Προς το περιεχόμενο

20% επιστροφή Eurobank σε μεγάλες & μικρές οικιακές συσκευές στα Public εώς 16/11 [ΕΛΗΞΕ]


nikos121

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ολο και πιο μακρια τραβα η γιουρομπανκ εντομεταξυ την αποδοση ποντων ή κανω λαθος; Ειχε φτασει ποτε στο παρελθον να τους λεει στους ορους οτι θα τους δωσει σχεδον 1.5 μηνα μετα την ληξη της προωθητικης;!;! 

Συνηθως απο τις τραπεζες θυμαμαι να γραφουν στους ορους 5-10 εργασιμες, μερικες φορες αν δεν κανω λαθος η eurobank  εγραφε για καμια 20αρια ημερες μετα την ληξη.

Τωρα μηπως το τερματισε; 😛 

Ναι, το καλοκαίρι που πήρα το ηλεκτρικό ποδήλατο από Πλαίσιο ήταν μέχρι 7/7 η προσφορά (αρκετοί παρήγγειλαν και πολύ νωρίτερα ας πούμε) και η απόδοση του 19% γινόταν έως 31 Αυγούστου (οπότε έως και 2 μήνες μετά και σίγουρα πάνω από 1,5 μήνα μετά τη λήξη!), στη δική μου δε περίπτωση έγινε Σεπτέμβρη...! 

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Skroutz ποσο ομως; 440; Ποιο μοντελο ηταν; Γιατι ετσι οπως το λες με τις "αρχικες" που εχουν εκει που ειναι "στον Θεο", θα νομιζει κανεις οτι υπηρχαν τρελες τιμες. 

Κοντά έπεσες. 449 για την ακρίβεια. Το μοντέλο ήταν αυτό Bosch KGN36NLEA inox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, notist είπε

Κοντά έπεσες. 449 για την ακρίβεια. Το μοντέλο ήταν αυτό Bosch KGN36NLEA inox 

Το φανταστηκα, γιατι κοιταζα και εγω χθες και δεν ειδα σε αυτα που ηθελα κατι αξιο λογου. 

Με τοσες εκπτωσεις και επιστροφες εμμεσα λοιπον, αν υπολογισεις και τα 10 ευρω μεταφορικα δεν εχεις ΟΥΤΕ ενα πληρες 10% διαφορας απο την επομενη τιμη! Ασε που κοιταζοντας πιο πριν κατι μηνες  εβλεπα 100ευρω κατω τις τιμες στο ιστορικο στο προιον που κοιτουσα. Οποτε τιποτα ιδιαιτερο να πεις "γμτ δεν προλαβα". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Μαγκες καμια σκουπα της προκοπης; με εχει φαει η αλλη μου στελνει μηνυμα στη δουλεια τι εκανες με την σκουπα τελικα;

Για δες αυτή πόσο έχει και στο σκρουτζ. Πρέπει το eshop crazy Sundays να την έχει σε καλή προσφορά https://www.e-shop.gr/ilektriki-skoypa-850w-hoover-h-power-hp710par-011-p-HAP.707811

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PhoneKiller είπε

Για δες αυτή πόσο έχει και στο σκρουτζ. Πρέπει το eshop crazy Sundays να την έχει σε καλή προσφορά https://www.e-shop.gr/ilektriki-skoypa-850w-hoover-h-power-hp710par-011-p-HAP.707811

Σε καλη τιμη ειναι αλλα στο σκρουτζ την θαβουνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikos121 είπε

Σε καλη τιμη ειναι αλλα στο σκρουτζ την θαβουνε

Τι φαση καινουργια ειναι αυτη στο skroutz ? Συμφωνα με τις κριτικες μεσα επρεπε να παρει 1,5 αστερια. Απεξω ομως φαινεται 5στερη.
Τι εχουν κάνει ?

Miele Με σακουλα παρε. Ολα τα αλλα ειναι για τα μπάζα. Και ιδιαιτερα ολες αυτες οι κυκλωνικες, που ουτε τραβανε, και θελουν καθαρισμα να καθεσαι να πιανεις ολα τα σκουπιδια με τα χερια και τα μισα να φευγουν στον αέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, matrixxx είπε

 

Ολο και πιο μακρια τραβα η γιουρομπανκ εντομεταξυ την αποδοση ποντων ή κανω λαθος; Ειχε φτασει ποτε στο παρελθον να τους λεει στους ορους οτι θα τους δωσει σχεδον 1.5 μηνα μετα την ληξη της προωθητικης;!;! 

Πριν καποια χρονια ειχα παρει κατι αντιστοιχο (επιστροφη 20% απο Γερμανο σε Eurobank) και μου τα επεστρεψαν μετα απο κανα 2μηνο και με εβδομαδιαια ενοχληση. Ημαρτον. Μια προσφορα κανουν και σου βγαζουν την ψυχή 

9 ώρες πριν, nikos121 είπε

Μαγκες καμια σκουπα της προκοπης; με εχει φαει η αλλη μου στελνει μηνυμα στη δουλεια τι εκανες με την σκουπα τελικα;

Και εγω πετουσα 70αρια και 100αρια τις προηγουμενες φορες και ειπα δεν παει αλλο, θα παρω μια Miele με σακουλα για να ξενοιασω. BTW αυτην την σκουπα που παρηγγειλα, τελικα φαινεται να την βρηκαν σε προμηθευτη τους, διοτι πλεον την εμφανιζει ως διαθεσιμη . Απο οτι βλεπω ειναι η σχετικα φτηνοτερη Miele και απο την εξελιξη τιμων στο Σκρουτζ και στο Best Price δεν βλεπω μεγαλες διακυμανσεις των Miele. Μαλλον κατι σαν τα Apple, κρατανε τιμη ακομη και σε εκπτώσεις 

Ηλεκτρική Σκούπα MIELE SGDF3 Complete C3 Powerline 890W με Σακούλα 4.5lt Κόκκινο | Public

Στις 12/11/2022 στις 9:18 ΠΜ, giokspy είπε

Ξέρει κανείς σίγουρα το γίνεται με την παραπάνω περίπτωση η πρέπει να βαλω ολο το ποσό στη κάρτα της eurobank σε μια δοση??? Δεν ξέρω και τι φάση είναι αυτή η επιλογή που έχει το public για 3 δόσεις με χρεωστικη

Πρεπει να βαλεις ολο το ποσο, για να επωφεληθεις του 20%. Αλλιως παει το 20% σε καθε δοση, δλδ κολοκύθια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, andreaspA είπε

 

Miele Με σακουλα παρε. Ολα τα αλλα ειναι για τα μπάζα. Και ιδιαιτερα ολες αυτες οι κυκλωνικες, που ουτε τραβανε, και θελουν καθαρισμα να καθεσαι να πιανεις ολα τα σκουπιδια με τα χερια και τα μισα να φευγουν στον αέρα.

 

Αυτη η miele που λες βεβαια ξεφευγει απο το δικο μου μπατζετ. Δεν μπορω να δωσω 200 ευρω για σκουπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω διάφορα σχόλια για τεχνητό ανέβασμα τιμών και μετά η έπτωση, διαθεσιμότητες κλπ και έχω να πω το εξής:

Κανένα κατάστημα δεν μπορεί να κάνει 20% πραγματικά σε τιμές ηλεκτρικών-ηλεκτρονικών ειδών εκτός ΑΝ υποστηριχθεί από τον ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ (αντιπρόσωπο ή κατασκευαστή). Οπότε ΔΕΝ είναι θέμα καταστημάτων πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δηλ. bad stock, special deal για κάποια (λίγα) μοντέλα, λάθος χρονισμός (περιπτώσεις blanket offers και individual items pricing που διορθώνονται με χρονοκαθυστέρηση). 

Με λίγα λόγια γενικές εκπτώσεις χωρίς συνδρομή του εισαγωγέα ΔΕΝ υπάρχουν!

Αρα μην μασάτε από την επικοινωνιακή πολιτική των καταστημάτων που κάνουν μεγάλο θόρυβο ώστε να ξεγελάσουν τον κόσμο. Ελέγχετε ΚΑΘΕ προσφορά με αντιπαραβολή άλλων καταστημάτων και μην θυμώνετε με την παραπλανητική πολιτική των καταστημάτων καθώς ΔΕΝ έχουν άλλες δυνατότητες για να μας πείσουν ότι τάχαμου υπάρχει μπροστά μας κάποια μεγάλη ευκαιρία μπας και μας θαμπώσουν και ψωνίσουμε.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nova_centurion είπε

Αρα μην μασάτε από την επικοινωνιακή πολιτική των καταστημάτων που κάνουν μεγάλο θόρυβο ώστε να ξεγελάσουν τον κόσμο. Ελέγχετε ΚΑΘΕ προσφορά με αντιπαραβολή άλλων καταστημάτων και μην θυμώνετε με την παραπλανητική πολιτική των καταστημάτων καθώς ΔΕΝ έχουν άλλες δυνατότητες για να μας πείσουν ότι τάχαμου υπάρχει μπροστά μας κάποια μεγάλη ευκαιρία μπας και μας θαμπώσουν και ψωνίσουμε.

Ενταξει δε μασαμε αλλα δεν θα το προσπερασουμε κιολας σαν γεγονος ευχαριστωντας τους που μας παραπλανουν στα μουτρα μας.

Δηλαδη αν μου πει ο πωλητης εμεις το εχουμε 200€ με την εκπτωση και στο σκρουτζ το βρισκω επισης 200 δεν θα γυρισω να του πω τι λες βρε μπαγλαμα?

Θα του πω αααα οκ ναι καταλαβαινω πως δεν μπορειτε να κανετε τοσο μεγαλη εκπτωση και ανεβασατε την τιμη για να την ξανακατεβασετε μετα

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos121 είπε

Δηλαδη αν μου πει ο πωλητης εμεις το εχουμε 200€ με την εκπτωση και στο σκρουτζ το βρισκω επισης 200 δεν θα γυρισω να του πω τι λες βρε μπαγλαμα?

Χαχα. Φυσικά και είναι λογική η αντίδραση σου στην προσπάθεια εξαπάτησης.

ΟΜΩΣ θέλω να αναφέρω το τι μου έλεγε η προ-γιαγιά μου όταν ήμουν μικρό παιδί (γεννηθείσα το 1914) σχετικά με το ποιές είναι οι σχέσεις πωλητή-αγοραστή.

"Εγώ στραβώνω και πουλώ και εσύ άνοιξε τα μάτια σου και πάρε."

Αυτή η απλή φράση περιγράφει γλαφυρά όλη την αλήθεια του εμπορίου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ, ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ ΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
Μόλις κάλεσα την υποστήριξη πάλι στο public και ρώτησα εαν συμμετέχουν όλες οι συσκευές στο πρόγραμμα, ακόμα και με αυτές χωρίς το ταμπελάκι 20% επιστροφή με βάση όσα γράφουν οι όροι και όσα γράφει και η σελίδα της eurobank -> https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-publicimage.png.1d508ccf00d5f9e17c2e313b6aee75c4.png

Στην αρχή η υπάλληλος μου είπε πως συμμετέχουν όλες οι συσκευές αξίας 199€ και πάνω και όταν της είπα να το επιβεβαιώσει ρώτησε ανώτερό της και της είπε πως ΔΕΝ συμμετέχουν όσες δεν έχουν ταμπελάκι.

Καταλαβαίνετε πως το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Περιμένω απάντηση στο email που μπορείτε να δείτε πως τους έστειλα σε προηγούμενο Post. Είπε πως θα απαντήσουν σήμερα και τηλεφωνικά. Εαν δεν απαντήσουν έφυγε το email στον Συνήγωρο του Καταναλωτή. Ελπίζω να κάνουν λάθος οι υπάλληλοι γιατί αλλιώς εγώ απλά δεν θα παραλάβω το κλιματιστικό αλλά εσείς που έχετε παραλάβει ήδη δεν θα πάρετε ποτέ την επιστροφή. Σας ενημερώνω όταν έχω νέα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, PhoneKiller είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ, ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ ΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!
Μόλις κάλεσα την υποστήριξη πάλι στο public και ρώτησα εαν συμμετέχουν όλες οι συσκευές στο πρόγραμμα, ακόμα και με αυτές χωρίς το ταμπελάκι 20% επιστροφή με βάση όσα γράφουν οι όροι και όσα γράφει και η σελίδα της eurobank -> https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-publicimage.png.1d508ccf00d5f9e17c2e313b6aee75c4.png

Στην αρχή η υπάλληλος μου είπε πως συμμετέχουν όλες οι συσκευές αξίας 199€ και πάνω και όταν της είπα να το επιβεβαιώσει ρώτησε ανώτερό της και της είπε πως ΔΕΝ συμμετέχουν όσες δεν έχουν ταμπελάκι.

Καταλαβαίνετε πως το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Περιμένω απάντηση στο email που μπορείτε να δείτε πως τους έστειλα σε προηγούμενο Post. Είπε πως θα απαντήσουν σήμερα και τηλεφωνικά. Εαν δεν απαντήσουν έφυγε το email στον Συνήγωρο του Καταναλωτή. Ελπίζω να κάνουν λάθος οι υπάλληλοι γιατί αλλιώς εγώ απλά δεν θα παραλάβω το κλιματιστικό αλλά εσείς που έχετε παραλάβει ήδη δεν θα πάρετε ποτέ την επιστροφή. Σας ενημερώνω όταν έχω νέα.

Με αυτό το σκεπτικό θέλω και εγώ  να πάρω ένα μίξερ (δηλ οικιακή συσκευη) που δεν αναγράφεται το 20% αλλά είναι πάνω από 199.

Δηλαδή δεν θα ισχύει η επιστροφη; 

Είναι απαράδεκτοι πάντως. 

Αν μάθεις κάποιο νεότερο πες μας. 

Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...