Προς το περιεχόμενο

ΣΩΣΤΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ HOME CINEMA H PLAYER TV ΤΑΙΝΙΩΝ 5.1 ΕΞΟΔΟ ΗΧΟΥ


mpempis1968

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο φορουμ γι αυτο συνχορεστε μου αν κανω καποιο λαθος...ηθελα να ρωτησω και αν βεβαια

γνωριζει καποιος γιατι στης ταινιες που παιζω στο home cinema η απο τον player της tv ενω οι ταινιες ειναι 5,1 δηλαδη ο ηχος

να βγαινει και απο τα 5 ηχεια και το subwoofer ακουγετε μονο απο τα 4 ηχεια και το sub απο το central οχι μονο απο το αριστερο δεξι

και τα δυο περιφεριακα ....κανω καποιο λαθος...οποιος μπωρει ας βοηθειση....??????????

😉

Spoiler
Spoiler

 

 

😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mpempis1968 είπε

Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο φορουμ γι αυτο συνχορεστε μου αν κανω καποιο λαθος...ηθελα να ρωτησω και αν βεβαια

γνωριζει καποιος γιατι στης ταινιες που παιζω στο home cinema η απο τον player της tv ενω οι ταινιες ειναι 5,1 δηλαδη ο ηχος

να βγαινει και απο τα 5 ηχεια και το subwoofer ακουγετε μονο απο τα 4 ηχεια και το sub απο το central οχι μονο απο το αριστερο δεξι

και τα δυο περιφεριακα ....κανω καποιο λαθος...οποιος μπωρει ας βοηθειση....??????????

😉

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

😉

Στο κεντρικο ηχειο αποδιδονται οι διαλογοι, συνεπως ειναι λογικο να μην ακους κατι αλλο στο ηχειο αυτο εκτος των διαλογων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mpempis1968 είπε

Καλημερα παιδια ειμαι νεος στο φορουμ γι αυτο συνχορεστε μου αν κανω καποιο λαθος...ηθελα να ρωτησω και αν βεβαια

γνωριζει καποιος γιατι στης ταινιες που παιζω στο home cinema η απο τον player της tv ενω οι ταινιες ειναι 5,1 δηλαδη ο ηχος

να βγαινει και απο τα 5 ηχεια και το subwoofer ακουγετε μονο απο τα 4 ηχεια και το sub απο το central οχι μονο απο το αριστερο δεξι

και τα δυο περιφεριακα ....κανω καποιο λαθος...οποιος μπωρει ας βοηθειση....??????????

😉

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

😉

Βασικά πρεπει να μας πεις τι έχεις συνδέσει και πως το έχεις συνδέσει. Υπάρχουν πολλά βίντεο που τεστάρεις κάθε κανάλι είσε σε dolby ειτε σε dts, σε ac3 κλπ. Κάποια θα τα βρεις εδώ

https://thedigitaltheater.com/category/audio-format-trailers/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2022 στις 3:44 ΜΜ, mordred είπε

Βασικά πρεπει να μας πεις τι έχεις συνδέσει και πως το έχεις συνδέσει. Υπάρχουν πολλά βίντεο που τεστάρεις κάθε κανάλι είσε σε dolby ειτε σε dts, σε ac3 κλπ. Κάποια θα τα βρεις εδώ

https://thedigitaltheater.com/category/audio-format-trailers/

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το τεσταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...