ανεξαρτητη κουζίνα με απασχολεί η ποιότητα κατασκευής η οικονομία και η αξιοπιστία ( που δεν υπάρχει ουσιαστικά στα οικιακά ψυγεια. Θα ρωτήσω αύριο αν ισχύει η επιστροφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ShadowGame είπε

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση και το τι έχουν κάνει απο την στιγμή που μπήκε η προσφορά της Eurobank δεν λέγεται...
Ψυγείο γνωστό που κυνηγάμε όλοι για το πρόγραμμα Ανακυκλώνω πήρε αύξηση κοντα 300Ε, κλιματιστικό που είχαν στο πρόγραμμα ανακυκλώνω στα 579Ε το έβγαλαν απο την λίστα, άλλο ψυγείο δίπορτο απο 849Ε στα 899Ε. Εχω απελπιστεί με αυτά που βλέπω και αναρωτιέμαι που είναι οι αρμόδιες αρχές να κάνουν έλεγχο? Πως εξηγούνται αυτές οι ξαφνικές αυξήσεις? 

δεν υπάρχει ανώτατο περιθώριο κέρδους σε καμία κατηγορία εμπορευμάτων εκτός από κάποια είδη (πχ καύσιμα) που έχουν ένα μέγιστο ποσοστό κέρδους. ότι θέλει κάποιος πουλάει μέσα στον ανταγωνισμό. μπορεί σήμερα να πουλάει τόσο, αύριο να πουλάει τόσο. προφανώς και δεν είναι ''σωστή'' προς τον καταναλωτή αυτή η συμπεριφορά αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το επιστροφή (δεν έχω Eurobank) αλλά έχει μία φίλη και μπορέι να εξυπηρετήσει.

Θέλω να πάρω αυτή την κουζίνα https://www.public.gr/product/oikiakes-syskeyes/kouzines-fournakia/kouzines/ilektriki-kouzina-pitsos-pha005090-71lt-me-emagie-esties-kafe/1375830

Στην τιμή που βλ΄πεω έχω δηλαδή επιστροφή 80+ ευρώ ? Θα μου βγει γύρω στα 340?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thodoris_9 είπε

Ακόμα κι έτσι να ήταν, το mediamarkt δεν τρέχει καμία παράλληλη ενέργεια με πόντους κι επιστροφές. Ματσαρε την τιμή γιατί πολύ απλά μπορεί! Πολύ ξεκάθαρα μου το είπε η κοπέλα όταν τηλεφώνησα στο παμπλικ, θέμα προσφοράς και ζήτησης. Μα, της λέω, μιλάμε για ετοιμοπαραδοτα προϊόντα, τα έχετε ήδη στην αποθήκη που σημαίνει τα έχετε αγοράσει με την άλφα τιμή από τους προμηθευτές σας. Το ν ανεβάζεις την τιμή αυθαίρετα, δεν είναι αισχροκερδεια; Δεν ήξερε τι να πει, επανέλαβε το ίδιο για την προσφορά και ζήτηση. Πήρα τελικά από τον Κωτσο, ίδιο σχεδόν μοντέλο, απλά δεν έχει την anti-fingerprint επίστρωση στην πόρτα. Μικρό το κακό. Τράβηξα βιντεακι να μπαίνω στο σκρουτζ και να έχουν ακόμη την παλιά τιμή και μόλις μπαίνεις στην σελίδα τους είναι η καινούρια. Θα στείλω ένα μαιλ στο ινκα αν και το κάνω απλά για να πω ό,τι το έκανα, αν είχε κάποια εξουσία θα είχαμε αποτελέσματα, διακοσμητικό είναι 

σωστά σου είπε η κοπέλα. ανεβάζει την τιμή όσο κρίνει το ίδιο το κατάστημα, αισχροκέρδεια δεν είναι. σχετικά με την τιμή, το skroutz δεν ανανεώνει αυτόματα τις τιμές, χρειάζεται χρόνος.

ΥΓ εδώ μιλάμε πως τιμή στο ελαιόλαδο που είναι μαζεμένο πέρσι χωρίς ανατιμήσεις έχει φτάσει την τιμή αυτή στο ράφι. το ίδιο συμβαίνει και με άλλα προϊόντα τα οποία τα μαζεύουν εποχικά (πχ μέλι, ξηροί καρποί) και οι τιμές τους θα πρέπει να είχαν μία αύξηση μετά από κάποιους μήνες, έχουν ανέβει απευθείας.

Μόλις τώρα, armagedwnn είπε

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το επιστροφή (δεν έχω Eurobank) αλλά έχει μία φίλη και μπορέι να εξυπηρετήσει.

Θέλω να πάρω αυτή την κουζίνα https://www.public.gr/product/oikiakes-syskeyes/kouzines-fournakia/kouzines/ilektriki-kouzina-pitsos-pha005090-71lt-me-emagie-esties-kafe/1375830

Στην τιμή που βλ΄πεω έχω δηλαδή επιστροφή 80+ ευρώ ? Θα μου βγει γύρω στα 340?

στην κάρτα της φίλης σου μετά από κάποιες ημέρες θα πιστωθούν 83 ευρώ. δεν γίνεται έκπτωση απευθείας με την αγορά. έμμεσα ναι σου βγαίνει στα 340.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, james01gr είπε

στην κάρτα της φίλης σου μετά από κάποιες ημέρες θα πιστωθούν 83 ευρώ. δεν γίνεται έκπτωση απευθείας με την αγορά. έμμεσα ναι σου βγαίνει στα 340.

Ευχαριστώ!

Άρα αξίζει στο συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάτη σε όλο της το μεγαλείο... 

Πλυντήριο στεγνωτηριο της LG. Χθες 750 και με την επιστροφή έβγαινε 600 ευρώ που ήταν και πραγματική προσφορά. 

Σήμερα ανέβηκε η τιμή στα 1049, δηλαδή μονάχα 310 ευρώ πάνω! 

Και δεν ήταν το μόνο, έχω αντίστοιχα καμία 10αρια πλυντήρια που κοιτούσα που πήραν από 30 έως 400 ευρώ πάνω! 

Κοροϊδεύουν τον κόσμο και τσιμπάει δυστυχώς. 

 

orca-image-1331666398.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, james01gr είπε

σωστά σου είπε η κοπέλα. ανεβάζει την τιμή όσο κρίνει το ίδιο το κατάστημα, αισχροκέρδεια δεν είναι. σχετικά με την τιμή, το skroutz δεν ανανεώνει αυτόματα τις τιμές, χρειάζεται χρόνος.

ΥΓ εδώ μιλάμε πως τιμή στο ελαιόλαδο που είναι μαζεμένο πέρσι χωρίς ανατιμήσεις έχει φτάσει την τιμή αυτή στο ράφι. το ίδιο συμβαίνει και με άλλα προϊόντα τα οποία τα μαζεύουν εποχικά (πχ μέλι, ξηροί καρποί) και οι τιμές τους θα πρέπει να είχαν μία αύξηση μετά από κάποιους μήνες, έχουν ανέβει απευθείας.

στην κάρτα της φίλης σου μετά από κάποιες ημέρες θα πιστωθούν 83 ευρώ. δεν γίνεται έκπτωση απευθείας με την αγορά. έμμεσα ναι σου βγαίνει στα 340.

Να το θέσω αλλιώς τότε, πρόκειται για νόμιμη αισχροκέρδεια! Μπορεί να σου φαίνεται αδόκιμος ο όρος αλλά ισχύει. Οι έννοιες της προσφοράς και της ζήτησης δεν έχουν καμία εφαρμογή φυσικά στην μπανανια μας. Μόνο η ευκαιρία για κέρδος, ακόμα και στα όρια του παράνομου. Προσωπικά, δεν αγοράζω ποτέ από μεγάλες αλυσίδες, μια χαρά έχω βολευτεί με Αμαζον, σκρουτζομαγαζα κτλ κτλ. Μπορώ να γράψω πολλά άλλα μην σπαμαρω άλλο το θέμα. Δεν εκνευρίζομαι για μένα, πάντα κάνω λεπτομερή έρευνα αγοράς στα προϊόντα που αγοράζω, λυπάμαι όσους τσιμπάνε από τα καθρεφτάκια των μεγάλων. Μεγάλη βοήθεια το ίντερνετ πια, ακόμα και γι'αυτους, ξυπνάνε σιγά σιγά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...