Προς το περιεχόμενο

Nikon Z5 , στη photoagora, 799€ σώμα.


Dr_73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσφορά εδώ

Νομίζω είναι σοβαρή προσφορά , με ενδιαφέρον . 

Αν κάποιος μισεί τη Nikon, ή τη Ζ5 ή τις mirrorless ή τις ψηφιακές γενικώς ή τις φωτογραφικές ακόμη πιο γενικά , ας κρατηθεί ! 

Επεξ/σία από Dr_73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Η προσφορά εδώ

Νομίζω είναι σοβαρή προσφορά , με ενδιαφέρον . 

Αν κάποιος μισεί τη Nikon, ή τη Ζ5 ή τις mirrorless ή τις ψηφιακές γενικώς ή τις φωτογραφικές ακόμη πιο γενικά , ας κρατηθεί ! 

Ναι παίζει και στα υπόλοιπα μαγαζιά του κέντρου και όχι μόνο. Την είδα χθες απόγευμα. Προς στιγμήν μπήκα στον πειρασμό μετά έπιασα κομπιουτεράκι για να δω στο περίπου πόσα χρειάζονται για να καλύψω όσο μπορώ αυτά που έχω ήδη και επανήλθα στα σύγκαλα μου. 

Πέρα από το χιουμοριστικό της υπόθεσης πάντως είναι πολύ καλή τιμή και αν κάποιος όντως ψάχνει τι να πάρει αξίζει φουλ. Ακόμα και πρώτη του μηχανή να είναι δηλαδή και να μην ξέρει πολλά από τεχνική άποψη αξίζει και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pifilos είπε

Ναι παίζει και στα υπόλοιπα μαγαζιά του κέντρου και όχι μόνο. Την είδα χθες απόγευμα. Προς στιγμήν μπήκα στον πειρασμό μετά έπιασα κομπιουτεράκι για να δω στο περίπου πόσα χρειάζονται για να καλύψω όσο μπορώ αυτά που έχω ήδη και επανήλθα στα σύγκαλα μου. 

Πέρα από το χιουμοριστικό της υπόθεσης πάντως είναι πολύ καλή τιμή και αν κάποιος όντως ψάχνει τι να πάρει αξίζει φουλ. Ακόμα και πρώτη του μηχανή να είναι δηλαδή και να μην ξέρει πολλά από τεχνική άποψη αξίζει και πάλι. 

Έχω δεθεί στο καλοριφέρ και γράφω αυτό το ποστ με φωνητική πληκτρολόγηση για να μην μπω στον πειρασμό να την χτυπήσω!😆

Εντάξει, επισήμως φέτος οι προσφορές είναι πολύ καλές! Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω παρορμητική αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν υποθεσουμε οτι κάποιος θέλει να τη πάρει την ζ5 (εντυπωσιακη για τη τιμη που ζητάει) ,πόσο στοιχιζει ενας βασικός φακός .

Δεν εχω επαφη με νικον αλλά θα θελα να πάρω μια διαφορετική μαρκα .

 

Επεξ/σία από decentintocerberon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, decentintocerberon είπε

αν υποθεσουμε οτι κάποιος θέλει να τη πάρει την ζ5 (εντυπωσιακη για τη τιμη που ζητάει) ,πόσο στοιχιζει ενας βασικός φακός .

Έχει  , 28mm f/2.8 300€ , 40mm f/2 300€ , Ζουμ 24-50mm f/4-6.3 350€ .

Από εκεί και πέρα ακριβοί . Ο 50mm f/1.8 κάνει 640€ , ο 35mm f/1.8 κάνει 950€ και ανεβαίνουν .

Εξαίρεση ο all round zoom , 24-200mm στα 850€ .

Το RF mount της canon , έχει περισσότερους οικονομικούς φακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, decentintocerberon είπε

αν υποθεσουμε οτι κάποιος θέλει να τη πάρει την ζ5 (εντυπωσιακη για τη τιμη που ζητάει) ,πόσο στοιχιζει ενας βασικός φακός .

Δεν εχω επαφη με νικον αλλά θα θελα να πάρω μια διαφορετική μαρκα .

 

Ο πολύ καλός αλλά εκνευριστικος λόγω πτυσσόμενου μηχανισμού 24-70 f/4 μαζί με την Ζ5 αυτή την περίοδο είναι στα 1.200 ευρώ. Θεωρητικά δε θες κάτι άλλο για αρχή αναλόγως και τι βγάζει ο καθένας ή πως έχει συνηθίσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 24-50 βλέπω την έχουν προσφορά 1049€ . Άσχετο , αλλά στον Καλαβρέντζο στα μεταχειρισμένα βλέπω και Canon 70D με κιτ 18-55 350€ . Κι αυτή νομίζω αξίζει για crop dslr. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, snot είπε

Δελεαστικό. Έχω την d5200 τώρα, θα με ενδίεφερε κυρίως λόγω focus peaking. Κατά τα άλλα αξίζει; Θα μπορέσω να δουλέψω τους φακούς μου με adapter;

Αν έχεις κάποιους που είναι για full frame ναι. Ειδάλλως δεν αξίζει γιατί θα λειτουργεί σε aps-c mode οπότε δεν κερδίζεις κάτι πέραν των όποιων ευκολιών λόγω σώματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pifilos είπε

Αν έχεις κάποιους που είναι για full frame ναι. Ειδάλλως δεν αξίζει γιατί θα λειτουργεί σε aps-c mode οπότε δεν κερδίζεις κάτι πέραν των όποιων ευκολιών λόγω σώματος. 

Τώρα είδα πως είναι full frame. Έχω 2 full frame αλλά άλλους 5 apsc οπότε άκυρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Χωρίς να θέλω να δυσφημίσω κάποιο μαγαζί δε θα εμπιστευόμουν το συγκεκριμένο καθώς ουσιαστικά είναι το ίδιο με το Παπαδάκης στη Μπενάκη. Όποιος θέλει να πάρει μια εικόνα του τι παίζει ας δει το post αυτο στο facebook από μεγάλη ομάδα μεταχειρισμένων. 

https://www.facebook.com/groups/fwtografika/posts/4983916188333963/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pifilos είπε

Χωρίς να θέλω να δυσφημίσω κάποιο μαγαζί δε θα εμπιστευόμουν το συγκεκριμένο καθώς ουσιαστικά είναι το ίδιο με το Παπαδάκης στη Μπενάκη. Όποιος θέλει να πάρει μια εικόνα του τι παίζει ας δει το post αυτο στο facebook από μεγάλη ομάδα μεταχειρισμένων. 

https://www.facebook.com/groups/fwtografika/posts/4983916188333963/

Ναι τον ξερω αυτο, ειχα κι εγω θεματα πριν 4-5 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...